Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2019.02.10 0 0 13094

Kedves Gábor,

 

szeritem nem attól lesz jó egy rugórendszer, hogy Leggett&Platt vagy sem, bár kétségtelen, hogy kapunk innovációkat. A Leggett@Platt gyártónak szerintem két valamirevaló rugórendszere van az egyik az inerspring (coil within a coil) a másik pedig a Cool Flow. A 2. például csak a Life Sleep matracokban található.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: mrgorgeous33333 (13091)
Alváskultúra (X) 2019.02.10 0 0 13093

Szia Zsoltikaa,

 

a Senlena és a Wool között annyi a különbség, hogy a Wool matracon a téli oldalon nincs steppelés és kívül a felületen van a gyapjú, ettől egy kicsit még feszesebb hatás van. Kiállításit érdemes venni, de a belső magra nem lesz garancia. Ha még ütősebbet szeretnél, akkor a Levander is szóba jöhet, 27cm vastag és még feszesebb, mint a Selena vagy a Wool Extra.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: zsoltikaa_ (13089)
RReni98 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 13092

Kedves László!

A segítségét szeretnénk kérni, nagyon nehezen tudjuk eldönteni melyik matracot válasszuk.

Első körben habrugós matracokat próbáltunk ki, főleg a Levitalt, de úgy éreztük, hogy kevésbé tartja a csípőnket.

Az eladó ezután inkább a rugós matracokat ajánlotta. Ezek közül a Isbir YOU & ME változatát, de az a párom csípője alatt szintén kevésbé tartott, az Isbir Memory Platinum-t és a Rottex Allegro Elegance-t pedig a memóriahab miatt vetettük el, a SwissTech 3D túl keménynek éreztük

 

Kettőre szűkítettük le, az Isbir Elite Pocket és Isbir Double Comfort. 

A fentiek tükrében, továbbá, hogy nagyon eltérő súlyúak vagyunk párommal, melyiket ajánlaná? Vagy esetleg egy 3. fajtát? 

 

Előre is köszönöm.

 

 

 

mrgorgeous33333 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 13091

Kedves László,

 

Én is a taáncsát szeretném kérni. Már meg vagyok győzve a Leggett and Platt rúgórendszerről, már csak a márkát illeszteném mellé, egyelőre yatas irányban vagyok, ha az akkor melyiket mondaná a legjobbnak azok közül?

Egyébként átlagos használatra (ha van még ilyen) venném, egy egyszerű ikea matracom volt eddig, és amit még tudok, hogy amikor amerikában jártam összehasonlíthatatlanul jobban aludtam a klasszik zsákrúgós matracokon. Először sealyt és tempurt néztem, de azok elég drágák, így jött a yatas. 

Kíváncsi lennék a meglátására elfogultsággal akár, de anélkül is, szeretném az alvásminőségemet legalább egy szinttel feljebb emelni.

köszönöm ellőre is a válaszát.

Gábor

gabo011 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 13090

Szia!

Amennyiben valóban kemény matracra vágysz ezek a Te matracaid!

Nekünk anyósnál van egy 160x200-as Comfortunk. Első éjszaka után azonnal szereztem rá egy memóriás fedőmatracot mert a 110kg-os súlyommal is szenvedtem rajta olyan kemény. Így már tudok rajta aludni de nem az én matracom. 

Szóval csak nyugodtan! :-)

Előzmény: zsoltikaa_ (13089)
zsoltikaa_ Creative Commons License 2019.02.09 0 0 13089

Sziasztok,

 

ket matrac kozott gondolkodom:

Ceriflex Selena Comfort vagy Ceriflex Wool Extra

A kérdésem mi a kulonbseg a ketto kozott? Leiras alapjan ugyanaz a ketto, en kemenyebb tipusu matracot keresek a 120kg-mal. :-)

Egy blogban a Selena Comfortrol annyit irnak, hogy "Valójában annak ellenére, hogy a Best Dream magjánál két centivel vastagabb ez a súlyhatár valószínűleg csak teoretikus hiszen az ilyen súlyú emberek rendkívül ritkán választanak ilyen típusú habmatracot. Véleményem szerint ezek  a matracok 100 kg-ig működnek elfogadható időtartamig megfelelően."

