Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2019.02.08 0 0 13085

Szia BeerMonster,

 

szerintem saccperkb.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13084)
Beer Monster Creative Commons License 2019.02.08 0 0 13084

De honnan tudják, ha a derekad alá 1,7-es kell és nem 1,6-os, az ülleped alá meg 1,9-es és nem 2,0-s?

Előzmény: Alváskultúra (13083)
Alváskultúra (X) 2019.02.08 0 0 13083

Szia BeerMonster,

 

ennél szerintem sokkal egyszerűbb az egész. 2 méter hosszú egy matrac, ezt elosztják 5 felé és 40 centinként különböző rugók kerülnek bele. Azok a gyártók, akik különböző rugókat használnak, általában 1,7-1,9mm vastagságú zsákrugókat váltakoztatnak.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13082)
Beer Monster Creative Commons License 2019.02.08 0 0 13082

Ezeket a zónákat hogyan tervezik? Kísérletileg kalibrálják, hogy hova milyen erős rugózat való? Vagy számolják a fölötte lévő testrész súlyából?

Alváskultúra (X) 2019.02.07 0 0 13081

Kedves VégreNorvégia,

 

én semmi különöset nem látok ebben a matracban, egy viszonylag alap matrac, szerintem bátor árral, ismeretlen matracmagassággal és 2 év garanciával (legyünk őszinték: zsákrugó még DOHA nem tört el). A gyártók általában a zónák kialakítására különböző vastagságú rugókat használnak, amennyiben nem változtattak gyártási módszert úgy a Cardo az ugyanolyan rugók elrendezésével "hozza létre" a zónákat.

 

Szerintem egy ilyen szintet ca mindegyik gyártó prémium matracai hoznak a zsákrugós matracok között, legyen az Yatas, Life Sleep vagy más olyan márka, ahol adnak a minőségre is. A "vegyszerektől mentes" kritérium nem tudom, hogy mit jelent, nem tudom, hogy kinek mi a vegyszer. Ezek a termékek általában káros anyag mentesek, jellemzően igazolás van a habok és a matrachuzatok esetében is (Ökotex 100 pl.), így ez szerintem minden magára valamit is adó márka esetében ez ma már alap. Ez ugye nem azt jelenti, hogy nem tartalmaznak múszálakat (Tencel matrachuzat nagy része is az) vagy kőolaj származékokat (minden normál- és hideghab az) vagy butadiént, ami a mű latex vagy a kevert latexek alapanyaga vagy akár a ragasztókat is említhetnénk, amelyek akár vízbázisúak akár oldószeresek mindenképpen vegyi anyagból készülnek legyen az Cardo vagy egyéb prémium márka.

 

Éljen Longyearbyen:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: VégreNorvégia (13080)
VégreNorvégia Creative Commons License 2019.02.07 0 0 13080

Tisztelt Szakértő!

 

Az alábbi paraméterekkel keresek matracot:

-          kemény matrac

-          antiallergén, vegyszerektől mentes

-          fontos, hogy kemény felületre akarom tenni, alkalmas legyen rá a matrac és ez az élettartamát ne rövidítse le

   

 A Cardo Gold matraccsalád közül a Beauty kemény matracát próbáltuk ki, kényelmes volt, az értékesítő hölgy meg is győzött, de ahogy olvasgattam nem kifejezetten ajánlja a termékeiket. Nem vagyok a pénzem ellensége, nem szeretnék egy olyan termékért több száz ezer Ft-ot kifizetni, ami 2-3 év múlva tönkremegy.

 

http://www.cardo.hu/termekeink/matracok/cardo-gold-matracok/beauty-matrac#

 

Melyek azok a megbízható és megfizethető márkák, amelyek között érdemes keresgélni?

 

Köszönöm a válaszát!

paljoc Creative Commons License 2019.02.04 0 0 13079

Nem, ezt most rendeltem es gyorsan megjott, 7 eve csak eldontottem h ez lesz. Olyan vagyok mint darabosék meg a szallas.hu: “ugy is lett” 🤣😂🤣😂 

Előzmény: Alváskultúra (13077)
RReni98 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 13078

Sziasztok!

Akik már vásároltak Levital matracot, tőlük szeretném megkérdezni, hogy mik a tapasztalatok? Kinek mennyire vált be vagy sem?

Alváskultúra (X) 2019.02.03 0 0 13077

Szia Paljoc,

 

nem szeretnék éveket visszalapozni, de szerintem jó pár éve sokat leveleztünk itt. Ugye nem 7 év alatt jött meg a matracod:-) Sokszerencsét hozzá. Szélsebesen nem tudok válaszolni mert külföldön vagyok, 7-e után leszek megint 100%-ban válaszképes.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: paljoc (13076)
paljoc Creative Commons License 2019.01.25 0 0 13076

És eljött a nagy pillanat, 7 évre rá, ma megérkezett a Rottex BSK+ matrac, tehát nem állítottam valótlant 2012-ben! :-))))

Kíváncsi vagyok milyen lesz az eddigi, kárpitos bácsival anno vmi keményebb szivacsból gyártotthoz képest, ami azért az elmúlt 10 év alatt kicsit megfáradt középtájt és ezt nem értékelte mostanság a derekam.

