Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2019.04.13 0 0 13307

Szia Ágica,

 

a belinkelt minőséget szerintem bőven hozza egy Classic Hard, egy Selena Comfort vagy akár a magyar Siglo pedig magasan átugorja. Az egy év kötelező garanciáról már nem is beszélnék...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: agica1231 (13306)
agica1231 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 13306

Kedves László!

Mi a véleményed erről a matracról?

Még mindig a 2-10 éves kisfiamnak keresem, valószínűleg nekem is mellette kell majd aludnom (ezért nem szeretném a Junior Vitalt, pedig a Babycare-t imádtuk).

https://www.praktiker.hu/lakberendezes-vilagitas-butor/butor/haloszoba-butor/318530-ted-ted-dream-comfort-90x200cm-matrac-90x200x16cm-vakuum-roll-matrac#fndtn-panel2-2

Vagy ettől jobb a Classic Hard vagy a Siglo? Melyik lehet a legpuhább?

Köszönöm

Előzmény: Alváskultúra (13290)
Alváskultúra (X) 2019.04.09 0 0 13305

Bocsánat, még valami. Van jó pár darab originál kényelmes, lágy, csúcs matracunk 90-es méretben ca 50-60k összegért, de más méretek is vannak.  Levélben szívesen segítek.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: fr55 (13303)
Alváskultúra (X) 2019.04.09 0 0 13304

Kedves Ildikó,

 

jellemzően a lágyabb habok sajnos sokkal drágábbak, így ez egy elég nagy kihívás. Régi tervem - és vannak is ilyen tárgyalások - hogy készítünk egy hasonló árfekvésben lévő terméket, hiszen ahogyan Ön is írja nincs ilyen. Amennyiben nem sos, úgy ez egy megoldás lesz előbb-utóbb.

 

Egyéb megoldást keresve van egy csomó outlet matrac, amik között esetleg Ön is találna megfelelőt.

 

info (kukac) outletmatrac /pont ) hu

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: fr55 (13303)
fr55 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 13303
Tisztelt Pálinkás László!
Siglo minőségű, terhelhetőségű és árú matracot keresek, amely a Siglotól kicsit puhább, formakövetőbb.
Tudna nekem ilyet ajánlani?
Köszönettel
Ildikó
Alváskultúra (X) 2019.04.08 0 0 13302

Szia,

 

mail ment. Ha még aktuális a kétoldalas vállzóna, akkor szívesen segítek.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: perla67 (13301)
perla67 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 13301

Köszönöm szépen, küldtem egy emailt a címedre!

 

Mit javasolsz 1 vagy két matrac legyen?

 

Légyszíves írj a dupla vállzónáról is, mert a férjem lényegesen szélesebb vállban mint én, úgyhogy felkeltette az érdeklődésem ez az infotrmáció.

Előzmény: Alváskultúra (13300)
Alváskultúra (X) 2019.04.08 0 0 13300

Szia Anicka,

 

nem nagyon szoktam reklámozni, de ha kapok egy mailt, akkor van egy (több) visszautasíthatatlan (nagyon-nagyon) akciós ajánlatom standard méretekben a fent említett probléma megoldására:-)

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Anicka21 (13299)
Anicka21 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 13299

Szisztok! Matracvásárással előtt állok. Elég sok matracot kipróbáltam már, leginkább a Medical Concept Luxus és a Levitál Contour Touch tünt nekem kényelmesnek. Az ára miatt inkább a Medical felé hajlok, akinek van szereti, kényelmes?

Én 54 kg vagyok és oldalt szoktam aludni egy régi memória habos matracon. Sajnos mostanában még ezen a puha matracon is szokott fájni a csípőm, remélem ez az új matrac kényelmesebb lesz. A férjem 80 kilós ő egy másik memória habos matracon alszik. Úgy terveztem mindkettőnknek ugyanazt a típust venném, érdemes-e drágábban két külön matracot venni? Érződik-e ezen a matracon, ha az egyikünk forgolódik éjszaka? Mi ez a két különböző mélységű vállzóna ez a matrac két oldalán van?

Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradságot és válaszol!