Ez elgondolkodtat, ilyen sulyu emberek miert ne valasztananak ilyen matracot, illetve mi az, hogy csak 100kg-ig mukodnek elfogadhatoan?

 

A listaar latom mindenhol szinte azonos, lehet itt barmifele kedvezmenyt kicsikarni, vagy remenytelen?

Illetve felmerult bennem, hogy kiallitasi darabot estleg erdemes lehet venni? A fent emlitett peldanyok 26000 FT kornyeken vannak hazhoz szallitva, vagy ez tulsagosan nagy riziko,

hisz ha 1-2 evig vannak ott akkor barmi tortenhetett veluk? 

 

Tippeket elore koszi!

Zeki_ Creative Commons License 2019.02.09 0 0 13088

Nem egyszerű az élet. :)

Előzmény: Alváskultúra (13087)
Alváskultúra (X) 2019.02.08 0 1 13087

Szia Zeki,

 

persze kérdés lehet, hogy a felhasznált árpa, búza, zab, rozs szárak nem génkezelt termények-e, mert ha igen, akkor megint csak gond lehet...

 

Üdv,

 

Pálinka

Előzmény: Zeki_ (13086)
Zeki_ Creative Commons License 2019.02.08 0 0 13086

Szalmával kitömött pamut lepedő. 

Full bio 

 

Vagy lehet még nem, mert bio szalmával kitömött biopamutos lepedő kell hozzá. :)

Előzmény: VégreNorvégia (13080)
Alváskultúra (X) 2019.02.08 0 0 13085

Szia BeerMonster,

 

szerintem saccperkb.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13084)
Beer Monster Creative Commons License 2019.02.08 0 0 13084

De honnan tudják, ha a derekad alá 1,7-es kell és nem 1,6-os, az ülleped alá meg 1,9-es és nem 2,0-s?

Előzmény: Alváskultúra (13083)
Alváskultúra (X) 2019.02.08 0 0 13083

Szia BeerMonster,

 

ennél szerintem sokkal egyszerűbb az egész. 2 méter hosszú egy matrac, ezt elosztják 5 felé és 40 centinként különböző rugók kerülnek bele. Azok a gyártók, akik különböző rugókat használnak, általában 1,7-1,9mm vastagságú zsákrugókat váltakoztatnak.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13082)
Beer Monster Creative Commons License 2019.02.08 0 0 13082

Ezeket a zónákat hogyan tervezik? Kísérletileg kalibrálják, hogy hova milyen erős rugózat való? Vagy számolják a fölötte lévő testrész súlyából?

Alváskultúra (X) 2019.02.07 0 0 13081

Kedves VégreNorvégia,

 

én semmi különöset nem látok ebben a matracban, egy viszonylag alap matrac, szerintem bátor árral, ismeretlen matracmagassággal és 2 év garanciával (legyünk őszinték: zsákrugó még DOHA nem tört el). A gyártók általában a zónák kialakítására különböző vastagságú rugókat használnak, amennyiben nem változtattak gyártási módszert úgy a Cardo az ugyanolyan rugók elrendezésével "hozza létre" a zónákat.

 

Szerintem egy ilyen szintet ca mindegyik gyártó prémium matracai hoznak a zsákrugós matracok között, legyen az Yatas, Life Sleep vagy más olyan márka, ahol adnak a minőségre is. A "vegyszerektől mentes" kritérium nem tudom, hogy mit jelent, nem tudom, hogy kinek mi a vegyszer. Ezek a termékek általában káros anyag mentesek, jellemzően igazolás van a habok és a matrachuzatok esetében is (Ökotex 100 pl.), így ez szerintem minden magára valamit is adó márka esetében ez ma már alap. Ez ugye nem azt jelenti, hogy nem tartalmaznak múszálakat (Tencel matrachuzat nagy része is az) vagy kőolaj származékokat (minden normál- és hideghab az) vagy butadiént, ami a mű latex vagy a kevert latexek alapanyaga vagy akár a ragasztókat is említhetnénk, amelyek akár vízbázisúak akár oldószeresek mindenképpen vegyi anyagból készülnek legyen az Cardo vagy egyéb prémium márka.