Előzmény: paljoc (5984)
kerekezek Creative Commons License 2019.01.25 0 0 13075

Hasonló a szitu nálam is....

 

Én is néztem a Bahama Novát ebben a méretben. Nem tudom még ez lesz, vagy az Ikeából a Hokkasen....

Előzmény: Ativarko (13074)
Ativarko Creative Commons License 2019.01.24 0 0 13074

Kedves Hozzáértők!

 

Zsákrugós matrac vásárlása előtt állok és többnapnyi internetes bóklászás van mögöttem. Amit tudok, hogy 180x200cm-es ágyat keresek, olyat, amit legalább 130kg-ot elbír, ennyi a versenysúlyom. A feleségem 200eFt körül kezdi el dobálni felém a romlott paradicsomot, így szerintem ez a lélektani határ nálunk, ennyi a keret és ez nagyon a max.

Néztem a a Yatas-t, a Rottex-et, a Confor-t, a Billerbeck-et, a Matrackuckót és a Revotica-t.

Nem tudom, hogy a török Yatas és Konfor mennyire megbízhatók. Nekem vagy egy 12 éves Rottex bonell rugós, kókuszos matracom, akkor az volt a trendi (a Cardo-t nem tudtam megfizetni, ma már nem is vennék olyat) és számomra megfizethető. A Billerbeck-Bahama Nova-t kipróbáltam, az rendben volt, az egyik szaküzletben a Conforra akartak rábeszélni, mert abban angol rugó van és az milyen tartó (azóta tudom, hogy a szivacs a gyenge pontja a story-nak). Melyik márkát javasoljátok? Esetleg konkrét típust a fenti márkákból?

 

Nagyon köszönöm, ha válaszra méltattok!

 

Attila

Alváskultúra (X) 2019.01.22 0 0 13073

Szia Anorche1,

 

alapvetően azt érdemes eldönteni, hogy bár fle áron érdemes-e egy 22cm 15 év garival bíró matrac helyett egy 17 centis matracot választani, amin mindösszesen csak 1 év garancia van. Ez döntés és lehetőség kérdése. Van egy original Wool Extra 140-es készleten, kicsi engedménnyel tudok segíteni, ha gondolod. Az Aldis visszavételt szerintem azért járd körül egy kicsit, nehezen tudom elképzelni, hogy egy aldi raktározni fog egy kibontott, teljes méretű matracot. Persze nem lehetetlen csak különös nekem...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: anorche1 (13072)
anorche1 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 13072

Eddig a Ceriflex Selena Comfort 22 vákuummatrac volt a kiszemelt(https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_selena_comfort_22_vakuummatrac), mar irtam is nekik, jelenleg a valaszomra varnak, hogy rendeljenek nekem belole februar elejere. Viszont lesz az aldiban az Aldiban 140x200as habszivacs matrac 30k -ert: https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20190127/reszletes-oldal/ps/p/my-living-stylekomfort-matrac-1/

Par eve mar egy kanape agyon fekszem, aminek kulonbozo reszein kulonbozo reszeken kulonbozo kemenysegu, meg egy picit dol az egyik iranyba. Ezt mindenkeppen megszeretnem szuntetni, csak egyetemista kent, diakmunka mellett a ceriflex matrac draga. Nem tudom meger e tobb mint 2x annyi penzt ceriflex, mint az aldis. 70kg vagyok.

Sajna pesttol messze lakom, legkozelebb februar elso vagy masodik hetvegejen jutok fel, akkor tudnam csak kiprobalni a ceriflexet. Arra is gondoltam, hogy megveszem az aldisat, majd pesten kiprobalom a ceriflexet, es ha ugy erzem, hogy az valoban jobb, akkor az alidsat 2 honapon belul vissza veszik.

Hooshee Creative Commons License 2019.01.22 0 0 13071

Nekünk CoolFlow deluxe van, és én nem nagyon bírom a meleget, nincs vele problémám.

Előzmény: provisory (13069)
Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13070

Kedves Provisory,

 

én nem is ezt a tulajdonságát emelném ki a matracnak illetve a CoolFlow rugórendszernek, hanem a zsákrugók alacsonyabb és magasabb váltakozását és a 860db/m2 táskarugó sűrűséget. It van egy rövid, de velős leírás róla. 

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: provisory (13069)
provisory Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13069

Köszönöm szépen az információkat!

 

A CoolFlow matrac a kényelme miatt fogott meg, de a reklám anyagokban (és a nevében) inkább a légmozást, a hűvösségét emelik ki.

Egy nem különösebben izzadós, átlagos hőháztartású embernek ajánlható azért? :)

 

A mostani, sima hideghab matracom hőérzetével nincs gondom, csak kényelemre jobban tetszenek a rugósak.

