Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13211

Már akartam tanácsolni, hogyha a hölgy is a képben van, akkor nem lesz elég a 160. :)

Előzmény: bandogo52 (13209)
Tomo75 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13210

Ceriflex 22-es nekünk nagyon bevált.

Előzmény: bandogo52 (13209)
bandogo52 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13209

...mármint a párommal vagyunk mindketten oldalalvók. A Best Dream-es hölgy nem tudom, hogy alszik... :)

bandogo52 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13208

Kedves László!

Mivel matracvásárlás előtt állok, az elmúlt két évet visszaolvasva rengeteg hasznos információra tettem szert, meglehetősen leszűkítve a kört. 160x200-as matracot vásárolnék, a Ceriflex Selena Comfort lett a szimpatikus, de sajnos Veszprémben, ahol lakom, ezt a típust információim nem tudom kipróbálni. Ahogy olvasom, hasonló lehet, mint a Best Dream Siglo matrac, ilyen viszont van itt.
Valóban így van? Ha a Siglo bejön, akkor a Selena Comfort is rendben lenne?
A Best Dream üzletben a hölgy azonban a Perfect Fusion-t javasolta, mivel javarészt mindketten oldalalvók vagyunk. Szeretném kérni a véleményedet ezzel kapcsolatban is. Ennek nagyobb a sűrűsége (35 kg/m3), ám puhább, mint a 30-as Siglo. Hogy is van ez? :)
Egyébként a Ceriflex a 22 cm-e vastagsága és az eredeti gyártó miatt lenne előrébb számunkra, gondolom ez helyes meglátás...

Alváskultúra (X) 2019.03.17 0 0 13207

Szia Smiley,

 

a fekete oldalú szerintem egy Swiss Tech matrac lehetett. Dinamic vagy Dinamic+. A 2. kétoldalas és feszesebb mint az első. Én legendásan kókusz ellenes vagyok, de ezt mindenki maga dönti el. A latex alapanyaggal ca. ugyanez a helyzet. Szerintem idejétmúlt, általában nem -vagy nem csak- természetes, sőt az esetek többségében 100% műlatex. 5 napos próbáról nem tudok. Nálunk bármelyik matracot el lehet vinni pl. hétvégére, ezek jellemzően kiállítási matracok. Vannak matracok visszavásárlási garanciával, de szerintem ha az ember eljut egy megfelelő minőségű szakkereskedésbe az többet jelent, mint hogy rendelgetek matracokat, aztán valamelyik majd csak jó lesz...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: -Smiley- (13206)
-Smiley- Creative Commons License 2019.03.15 0 0 13206

Sziasztok .

 

140es - nem rugós - matracot szeretnék venni max 150.000 Ft-ért. 

 

Láttam valami Svájci fekete oldalút, az milyen minőségű,? nagyjából tetszene. 

 

Kókusz vagy latex ha van benne az jó vagy nem jo? 

 

Egy oldalas vagy kétoldali a jobb? 

 

Tudom ki kell próbálni, de nem hiszem hogy 2 perc próba alatt kiderül hogy jó-e. Van olyan hogy 5 napos próba? (próba esetén original matracot kap az ember vagy lehet hogy valaki már feküdt benne?) 

 

Mit tudnátok ajánlani? 

 

 

 

Alváskultúra (X) 2019.03.14 0 0 13205

Kedves Anett,

 

valamennyi alakvltozáson egyébként minden matrac átmegy az elején, hiszen a matracok is igazodnak a felhasználó testi adottságaihoz, testsúly megoszlásához, stb. Jelentős felpuhulás azonban nem mehet végbe egy normális matracnál, márpedig a Levital a maga HR 35 és HR 40-es alapanyag minőségével a legrosszabb indulattal és a legtrágárabb jelzővel is prémium összetételnek nevezhető:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: anett2015 (13204)
anett2015 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 13204

Igen, én is erre gondoltam, hogy a hőmérséklet miatt lehet, 22-23 fok van itthon. Mindegy is, ha nem puhul tovább jelentősen, akkor jó kis matrac lesz ez. :)

Nagyon jó ez az egy huzatban 2 matrac opció, a legtöbb ember el sem tudja képzelni, hogy ez jó lehet, és élből elutasítja ezt a lehetőséget. Sosem találtunk volna magunknak egyformát, nem egyform keménységűt kedvelünk (pedig nincs sok súlykülönbség köztünk), és így azért teljesen más, mint a két külön matrac.
A srácok is jófejek az üzletben, pozitív, hogy nem az számít, hogy minden áron vegyen valamit az ember azonnal, hanem az, hogy megtalálja a vásárló a számára legmegfelelőbb terméket.