 

Éljen Longyearbyen:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: VégreNorvégia (13080)
VégreNorvégia Creative Commons License 2019.02.07 0 0 13080

Tisztelt Szakértő!

 

Az alábbi paraméterekkel keresek matracot:

-          kemény matrac

-          antiallergén, vegyszerektől mentes

-          fontos, hogy kemény felületre akarom tenni, alkalmas legyen rá a matrac és ez az élettartamát ne rövidítse le

   

 A Cardo Gold matraccsalád közül a Beauty kemény matracát próbáltuk ki, kényelmes volt, az értékesítő hölgy meg is győzött, de ahogy olvasgattam nem kifejezetten ajánlja a termékeiket. Nem vagyok a pénzem ellensége, nem szeretnék egy olyan termékért több száz ezer Ft-ot kifizetni, ami 2-3 év múlva tönkremegy.

 

http://www.cardo.hu/termekeink/matracok/cardo-gold-matracok/beauty-matrac#

 

Melyek azok a megbízható és megfizethető márkák, amelyek között érdemes keresgélni?

 

Köszönöm a válaszát!

paljoc Creative Commons License 2019.02.04 0 0 13079

Nem, ezt most rendeltem es gyorsan megjott, 7 eve csak eldontottem h ez lesz. Olyan vagyok mint darabosék meg a szallas.hu: “ugy is lett” 🤣😂🤣😂 

Előzmény: Alváskultúra (13077)
RReni98 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 13078

Sziasztok!

Akik már vásároltak Levital matracot, tőlük szeretném megkérdezni, hogy mik a tapasztalatok? Kinek mennyire vált be vagy sem?

Alváskultúra (X) 2019.02.03 0 0 13077

Szia Paljoc,

 

nem szeretnék éveket visszalapozni, de szerintem jó pár éve sokat leveleztünk itt. Ugye nem 7 év alatt jött meg a matracod:-) Sokszerencsét hozzá. Szélsebesen nem tudok válaszolni mert külföldön vagyok, 7-e után leszek megint 100%-ban válaszképes.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: paljoc (13076)
paljoc Creative Commons License 2019.01.25 0 0 13076

És eljött a nagy pillanat, 7 évre rá, ma megérkezett a Rottex BSK+ matrac, tehát nem állítottam valótlant 2012-ben! :-))))

Kíváncsi vagyok milyen lesz az eddigi, kárpitos bácsival anno vmi keményebb szivacsból gyártotthoz képest, ami azért az elmúlt 10 év alatt kicsit megfáradt középtájt és ezt nem értékelte mostanság a derekam.

Előzmény: paljoc (5984)
kerekezek Creative Commons License 2019.01.25 0 0 13075

Hasonló a szitu nálam is....

 

Én is néztem a Bahama Novát ebben a méretben. Nem tudom még ez lesz, vagy az Ikeából a Hokkasen....

Előzmény: Ativarko (13074)
Ativarko Creative Commons License 2019.01.24 0 0 13074

Kedves Hozzáértők!

 

Zsákrugós matrac vásárlása előtt állok és többnapnyi internetes bóklászás van mögöttem. Amit tudok, hogy 180x200cm-es ágyat keresek, olyat, amit legalább 130kg-ot elbír, ennyi a versenysúlyom. A feleségem 200eFt körül kezdi el dobálni felém a romlott paradicsomot, így szerintem ez a lélektani határ nálunk, ennyi a keret és ez nagyon a max.

Néztem a a Yatas-t, a Rottex-et, a Confor-t, a Billerbeck-et, a Matrackuckót és a Revotica-t.

Nem tudom, hogy a török Yatas és Konfor mennyire megbízhatók. Nekem vagy egy 12 éves Rottex bonell rugós, kókuszos matracom, akkor az volt a trendi (a Cardo-t nem tudtam megfizetni, ma már nem is vennék olyat) és számomra megfizethető. A Billerbeck-Bahama Nova-t kipróbáltam, az rendben volt, az egyik szaküzletben a Conforra akartak rábeszélni, mert abban angol rugó van és az milyen tartó (azóta tudom, hogy a szivacs a gyenge pontja a story-nak). Melyik márkát javasoljátok? Esetleg konkrét típust a fenti márkákból?

