Keresés

Részletes keresés

bleroy Creative Commons License 2005.04.26 0 0 270

ez fenyegetés? ez egy jó tanács volt, tudod okoskodokból mindig van elég,

szerencsémre én sohan me rájuk hallgatam,

MLM = legalizált piramisjáték.

ha ezt komolyan gondolod, nincs miről beszélnünk.

Előzmény: Zottjoghurt (269)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.04.25 0 0 269

 

magánvélemény:

MLM = legalizált piramisjáték.

(több dolog utal a piramisjátékra, mint a kiskereskedelmi tevékenységre, de mivel ilyen is fellelhető, a hatóságoknak engedélyezni kell.)

 

SOHA NE HAGYD MAGAD LEBESZÉLNI ÉS NE HALLGAS A HÜLYÉKRE ÉS AZ OKOSKODOKRA.......

 

részlet egy hivatalalos jelentésből:

 

"A piramisjáték sohasem tudja teljesíteni a kötelezettségeit a tagság nagy részének. A túléléshez minél több tagot kell magához csalogatni és megtartani, ezért a szervezők közösségi öntudatra/szolidaritásra  próbálnak hatni, miközben fenyegetik a kívülállókat és a szkeptikusokat. "

 

 

Előzmény: bleroy (261)
Thas Creative Commons License 2005.04.24 0 0 268
Nem is rád értettem, mert ha egy-két szót emelsz ki az más mintha egy komplett bekezdést. Én ha valamit ki akarok emelni akkor _aláhúzom_ vagy ha a fórum olyan akkor megvastagítom :)))

Üdv.: Thas
Előzmény: TaKy99 (267)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 267

Bocsi Thas!

 

"nem ír-e Caps Lock-al, ami nemzetközileg is üvöltésnek számít a neten"

 

Sajnos, akkor én is NET műveletlen vagyok, hiszen én is szoktam nagybetűvel írni, ha valamit ki akarok hangsúlyozni.

 

Nekem a negybetű nem számit ordibálásnak, csak egy figyelemfekhívó forma.

 

Be kell vallanom, hogy kb hetente 3-4 órát szoktam netezni, akkor is inkább keresgélek, meg kb 3-4 fórumba írogatok.

Ennyi.

 

Úgyhogy bocsáss meg nekünk, nem vagyunk profi netezők.

 

Egyébként a többiben, szerintem TELJES MÉRTÉKBEN IGAZAD VOLT.

 

Előzmény: Thas (262)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 266

Akkor leírom, hogy mi az én tapasztalatom:

 

Előre közlöm, nem számítok sikeresnek!

 

2005.01.24-én regisztráltam az Amway-nél.

 

Szponzorom smargd szintű vállalkozó.

Február hónapban tapasztalgattam, turkálgattam, informálódtam.

Miután meggyőződtem arról, hogy a termékek SZÁMOMRA megfelelnek, jó minőségűek, így tudom bátran ajánlani másoknak, belevágtam.

 

Március hónapban már tartottam saját MT-is, de még most is sokat a szponzorom tart. Célkitűzésem a havi 15 saját MT megtartása. (úgy néz ki, hogy ez áprilisban meglesz.

 

Anyagilag még minuszban vagyok, bár, ha azt veszem, hogy azok a  könyvek, találkozók amikre pénzt költöttem, az életben is segítséget nyújtanak nekem akkor már más a helyzet.

Nem csináltam kasszát, ezért csak kb tudom, hogy kb 40-50e lehet a minusz.

Havi "keresetem" kb 20-25e Ft-ra tehető. Viszont ez el is megy könyvekre... telefon.. utazás... -ra. Lényegében az első "befektetést" kivéve, az üzletem fentartja magát.

Eddig megkerestem kb 60 embert. Abból 2 belépő, 6 belépő jelölt, 16 vásáró jött ki.

A 60 emberből kb 40-el tudtam másodszor is leűlni.

A közeli ismerettségemből csak vásárlók jöttek ki.

