Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2019.02.26 0 0 13146

Szia MrB,

 

nem nagyon értem, de szerintem nem. Amikor az ágyak már eredetileg ilyen beszállított rugalmas ágyráccsal készülnek, akkor általában egy 180-as ágyba 2db 80x200 méretű ágyrács lesz beaplikálva úgy, hogy körbe a két ágyrács kap egy fenyő keretet, amire a síneket lehet rögzíteni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: _MrB_ (13145)
_MrB_ Creative Commons License 2019.02.25 0 0 13145

Ha jól értettem az eredeti "keretét" tehát a H vázat megtartaná, amin a sin is van, csak a keresztléceket szedné el, s szegelné rá az ágyrács H részét a meglévő H részre.

Előzmény: Alváskultúra (13144)
Alváskultúra (X) 2019.02.25 0 0 13144

Szia,

 

alapból ennyi az egész, csak annyi a bibi, hogy a sínt, ami rácsúszik a két szerkezetre valahogyan rögzíteni kell az ágyrácson, hogy az nyitható is legyen.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: anett2015 (13143)
anett2015 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 13143

Köszönöm a választ. Azt hittem, hogy egyszerű a megoldás, valami olyasmi, hogy lecsavarozom a deszkákat a keretről, és a helyére rögzítek egy ilyet:

Az ágy már legalább 6 éves, lehet akkor inkább cseréljük.

Előzmény: Alváskultúra (13135)
Alváskultúra (X) 2019.02.25 0 0 13142

Kedves Szicso123,

 

szerintem egy ikeás habszivacs matrac után még nem érdemes elbizonytalanodni, olyan ez kicsit mintha a tiramisu tetejéről leettük volna a keserű kakaóport és soha többé nem szeretnénk tiramisu-t enni. Pedig a tiramisu lehet nagyon finom is. A felsorolásból a normál habok -és most függetlenül a sűrűségtől és a keménységtől- tompák, rugalmatlanok, a közelében sem lesznek egy rugós matrac feelingjéhez. Ha habok között keresünk, akkor HR hab valami nagyobb keménységi értékkel. Egyébként a Levital matracoknál használt HR3536 már egy eléggé feszes hab (ez pl egy nem zónázott matraccsalád). Rugalmassága egy ilyen matracnak egy részről a felhasznált alapanyagok miatt lesz, más részről pedig a kialakítás teszi majd dinamikussá (Swiss Tech Dinamic, Dinamic+, Levital Perfect matracok). Szóval a babapiskóta, a krémsajt, a tojás, a cukor,  a kávé, az amaretto és a kakaópor (na jó ez nem) finom külön-külön is, de a tiramisu egyik nélkül sem az igazi. Innentől kezdve ez sajnos lutri. 4050-es habból már vágtunk matracot, gyakorlatilag Felvonulási tér gránitkocka-burkolat csak sima felülettel... És nagyon nem rugalmas így lemezre vágva.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: szicso123 (13141)
szicso123 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 13141

Kedves László, a segítségét szeretném kérni szivacs választással kapcsolatosan ha lehetséges. Olyan szivacstáblát szeretnék vásárolni amin az alvásélmény a leginkább hasonlít a rugós matracokéhoz csak mégsincs fémmel tele az ágy. Nagyon elégedett voltam a Yatas rugós matracommal, majd Cardo rugós ágyon szintén kiválóan aludtam, most pedig a második zónázott szivacsmatracon kínlódok és fogom kidobni. Mivel a mostani IKEA matracom csak az egyik felületén zónázott próbából megfordítottam és a sima egybefüggő felület már sokkal tűrhetőbb, rájöttem, hogy igazából a zónázással nem vagyok kibékülve, nekem ne legyen a matrac sehol sem bepuhítva a többi részhez képest. Ezért úgy döntöttem teszek egy utolsó próbát egyszerű szivacstáblával mielőtt visszatérek a hagyományos rugós matrachoz, csak ezeket nem lehet kipróbálni csak kis kockákat lehet tapogatni belőlük. Gondolom kemény szivacs lenne hasonló egy bonellrugós matrac érzetéhez, N3540, N4055 vagy nagyon nagyon keménynek leírt 4060. Vagy nagyon magas minőségű HR4542 szivacs. Az utóbbi nagyon jó minőség csak azért bizonytalanít el mert azt írják ezt nagyobb pontrugalmasság jellemzi, félek ez egyenlő azzal, hogy nagyon magába engedi a testet mint egy memóriahab. Előre is köszönöm ha tud segíteni a választásban.

