Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2019.05.26 0 0 13380

Szia Landrepf,

 

a matrac magassága jelentősen befolyásolja annak élettartamát, az eredetihez közeli használati érték minél további megőrzését. A 15cm-es matracmag magasság azért némi aggodalomra adhat okot szerintem, nem éppen erre felé megy a piac... Na ez alá már tényleg kellene egy 28 keresztléces ágyrács...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: landrepf (13379)
landrepf Creative Commons License 2019.05.25 0 0 13379

Üdv.

 

Végül két matracra szűkítettem le a listát. PrimaZone HR és RelaXx® Signum Dual Medium.

 

primazone-nak 40m2 habsűrűsége pozitív és teljesen félkemény. Viszont amit nem értek. a relaxx esetén, hogy ha kétoldalas akkor miért van egy dual medium és dual hard?

Egy másik kérdés, hogy a primazone esetén a súlykorlát 120kg. ez azt jelenti, hogy ha a párom és a saját súlyom összesen meghaladja a 120kg-t akkor el kell engedni? vagy szólni az asszonynak, hogy fogyjon le?

 

köszönöm a segitséget!

lgalos Creative Commons License 2019.05.25 0 0 13378

Szokott lenni egy garanciális feltételek nevezetű doksi, az számít, hogy abba mi van, nem az, hogy pár eladó mit haluzott a tegnapi ginától. 

Nekem is be akarták már magyarázni hiperben, hogy a fél órája adott előleg nem jár vissza ha lemondom a megrendelést, de hamar pontott tettem a végére.  

Előzmény: Krisz101 (13377)
Krisz101 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 13377

Sziasztok! Több matrackereskedő cég az általuk árult habmatracokhoz előírja a rugós ágyrács használatát vagy vásárlását, persze főleg utóbbi lehetőséget kommunikálva.

Az egyik franchise, sajnos pont ott találtam olyan jobb minőségű habmatracot, amire nekem szükségem lenne, odáig ment el, hogy kijelentették:
Már a számlára/garira ráírnák hogy nekem nem jár garancia mivel merev ágyrácson használnám. Sajnos a nézelődésnél elszóltam magam az eladónak hogy merev ágyrácson akarom használni és a rugósat utálom. Erre már emlékeznek.

Tehát 0 km-től nem járna gari az ő álláspontjuk szerint.
Amikor kérdeztem hogy ezt mégis hogy, akkor különböző eladók különböző válaszokat adnak de a lényege, hogy a gyártó követeli/ellenőrzi ezt és ők eleve el akarják kerülni a vele való vitákat.

Én ezt az egészet baromi irreálisnak érzem EU-n belül hisz a gyártók épp a magasabb felelősségvállalás irányába mennek el mindenhol.
itt szó esett a matrac aljáról készült fotó küldözgetéséről,
a matrac helyszíni bevizsgálásáról
vagy annak beküldéséről a gyártóhoz...

totál elképzelhetetlennek érzem ezt egy német, osztrák, stb piacon... 

Nem lehet hogy ez totál kamu és a forgalmazók találják ezt ki? (már a kika is) és ha megkérdeznénk a gyártót akkor csak nézne h miről beszélünk?
Vagy ha nem, akkor ezt hogyan lehet nagyban csinálni EU fogyvédelmi szabályok mellett? Ezt hogy nem szúrja ki senki?

ill az is megfordult a fejemben esetleg a nagy hangon dicsért svájci, HR, HD, stb habok a valóságban rúgós rács nélkül kikoppannak 1-2 év alatt átlagember alatt (ami elég durva lenne) - tehát ők már elején sejtik h baj lesz belőle és azért erőltetik a dolgot?

köszönöm előre is a véleményeket, tapasztalatokat.

landrepf Creative Commons License 2019.05.24 0 0 13376

mondjuk belegondolva a gigamatracon lehet azért volt 85e ft mert kifutó termék volt. Azt írták, hogy a matracból már csak  kiállitási van. Azok nagyon lelehetnek amortizálva? 

100e+ ftot sajnos már nem igazán tudnék költeni mivel albérletve költöznék oda kell az új matrac + még a klimát is ki kell fizetnem, így ég a megtakarításom. 

 

90e ftig esetleg tudsz ajánlani valami jó matracot (140x200)?

landrepf Creative Commons License 2019.05.24 0 0 13375

Én ~70kg vagyok a barátnőm pedig 52-55kg között ugrálgat. Így ezért gondoltam a félkeményre. Illetve valamiért tök rossz matracot másoltam be. a relaxx hard helyett a mediumot akartam. 

 

A relaxx matrac 70ért szerintem nem is létezik. :D a gigamatractól 85e ftért akartam megvenni ha lett volna még. A 85e ftot már megugrotta a rászánt keretet de ennyit félrenézéssel még kifizettem volna. 

