Keresés

Részletes keresés

msmks Creative Commons License 2005.06.30 0 0 445
salesguy: még mindig nem érted? aki belép egy mlm-be mindig azzal kecsegtetik, hogy milliárdos lesz.
ez egy szimpla hazugság. semmivel se fog jobban, többet keresni mint egy hagyományos cégnél. az esélye hogy sokat keressen, kevesebb mint egy ezrelék.
Előzmény: salesguy (444)
salesguy Creative Commons License 2005.06.30 0 0 444

Zott

neked annyi a fizud mint az ugyvezetodnek???

nem ertem mi ez a szakszervezetis duma...

gondolom a felso vonal kicsit tobbet csinal mint az also...

Előzmény: Zottjoghurt (437)
msmks Creative Commons License 2005.06.30 0 0 443
ugyan.
nem lehet legálisan vásárolni. komolytalan.
Előzmény: _alien_ (440)
myxi Creative Commons License 2005.06.30 0 0 442

Sziasztok!

Ismeri valaki a start30 hálózatot (start30.com)?

Esetleg vannak már tapasztalatok? megkerestek vele, de még nem döntöttem. érdekelne minden információ.

_alien_ Creative Commons License 2005.06.29 0 0 440

A Tiens termekek termeszetesen rendelkeznek OETI szammal.

 

Udvozlettel:

 

alien

bleroy Creative Commons License 2005.06.29 0 0 439

tiens?

 

az engedély nélküli termékek buli.......................

kínai meg ukrán felírattal, jobb kerülni. 

Előzmény: Zottjoghurt (438)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.06.29 0 0 438

A Tiens topikban már megtalálták a rák ellenszerét! Most mi lesz az Aloe-val? Komolyan aggódom....

 

Zottjoghurt Creative Commons License 2005.06.29 0 0 437

Négy MLM cég (DSA tag) jövedelmi elemzése a cégek közzétett adatai alapján, 10000 forgalmazóra vetítve.

 

1. Csúcson levők átlagos heti brutto jövedelme
2. A többi aktiv forgalmazó átlagos heti brutto jövedelme
3. Az alul levők átlagos heti brutto jövedelme. (a forgalmazók 99%-a)

 

                         1.               2.           3.           
==============================
Nuskin               $9,239      $13.41   $7.43
Nikken               $19,701    $10.60   $5.32
Melaleuca          $2,429      $13.44   $9.66
Cyberwize.com  $11,619    $10.26   $5.61

 

Előzmény: msmks (436)
msmks Creative Commons License 2005.06.24 0 0 436
m.elisabeth egy ilyen gélt szeretnék:
6. Gél 60g 2200Ft
de számlát is kérek róla, megoldható?
Előzmény: m. elisabeth (430)
msmks Creative Commons License 2005.06.24 0 0 435
úgyse fogja megmondani de az email címe publikus, ebből: http://www.gesz.com/
és akkor Aloe Vera.

hát ezt már ismerjük szerintem.
Előzmény: salesguy (433)
salesguy Creative Commons License 2005.06.23 0 0 433

melyik cegnel vagy?

kivancsisagbol?

Előzmény: m. elisabeth (430)
msmks Creative Commons License 2005.06.23 0 0 432
küllő :)
egyébként kifelejtetted, hogy MIÉRT pont kozmetikai, gyógyászati, kozmetikai szerek vannak...
Előzmény: Zottjoghurt (431)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.06.23 0 0 431

Persze ehhez kell egy jó termék is

 

Ha küllőt kezdenék árulni mlm-ben, az emberek akkor is meg lennének győződve a termék jóságáról és hatékonyságáról. A munkahelyeken küllő csomagokat vennének az emberek egymástól küllő-katalógusból. Az országot küllő futárok járnák, és minden otthonban tele lenne a spejz felesleges küllő-kollekciókkal. Hónap végén hirtelen megugrana a küllő utáni kereslet, mert akkor van a bonushajrá. A rokonok akciós küllöcsokrokat ajándékoznának egymásnak karácsonyra, mert azt mondták az agymosáson, hogy az jó az egészségnek is, és ezt csont nélkül el is hitték a szponzoruknak, mert ő láthatóan csak a javukat akarja.