Alváskultúra (X) 2019.02.24 0 0 13140

Szia Beer Monster,

 

az elmélet egy kicsit olyan, mint a Levital szabadalmaztatott matracai esetében csak máshogyan van megoldva:

 

- adott egy ca. normál méretű zsákrugó (ezek általában egyoldalas matracok)

- abba beleteszünk egy kisebb keresztmetszetű és alacsonyabb zsákrugót

- ráfektetünk egy 50-70kg testsúlyú személyt és csak a nagyobb és magasabb rugók fognak elmozdulni alatta lefelé

- ugyanerre teszünk egy 100 kilós pasit, a súly és a benyomódásnál fogva a kisebb és alacsonyabb rugók is dolgozni fognak

 

Ezt használja a Yatas az egyik matracában. Ennél szerintem fejlettebb, jobb Leggett&Platt rendszer a Cool Flow, az alap elv ca ugyanez, egy kicsit a megvalósítás más és nem utolsó sorban kétoldalas matracokra is alkalmas. És nem utolsó sorban a progresszív alátámasztás mellett sokkal, sokkal jobb szellőzés

 

CoolFlow rendszer

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Beer Monster (13138)
Alváskultúra (X) 2019.02.24 0 0 13139

Szia Rob19,

 

hogy telik az idő:-) Szerintem mindenek előtt egy-két dolgot tegyünk rendbe:

 

- az atka és a matrac szerkezeti alapanyaga nem függ össze. Ez annyit jelent, hogy teljesen mindegy, hogy zsákrugós, bonell vagy valamilyen habmatrac. Az atkát az emberi testről lehulló partikuláris méretű elhalt hámsejtekkel táplálkoznak, amik csak a matrac felső rétegében lesznek megtalálható (értelem szerűen), ami általában így is úgy is egy valamilyen hab. Így nyugoddtan lehet habrugós, zsákrugós vagy ebből a szempontból bármi.

 

- bármelyik matracot ha egy zsákrugós boxspring matracra teszünk a fix deszka ágyborda helyett, akkor az a komforton lágyítani fog (kisebb-nagyobb mértékben: matrac függő)

 

- Swiss Tech Dinamic és Dinamic + továbbra is elérhető termékek, így akár rendelhető is szerintem szerényebb árban, mint a görög Sealy

 

- zsákrugós fronton azóta nekünk a Life Sleep matracok viszik a prímet, nem gondolnám, hogy van olyan kategória, amiben nem tudnánk -szinte- bárkinek megfelelő matracot adni

 

- egyébként van egy több 10 darabos különböző méretű és típusú originál Yatas matracunk, ott árban akár ütősen is tudok segíteni...

 

Legalább a egy fix pont maradt az életedben? Cube?

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: rob19 (13137)
Beer Monster Creative Commons License 2019.02.24 0 0 13138

No de pl egy ilyen coil within a coil rugó miben különbözik attól, mint ha 1 db dupla erős rugó van?

Előzmény: Alváskultúra (13136)
rob19 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 13137

@László, az életem ismét változik, amiáltal a matracom is... 

éveken keresztül imádtam a Swisstech habrugósát 8 centi memory-val és merev ágyráccsal

azonban kb 2,5 éve valami máson alszom (Swissdream valami, nem tudom a pontos típusát) ezen is van 8 centi memory meg rugós az ágyrács alatta (ilyen basic 28 léces, középen állítható) de ez mintha egy fokkal puhább lenne, mint a Swissdream volt, jobban bele süppedek, meg mintha már kagylósodna is, gurulok középre benne...

kérdés, hogy mit vegyünk helyette? :) a jövendőbeli feleségemnek leginkább a boxspring típusú ágyak (ágykeretek) tetszenek, úgyhogy arra a talapzatra kellene valami remek matrac, úgy az elkövetkező 10 évre.