Előzmény: Alváskultúra (13203)
Alváskultúra (X) 2019.03.13 0 0 13203

Szia Anett 2015,

 

köszi a visszajelzést. Igen a vidéki kiszállításra nekünk 6 munkanap van a szállítóval megállapodva, ami tekintettel, hogy gyűjtőfuvarozás néha valóban megnyúlik egy kicsit. A habok állandóak, Eurofoam minőség és minden esetben meghatározott fajsúly és keménység kerül az egyes típusokban. Üzletekben egy emlékezőhabos termék lehet kicsit feszesebb mint otthon, ez a két helység közötti hőmérséklet-különbségből elképzelhető, bár tartósan a matracon fekvésnél ugyanazt az érzetet kell kapni mindkét esetben.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: anett2015 (13202)
anett2015 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 13202

Szia!

 

Adnék egy kis visszajelzést a Levital matracokról (egy Contour és egy Contour Touch egy huzatban, az enyém a Touch), hátha másnak hasznos lehet.

 

  • Az eladók talán egy kicsit bánhatnának óvatosabban a nem pesti szállítási ígéretekkel. Egy hét helyett két hét alatt sikerült ideérni a matracnak, amivel alapvetően nincs semmi gond, csak elég optimista becslés volt. :)
  • Kicsomagolás után a matrac a helyére került, de csak 155 x 195 cm volt. Majdnem azonnal telefonáltam is, hogy ez már szerintem határon túl van, de inkább egy kicsit megráztam, illetve vártam, és egy óra múlva már kitöltötte a keretet.
  • A huzat elsőre nem tűnik tartósnak, gyengébbnek látszik, mint az eddigi matracainkon lévők, de ugye egyáltalán nem biztos, hogy valóban az is.
  • Van a két matrac között kb fél cm magasság különbség, de abszolút nem észrevehető.
  • Mindkét matrac határozottan lágyabb, mint az üzletben, pedig ott farugós ágyrácsokon voltak, itt meg sima fenyő deszka van egyenlőre. Emiatt kicsit el is bizonytalanodtam abban, hogy cseréljük-e az ágyrács miatt az ágyat, mert elvileg a farugóson lágyabbnak kellene éreznem, de azt nem szeretném. A Contouron az üzletben a gerincem a levegőben lógott, itthon pedig pont besüllyedek amennyire kell. (Emiatt és a köv. pont miatt még lóg a levegőben egy esetleges visszavásárlási garancia, de remélem nem lesz rá szükség, mert a Contour keménysége még ígyis a tűréshatárom felső részén helyezkedik)
  • 5 éjszaka után mindekettőn határozottan érezni némi felpuhulást azon a részen, ahol fekszünk. Remélem ez a folyamat megáll hamarosan.
  • Kényelmesebb mint eddigi bármelyik matrac, amin valaha aludtam. Határozottan érezni, hogy nem egy mezei habmatrac, sokkal rugalmasabb, közelít a zsákrugós matracokhoz, csak nem 100 kg, és nem nyomja a rugó az oldalamat. :)
  • Elmúlt a reggeli derékfájásom (egyrészt a már nagyon puha perdormire, másrészt a csereként kapott számomra betonkemény matracnak köszönhettem)
  • Minimális forgolódással alszok, van úgy hogy szinte mozdultlanul reggelig (eddig nem ez volt a jellemző)
Előzmény: Alváskultúra (13193)
Alváskultúra (X) 2019.03.12 0 0 13201

Kedves Mfischer,

 

azt hiszem ezt a kérdést emailben is megkaptam, így engedelemmel itt válaszolnák: ez a termék ezen a néven nem lesz elérhető. A matrac új termékként You&Me néven került be az országba és az üzletekbe, így ezen a innentől néven elérhető a Life Sleep papa-mama oldalas zsákrugós matraca, a beharangozó individuality matrac haarosan lekerül minden oldalról...