 

Esetleg van információd arról, hogy hol lehetne hasonló áron megvenni és újonnan? Ahol még én láttam ott 103e ft volt.

 

jaaa igen, elfelejtettem megemlíteni, hogy az árak a 140x200 mérethez vonatkoznak.  Illetve nagyon szépen köszönöm a segítséged!

Alváskultúra (X) 2019.05.24 0 0 13374

Kedves Landrepf,

 

s Swiss Dream matracok lassan megszűnnek, egy-két olyan modell van, ami így vagy úgy megmarad. Többek között a Superdream matrac is kifut. A Signum Basic és a Superdream között azonban óriási különbség van (Signum Basic komfortoldala egyébként 40/50-es habból volt)

 

Amennyiben olyan matracot keresünk, amelyik hasonlít a Signum matracra, akkor az a Signum matrac lenne és abból is a Hard verzió. Kemény, félkemény, emlékezőhab, hideghab... Ez sajna nem így van. Matracot a legszerencsésebben próbálgatással lehet kiválasztani, de semmiképpen sem mondanám azt, hogy a memory matracokból a félkemény kell mindenkinek, hiszen a matracok keménysége nem egy önálló, konstans érték (SI szerint az), hanem nagyban függ a használójától. Ami 60 kilóval kemény, az 100 kilóval már nagyon puha és ez fordítva is így van.

 

Amennyiben a Signum matrac 69 900-es ára már meghaladja a költségkeretet, úgy lehet (nem biztos) találni kifutott kiállítási darabot, szállítási sérült Signum matracot.

 

info (kukac) outletmatrac /pont) hu

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: landrepf (13373)
landrepf Creative Commons License 2019.05.23 0 0 13373

Kedves Pálinkás lászló!

 

A sok ferdén üléstől (irodai munka) elkezdett fájni a hátam de az se nagyon segíti a hátamat, hogy a hátam konkrétan nem is érintkezik az ágy felületével mert annyira besüpped. Régi ágy ami még kommerz is.

 

Nos a RelaXx Signum Basic Hard matracot néztem ki a gigamatractól de már nem forgalmazzák. kár pedig jó volt a marketing szövege bár a hideghab sűrűséget nem igazán lehet fellelni róla ami szerintem szomorú. lényegtelen.

Az új kiszemelt a SwissDream Premium SuperDream hideghab matrac ami szintén nem ad meg habsürüséget de igazából már nem is érdekel. biztos nem olyan rossz.

A kérdésem az, hogy ezekből mind van kemény és félkemény kivitelben. ha jól olvastam hátfájásra a félkemény ajánlott memória matrac esetén. Hideghabnál is?

Illetve a swissdream matracokról van kialakult véleménye?

 

Köszönöm.

zoliucs Creative Commons License 2019.05.20 0 0 13372

Sziasztok!

 

Eladó 1 db Új 120x200cm Ceriflex Classic Memory 13+4 matrac.
Bontatlan, eredeti vákuumcsomagolásban.
Garancia 2017.11.04-étől 10 év.

 

Ár: 42.000 (bolti ár: 49.600 ft)

 

Érdeklődni:

szucszoli89 kukac gmail.com

 

Alváskultúra (X) 2019.05.20 0 0 13371

Szia Tibi,

 

igen így értettem. Sajna az árkategóriában nem nagyon van ilyen termék, de egy kicsit feljebb a Signum Medium/Hard akár egy nagy matrachuzatban már megoldás lehet.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: satibi (13370)
satibi Creative Commons License 2019.05.20 0 0 13370

Tisztelt László!

 

Szia!

Köszönöm, ezt úgy értsem, hogy inkább 2 külön 90x200-as matracot vegyünk? Vagy van olyan, aminek egyik fele jelentősen különbözik a másik felétől? Konkrét termékeket esetleg tudsz ajánlani nekünk?

Egyenlőre szerintem a földre fogjuk tenni, aztán ahogy idő és pénz engedi, csinálni szeretnék egy ágykeretet.

 

Üdvözlettel,

Tibi

Előzmény: Alváskultúra (13369)
Alváskultúra (X) 2019.05.20 0 0 13369

Szia Tibi,

 

alapvetően valahogy két különböző tulajdonságú matrac kellene, mert a 80 és a 110 között óriási különbség van és szerintem egy ugyanolyan matrac ezt nem fogja ergonómiailag áthidalni. 

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: satibi (13366)
Alváskultúra (X) 2019.05.20 0 0 13368

Szia WebM,

 

szerintem ugyanaz mindkettő, csak a Duality előbb volt kizárólagosággal egy cégnek és csak utána jött a duett.