néztük a Kikában a Sealy Energy Cushion Firm matracot (319.990 HUF 160*200 méretben) ami tetszett, sőt kifejezetten kényelmes volt - ami előnyös, hogy erre már nem kellene extra memory, mert valami van rá steppelve, mi pont elég

viszont nem vagyok a pénztárcám ellensége, meg anno a zsákrugótól azért mentünk a szivacsrugó irányába mert hogy atkák jönnek ezerrel és megesznek éjszaka a rugósban aludva, ellentétben a szivaccsal, amiben nem él meg az atka, szóval vissza kanyarodtam a Swisstech irányba. Kérdés, hogy boxspring alapon ugyan olyan lesz majd, mint fix fa ágyrácson? (próbáljam ki, igaz?)

vagy mondjuk ebben a 200-300 ezres elég tág ársávban van olyan, amit menjünk és próbáljunk ki? Yatas bármelyikje? 

az Ikeát végigfeküdtük, de nem találtunk tökéleteset

köszi

Alváskultúra (X) 2019.02.24 0 0 13136

szia Beer Monster,

 

alapvetően nem abban hogy amerikai, inkább abban, hogy van a Legget&Platt cégnek egy-két olyan szabadalma, ami egészen jó megoldás. Ilyen pl. a Coil within a coilm ilyen a CoolFlow is,c de ilyen a high-low rugórendszer is.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13134)
Alváskultúra (X) 2019.02.24 0 0 13135

Kedves Anett,

 

ugye lágyhab matracok esetében a legszerencsésebb a minimum 28 keresztléccel ellátott farugós ágyrács, de szerintem ha már egy ilyen ágy van, akkor elég nagy macera. Bár ki tudja. Jó esetben ahol vették az ágyat ott árulnak ilyen ágyrácsot is. Megvesz az ember kettőt ilyenből a megfelelő méretben, a kereskedés pedig némi felár ellenében (gondolom, habár ha az üzem majd a nap végén visszakapja a fenyő ágyrácsot, amit fel tud használni egy másik ágyhoz...) elküldi az üzembe hogy tegyék úgy össze, hogy egy felnyitható ágyba megy és cseréljék ki a helyszínen.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: anett2015 (13131)
Beer Monster Creative Commons License 2019.02.24 0 0 13134

Miben különbözik az amerikai rugórendszer?

Előzmény: Alváskultúra (13129)
mrgorgeous33333 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 13133

Maximalisan egyetertek. Jelenleg a coolflow melle a yatas zero gravity kerult (ez eddig puhanbnak tunt viszont a mostani probaval jonak), illetve ergocoil. Ha jol lattam a meretet kb hasonlo magas mind. Aztan uj szereplokent a gomarco multisense majd springtop ami azert mar dragabb. Ezek arban hasonloak, de mar azert fel milliorol beszelunk plusz keret.

 

Alapvetoen egyszerubb nem lett a helyzet, az ember ennyi penzert mar jot akar venni, de kb lehetetlen elore megmondani (lasd esdig zero gravity tul puhanak tunT, lasd h par ejszaka kene mire barmit lehet mondani)

Talan az egyetlen vigasz, h ezek kozul olyan rosszat talan nem tudunk valasztani.😏

Előzmény: Alváskultúra (13129)
mrgorgeous33333 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 13132

Szuper, koszi, megnezem.

Előzmény: Hooshee (13130)
anett2015 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 13131

Kedves László!

 

Vásároltunk tegnap a matracguruban 2 db Levital matracot (1 contour és egy contour touch egy huzatban). Az ágyunk nem pont a mellékelt képen látható ágy, de az ágyrács ilyen. Megoldható ennek átalakítása oly módon, hogy deszkák helyére 2 db 80 cm-es farugós ágyrács kerülne? Egyáltalán van értelme?

Hooshee Creative Commons License 2019.02.24 0 0 13130

https://britishbedsworldwide.com/

 

Itt vannak ilyen hagyományos angol boxspring rendszereket áruló cégek. Ahogy László is mondta, itt azért az alja ott van ahol mondjuk egy Yatas vagy Sealy teteje árban. De legalább elmondhtod hogy a királynőnek is ők csinálnak ágyat (ami aztán vagy igaz, vagy nem :D)

 

Az biztos hogy itt is találtunk számunkra megfelelőt, de végül a Coolflow Deluxe lett a választás, és nem bántuk meg.