 

A termék teljesen lényegtelen ebben a műfajban, ha végignézed az mlm-eket, látható, hogy nagyon szűk réteget fednek le. Majdnem mind hasonló kategóriában nyomul. (Egészség, tisztitás, kozmetika)

Az egész ami átbillenti a rendszert a piramisjátékból a legális üzletbe, az pusztán a termék, ami tök mindegy hogy mi. Az a furcsa, hogy ha valaki teljesen jóhiszeműen  mlm-ben akar egy terméket forgalmazni, akkor önkéntelenül is egy piramisjátékot fog szervezni, mégha erről nem is tud. Ez az mlm tulajdonsága, és az mlm-állandón nem fog tudni változtatni, bármilyen szuper kompenzációs tervet alkalmaz. A 99% : 1% bukta arány mindig jönni fog, bármekkora lesz is a piramis, csak erről senki nem tájékoztatja majd a jelentkezőket.

 

milyen szép sikereket érnek el az üzletkötők, megkeresnek fél millió Ft-ot.

 

Mekkora az a piramis? Innen megmondom neked, mennyien keresnek vele félmillát..;--)) Gondolom főleg a nyertesek látod, akik a központban nyüzsögnek.

 

Előzmény: m. elisabeth (428)
m. elisabeth Creative Commons License 2005.06.23 0 0 430
Nem lesz bemutató. Szó sincs erről. Csupán annyi az egész, hogy ebben a körben mozgok. Minden téma érdekel ezzel kapcsolatban. Egyébként konkrétan én nem csinálom az mlm-et. A terméket nap mint nap kipróbálom, illetve fogyasztom...Tudom az emberek, nagyon kétkedve fogadnak minden mlm-el kapcsolatos dolgot. Amikor elkezdtem munkát keresni, nekem sem volt túl sok fogalmam az mlm-ről. A cég, ahol vagyok már elég régóta létezik, és nagyon megbízhatóak...
Előzmény: msmks (429)
msmks Creative Commons License 2005.06.23 0 0 429
gondolom, most jön az a kérdés, hogy "melyik az a termék?" mire te: "lesz egy bemutató X.hó Y. napján gyere el és mindent megtudsz."

kösz...
Előzmény: m. elisabeth (428)
m. elisabeth Creative Commons License 2005.06.23 0 0 428

Én egy mlm-es cégnél dolgozom. Saját szememmel látom, hogy nálunk milyen szép sikereket érnek el az üzletkötők. Kb. 3 hónap alatt jutnak el arra a szintre, hogy havonta megkeresnek fél millió Ft-ot. Persze ehhez kell egy jó termék is, amelynek hatékonyságáról az üzletkötők saját maguk is meggyőződnek. A termék jótékony hatása tulajdonképpen szájról-szájra terjed.

Zottjoghurt Creative Commons License 2005.06.23 0 0 427

nem emlékszem milyen apropóból kerültek nyilvánosságra. az Amway eredendően titkolja az összes számadatot

 

Pusztán azért, mert odaát kötelező közzétenni ezeket az adatokat:

 

Jövedelmi adatok:  http://www.amquix.info/quixtar_income.html

 

A toborzási tájékoztatón hatóságilag kötelező feltüntetni az elérhető átlagos jövedelmet (csak az USA-ban):
http://www.amquix.info/pdfs/dci/dci_custom_sa4400.pdf

 

Amway kézikönyv:  http://www.amquix.info/pdfs/compendium_2000.pdf

 

Pár tucat nyertes képe és története:  http://www.quixtarworld.com

 

Bonus kalkulátor:  http://www.amquix.info/downloads/Quixtar_bonus.xls

 

Itt egy koronás követ (Dexter Yager) azt mondja, hogy még egy ezüst, ill. arany fokozatú forgalmazók sem keresnek semmit:
http://www.amquix.info/sounds/dy_golds_and_silvers_are_broke.mp3

 

Valószinüleg ezért:
http://www.amquix.info/images/dexter_birdie_1million.jpg

 

Hogyan tartsuk be az etikai kódexet:
http://www.thespencegroup.com/downloads/The_7_Questions.pdf

 

Mit érdemes hallgatni több százszor:
http://thespencegroup.com/downloads/STORMS_50_x_50.pdf

 

Ha valaki még ezek után is kazettahiányban szenvedne:
http://www.amquix.info/quixtar_tapes.html


 

Előzmény: msmks (420)
msmks Creative Commons License 2005.06.23 0 0 426
informatikus mérnök, programozó, szabadúszó.
olyan 2000Ft/óra.
plusz a mellékes... és azt csinálom, amit szeretek!
Előzmény: salesguy (422)
buszjegy Creative Commons License 2005.06.23 0 0 425

Tanacsadas es szolgaltatas.

Előzmény: salesguy (424)
salesguy Creative Commons License 2005.06.23 0 0 424

akkor egy uzletben vagyunk..

milyen tipusu IT-n belul?

Előzmény: buszjegy (423)
buszjegy Creative Commons License 2005.06.23 0 0 423

sajat IT ceg, piaci arakon.