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: mfischer (13200)
mfischer Creative Commons License 2019.03.12 0 0 13200

Kedves Laszlo,

 

Tudna nekem informacioval szolgalni a hamarosan kaphato uj Isbir Individuality matracrol?

 

-          Mikortol lehet megvasarolni?

-          A 140-es meretu matrac mennyibe fog kerulni?

-          Mik a matrac legfontosabb tulajdonsagai?

Alváskultúra (X) 2019.03.11 0 0 13199

Szia Szöszke Lány,

 

alapvetően két lehetőség van:

 

1., matrac plusz motoros ágyrács

 

Ebben az esetben az ember vesz két motoros ágyrácsot és két olyan matracot ami alkalmas arra, hogy motoros ágyrácsokkal együtt mozogjon. Ennek az előnye, hogy (szinte) bármilyen ágykeretbe betehető, a matrac bármikor cserélhető. (matracok közül: Levital, Medical Concept, HR matracok, RelaXx)

 

2., boxspring ágy

 

Itt ugye egyben van mnden, elvileg a matrac és a topper később cserélhető. Az ágy viszont adott, tehát hosszú évekig olyan lesz, mint amit kiválasztottatot. (Swiss Tech?)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

Előzmény: Szöszke lány (13198)
Szöszke lány Creative Commons License 2019.03.10 0 0 13198

Kedves Fórumozók!

 

Tanácsot szeretnék kérni: motoros vezérlésű ágyat szeretnék vásárolni és mind motoros boxspringet, mind pedig motoros ágyat is találtam a 180x200, illetve 200x200-as méretben. Az árak rendkívül széles skálán mozognak, 300 ezertől 2 millióig. Vélelmezem, hogy a 2 milliós a legjobb, de én max. 600 ezer forintot szánnék rá. Vidéki nagyvárosban élek, csak Cardo, Mömax és Möbelix üzletek vannak, de egyik sem volt túl meggyőző, így várhatóan Budapestre kell mennem. Tudnátok segíteni, hogy milyen ágyat lenne érdemes megnézném és hol? Illetve milyen típust ajanlanátok?

 

Köszönöm a segítséget!

-Smiley- Creative Commons License 2019.03.08 0 0 13197

köszi

Előzmény: Alváskultúra (13196)
Alváskultúra (X) 2019.03.08 0 0 13196

Szia Smiley,

 

Matracguru (XIII), Matrackirály, Gigamatrac...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: -Smiley- (13195)
-Smiley- Creative Commons License 2019.03.07 0 0 13195

Tudtok ajánlani nagyobb bemutatótermeket Pesten belül, ahol nem csak 10 féle matrac van, hanem mondjuk 20-30 is?

anett2015 Creative Commons License 2019.03.07 0 1 13194

Már ki van fizetve...meg ugye érdekelt, hogy akkor hogyan is van ilyen esetben az árképzés, mert erről sehol nem volt infó.

Előzmény: Alváskultúra (13193)
Alváskultúra (X) 2019.03.07 -1 0 13193

Kedves Anett,

 

bocsánat, elfelejtettem. Természetesen éljen most Önnek a 160x200cm méret ára, hivatkozzon rám nyugodtan.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: anett2015 (13192)
anett2015 Creative Commons License 2019.03.06 0 0 13192

Kedves László!

 

Sikerült a kérdésemre választ találni? :)

Előzmény: Alváskultúra (13180)
Alváskultúra (X) 2019.03.05 0 0 13191

Sziasztok,

 

lenne itt egy-két outlet matrac ha valakit érdekel:

 

 

http://www.outletmatrac.hu/kapcsolat

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Beer Monster Creative Commons License 2019.03.04 0 0 13190

A gerincsérv azért bonyolultabb.