 

Alváskultúra (X) 2019.04.08 0 0 13298

Kedves Laslow,

 

szerintem olyan 10 éve van az a szolgáltatása a Matracguru üzletnek, hogy hétvégére el lehet vinni kipróbálni matracokat.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Laslow (13293)
Beer Monster Creative Commons License 2019.04.08 0 0 13297

Ilyenek is vannak, még akár 1 év visszavásárlás is előfordul. Meg van olyan lehetőség, hogy a bolti kiállított matracot elviheted pár napra (az árát letétbe helyezve). Minimum 1 éjszakára, vagy hétvégén 2-3-ra. Ez utóbbi típusfüggetlen, ilyenkor a 90×200-as méretet tudod kipróbálni, és eleve egy kicsit "használt" állapotban, ami jobban tükrözi a matrac bejáratott állapotát.

 

 

Előzmény: Laslow (13296)
Laslow Creative Commons License 2019.04.08 0 0 13296

Hogy kifizetem az árát, hazaviszem, kibontom, használom, és pár napon belül (gondolom max 1 hét) visszavihetem, és visszaadják az árát?

Előzmény: Beer Monster (13295)
Beer Monster Creative Commons License 2019.04.08 0 0 13295

Matracboltokban mindenütt el lehet hozni próbára. (Nagyáruházban talán tényleg nem, ezért nem is célszerű ott venni.)

Előzmény: Laslow (13293)
Beer Monster Creative Commons License 2019.04.08 0 0 13294

Típusnevet lehet tudni? :-)

Előzmény: Alváskultúra (13292)
Laslow Creative Commons License 2019.04.08 0 0 13293

Köszönöm a tanácsot!

Az új matrac vásárlással az a bajom, hogy csak akkor derül ki, hogy jó-e, ha már megvettem és használom. A mostani matrac is tök jónak tűnt amíg max 20 percet feküdtem rajta az üzletben, és alapvetően most is tök jónak tűnik, csak hát reggelente én és a feleségem is összetörve ébredünk rajta, azaz mégsem jó. Legalább néhányszor muszáj rajta aludni, hogy kiderüljön, és olyan helyről még nem hallottam, ahol ez lehetséges lenne. Ennél a fedőmatracnál pedig azt írják a honlapon, hogy "100% pénzvisszafizetési garancia – ha nem jön be, visszaadjuk az árát". Ha rajta alszom 2-3 szor, abból már egyértelműen érezni fogom, hogy beválik-e, vagy sem, és ha nem, legfeljebb visszaküldöm, és néhány ezer forint szállítási díjból megúszom a történetet. (Aztán vehetek új matracot, ami egy nagy lutri lesz megint.)

Előzmény: Alváskultúra (13291)
Alváskultúra (X) 2019.04.07 0 0 13292

Szia BeerMOnster,

 

érkezik nekünk is egy ilyen, a minta már meg van és a Life Sleep márka választékát fogja gyarapítani.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13289)
Alváskultúra (X) 2019.04.07 0 0 13291

Szia Laslow,

 

nem is annyira az a kérdés, hogy drága-e vagy olcsó, hanem hogy megoldja-e a problémát.  Ha megoldja, akkor valóban olcsó (vagy nem annyira drága) megoldás. De ha nem válik be, akkor van egy rosszul választott matracod, egy értelmetlen fedőmatracod, amik helyett majd kell venni egy új matracot. Ha ezeket összeadjuk, úgy lassan a luxus kategóriába kerülünk. Általában a fedőmatracok csak a felületi komforton változtatnak, lágyítanak, komfortosítanak, de a matrac alapvető ergonómiai alkalmatlanságát nem fogják korrigálni. 

 

Én két lehetőséget javasolnék. Keressél egy olyan helyet, ahol ezen a matracon tudsz fedőmatracokat próbálni. Még jobb lenne, ha hazavihetnél próbálni egy ilyet pár napra. Ha nem válik be visszaviszed és kész. A másik, hogy próbáld meg elpasszolni a matracot, nem venni fedőmatracot, kicsit hozzágyűjteni és egy megfelelő matracot választani.

