Keresés

Részletes keresés

nord Creative Commons License 2005.12.01 0 0 27

Hát ha valaki csakis az árat nézi, akkor soha nem fog gépet venni, mert az árak mindig és folyamatosan csökkennek.

Kérdés, hogy a delikvens akar-e fotózni. Mert asszem ez a lényeg. A gép nem a cél, hanem csak eszköz.

Előzmény: Lebenstod (26)
Lebenstod Creative Commons License 2005.12.01 0 0 26
Az FZ-30 ára is kezd csökkenni? Mert akkor: türelem! (Vagy mégsem?)
Gézagyerek Creative Commons License 2005.11.30 0 0 25
Köszönöm a választ.
Előzmény: nord (24)
nord Creative Commons License 2005.11.30 0 0 24

Mivel maradnék a 20-asnál, előbb-utóbb érdeklődnék (persze használtban) nagylátószögű előtétlencse, meg rendszervaku iránt...

 

Előtétlencse: a Raynox és az Olympus által gyártottakat többen használták/használtuk, szvsz érdemes ilyet venni.

Rendszervaku: olyan sajnos nincs, mivel csak egy egyszerű középpontos csatlakozó van a gépen... Többen használtunk Sunpak 383 vakut, ez egy jó választás (38-as kulcsszám, dönthető, forgatható fej, újjonan 40ezer Ft).

 

Bővebbet a Panasonic FZ-sorozat topicban találsz.

 

Üdv.

Előzmény: Gézagyerek (22)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.29 0 0 23
Ujjonnan 110,hivatalos pana garival...
Előzmény: Gézagyerek (22)
Gézagyerek Creative Commons License 2005.11.29 0 0 22

Nagyon tetszik ennek a gépnek az egyszerűsége: a hamar használható, gyorsan tanulható szolgáltatásai. Bár ez biztos függ attól, hogy ki és miféle menükhöz szokott hozzá (kinek mi az érthető). Én azt érzem, hogy végre egy gép, ami a kezemre dolgozik - és nem akadály a fényképezésben.

Szóval: nálam nagyon bejött.

Közben pedig azt látom, hogy meredeken zuhan a gép ára. Másfél hónapja azt hittem, hogy egy fél éves (másfélig még garanciális) használt gépről, hogy jó bolt volt (95-ért vettem). Ma különböző fórumokon többen kínálnak FZ20-ast ezen ár alatt is.

Persze ez érvényes a többi 5 megapixeles gépre is... (megint a pixelmánia?)... De még az A2-re, A200-ra is igaz, zuhan az áruk.

Mivel maradnék a 20-asnál, előbb-utóbb érdeklődnék (persze használtban) nagylátószögű előtétlencse, meg rendszervaku iránt...