<Tycoon> Creative Commons License 2019.03.04 0 0 13189

köszi átnézem.

Budapesti vagyok

Előzmény: Alváskultúra (13188)
Alváskultúra (X) 2019.03.04 0 0 13188

Szia,

 

ha online szeretnéd, akkor webáruházakban megtalálod. Ha személyesen szeretnéd, akkor kellene tudnom, hogy milyen város vagy régió.

 

https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_selena_comfort_22_vakuummatrac

https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_wool_extra_vakuum_matrac

https://www.matracguru.hu/termek/relaxx_signum_dual_medium

https://www.matracguru.hu/termek/signum_hr_climatic_hideghab_matrac

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: <Tycoon> (13187)
<Tycoon> Creative Commons License 2019.03.04 0 0 13187

Köszi. Ezeket hol lehet megnézni vagy megvenni?

Előzmény: Alváskultúra (13186)
Alváskultúra (X) 2019.03.04 0 0 13186

Szia Tycoon,

 

amennyiben feszesebb matracot keresünk s nem akarjuk túlbonyolítani, akkor a Ceriflex Wool Extra vagy a Selena Comfort is szóba jöhet. Kicsit feljebb lehetne a Signum Medium vagy akár a Medical Concept Premium. Lehetne valamelyik HR hab matrac is pl a Signum HR Climatic is, ha egy kicsit rugalmasabbra, picivel lágyabbra szeretnénk. A 120-as méret nem egy nagyon tipikus, így ott készletről szerintem elég ritkán lehet bármilyen terméket is kapni, kicsi várakozással érdemes számolni.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: <Tycoon> (13185)
<Tycoon> Creative Commons License 2019.03.04 0 0 13185

Méret viszonylag "egyedi"  120 * 200-as ágyat rendeltem neki, ebbe kellene egy 20 cm magas matrac.

Eddig egy szimpla 15-20 éves bonelrugós heverőn aludt. 

Magassága 165-170  testsúly 75 kiló.

Köszi a segítséget.   

 

 

 

Előzmény: Alváskultúra (13184)
Alváskultúra (X) 2019.03.04 0 0 13184

Szia Tycoon,

 

online ez így elég nehéz de próbáljuk meg. Van egy sor probléma. Leginkább az a gond, hogy az idősebb generáció sokkal keményebb matracokhoz szokott, mint ami nekik megfelelő lenne. Ezzel azt akarom mondani, hogy van egy matrac, ami ergonómiailag megfelelő lenne, ott tart ahol kell, ott enged be ahol kell, egy szóval minden ok. Erre általában azt szokták mondani, hogy "nincs valami keményebb?". Persze van, csak az nem lesz jó. Nem követi hanyatt fekve a gerinc ívét, nem tehermentesíti éjszaka a gerincoszlopot; oldalt fekve nyomja majd a csípőízületet, reggelre elzsibbad a váll, a kéz. Az összeg nem olyan rossz, de milyen méretre vonatkozik? Nem ártana ha egy zónázott matrac lenne. Esetleg egy testsúly, egy testmagasság? Milyen matraca volt eddig? Új korában hasonló testi adotságokkal elégedett volt vele?

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: <Tycoon> (13183)
<Tycoon> Creative Commons License 2019.03.04 0 0 13183

Köszi.

Sajnos nem igazán mozgásképes, így nem tudom elvinni, szóval rám vár a feladat a megfelelőt kiválasztani. Milyen tudnál javasolni 80-120 ezer Ft körüli összegért? 

Rugós vagy szivacsos a jó? A bonelrugós borzalmaktól idegenkedem, mert pár év alatt kifekszi az ember. :(

Előzmény: Alváskultúra (13181)
Beer Monster Creative Commons License 2019.03.04 0 0 13182

Persze érdemes boltba elmenni, ezzel talán nem mondtál neki újat :)

 

Ami gerincsérvnél még nélkülözhetetlen, az a próba, lehet, hogy 5 matracból 4 jó lesz, lehet, hogy csak 1. És nem fog egy nap alatt kiderülni, az ideg gyulladásának kell 2-3 nap, hogy lemenjen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!