Előzmény: salesguy (422)
salesguy Creative Commons License 2005.06.23 0 0 422

en csak 1re lennek kivancsi..

zotti es a tobbi mlm ellenző..mit csinaltok a megelhetesert?

mi a munkatok, es mennyi az eves beveteletek?

lehetne ez publikus?:)

buszjegy Creative Commons License 2005.06.23 0 0 421
Kar volt otthagynod ha neked  a 750ft / ora a profik szep alomvilaga   :)) 
Előzmény: nyirpet (419)
msmks Creative Commons License 2005.06.22 0 0 420
tudom, hogy nem nekem írtad, de ez nyilvános fórum. remélem, nem baj hogy belekotyogtam :)
tehát: Zottjoghurt által idézett számok régebbi adatok, nem emlékszem milyen apropóból kerültek nyilvánosságra. az Amway eredendően titkolja az összes számadatot. (neki csak reklám lenne, ha tényleg olyan adatok lennének, ahogy ő állítja! tehát valami umbulda van.)

"ha valaki eredendően "ördöginek" tartja az MLM-et, az ne fogjon bele. Ha belefogott, akkor vagy vigye sikerre, vagy húzza meg magát."

nos, ezért kutyakötelessége az összes ügynöknek, hogy azt mondja, hogy neki milyen fasza.
az MLM nem ördögi, csupán egy átverés, és szerintem ennek a fórumnak az a célja, hogy azoknak, akik érdeklődve idetévednek, az MLM ellenzői ezt bebizonyítsák, illetve az MLM-pártiak pedig megcáfolják.
eddig cáfolat nem volt, csupán tagadás. tudod mi a kettő közötti különbség? az hogy a cáfolat tényekkel történik, a tagadás pedig csupán valami ellenkezőjének állítása.

"Meghát szerintem véleménye igazán annak lehet, aki kipróbálta-:))"

így igaz, például én kipróbáltam és nem tetszett. de ezt már többször is mondtam.
Előzmény: nyirpet (418)
nyirpet Creative Commons License 2005.06.22 0 0 419
No, még 1 igehirdető... MLM házalóárusok...?? érdekes elképzelés... Persze valóban... mi a profi képzés....? Hmmm. Hát... lehet, hogy álomvilágban éltem?? De legalább szép volt....
Előzmény: buszjegy (417)
nyirpet Creative Commons License 2005.06.22 0 0 418
msmks: bocsi, azt nem Neked írtam. Igazad van, csak kissé elkap a hév, ha "polihisztorral" találkozom. A piramis játék és a multilevel marketing két különböző dolog, ha pontosan át akarod látni, egy halom könyv szól az MLM-ről. Egyébként a jog is különbséget tesz, a piramisjátékot büntetik, az MLM-et nem. A %-okat nem tudom ellenőrizni, hogy igazak-e, hiszen egy könyvben, vagy cikkben egyvalaki ezeket leírta. Oszt lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem. M.o.-on nem hinném, hogy történt ilyen felmérés, mint ahogy Joghurt kartács is sejteti velünk. Megint csak azt kell mondjam, hogy semmi sem kötelező... Példabeszéd: Amikor az atomerőmű balesetek miatt a zöldek nagyon tiltakoztak az atomerőművek ellen, egy furmányos üzletember a piacra dobott egy szerkentyűt, amelyiket a konnektorba dugva állítólag kiszűri az atomerőműből jövő áramot.... szerinted mekkora forgalma volt??? aztánmeg az egyszeri gyökér, aki megvette, rájött, hogy megvezették, persze anyázott... Tehát: ha valaki eredendően "ördöginek" tartja az MLM-et, az ne fogjon bele. Ha belefogott, akkor vagy vigye sikerre, vagy húzza meg magát. Ez az én véleményem. Meghát szerintem véleménye igazán annak lehet, aki kipróbálta-:))
Előzmény: msmks (416)
buszjegy Creative Commons License 2005.06.22 0 0 417

Szvsz eleg nagy ostobasag az mlm hazalo arusok kepzeset profi menedzseri kepzesnek nevezni... LOL. 

 

Olyan uzletben ahol napi 2 ora (kb havi 40ora) munkaval 20-30 ezret kerestel (500-750 / ora) nem manager vagy hanem balek.  Ez nem vallakozas hanem egy jo trukk a balekok lehuzasara.