 

Üdv,

 

Pálinkás lászló

Előzmény: WebM (13365)
Ancika68 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 13367

Kedves Tibi!

Nekem Ikea Hövag matracom van kb. 1 éve, először a keményet vettem, de egy hónap múlva félkeményre cseréltem, nagyon kényelmes, nem gödrösödik. 80 kg vagyok, oldalt alszom. Ár érték arányban szerintem verhetetlen a matrac. A férjem egy Matracgurunál vásárolt Medical concept prémiumon alszik 3 éve, nem panaszkodik...

Üdv, Andrea

Előzmény: satibi (13366)
satibi Creative Commons License 2019.05.19 0 0 13366

Tisztelt Fórumtársak!

Tisztelt László!

 

Tanácsot szeretnék kérni matracvásárláshoz.

 

Költözés előtt állunk és az új házba új matrac elven szeretnék beszerezni egy matracot. Már évek óta egy lehajtható kanapén alszunk, ezt nem lesz nehéz talán überelni.

Én: 40 év, 110kg, feleségem 33 év, 80kg. Neki sajnos a csapnivaló, kifeküdt ágy és gyereknevelés, házimunka miatt sokszor fáj a dereka. Mindketten főleg az oldalunkon alszunk.

Sokat nem tudunk a beszerzésre szánni, 70-100e- ig mennék el nyugodtan, max 120ig már a fogamat szívva.

180x200 as matracot szeretnénk. Nézegettem hideghab és zsákrugós matracokat is, utánaolvasva félkemény(?), hab esetén legalább 18-20cm vastag matracban gondolkodok. Én hűvösben szeretek aludni, úgyhogy a melegérzet miatt a memorihabot nem erőltetném.

Eléggé a "világ végén" lakunk(Veszprém megye nyugati széle), Bp kilőve, nagy utakat a gyerekek miatt sem igazán tudunk megtenni, így próba vagy kimarad vagy észak-dunántúlon tudunk elmenni 1x max valahova.

Tud valaki tanácsolni valami okosat, esetleg konkrét terméket, jó ár-érték arányban ajánlani?

Ikea Hövag matracról esetleg vélemény? Az viszonylag olcsó és laikusként nem tűnik rossznak.

 

Köszönettel,

Tibi

 

WebM Creative Commons License 2019.05.18 0 0 13365

Sziasztok! Tudja valaki, hogy mi a különbség az Allegro Duality és az Allegro Duett matracok között?

Alváskultúra (X) 2019.05.15 0 0 13364

Sziasztok,

 

még egyszer köszönjük a látogatást, az esőt, a dugót és a távolságokat a városok között sajnos nem tudjuk irányítani:-)

 

Remélem mindenki elégedett lesz az új Levital matracával és a nap végén elmondhatjuk, hogy mindannyiunknak megérte ez a "kis" fáradság.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: B Jano (13363)
B Jano Creative Commons License 2019.05.15 0 1 13363

Én a Halászlé fővárosából voltam oda-vissza (2*190). A hazaút időben volt hosszú (16:55-kor indultam 18:30-kor még a Budapest táblán belül araszoltam).

Előzmény: lgalos (13362)
lgalos Creative Commons License 2019.05.15 0 0 13362

:( Azt hittem, hogy a 230km-el én voltam a legmesszebbről. :)

Előzmény: B Jano (13361)
B Jano Creative Commons License 2019.05.15 0 0 13361

 

Minden szép és jó volt. Az esőről nem tehettek, hacsak nem ti intéztétek, hogy fedett helyre szorulva többen jelenjenek meg a rendezvényen. Megérte autókázni 380 km-t, a jó-árasított matracok  "hasznos"-sá tették a napomat. Már csak az koronázta volna meg az egészet, ha estére fáradtan már az új matracon pihenhettem volna. ;-)

Előzmény: Alváskultúra (13356)
Alváskultúra (X) 2019.05.15 0 0 13360

Szia Beer Monster,

 

néni meg a zöldségeshez:

 

- mennyibe kerül a tojás?

- 50 forint

- az nagyon drága, szemben a másik zöldségesnél csak 30 Forint

- akkor vegyen ott tojást asszonyom

- de zárva van

- hja, amikor zárva vagyok nálam is 30 Forint...