 

Jobb ötletem sajna nincs.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Laslow (13288)
Alváskultúra (X) 2019.04.07 0 0 13290

Kedves Ági,

 

szerintem bármelyik lehet. Classic Hard, Selena Comfort, Siglo. Később meg lehet, hogy majd érdemes lesz egy kicsit rugalmasabb, formakövetőbb matracra váltani.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: agica1231 (13287)
Beer Monster Creative Commons License 2019.04.05 0 0 13289

Túl kemény zsákrugós matrac? Akkor tedd meg kérlek, hogy a pontos nevét, típusát megkeresed rajta.

 

(Ez pótolhatatlan közérdek :)

Előzmény: Laslow (13288)
Laslow Creative Commons License 2019.04.05 0 0 13288

Sziasztok!

Közel 3 éve használok egy 27 cm magas, zsákrugós matracot (ha jól emlékszem, Gumotex Vanessa), de sajnos nem vált be: minden reggel összetörve, fájó izmokkal ébredek. Az az érzésem, hogy túl kemény a matrac, és elnyomódok benne, nem tudok ellazulni éjjel. Azt gondolom, ideje tenni valamit.

 

Egy fedőmatracra gondoltam, amitől az ágy puhábbá válna. Olvastam, hogy a latex/memóriahabos fedőmatracok nem az igaziak, mert alapvetően nem szellőznek. Nyilván a gyártók ezt próbálják ellensúlyozni ilyen-olyan módszerrel, hogy legyen szellőző képessége is a matracnak, de nekem talán megfelelő lenne egy sima habszivacs matrac is. Minél vékonyabbat szeretnék, mert már így is túl magas a mostani matrac a 27 cm magassággal (számomra az ideális matrac 20+-3 cm magas lenne, mint mostanra már tudom). Találtam bizonyos Álom Green és Álom Blue fantázianevű fedőmatracokat. Mit tippeltek, jól járnék valamelyikkel ezek közül? Inkább melyikkel? Vagy nem ez lenne az igazi megoldás? (Kicsit drágállom őket, hiszen csak egy szivacsdarabról van szó egy huzatban, de még mindig sokkal olcsóbbak mint egy új matrac.)

agica1231 Creative Commons License 2019.04.05 0 0 13287
Kedves László!
Köszönöm szépen! Igen, ezt a PVC és poliuretán dolgot olvastam egy cikked én, és le is mentettem. A matracvédőt ez alapján vettem meg egy hete. Természetes poliuretánt.
Egyébként csak nekem tűnik ellentmondásosnak az írás? Mert az én méretében (90x200) 7600 Ft a PVC, míg 4600 Ft a poliuretán :)
Tehát 2-10 éves gyereknek nagyon nem ajánlott a Ceriflex Classic Hard vagy a Best Dream Siglo?
Ági
Előzmény: Alváskultúra (13286)
Alváskultúra (X) 2019.04.05 0 0 13286

Szia Ágica,

 

szerintem semmi gond nincs a fix matrachuzatokkal, amennyiben matracvédővel és lepedővel használja az ember. Az átmeneti időszakra a vízzáró matracvédő nagyon jó megoldás, annyira érdemes figyelni, hogy kétfélét lehet kapni. Az egyik vízzáró matracvédő hátoldala PVC, ez csörög egy kicsit (lehet, hogy nagyon). A másik matracvédő poliuretán hátoldalú, kicsit drágább, de cserébe jobb az "esése" és sokkal halkabb.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: agica1231 (13283)
Alváskultúra (X) 2019.04.05 0 0 13285

Kedves Kovismarfan,

 

tökéletesen igazad van. A Levital matracoknak úgy kell kinézni ahogyan a becsatolt image képen kinéznek és nem pedig úgy ahogyan a képen. Valami félrecsúszott az Eurofoam-nál ebben a szériában. Ugye az első észlelt probléma után én voltam lent náluk, átbeszéltük és természetesen ebből a szériából az összes hibás matracot kicseréljük. A szerencse az egészben az, hogy ez egy kis beszállítás volt (részszállítás), az előtte értékesített több, mint 400 matraccal nem voltak problémák és azóta sem tapasztaltunk újabb gondokat. Egyébként az összes készleten lévő matracot megbontottuk, ellenőriztük, kiszűrtük és félretettük a nem megfelelően sikerült termékeket

 

Persze ez egy nagyon bosszantó. Egy részről zaklatjuk a Vásárlót, más részről meg ha valami sufni üzemben gyártatnánk olcsóért, akkor azt mondom ok, ennyi pénzért ez van, de az Eurofoam a Recticel csoportban Európa (torony magasan) legnagyobb és legprofesszionálisabb habgyártója.