Előzmény: mrgorgeous33333 (13128)
Alváskultúra (X) 2019.02.24 0 0 13129

Sziasztok,

 

szerintem érdemes lenne az almát az almával hasonlítani, mert úgy látom, hogy szélsőségek is kerültek a kosárba:-)

 

- a Life Sleep legújabb kemény zsákrugós matraca 150k lesz a 160x200cm méretben, szerintem elég versenyképes:_)

 

- amennyiben a CoolFlow matracot hasonlítjuk valamelyik másik matraccal -legyen az Yatas vagy bármi- akkor érdemes lenne olyan matracot szembeállítani, amelyik ca. 33cm magas, 860db/m2 rugó sűrűséggel bír (normál és mini táskarugók) és 160-as méretben 370k körül van

 

- van ennél olcsóbb matrac is természetesen lényegesen szerényebb technikai háttérrel, magassággal, rugószámmal, stb (persze drágábban is lehet ennél jóval szerényebbet is kapni) 

 

- MaxCity és a brit (stb) márkákkal kapcsolatban azért érdemes felkészülni, mert ha ViSpring, Hästens, Treca de Paris és társaira gondoltok, akkor még egy nullát adott esetben tegyetek a szám végére...

 

- Igen, Sealy sajna görög, Simmons nem képviselteti magát, így egy-két matrac marad csak, amelyikben amerikai rugórendszer van (Legget&Platt)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: mrgorgeous33333 (13128)
mrgorgeous33333 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 13128

Hú, az jó lenne, épp most megyünk a max citybe, bár lehet észre fogom venni. Próbáltuk a lifesleep cool flowt, de nem győződtünk meg. (hát igazából pár perc fetrengéssel szerintem nem lehet megállapítani h tíz évig melyik lesz kényelmes ágy, de legalább azt tudjuk h a közepes keménységű a jó)

Ja és ez a lifesleep elég drága, a yatasnál is drágább ha jól látom.

Előzmény: Hooshee (13127)
Hooshee Creative Commons License 2019.02.24 0 0 13127

Az itteni Sealyk tényleg Görögországban készülnek, ahogy László is mondta. Tavaly mi is végigjártuk ezt a kört, és a Sealy Lavash egy erős versenyző volt a listán, de egyfelől a LifeSleep jobbnak bizonyult a próbák során, másfelől pedig azért elég jelentős a felára az itthoni forgalmazóknál ahhoz képest, hogy 1000 euroért lehetett volna külföldről rendelni (550000 volt a legolcsóbb hazai ajánlatunk, ugyanúgy rendelésre).

 

Én alapvetően amerikában szerettem bele ezekben a matracokba, de az itt gyártott verzió inkább csak hasonlít, mint olyan, a termékpaletta sem fed át.

 

Simmonst pedig egyáltalán nem kaptunk.

 

Ami még erős versenyző volt, az a hagyományos brit márkák valamelyike (most fejből meg nem mondom), bár az anyaghasználatuk mai szemmel érdekes (lószőr, gyapjú, mittudomén), de a fekvéspróbán azért elég meggyőző volt. VAn egy oldal, ahol közvetlenül lehet rendelni ilyeneket, kiszállítással mindennel, de fele-harmada áron, mint az egyetlen cég itthon aki a MAxCityben foglalkozik velük...Ha esetleg érdekel, előkotrom.

 

Előzmény: mrgorgeous33333 (13125)
Alváskultúra (X) 2019.02.24 0 0 13126

Kedves Gábor,

 

az említett márka helyett mi találtunk ár-érték arányban jobb, gyártásban rugalmasabb, szállítási határidőben rövidebb márkát a LifeSleep márkával. Tudomásom szerint a Sealy matracok Görögországban készülnek, ami talán sokkal inkább a muszaka hazája, mintsem az amerikai típusú rugós matracoké. Ettől persze még lehet hogy jók, amiket én próbáltam, azoknál semmi olyat nem tapasztaltam, amitől ezért az árért hasra estem volna.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: mrgorgeous33333 (13125)
mrgorgeous33333 Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13125

Kedves László, 

 

Az egyik nagy matracáruházban mondták, hogy a yatasokat már nem forgalmazzák, mert nem is olyan jók mint régen (meg gondolom már nem is engedik fogalmazni), egy idő után gödör lett bennük,  illetve a sealyről sem tudni hol gyártják valójában. 