 

Üdv,

 

Pálinka

Előzmény: Beer Monster (13358)
Alváskultúra (X) 2019.05.15 0 0 13359

:-)

Előzmény: Beer Monster (13358)
Beer Monster Creative Commons License 2019.05.15 0 1 13358

Új eladót vesznek fel egy nagy áruházba.
A főnök elmagyarázza neki:

- Az ember nem azzal csinál üzletet, amit a vevő akar, hanem azzal, amit
azon kívül elad neki. Rögtön megmutatom a következő vevőnél.
Bejön egy nő:
- Jó napot, egy speciális függönymosószert kérnék.
- Parancsoljon. És itt van hozzá egy flakon üvegtisztító.
- Minek az üvegtisztító?
- Ha már a függönyök tiszták, akkor az ablakoknak is ragyogniuk kell!
- Teljesen igaza van, köszönöm szépen!
A főnök a következő vevőt az újonchoz irányítja. Egy idő után a vevő
elmegy. A főnök kérdi az új fiút, mennyiért vásárolt az illető.
- 28 millió forintért - mondja a srác.
A főnök majdnem hanyatt esik a csodálkozástól.
- Mit vett?
- Két horgot nézett, de én nagyobbakat ajánlottam neki, hátha
nagy halat fog. Ehhez azonban szükség volt erősebb zsinórokra és
nagyobb botokra. A nagy hal nem fér be egy kis haltartóba, ezért adtam
neki egy vízbe merülőt. A felszerelés természetesen nem fért el az ő
régi csónakjában, ezért bemutattam neki a legújabb motoros
kishajónkat. Ezzel csak az volt a probléma, hogy az autója nem bírta
volna el a hajót. Eszembe jutott az a Jeep, amit a múlt
héten kaptunk a szalonba.
A főnök teljesen elhűlve kérdezi:
- És mindez úgy kezdődött, hogy két horgot akart venni?
- Hát, tulajdonképpen ő csak tampont akart a feleségének de mondtam
neki, ha már úgyis el van rontva a hétvégéje, menjen inkább horgászni.

deli.gabi Creative Commons License 2019.05.15 0 0 13357

Mi köszönjük a lehetőséget! A rendezvény hatására valószínűleg kétszer annyi pénzt fogok matracra költeni, mint ahogy terveztem, és remélhetőleg még hálás is leszek érte. :) Sok sikert a csütörtöki eseményekhez!

Előzmény: Alváskultúra (13356)
Alváskultúra (X) 2019.05.14 0 0 13356

Kedves Látogatóink,

 

ezúton is szeretném megköszönni, hogy a nem túl barátságos idő ellenére ellátogattak hozzánk a városligeti rendezvényünkre, úgy gondolom, hogy a pogácsa, a panoráma városligeti tóra a Vajdahunyad várával a háttérben, a szétosztogatott 30%-os Levital matracvásárlási kuponok egy igazán kellemes délutánt hoztak össze mindannyiunk számára. 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2019.05.13 0 0 13355

Sziasztok,

 

szóval nem elfelejteni:-) Mindenkit várok (várunk:-) sok szeretettel!!!!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

Alváskultúra (X) 2019.05.13 0 0 13354

Szia Deli Gabi,

 

szerintem nem de nem tudom. Másnap ugyanitt sajtótájékoztatónk van délelőtt, délután vevőtalálkozónk viszonteladó Partnerekkel. Ezeket ki tudjuk számítani, mert ismerjük a létszámot kb. Egy olyan nyílt napot, ami egy részt még soha nem volt, ahol nem érkezik egyetlen visszajelzés sem nem tudunk kiszámítani. Szerintem frekventált esemény lesz, igyekszünk megfelelni bármilyen kihívásnak is:-) Szerintem egyébként az 5h után lesz izgibb, sokan dolgoznak 3-4h ig.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: deli.gabi (13353)
deli.gabi Creative Commons License 2019.05.13 0 0 13353
Érdemes korán érkezni? Bizonyára az elsők közt érkezőknek még több pogácsa jut :), de aki csak 5-fél6 körül ér oda, az mi mindenről marad majd le?
Előzmény: Alváskultúra (13352)
Alváskultúra (X) 2019.05.13 0 0 13352

Kedves Érdeklődők,

 

csak a biztonság kedvéért még egyszer. Mindenkit szeretettel várunk (Vásárlók, Szakmabeliek, Érdeklődők, Konkurencia)

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2019.05.13 0 0 13351

Kedves Igalos,

 

természetesen lesznek ágyneműtartós Life Sleep kárpitos ágyak is kiállítva, Levital, LifeSleep és jelzés értékkel Ceriflex matracok. Amennyiben még sem talál a választékből megfelelő terméket, úgy a Városligettőll a Matracguru Dózsa György úti üzlete nagyon közel van. Autóval 3 perc, troli 10 perc.

 

30%-os kedvezményes kupont kap minden Látogatónk, azonban hogy ezek mire vonatkoznak az sajnos meglepetés kell, hogy maradjon. Ami biztos: nem leszünk szűkmarkúak:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: lgalos (13350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!