 

Azt mondják, hogy nem szabad erőszakosnak lenni. Ez igaz, de nem szabad gyengének sem lenni!!!

Ha valaki elsőre azt mondja, hogy NEM, akkor jönnek a kérdések (kifogáskezelés) az 50%-a megváltoztatja a véleményét a végére. DE többször már nem szabad zaklatni, ha azt mondja, hogy NEM!!! Fontos, hogy mindíg a saját tapasztalatomat, véleményemet mondjam. Nem szabad a "valaki mondta nekem"-re hivatkozni. És mindíg őszintén.

 

Ez látszik a statisztikámból is, most a vége felé, már egyre több a pozitív visszajelzés. Pont azért, mert már megismertem a termékeket, megismertem a rendszert. Most már tudom, hogy miről beszélek. Fel tudom vállalni, teljes válszélességgel, és ezt az emberek érzik.

Adtam magamnak egy évet.

Azt tudom mondani, így 2 hónap távlatából, hogy anyagi kockázata minimális, az idő (heti 5-6 óra), pedig magamnak az esély.

Úgy tervezem, hogy havonta egyszer leírom, hogy mit gondolok, hol tartok. Így én is, ti is, más is látni fogja a fejlődési irányt.

 

A termékkel kapcsolatban, szerintem tök felesleges a fél év gar. Hogy hogyan értsd: Az embereket nem hatja meg. Ha én szimpatikus vagyok neki, akkor kipróbálja, ha nem akkor hozhatok fel bármilyen érvet, nem érdekli.

 

Ezért tényleg az a fontos, hogy milyen a kiállásom! Víszont erre, csak kb 1-2 hete jöttem rá. Igaz sokat segített ebben, Tonk Emil könyve. :)))

 

Zárásként:

Ma úgy gondolom, hogy az MLM egy egyszerű, de nagyon nehéz üzlet!

Meg kell tanulni, felvállalni, őszintének lenni, elfogadni a más akaratát.

Ha ezt nem tudod megtenni, akkor kudarc.

Előzmény: TaKy99 (260)
Thas Creative Commons License 2005.04.23 0 0 265
Tudom hogy szándékos volt a nagybetű, ez elég egyértelmű. Sőt a sorok között is tudok olvasni, pont ezért nem foglalkozom ilyen üzlettel (mielőtt még félreértenéd ezzel nem azt akarom mondani hogy ebből nem lehet megélni).
Azt is észrevettem hogy kérdései vannak, illetve hogy tanácsot kért, hát írtam egyet, remélem nem baj.

Üdv.: Thas
Előzmény: bleroy (264)
bleroy Creative Commons License 2005.04.23 0 0 264

szándékos volt a NAGY BETŰ,

nem szeretek feleslegesen írni, csak a tényeket közöltem, ha nem tudsz a sorok közt olvasni az a te bajod, nem csodálom, hogy nem foglalkozol ilyen üzlettel.

 

ha nem vetted volna észre nem sponzort kereset, kérdései voltak és választ várt.......

 

Előzmény: Thas (262)
nyman Creative Commons License 2005.04.23 0 0 263

Nezted mar pl. ezeket a topikokat is?

Az AMWAY-ről

MLM vagy pilótajáték

 

Előzmény: TaKy99 (260)
Thas Creative Commons License 2005.04.23 0 0 262
Én nem csináltam ilyen munkát, az összes tapasztalatom az hogy volt alkalmam megfigyelőként résztvenni egy ilyen "üzleti tárgyaláson". Egy tanácsot tudnék adni: figyelj a részletekre.
Ki az aki üzletelni akar veled? Milyen az első benyomásod róla? Milyen helyre beszél meg veled találkozót? Milyen a ruházata, órája, milyen íróeszközt használ? Mennyi a saját gondolata, és mit darál le papírból? Mennyi észérve van és mennyire erőszakos (például nem ír-e Caps Lock-al, ami nemzetközileg is üvöltésnek számít a neten, miközben gyakorlatilag 0 hasznos infót ad ;) )?