VicKing1 Creative Commons License 2005.11.17 0 0 21
Ui. Válasz a fórumcímre
Előzmény: VicKing1 (20)
VicKing1 Creative Commons License 2005.11.17 0 0 20
Bár, ha az árkategóriáját és a minőségét nézzük, még mindig nincs.
Előzmény: nord (19)
nord Creative Commons License 2005.11.17 0 0 19
Mivel az FZ20 utódja már régóta kapható...
Előzmény: Lebenstod (18)
Lebenstod Creative Commons License 2005.11.16 0 0 18
Miért süllyedt el ez a topik?
Citizen007 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 17
nekem 2 napja van meg fz20 úgyhogy frissek az élmények de szerintem minden csak szokás kérdése egyedül ami még nagyon furcsa az a zoom de az S2-nél is ez a megoldás nekem is minoltám volt ahol külön gomb volt erre az valahogy jobban kézre állt. De szerintem 2 hét és fel sem fog tűnni automatice oda fogok nyúlni egyedül  evf zavaró,  kicsit kicsi bár lehet ehez is hozzá fogok szokni ja meg picit lehetne nehezebb de ez is egyéni vélemény
arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.30 0 0 16
Az S2-n több dedikált kezelö gomb van mint a panákon? Mert ha ugyanugy menüböl állithato joszág, akkor meg semmivel nem kényelmesebb használni mint az FZ-ket. Ráadásul külsö vakucsatlakozása sincs, amit szintén tapasztalatbol kiindulva minimális elvárásnak tartok. Nincs idegesitöbb, mint amikor az ember küzd a beépitett vakuval egy nem is olyan nagy teremben és az istennek nem lesz rendesen bevilágitva mig egy panára rányom az ember egy 12-e ftos vakut és megszünik ez a gond örökre. A nagy tele nagyon tetszett anno amikor az fz-10et a kezembe kaptam, nagy élmény volt kb 1 hétig, föleg egy 3x zoomos gép után:) de az ujdonság varázsának elmulása után nem igazán volt kihasználva. Aztán az A1 jött és igencsak jol esik benne, hogy szinte már igazi nagylátoszöge van, 28-rol indul nem 36-rol és ezt sokkal töbször ki tudom használni mint a 400 feletti telét. Az A1 200-as maximuma 99.9%-ban elég, nem mondom, hogy utálnám ha nagyobb lenne, de nem érzem a hiányát se. Amiröl viszont ritkán esik szo az az, hogy a minolta tud B-záridöt, a max zárideje 1/16000, F11-re lehet rekeszelni, és ezek olyan dolgok amik egy FÉNYKÉPEZÖGÉPben igencsak hasznos dolgok. Ja, ráadásol a manuális fokusz is közel van benne a használhatohoz, ami igencsak ritkaság. Erröl persze az S1-nél nincs tapasztalat, de eddig nem ez volt a canonok erösége. Egyébként az nálam a hátrányok listán szerepel, ha egy gép ceruzaaksis, a li-ion aksival fotozni nem igazán ugyanaz az élmény:) Itt is jo pont a minoltának, az aksija erösen jobb az FZ-nél. Viszont egy Li aksit 3e Ftért lehet venni, innentöl meg nem igazán érdekes, mert mindig lehet frissentöltött tartalékaksit tartani a táskában, mig a ceruzaaksikkal többet kell törödni mint egy kutyával, ha azt akarkja az ember hogy hüséges társ legyen.
Előzmény: slash85 (15)
slash85 Creative Commons License 2005.05.29 0 0 15

Teljesen egyetértek. Pont az általad felsoroltak miatt akartam én is először minoltát, de azt hiszem, hogy nekem fontos a nagy zoom, ami a minoltánál elég kicsike (200mm asszem) és így lemondtam róla. Az A200 is jó lenne, de azon is kicsi a zoom (nekem).

Az fz20 jó lenne, de tényleg körülményes állítgatni (a mostani  2mp-s gépemen is azt utálom), + nagy a képzaj, de mondjuk ezen progival lehet csökkenteni.

Így aztán nagyon bízom abban, hogy a Canon S2 IS jó lesz. csak ugye az eddig felkerült pár kép nem ezt támasztja alá...

Előzmény: arnyekxxx (14)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14
Nem tesztek alapján nyilvánitok véleményt, hanem az alapján, hogy van egy FZ10-em és egy A1-em is. FZ10 FZ20 között minimális a különbség, föleg azokban a dolgokban amik az A1-hez képest negativumok számomra. Van olyan amiben jobb az FZ de összességében mint Fényképezögép Nekem jobban bejön a minolta. Sokkal kevesebbszer bosszankodok amiatt, amiben a minolta gyengébb, mint ahányszor ki tudom használni az A1 okosságait és ami miatt az FZvel nem is tudnék képet késziteni. Szeretem álltani a gépet, és mindig bosszant a panán, hogy mindenhez gombokat kell nyomogatni, egy nyamvadt záridö/blende állitás is gombnyomogatos, kurzorgombos matatást igényel, mig az A1-en a 2 dedikált tárcsával kvázi 0 idö az állitása, és ez változo fényviszonyok között igencsak komoly elöny. Statikus téma esetén persze nem negativum, de nem mindig tájképet fotozok. Az egy gombos manuális fehéregyensuly állitás /amiböl 3-at tud tárolni az A1/ a manuális zoomkezelés, a kihajthato LCD az automatikusan átkapcsolodo LCD/EVF, az egy gombbal be/kikapcsolhato stabilizátor, a PC-röl vezérelhetés, a vaku szinkronkábel csatlakozo mind olyan "apro" feature amik hiánya miat olyan érzés megfogni a panát mint beülni egy trabantba egy vectra után. Akkor is ha a trabi tud 200al menni és 6mp alat 100on van. Egyszerüen kényelmetlen használni. Amig a minolta nem volt meg addig nem hiányoztak ezek a dolgok, de nagyonnagyonnagyon könnyü megszokni a jot, és az a minimális elöny ami egykét dologban a pana mellett szol nem tudja ezeket kompenzálni. Persze mindez az én személyes véleményem, de nem tesztek, hanem használat alapján. Mind2 gépcsalád a kategoria élbolyában van, mind2 gépcsalád böven megéri az árát, a minoltával fényképezösebb érzés fotozni, az FZ-vel meg messzebbröl le lehet kapni a szomszéd csaj kilogo cicijét a szembelevö erkélyen. Viszont egy kis szobában a ,minolta 28-as nagylátoszöge miatt több csaj belefér ha orgiát fotoz az ember:)... kinek mi a fontos:)
Előzmény: VicKing1 (13)
VicKing1 Creative Commons License 2005.05.29 0 0 13

