Keresés

Részletes keresés

Párizs73 Creative Commons License 2019.10.08 0 0 65063

Mert azok második helyezettek!

Előzmény: ásítósmacska (65060)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.10.07 0 0 65062

Affenébe, azt még nem találtam meg! :-DDDDD

Előzmény: Replay (65061)
Replay Creative Commons License 2019.10.07 0 0 65061

A második helyezést sem? :))))

Előzmény: ásítósmacska (65060)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.10.07 0 1 65060

Már megint nem MLM-es "tudós" kapta az orvosi Nobelt... :) 

https://24.hu/tudomany/2019/10/07/nobel-dij-2019-orvostudomany/

ásítósmacska Creative Commons License 2019.09.25 -3 3 65059

:-D :-D 

Előzmény: Replay (65057)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.09.25 -4 3 65058

Épp az előbb láttam a hírkeresőn.... (még nem olvastam el...)

Csodaszerek, hihetetlen gyógyulások: így vernek át minket

Előzmény: Replay (65056)
Replay Creative Commons License 2019.09.25 0 0 65057

Persze mert a kazánkovácsjózsibácsi meg a maniküröserzsike majd céges kockázatelemzéseket nézeget a beszervező szeánszokon.

Előzmény: gingergirl (65055)
Replay Creative Commons License 2019.09.25 0 0 65056

Elkezdenénk felsorolni  a hazugságokat itt a sa8 adagolásától kezdve addig, hogy a nuskin adja a legtöbb új dollármilliomost a világon, szerentem holnap reggelig nem végeznénk. :)))

Előzmény: Kenderice Ákos (65054)
gingergirl Creative Commons License 2019.09.25 -2 2 65055

"Felső szinten meg általában a hazugságoknak nem lehet utánanézni, főleg ha az a cég helyzetét, kilátásait érinti vagy netán üres ígéretek."

Lehet kérni kockázatelemzéseket cégekre és amelyik a tőzsdén van, meg lehet nézni az adatait, stb. Nálunk pl. van negyedéves és teljes éves jelentés, ami alapján ellenőrizni lehet a cég helyzetét.

"Lásd amikor az smaragdzokni vagy gyémántkatica díjasok mindenkinek azt sugallják, hogy ők is el tudják érni azt a szintet. Pedig ugye tudjuk, hogy nem lehet mindenki MLM-lovag a kerekasztalnál..."

Én még egy olyan előadáson sem voltam, ahol azt mondták, hogy kivétel nélkül mindenki elérheti a legmagasabb szintet, EGYSZERRE. Olyanon viszont voltam, ahol azt mondták (és én is ezt mondom), hogy "az itt ülők 90%-a nem fog elérni ezzel a vállalkozással semmit". Úgyhogy a kijelentést igaznak érzem, hogy "aki itt ül, azok közül bárki elérheti a legmagasabb szintet, de az eddigi tapasztalatok alapján úgy látjuk, 90% sosem lesz benne sikeres, mert nem tesznek meg érte mindent".

Tudsz olyan szakmát, vállalkozást mondani, ahol ez nem igaz?

Előzmény: Kenderice Ákos (65054)
Kenderice Ákos Creative Commons License 2019.09.25 0 0 65054

Attól függ, hogy mi a hazugság.

Például egy kamugyógyító termék terjesztésénél már a legalsó szinten is szoktak hazudni az eladók, hogy minél többet eladhassanak. Viszont ez könnyen kiderülhet.

Felső szinten meg általában a hazugságoknak nem lehet utánanézni, főleg ha az a cég helyzetét, kilátásait érinti vagy netán üres ígéretek.

Lásd amikor az smaragdzokni vagy gyémántkatica díjasok mindenkinek azt sugallják, hogy ők is el tudják érni azt a szintet. Pedig ugye tudjuk, hogy nem lehet mindenki MLM-lovag a kerekasztalnál...

Előzmény: gingergirl (65053)
gingergirl Creative Commons License 2019.09.25 -1 1 65053

"Az írásodból az jön le, hogy megengedhető, vagy legalábbis elnézhető a hazugság annak érdekében, hogy valaki ne veszítsen pénzt."

Nem. Az írásom olyan szándékkal íródott, hogy helyzettől függően előfordulhat hogy valaki hazudik. De ez nem azt jelenti, hogy ezt elfogadhatónak tartanám, vagy "engedélyezném" (viszont értem az okát, ha valaki ezt teszi). Az emberek (bizonyos esetekben) mindig is fognak hazudni és megbízhatatlanok (ez nem azt jelenti, hogy megállás nélkül hazudnak).