Előzmény: Alváskultúra (13064)
Beer Monster Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13068

Köszönöm, az jól jönne.

Előzmény: Alváskultúra (13063)
Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13067

Kedves Nzolko1,

 

igen él, természetesen csak benéztem az email-jét. Válaszoltam. Bármi kérdés van továbbra is segítek szívesen.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: nzolko1 (13066)
nzolko1 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13066

Kedves László!

Az adatlapján szereplő e-mail cím még él?

Arra küldtem Önnek egy levelet.

Előzmény: Alváskultúra (13043)
Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13065

Sziasztok,

 

egy egész jó kis bemutatófilm a CoolFlow rugórendszerről:

 

 

https://player.vimeo.com/video/74462681

 

Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13064

Kedves Provisory,

 

a Double Comfort egy magyarországi projekt matrac és a magyar piaci igényekre készül. A CoolFlow egy a Leggett&Platt által szabadalmaztatott rugórendszer, amelyre az Isbir vállalatnak Törökországra kizárólagos joga van.

https://beddingcomponents-intl.com/coolflow

 

Az alábbiakban pedig a hiányzó találatok...

 

http://www.isbirbedding.com/product/coolflow/

http://www.sleepwellmagazine.com/patented-coolflow-technology-brought-turkey-isbir/

https://www.isbiryatak.com/urunler/yataklar/coolflow/

https://www.sikayetvar.com/isbir-yatak/isbir-yatak-cool-flow-yatak-bel-agrisi-ve-servissizlik

https://www.basterziler.com.tr/urun/isbir-coolflow-yatak

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: provisory (13062)
Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13063

Szia BierMonster,

 

nem mindegyikben, de mailben meg tudom írni, hogy hol vannak kiállítva.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13061)
provisory Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13062

Kedves László!

 

Nemrég próbálgattam a Dunakeszi Gigamatracban a matracokat, és leginkább a Life Sleep (Isbir) CoolFlow és Double Comfort jöttek be.

Mivel nem filléres dolgokról van szó, és egy matracnál úgy gondolom, nem lehet pár perc próbával meghatározni a minőséget, szerettem volna utánuk olvasgatni a neten. Érdekes módon csak magyarországi találatokat hozott fel a kereső (plusz egy romániai, magyar nyelvűt). És a hazai találatok is mintha mind egyetlen cégcsoporthoz ill. ehhez a fórumhoz tartoznának.

 

Érdeklődnék, hogy mi lehet ennek az oka?

Beer Monster Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13061

Köszi, meg is fogom próbálni. Ezek állandó jelleggel ki vannak esetleg állítva a boltban?

Előzmény: Alváskultúra (13059)
Viron Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13060

Kedves László!

Ismételten köszönöm a gyors válaszát, segítségét!
Így már könnyebben döntünk  párommal.

Minden jót!

Köszönettel:
Béla

Előzmény: Alváskultúra (13058)
Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13059

Szia Beer MOnster,

 

a mi választékunkból az Elite Pocket matrac a legkeményebb zsákrugós. Ha nem zavar, hogy bonell, akkor viszont a Ceriflex-nek van egy Bonell Hotel Superstrong matraca. Elég kemény...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13057)
Alváskultúra (X) 2019.01.21 0 0 13058

Kedves Viron,

 

szerintiflex márka termékei közül a Wool Extra matrac esik a legközelebb, talán annyi plusszal, hogy 10%-kal vastagabb, eredeti olasz vákuummatrac és még olcsóbb is a Wool Extra. (94 000 - 89 000)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Viron (13056)
Beer Monster Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13057

Engem, ami azt illeti, az áthullámzás a legcsekélyebb mértékben sem zavar. A bonelnél azért a pontrugalmasság nem a keménység folytán vész el, hanem leginkább az összedrótozás következtében.

 

Nem keresek feltétlen kőkemény matracot, mindössze ahhoz szükséges feszességet, hogy az ember ne azt kelljen érezze, hogy "benne" alszik a matracban, hanem hogy rajta. Mondhatnám úgy is, hogy mi az, amit keressek akkor, ha a legkeményebb vagy legfeszesebb zsákrugós matracra fájna a fogam? 

Előzmény: Alváskultúra (13055)
Viron Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13056

Köszönöm a gyors választ!

A kókuszhoz mi sem ragaszkodunk, maximum a matrac keménysége ami a korábban említett DREAMZONE  F95 PLUS-nál volt olyan mint amit korábbi matracunknál tapasztaltunk.

A bőség zavara miatt is vagyunk bajban, illetve mint mondtam nem igazán tudunk elmenni nézelődni.
Esetleg a Lineanatura márka mennyire ajánlott?
Ezt nézegettük: Linenatura ANATOFLEX Comfort Sleep Classic.

Az általad felsoroltak közül ez volt így elsőre szimpatikus:
Ceriflex Selena Comfort 22 vákuummatrac


Előzmény: Alváskultúra (13054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!