Nem tudom, az A1 minoltát nem ismerem, de alig van az ára aZ Fz20 alatt, a tesztek alapján pedig:

 

 

A1 teszt összegzés

 

 

 

 

A2 teszt összegzés

 

 

FZ20 teszt összegzés

 

Előzmény: arnyekxxx (12)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.27 0 0 12
az A1 az edigital.hu -n brutto 132900Ft, de az A1 topicban nemrég 110e körüli árat is láttam /uj árat/ használtan meg valaki épp ott hirdeti 90e körül. Én pár honapja szintén használtan vettem /azota sincs semmi baja, eléggé massziv gép :)/ 100e ért potaksival, 1,2,4x makrolencsével, 2db uv-szürövel és egy polarszürövel.
Előzmény: Lebenstod (11)
Lebenstod Creative Commons License 2005.05.27 0 0 11
Érdekes, amit mondasz: szivesen figyelném a véleményeket... Vacillálok. Árat nem mondasz?
Előzmény: arnyekxxx (10)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.27 0 0 10
Aki ebben a kategoriában keresgél, annak ajánlom a minolta A1/ A2-t is, hogy nézze meg, fz20-nál olcsobb az A1, egyetlen dologban gyengébbek az fz20-nál, kisebb a zoom, viszont a nagylátoszögük 28-rol indul /látványosan jobb az fz-nél/ kihajthato az lcd-jük /rengeteg szituácioban nagyon jol jön/ a gép beállitásaihoz rengeteg gomb/tárcsa/kapcsolo van kialakitva szembe az fz-k "nyomj meg egy gombot aztán állitgass a 4irányu menügombokkal vagy mászkálj a menüben" koncepciojával, és nagyon nem mindegy, hogy egy ráridö/rekesz beálitáshoz akrobatikus ujgyakorlat kell vagy a két dedikált tárcsával egyböl lehet állitani. A minoltákon a zoomgyürü ott van ahol a fényképezögépeken, és mechanikusan müködik gyorsan és pontosan, nem egy kis gombot kell pöcögtetni ami egy motort vezérel... és még egy oldalt irhatnék a minolta apro ám rendkivül felhasználobarát megoldásairol, és mindezt tapasztalatbol, mert van a háztartásban FZ is és minolta is....
Lebenstod Creative Commons License 2005.05.27 0 0 9
Viszont semelyik topikban nem mondja senki az FZ-25 árát! Vándoroljak boltról-boltra?
Előzmény: VicKing1 (8)
VicKing1 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8
Panasonic FZ20, hazai legjobb ár topicban van már jobb ár is, bruttó 118.000,- körül...
Előzmény: Dundy (7)
Dundy Creative Commons License 2005.04.25 0 0 7

Vicking, s ezt még nem is az akciójuk keretében vitték le. Talán a májusi akciójukban még lejjebb viszik.

 

Slash, köszi a magyarázatot. Az, hogy nem tudtam, hogy ezt hívják zajnak, az nem azt jelenti, hogy nem találkoztam már ezzel a problémával. Csak egyszerűen nem tudtam, hogy erről beszélnek oly sokan.

 

Igazából én sem vagyok annyira megkergülve a profi fotózásért, hogy ennyi zaj miatt másfélszer ennyit adjak ki egy digi gépért (ami várhatóan 2-4 hónap múlva amúgy is u.annyi lesz mint a FZ20as most). Szerintem az FZ20 bőven ki fogja elégíteni az igényeimet.

 

S ez a nettó 99es ár egyre meggyőzőbb :)

 

Köszi megintcsak!