"Úgyhogy nem mondok példát szakmára sem, mert az itt nem releváns."

Pedig kíváncsi vagyok, szerinted mi is az a konkrét szint és összeg, ahonnan már előfordulhat a hazugság. Szerinted mennyi is az a "van az a pénz, amiért el lehet adni a becsületet és a gerincet". Egymillió, százmillió, egy milliárd, száz milliárd?

Előzmény: Kenderice Ákos (65052)
Kenderice Ákos Creative Commons License 2019.09.25 0 2 65052

Nem így írtad.

Az írásodból az jön le, hogy megengedhető, vagy legalábbis elnézhető a hazugság annak érdekében, hogy valaki ne veszítsen pénzt.

Véleményen szerint még ekkor sem engedhető meg, mert az már csalás, félrevezetés, hiszen itt és most a téma az MLM.

Úgyhogy nem mondok példát szakmára sem, mert az itt nem releváns.

Előzmény: gingergirl (65050)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.09.25 -3 1 65051

Ugye nem szabad elefednünk az alapelvüket, hogy mindenki annyit ért az MLM-hez, amennyi pénzt keres vele. 

Innentől fogva …. :))) 

Előzmény: Kenderice Ákos (65049)
gingergirl Creative Commons License 2019.09.25 0 0 65050

"Szerinted ha valaki pénzt veszíthetne azzal, hogy igazat mond akkor lelkiismeretlenül becsaphat másokat?"

Az általad idézett mondatomban nem "engedélyeztem" a hazugságot, csak annyit mondtam, hogy bizonyos esetekben előfordulhat hogy valaki hazudik.

A magam részéről azt mondom, hogy ha becsapnék másokat (tehát biztosan tudnám, hogy mások a tények, mint amit én mondok), mindig magammal cipelném ezt a terhet. Minek mondjam hogy x termék y hatással lesz rájuk, mikor ezt nem tudom biztosan (emellett a céggel közösen aláírt szerződésünk tiltja, nem beszélve a törvényről)? Van értelme, hogy egyrészt csalódott legyen valaki, másrészt azt még terjessze is a cégről, meg rólam (és persze a többi disztribútorról, hovatovább még a "szakmánkról" is)?

"előbb el kell érni egy bizonyos szintet, hogy te a tisztesség domináljon, hanem a hazugságokkal megszerezhető pénz."

Mondanál példát, szakmára és "szintre"?

Előzmény: Kenderice Ákos (65049)
Kenderice Ákos Creative Commons License 2019.09.25 0 2 65049

"De bizony érvényes a példa, mert ha valaki veszíthet azzal, hogy igazat mond, egy határ alatt hazudhat."

Ez igen érdekes hozzáállás!

Szerinted ha valaki pénzt veszíthetne azzal, hogy igazat mond akkor lelkiismeretlenül becsaphat másokat?
A hazugságot legitimmé teszi az, ha valaki ennek eredményeképpen nem veszít pénzt?

Előzmény: gingergirl (65046)
Replay Creative Commons License 2019.09.23 0 1 65048

Ne legyél már ennyire értetlen. Arról ír, mikor a "gyémántok" ordítják a szinpadon, hogy teismegtudodcsinálni…

Előzmény: gingergirl (65046)
Párizs73 Creative Commons License 2019.09.23 0 1 65047

"

Azé', mer' Doug Wead letűnt korok előadója volt a Network21 rendszerében (még külön kazetta is van tőle, Budapest Sportcsarnokban is volt vendégelőadó). Azóta már más fújja

a passzátszelet. " Nem. Ugyanis a Vágyi James képzési rendszere a Diamond Alliance is többször meghívta Doug Weadat  szemináriumokra és az " újabb korszakban" is járt Magyarországon  sokszor, és több CD-t is kiadtak tőle. Egyébként 2015 az FLP is meghívta Magyarországra! https://www.youtube.com/watch?v=4_vHFYsRaLo

Előzmény: .Mityu (65036)
gingergirl Creative Commons License 2019.09.23 0 0 65046

"Arról az állapotról van szó, miszerint vannak olyan felső szintű vezetők, akik szemrebbenés nélkül hazudnak ha pénzről van szó."

Mint jelent a "felső szintű vezető" a te értelmezésedben? Szerinted milyen esetben és milyen összeghatáron felül hazud(hat?)nak? Mondanál konkrét esetet és egy számot?

"Igen, ez így van. De itt és most az MLM-es felsővezetők a téma, úgyhogy a példád irreleváns..."

De bizony érvényes a példa, mert ha valaki veszíthet azzal, hogy igazat mond, egy határ alatt hazudhat.