Aztán döntsél belátásod szerint. Sok sikert.

Üdv.: Thas
Előzmény: TaKy99 (260)
bleroy Creative Commons License 2005.04.23 0 0 261

Akik sikeresek: Mennyi idő? Mennyi munka? Milyen szint? (nem pénz érdekel!!!) Melyik cég, melyik támogató rendszer? Esetleg pár jótanács azoknak, akik most kezdik.

 

MI A SIKER?

1 ÉV

NAPI 1 ÓRA

21% SZINT AZ AMWAY SZERINT.

BIONET

 

SOHA NE HAGYD MAGAD LEBESZÉLNI ÉS NE HALLGAS A HÜLYÉKRE ÉS AZ OKOSKODOKRA.......

Előzmény: TaKy99 (260)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 260

Ki, milyen tapasztalatokkal rendelkezik az MLM rendszerekkel kapcsolatban?

 

Akik sikeresek: Mennyi idő? Mennyi munka? Milyen szint? (nem pénz érdekel!!!) Melyik cég, melyik támogató rendszer? Esetleg pár jótanács azoknak, akik most kezdik.

 

Akik sikertelenek: Mennyi idő? Mennyi munka? Milyen szinten hagytad abba? Anyagilag, hogyan jöttél ki? Melyik cég, melyik támogató rendszer? Esetleg pár jótanács azoknak, akik most kezdik.

 

És ezen tapasztalatokról, kinek mi a véleménye?

 

Kérem KÍMÉLJENEK azok, akik már hallotak olyan embert, aki már látott olyan embert. Ez vélemény!!! A topik címébe is beleírtam: TAPASZTALAT!

TaKy99 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 259

Az Amway már nem tulajdonosa semmilyen gyártó részlegnek. Ma már csak mlm rendszerben kereskedő cég és márkanév.

 

De, hogy a félreértést elkerüljük, egy idézet az Amway Hungária honlapjáról:

 

"2000. október óta az Amway új vállalati struktúrában működik. Az Alticor világszerte több, mint 11000 embert foglalkoztat, anyavállalata az Amway Corporationnek, amely a világ egyik legnagyobb, közvetlen értékesítéssel foglalkozó vállalata, a Quixtar Inc.-nak, amely Észak-Amerika vezető e-kereskedelmi vállalata és az Access Business Group LLC-nek. Ez utóbbi egy üzleti szolgáltatással foglalkozó vállalatcsoport, amely az Alticor és nem Alticor cégek részére minőségi termékek előállítására és terjesztésére specializálódott."

 

Tehát ma az Amway Co. testvércége az Access Business Group LLC foglakozik gyártással. A termékeken az Amway logo MÁRKANÉV.

 

Itt jegyzem meg, hogy az Alticor leányvállalatok közöl a Quixtarnak, melynek leányvállalata az itthon is ismert keleteurópai VEBSO az IBM és a Microsoft is résztulajdonosa.

 

Azért az ilyen cégek meggondolják hova fektetnek be.

 

És te hova fektetsz be? (akár pénzt, akár időt)

Előzmény: Napranéző (255)
Dharma Creative Commons License 2005.03.09 0 0 258
Kár, érdekelt volna. Benned megbízom.
Előzmény: rali (253)
Dharma Creative Commons License 2005.03.09 0 0 257
Bécsben van egy központ, oda el lehet menni, de nem csak úgy, hanem van időpont, mikor magyarok mehetnek (nyelv miatt) és nem feltétel az, hogy amway-jes legyen valaki.
Előzmény: Napranéző (255)
Dharma Creative Commons License 2005.03.09 0 0 256
Erre csak azt tudom mondani, hogy ez a Centrumról igaz, be is tiltották egy darabig a reklámot. A Népszabadságban jelent meg cikk róla. Miért ne lehetne felhasználni????
Előzmény: Törölt nick (254)
Napranéző Creative Commons License 2005.03.07 0 0 255

Az Amway tulajdonosa szakértője a termékeknek? Megmutatják, milyen körülmények között és hol folyik a gyártás? Tudja ezt valaki?