 

Remélem a személyes megbeszélés, a minőségbiztosítási és minőség ellenőrzési rendszer szigorításával a jövőben nem fordulhat még egyszer ilyen elő.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: KoviSmartFan (13282)
anett2015 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 13284

Ahha, így leesett, mire gondolsz. A két végén valóban nincs nekünk sem végigvágva, de az oldalakon igen.

Előzmény: KoviSmartFan (13282)
agica1231 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 13283

Köszönöm a választ!

A Junior Vitalt is néztem, azzal azonban az a gondom, hogy lehet mellette kell majd aludnom. 

A két említett matrac nagyon nem ajánlott?

Még olyan kérdésem lenne, hogy fix huzatnál muszáj a matracvédő, vagy elég a gyereknek amúgy is ajánlott vízzáró lepedő egy sima lepedővel?

Előzmény: Alváskultúra (13281)
KoviSmartFan Creative Commons License 2019.04.04 0 1 13282

Tisztelt László úr, 

 

az Anett által csatolt képen úgy látszik, mintha a Levitalból felső kategóriás matracban nem csak a felső vágás lenne hibás, hanem az alsóból hiányzik is az összes vágás,

 

pedig a videóban olyan meggyőzően vezette el a hőt / levegőt.

 

Az én martracom is ilyen jellegű.  Én látom csak így hogy hibás az összes matrac vágása? A fehér réteg alatt kellene hogy végigfusson egy csomó vágás nem?

 

Számomra ez nagyon furcsa. 

 

 

Üdvözlettel:

KoviSmartFan

 

 

 

 

Előzmény: Alváskultúra (13258)
Alváskultúra (X) 2019.04.04 0 0 13281

Kedves Ági,

 

a Classic Hard, a Wool Extra és a BOnell Hotel Superstrong matracok kimaradtak, igyekeztünk azokra a matracokra fókuszálni, amikből releváns forgalmat csinálunk. Éppen az Ön igényeinek megfelelően lett ca. 6-7 éve a Junior Vital termékcsalád:

 

- árban elérhető

- kétoldalas (növekvő súlynál fordítható

- kibírja a jelzett időt

- levehető-mosható matrachuzat

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: agica1231 (13280)
agica1231 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 13280
Kedves László!
1,5 éves kisfiam kinőtte 60x120-as Relaxx Babycare matracát. 90x200-as matracot szeretnék neki. Melyik lenne jó választás? Kb 8 évre tervezem a leendő matracot.
Kettőt választottam: Best dream Siglo és Ceriflex Classic Hard, de természetesen más is szóba jöhet :)
Olvastam, hogy a Ceriflex is EP lett, a Classic Hard kimaradt az EP matracok közül?
Előre is köszönöm :)
Ági
KoviSmartFan Creative Commons License 2019.04.03 0 1 13279

Szia Anett,

 

azért vagyok kiváncsi a vágásokra, mert nekem mások a vágások a matracon, mint az eredeti képeken, de olyasmi, mint a Te képeiden. 

 

üdv

 

KoviSmartFan

 

 

 

 

 

Előzmény: anett2015 (13278)
anett2015 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 13278

Szia!

 

Sajna a régiről nem volt időm csinálni képet, az újakat meg nem szedném szét most, mert nem volt olyan könnyű bevarázsolni őket a huzatba. (két különböző van egy 160-as huzatban)
Miért vagy ennyire kíváncsi a vágásokra, illetve melyik vágásokra? :)
Egyébként az új közel sem olyan lágy mint az előző, a másik új állapotában sem volt ilyen mint most ez. Kíváncsi leszek, milyen lesz pár hát múlva. Akkor azt hiszem írtam itt is, hogy elég nagynak tűnik a különbség a Contour és a Contour Touch között. Most is érezi, hogy nem egyformák, de csak egy kis árnyalatnyi a difi.

Előzmény: KoviSmartFan (13277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!