 

Nagyon köszönöm, ha válaszra méltattok!

 

Attila

Alváskultúra (X) 2019.01.22 0 0 13073

Szia Anorche1,

 

alapvetően azt érdemes eldönteni, hogy bár fle áron érdemes-e egy 22cm 15 év garival bíró matrac helyett egy 17 centis matracot választani, amin mindösszesen csak 1 év garancia van. Ez döntés és lehetőség kérdése. Van egy original Wool Extra 140-es készleten, kicsi engedménnyel tudok segíteni, ha gondolod. Az Aldis visszavételt szerintem azért járd körül egy kicsit, nehezen tudom elképzelni, hogy egy aldi raktározni fog egy kibontott, teljes méretű matracot. Persze nem lehetetlen csak különös nekem...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: anorche1 (13072)
anorche1 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 13072

Eddig a Ceriflex Selena Comfort 22 vákuummatrac volt a kiszemelt(https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_selena_comfort_22_vakuummatrac), mar irtam is nekik, jelenleg a valaszomra varnak, hogy rendeljenek nekem belole februar elejere. Viszont lesz az aldiban az Aldiban 140x200as habszivacs matrac 30k -ert: https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20190127/reszletes-oldal/ps/p/my-living-stylekomfort-matrac-1/

Par eve mar egy kanape agyon fekszem, aminek kulonbozo reszein kulonbozo reszeken kulonbozo kemenysegu, meg egy picit dol az egyik iranyba. Ezt mindenkeppen megszeretnem szuntetni, csak egyetemista kent, diakmunka mellett a ceriflex matrac draga. Nem tudom meger e tobb mint 2x annyi penzt ceriflex, mint az aldis. 70kg vagyok.

Sajna pesttol messze lakom, legkozelebb februar elso vagy masodik hetvegejen jutok fel, akkor tudnam csak kiprobalni a ceriflexet. Arra is gondoltam, hogy megveszem az aldisat, majd pesten kiprobalom a ceriflexet, es ha ugy erzem, hogy az valoban jobb, akkor az alidsat 2 honapon belul vissza veszik.

Hooshee Creative Commons License 2019.01.22 0 0 13071

Nekünk CoolFlow deluxe van, és én nem nagyon bírom a meleget, nincs vele problémám.

Előzmény: provisory (13069)
Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13070

Kedves Provisory,

 

én nem is ezt a tulajdonságát emelném ki a matracnak illetve a CoolFlow rugórendszernek, hanem a zsákrugók alacsonyabb és magasabb váltakozását és a 860db/m2 táskarugó sűrűséget. It van egy rövid, de velős leírás róla. 

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: provisory (13069)
provisory Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13069

Köszönöm szépen az információkat!

 

A CoolFlow matrac a kényelme miatt fogott meg, de a reklám anyagokban (és a nevében) inkább a légmozást, a hűvösségét emelik ki.

Egy nem különösebben izzadós, átlagos hőháztartású embernek ajánlható azért? :)

 

A mostani, sima hideghab matracom hőérzetével nincs gondom, csak kényelemre jobban tetszenek a rugósak.

Előzmény: Alváskultúra (13064)
Beer Monster Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13068

Köszönöm, az jól jönne.

Előzmény: Alváskultúra (13063)
Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13067

Kedves Nzolko1,

 

igen él, természetesen csak benéztem az email-jét. Válaszoltam. Bármi kérdés van továbbra is segítek szívesen.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: nzolko1 (13066)
nzolko1 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13066

Kedves László!

Az adatlapján szereplő e-mail cím még él?

Arra küldtem Önnek egy levelet.

Előzmény: Alváskultúra (13043)
Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13065

Sziasztok,

 

egy egész jó kis bemutatófilm a CoolFlow rugórendszerről:

 

 

https://player.vimeo.com/video/74462681

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!