 

Szerencsésnek érzem magam, mert módom nyílt megismerni olyan céget, amelyik az ilyen alapvető dolgokban megbízható. Ráadásul mindig pontosan és időben fizeti a jutalékot. :-))

Előzmény: Dharma (248)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 254

Az összes eddigi arc, aki az amwaybe megpróbált beszervezni, mind azt mondta, hogy a nutrilite az mennyire természetes, bezzeg a centrum, meg a többi az mocsok vegyianyagokat nyomat be a képünkbe. Ezt tanítják nekik? Szar duma a konkurenciát így pocskondiázni. Ha igaz, ha nem.

Előzmény: Dharma (248)
rali Creative Commons License 2005.03.03 0 0 253
Hosszú...
Előzmény: Dharma (252)
Dharma Creative Commons License 2005.03.02 0 0 252
NO és mijjjjért?
Előzmény: rali (251)
rali Creative Commons License 2005.03.01 0 0 251
Ellenérdekelt vagyok.
Előzmény: Dharma (250)
Dharma Creative Commons License 2005.03.01 0 0 250

Hát akkor üdvözöllek dicső lovag. Szép a ruhád, hol a lovad?

 

Én is nem rég néztem ide.

 

Érdekelt vagy a MLM-ben vagy csak úgy?

Előzmény: rali (249)
rali Creative Commons License 2005.03.01 0 0 249
Ritkán - de el szoktam olvasni.
Előzmény: Dharma (246)
Dharma Creative Commons License 2005.03.01 0 0 248

Abszolút igazad van.

 

Ajánlom Amway Nutrilite termékeit. Egy kézben a talaj előkészítésétől a késztermékig, a kutatásokon keresztül. A legrégibb cég, 70 éve született a Nutrilite, aztán az Amway megvette.

 

De szerintem a legtutibb, ha valaki elemezteti.

 

Mert máshogy hogy lehet utána nézni?

Előzmény: Napranéző (247)
Napranéző Creative Commons License 2005.02.28 0 0 247
Általában utánanézek a cégnek, a gyártónak, a tulajnak, és ha pl. egészségtémáról van szó, elvárjon, hogy garantáltan értsen hozzá. Nem elegek a külső szakértők szerintem. Fontos, hogy lássam, hogy nem a levegőbe beszélnek. Vélemény?
Előzmény: Dharma (245)
Dharma Creative Commons License 2005.02.28 0 0 246
Te itt is itt vagy?
Előzmény: rali (242)
Dharma Creative Commons License 2005.02.28 0 0 245

Nekem semmi közöm a Herbalife-hoz, de tudhatja az ember bármelyik cuccról hogy jó? Pl. bennem fel sem merült, hogy a Centrum sem az, aminek hírdetik. Be is tiltották a hírdetést, de most már újra megy. Aztán ki fog rá emlékezni? Veszik mint a cukrot.

 

Egyébként én hallottam valami arról a cuccról, de most meg nem mondom mit.

Előzmény: Napranéző (244)
Napranéző Creative Commons License 2005.02.22 0 0 244
Engem az is érdekelne, hogy ki egyáltalán (nemzetközileg) a Herbalife főmuftija. Milyen végzettséggel és ismeretekkel rendelkezik, és mi alapján garantálja, hogy a cég termékei jót tesznek az egészségnek?! Utánanézett-e vajon annak, hogy létezik-e xeronin nevű vegyület a kémiában? Valaki közületek utánanézett?
dpg162 Creative Commons License 2005.02.12 0 0 243

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy Magyarországon ki a Herbalife vezetője, tulaja, főmuftija?

 

Kösz 

rali Creative Commons License 2005.01.18 0 0 242
A gagyi drágább.
Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.17 0 0 241

A disztri bútor drágább mint a koloniál?

 

:-)))

Előzmény: Tahitian Noni (240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!