Ezeket Ön is meg tudja erősíteni? 

köszi a választ előre is.

Gábor

Alváskultúra (X) 2019.02.21 0 0 13124

Szia Zoli,

 

elméletileg lehetséges hamarabb is, de nem tudom megígérni. Minden esetre igyekszünk...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Blt90 (13123)
Blt90 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 13123

Kedves László!

 

Mint írtam, múlt héten megrendeltük az Infinity-t.

4-6 hetet mondtak rá, ez tartható? Esetleg meg lehet hamarabb is?

Borzasztóan várjuk már, rettenetesen rossz már ez a mostani matrac.

 

Köszönöm.

Zoli

Alváskultúra (X) 2019.02.20 0 0 13122

Szia Cruzito,

 

igen ki vannak állítva a Signum matracok. Hamarosan érkezik a Signum Infinity is, de az még eltart egy pár hétig, HR hab, 22cm (tehát eléggé vastag) és 90 körül lesz a 90-es.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Cruzito76 (13120)
Cruzito76 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 13121

Szia Gabo,

 

igen, elég mélyen elmerültem én is a scheuermann szépségeiben az elmúlt 20 évben, igyekeztem minél többet megtudni róla.

Mozgás, erősítés megvan, de az ülőmunka (ami váltás alatt van), egy nehéz bázis sajnos.

 

Köszi a tanácsot, az általad ajánlott matracokat is megnézem pesti túrám során!

Előzmény: gabo011 (13116)
Cruzito76 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 13120

Kedves László,

 

 

köszönöm szépen, úgy tűnik pár héten belül megyek Pestre, így megoldódik a gond.

A Dózsa György úti üzletben ki van állítva a Signum? 69 kilóval gondolom inkább a medium kell nekem.

Előzmény: Alváskultúra (13115)
Gillebeart Creative Commons License 2019.02.20 0 0 13119

Értem, köszönöm a tanácsot. Akkor ez marad úgy sajnos.

Előzmény: Alváskultúra (13118)
Alváskultúra (X) 2019.02.19 0 1 13118

Szia,

 

kollégának ca. igaza volt. Azért csak cirka, mert egy 8-10cm vastagságú kemény habszivacs réteggel lehet keményíteni a felületen, de ez állandó használat mellett fel fog puhulni, mivel nincs alatta olyan ami határozottan alátámassza. Ha egy kis melót beletesz az ember, akkor érdemes lenne megbontani és megnézni, hogy mi van benne. Ha bonell, akkor egy kis barkáccsal és 1-2k befektetéssel lehet keményíteni. Ha zsákrugós, akkor macerásabb a helyzet (több bontás, több visszavarrás), de nem reménytelen. A gond akkor van, ha ez egy hab matrac. Akkor nincs értelme bontogatni csak az elején említett vastagabb keményhab szivacs lesz átmenetileg valamilyen megoldás. 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Gillebeart (13117)
Gillebeart Creative Commons License 2019.02.19 0 0 13117

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy ha van egy túlzottan puha matrac, van-e arra bármi megoldás, hogy legalább egy kicsit keményebb legyen a fekvőfelület?

 

Van egy szállás, ahol néha, alkalmanként egy pár hetet kell eltöltsek és ott az ágyban a matrac számomra kényelmetlenül puha, teljesen belesüppedek, nem tudok nyugodtan aludni rajta.

Egy új matracot nem érné meg vennem oda, mert annyi időt nem töltök ott, de valami megoldást jó lenne találni.

 

Én topper matracban gondolkodtam 20-30e körül max, jártam is már egy nagyobb matrac szaküzletben, de ott az eladó lebeszélt róla. Azt mondta, hogy a topperrel csak puhítani lehet, keményíteni biztosan nem, nem ajánlja a toppert, mert csalódás lenne. Szerinte ezt a problémát csak új, megfelelő keménységű matraccal lehetne megoldani, annyit meg nem akarok költeni rá.

 

Arra gondoltam, itt a topikban még rákérdezek, esetleg ti tudnátok-e valami használható tippet adni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!