Előzmény: slash85 (6)
slash85 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6

Hát, nekem is hasonlóak az elvárásaim a gépet illetően. Én mindenképpen megvárom a Canonos teszteket + az árát, de ha nem túl zajosak a képei, akkor tuti, hogy azt választom inkább az fz20 helyett.

 

Ha nem tudod, mi az a zaj, akkor jó neked, mert biztos eddig csak napsütéses helyen vagy csak simán a szabadban fotóztál. Ha egy kicsit sötétebb teremben szeretnél képet csinálni, vagy estefelé, amikor sötétedik, nyilván felveszed egy kicsit az érzékenységet...200-as ISO-ig általában még tűrhető a zaj (szerintem), de 400-on már elég durva az fz20on is.

Előzmény: Dundy (4)
VicKing1 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 5

Ha van még 2 heted akkor ez még olcsóbb lesz.......

 

újabb árcsökkenés, FZ20:

 

http://www.edigital.hu/eshop/termek_adat.php?aptus=62_175&termek_szam=2533&PHPSESSID=3cc418b3bdfce20ad8793e7baf6c5916

 

99.900,-Ft +ÁFA  (124.875,-Ft)

 

 

Előzmény: Dundy (4)
Dundy Creative Commons License 2005.04.24 0 0 4

Köszönöm a tanácsokat. Igen, mint írtam volt, nekem fontos lenne a fókuszgyűrű, ezért a FZ5 kiesik, de amúgy tényleg nem lenne rossz választás.

 

Vicking, jót nevettem a méter x méteres poszterkiállításon. Mármint biztos van, akinek ez a célja, de az amúgysem venne ilyen gépet. Én is laikus vagyok zaj téren, olvasni olvastam már róla, de nem tudom, hogy mi is igazából a "zaj".

 

Mindenesetre még két hét hátra addig, amíg megveszem az FZ20at, addig köszönettel várnám a tanácsokat, egyéb ötleteket!

 

Köszi!

Előzmény: VicKing1 (3)
VicKing1 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 3

Talán a manuális fókuszgyűrű,  és a külső vakupapucs hiányzik....

Különben írnak mindenhol mindenféle zajról meg torzításról meg ilyesmiről a különböző gépeknél, de én ehhez túl laikus vagyok...  van egy 19" monitorom de engem még azon sem zavar a "zaj" a képeken... ha pedig papírképet csináltatok( max. 10x15-ben) akkor azon semmi nem látszik. Nem szoktam olyannak képet adni aki nagyítóval esik neki. Mivel nem szándékozom kiállítást rendezni a méter szer méteres képeimből, nekem tökéletesen elég az, hogy a képek szépek, élesek és jól elkapottak legyenek. Ehhez pedig bőven elég az FZ20.  Van egy jó nagy külső vakum, remélem az jó lesz hozzá.

Előzmény: laja30 (2)
laja30 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 2
Bocs, egy szó kimradt: fő paramétereiben UGYANAZ az FZ5-ös, mint a 20-as.
Előzmény: laja30 (1)
laja30 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1

Én eléggé ismerem a piacot, és mindenkinek, aki nem DSLR-t akar venni, a Pana FZ5-öst ajánlom. Olcsóbb, mint az FZ20-as, de fő paramétereiben (felbontás, zoom, stabilizált Leica optika) és sok dologban még jobb is (kisebb, és van egy új gyors fókuszálási módja - hatalmas előny).

 

A Canon tegnap jelentett be egy kiválónak tűnő 5 MP-es, stabilizált nagy zoomos gépet (S2, azt hiszem), de az még egy ideig nem lesz kapható. Állítólag ugyanaz a Digic II processzor lesz benne, mint az EOS350D-mben, és ha olyan gyors is lesz tőle, az nagyon állat.

Előzmény: Dundy (-)
Ali70 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 0
Sajn0s én nem tud0m.
Előzmény: Dundy (-)
Dundy Creative Commons License 2005.04.23 0 0 topiknyitó

Érdeklődnék, hogy a Panasonic FZ20-as (101.000 Ft+ ÁFA jelen pillanatban) árkategóriájában van egy olyan másik gép, ami jobb, s jobban megérné venni? Kiemelném, hogy fontos, hogy manuális fókuszgyűrűje legyen, illetve azt, hogy max. 120 ezer + ÁFÁig bezárólag érdekelnének gépek.

 

A segítő válaszokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!