Előzmény: nyirpet (415)
msmks Creative Commons License 2005.06.22 0 0 416
oké, neked más volt akkor a motivációd, mint az emberek túlnyomó többségének, mert ők "mellékes" pénzkeresetnek szállnak be az mlm-be elsősorban. és akkor te lehet hogy meg is találtad a számításodat. azonban az mlm-ek nem úgy hirdetik magukat, hogy menedzseri képzést kapsz, hanem hogy pénzt keresel. végeredményben becsapják az embereket, de legalábbis hozzásegítik őket, hogy becsapják saját magukat.

az "ostobaság" kijelentéseddel egyszerűen ellökted magadtól a konkrét érveket, pedig megmagyarázhatnád, hogy például a százalékos arányok miért nem jók.
Előzmény: nyirpet (415)
nyirpet Creative Commons License 2005.06.22 0 0 415
msmks: a célom az volt, hogy profi menedzseri képzésben részesüljek és azt közvetlenül a gyakorlatban próbáljam ki. Nem gondoltam, hogy ezt ingyen kapom. Ha emellett még némi pénzt is keresek, az nem baj. Ez a része sikerült... Abbahagytam, mert teljesen másirányú a foglalkozásom és amikor úgy éreztem, jómagam már nem tudok előrébb jutni, kiszálltam... ez azt hiszem nem elítélendő, a versenysprotot is akkor hagytam abba, amikor egyre több nálam jobb tűnt fel..-:) Zottjoghurt kartácsnak: értelek én Téged... akkoriban sok hasonló gondolkodású emberrel találkoztam. Mindenkinek joga van természetesen az önálló véleményhez és azt tiszteletben kell tartani. De továbbra sem értek Veled egyet és azt hiszem ez parttalan vita... Minden vállakozás ilyen: van akinek megy, van akinek nem... és a többségnek nem. No az marad közalkalmazott (mint én is-:) ) A sokmindenről amit leírtál...: (ne haragudj meg, csak szó szerint idézem egyik régen halott mesteremet:) "...... ha az ostobaságot leírják, attól az még ostobaság marad"
Előzmény: msmks (413)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.06.22 0 0 414

ki ez a 99,99%?? Valahol lemaradtam

 

hát egy kicsit...::)

csak idézek: http://mlm-thetruth.com/5RedFlags-NW3C1col-12-4.pdf

 

Mi a probléma a toborzós/beszervezős MLM-mel?
A kompenzációs tervek szélsőségesen kiegyenlítetlen kifizetéseket eredményeznek a cégtől a tagok felé. Nagyon kevés "nyertes" van rengeteg "vesztes" árán. Gyakran ezek a "vesztesek" nagyon sok időt és pénzt fektetnek bele, amig ki nem lépnek, magukat hibáztatva a sikertelenségért. Pedig a hiba a rendszerben van, ami az óriási veszteséget okozza.

 

Gyakorlatilag az összes MLM cég beszervezős/toborzós MLM, ami valójában termék-alapú piramisjátékot jelent.  (It is actually a product-based pyramid scheme.")

 

Kis kutatási eredmény:

 

Csúcs forgalmazók átlagos jövedeleme    Vesztesek %

 

MLM Company A $137,000/year                 99.99%
MLM Company B $747,063/year                 99.94%
MLM Company C $240,000/year                 99.92%
MLM Company D $1,080,000/year               99.91%
MLM Company E $121,000/year                 99.87%
MLM Company F $1,200,000/year (est.)        99.98%

 

Veszteségek máshol:
Hagyományos piramisjátékokban: 87.5–93.3%
Craps játék a Caesar’s Palace-ban (Las Vegas): 96.77%
---------------------------------------------------------

 

Amway nyertesek aránya az USA-ban, ahol kb. 600,000 tag van.
(Quixtar jelentés: December 31, 2001.)
 
Platinum 0.4242%
Founders Platinum 0.2704%
Q-12 Qualifiers 0.1317%
Emeralds .0458%
Founders Emeralds 0.0186%
Diamonds (gyémánt)  0.0076%
Founders Diamonds 0.0018%
EDC & Up 0.0042%
Founders Executive & up 0.0007%.

 

Nyertesek összesen: 1,3172%  (7903 tag)
Vesztesek összesen: 98,68%   (592097 tag)
-------

 

Valószinűleg itthon is hasonló arányok vannak:

395 tag nyertes, 29605 tag pedig vesztes. (eddig)
(Ebben még nincs benne az árnyákpiramisra költött pénz: Könyv, kazi, szeánsz, stb, ami a legtöbb veszteséget okozza.)


 

Ezek az arányok gyakorlatilag minden beszervezős mlm-re igazak lehetnek, bármelyikbe lép be az ember, függetlenül a kompenzációs tervektől. (matrix, breakway, stb)

 

 

de itt már kiveséztük ezeket a dolgokat:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015742&la=45250664

 

 

Előzmény: nyirpet (412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!