Előzmény: Kenderice Ákos (65045)
Kenderice Ákos Creative Commons License 2019.09.23 0 2 65045

"A "Hidd el, van az a pénz, amiért el lehet adni a becsületet és a gerincet..." elég sarkalatos kifejezés, ami szerint "mindenki megvehető"."
Nem. Ez egyáltalán nem ezt jelenti.
Arról az állapotról van szó, miszerint vannak olyan felső szintű vezetők, akik szemrebbenés nélkül hazudnak ha pénzről van szó.
De ez nem jelenti azt, hogy bárki megvehető. Ahhoz előbb el kell érni egy bizonyos szintet, hogy te a tisztesség domináljon, hanem a hazugságokkal megszerezhető pénz.
Akinek ehhez nincs gyomra, az el sem fogja azt a szintet érni, ahol már dilemmába lehet esni.

"Innen pedig elég logikusnak tűnik zuu1232 kérdése. Ami pont annyira személyeskedés, mint a te fenti mondatod, ami kizáró tételek nélkül rá is vonatkozik. Ő mégsem vette magára, te igen."

Nos igen, ez is marhaság.
Én általánosságokban beszéltem (akinek nem inge, ne vegye magára), ő meg személyesen engem említett. Ez azért nagy különbség.

"Egyébként ha már itt tartunk, nem kell hozzá semmilyen kitüntetett szintet elérni, hogy valaki hazudjon. Elég hozzá egy bizonyos szorult helyzet, amibe egy professzor is simán beleeshet. És még csak pénznek sem kell lenni a kilátásban, elég a fenyegetettség érzése."
Igen, ez így van. De itt és most az MLM-es felsővezetők a téma, úgyhogy a példád irreleváns...

Előzmény: gingergirl (65040)
Replay Creative Commons License 2019.09.23 0 0 65044

"dobálózni a szavakkal, félreérteni a hozzászólásokat, el se olvasni mindent figyelmesen."

Érdekes, hogy most ezt mástól idézed, pedig ez a te szöveged.

Előzmény: gingergirl (65042)
Replay Creative Commons License 2019.09.23 0 0 65043

"Egyébként próbált már nekem támadni néhány ellenző is ugyanezzel a "mindenki megvehető" maszlaggal, én is rákérdeztem, hogy ha ez a véleményük, akkor ők mennyibe kerülnek, nagy csönd volt a válasz…"

Beidéznéd azt a bizonyos hozzászólásodat ide? Mert ez igy, ahogy előadod nem igaz. Nem támadtak neked és amúgy is szeánszon való tapsikálásról volt szó.

https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=143094189&t=9123617

Előzmény: gingergirl (65040)
gingergirl Creative Commons License 2019.09.23 -2 0 65042

"Nos, legjobb tudásom szerint alkalmazkodok a régiekhez. Nekiállok szubjektív vitákba belemenni, dobálózni a szavakkal, félreérteni a hozzászólásokat, el se olvasni mindent figyelmesen. Lehet, hogy még személyeskedni is fogok majd.

Persze csak azokkal a régiekkel, akikhez így kell alkalmazkodni."

HAHAHAHAHA, találó mondatok! :D :D

"Talán ebből a táborból ezt még nem sokan próbálták. Lehet, hogy így nem fog kelleni újabb 65000 hozzászólás."

Mit akarsz (itt) elérni?

Előzmény: zuu1232 (65034)
gingergirl Creative Commons License 2019.09.23 -2 0 65041

"Nem tudom, hogy ki az a gyömbike, nem is nagyon érdekel."

Csak nem megint kitalálták, hogy bizonyos nickek egy tulajdonoshoz tartoznak?? :D :D

Mondom én, hogy nincs értelme olvasnom sem őket.. :D

Előzmény: zuu1232 (65034)
gingergirl Creative Commons License 2019.09.23 -2 0 65040

A "Hidd el, van az a pénz, amiért el lehet adni a becsületet és a gerincet..." elég sarkalatos kifejezés, ami szerint "mindenki megvehető". Már csak azért is, mert semmilyen kizáró tényezőt nem tettél a mondatba. Innen pedig elég logikusnak tűnik zuu1232 kérdése. Ami pont annyira személyeskedés, mint a te fenti mondatod, ami kizáró tételek nélkül rá is vonatkozik. Ő mégsem vette magára, te igen.

Egyébként próbált már nekem támadni néhány ellenző is ugyanezzel a "mindenki megvehető" maszlaggal, én is rákérdeztem, hogy ha ez a véleményük, akkor ők mennyibe kerülnek, nagy csönd volt a válasz (nem vették és nem vehették személyeskedésnek, mert annyi azért szorult beléjük, hogy pontosan tudták, hogy épp annyira személyeskedő a visszakérdezésem, mint az ő kijelentésük).

Egyébként ha már itt tartunk, nem kell hozzá semmilyen kitüntetett szintet elérni, hogy valaki hazudjon. Elég hozzá egy bizonyos szorult helyzet, amibe egy professzor is simán beleeshet. És még csak pénznek sem kell lenni a kilátásban, elég a fenyegetettség érzése. Gondolom mondani sem kell, szakmától, tevékenységtől teljesen független mindez, aki viszont mégis összeköti, saját tudatlanságáról és részrehajlásáról tesz tanúbizonyságot.

Előzmény: Kenderice Ákos (65024)
.Mityu Creative Commons License 2019.09.23 0 0 65039

Annak idején azt mondtuk, hogy bizonyos szintű pénzösszegekhez megfelelő szintű gondolkodás szükséges.

A pénznek, - főleg, ha nagyobb mennyiségről van szó - sajnos van egy egyfajta olyan hatása,

amikor az emberi viselkedésből ki tud hozni bizonyos viselkedésformákat.

S igen, ebben az az emberi tulajdonság is szerepel(het), mint hogy gerinctelenül lehazudni a csillagokat is az égről. 

Eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy az MLM cégek képzésrendszerének legtöbbje pozitív gondolkodás fogalma alatt

olyan mentalitást próbál "tanítani", amivel a valóságot torzítja, esetenként elfedi.

Az elfedés kisebb nagyobb sikerrel, s ideig óráig sikerül. Csak itt is érvényesül, a sánta kutya esete, de nem a Tóth Marival! :D 

Ezt hívtuk, hívjuk műanyag, rózsaszín naplementének... Szép is, meg jó is, csak hát ugye mégiscsak műanyag! :D 

Előzmény: zuu1232 (65028)
.Mityu Creative Commons License 2019.09.23 0 0 65038

Bármilyen nehezen elfogadható, nem. 

Nem keveri! :D 

Előzmény: zuu1232 (65016)
.Mityu Creative Commons License 2019.09.23 0 0 65037

"Amikor eljön az az idő, akkor vajon meg fogom tudni, hogy előlem mit hallgattak el?
Mit fogok akkor gondolni a felső vonalamról?"

Ha én azt most itt leírnám... Ki kellene moderáljam önmagam! :D :D 

Mifelénk külön "illemkódex" íródott, hogy vagy kussolok, vagy kiléptetnek! 

Okot pedig bárkinél lehet ugye találni! :D 

Előzmény: zuu1232 (65012)
.Mityu Creative Commons License 2019.09.23 0 0 65036

"Még egy ostoba kérdés: miért nem példálóznak ezzel sokkal többet az MLM fun-ok?"

Azé', mer' Doug Wead letűnt korok előadója volt a Network21 rendszerében (még külön kazetta is van tőle, Budapest Sportcsarnokban is volt vendégelőadó). Azóta már más fújja

a passzátszelet. 

Még néha fel-fel bukkan a "minden x-edik milliomos MLM-es" lózung, vagy "át fogja alakítani az MLM a kereskedelem világát"...

Igen régóta tudjuk, hogy egyik állítás sem állja meg a helyét. :)

Előzmény: zuu1232 (65006)
Kenderice Ákos Creative Commons License 2019.09.23 0 0 65035

Az a gond, hogy most is ugyanazt írtad.

Ne érdekeljen téged, hogy én mit csinálNÉK!

Ne velem foglalkozz személyesen, hogy mi lenne ha...

Előzmény: zuu1232 (65028)
zuu1232 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 65034

Nem tudom, hogy ki az a gyömbike, nem is nagyon érdekel.

Ha visszaolvastok, akkor láthatjátok, hogy az elején megpróbáltam objektíven beszélgetni. Kérdés->válasz... kérdés-> válasz. Szubjektív "vitákra" ritkán pocsékolok időt.

Aztán egyszer csak ásítómacska ezt írta nekem :

"Újdonác nick vagy,  próbálj alkalmazkodni a régiekhez!"

Nos, legjobb tudásom szerint alkalmazkodok a régiekhez. Nekiállok szubjektív vitákba belemenni, dobálózni a szavakkal, félreérteni a hozzászólásokat, el se olvasni mindent figyelmesen. Lehet, hogy még személyeskedni is fogok majd.

Persze csak azokkal a régiekkel, akikhez így kell alkalmazkodni.

Talán ebből a táborból ezt még nem sokan próbálták. Lehet, hogy így nem fog kelleni újabb 65000 hozzászólás. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!