Keresés

Részletes keresés

arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.29 0 0 14
Nem tesztek alapján nyilvánitok véleményt, hanem az alapján, hogy van egy FZ10-em és egy A1-em is. FZ10 FZ20 között minimális a különbség, föleg azokban a dolgokban amik az A1-hez képest negativumok számomra. Van olyan amiben jobb az FZ de összességében mint Fényképezögép Nekem jobban bejön a minolta. Sokkal kevesebbszer bosszankodok amiatt, amiben a minolta gyengébb, mint ahányszor ki tudom használni az A1 okosságait és ami miatt az FZvel nem is tudnék képet késziteni. Szeretem álltani a gépet, és mindig bosszant a panán, hogy mindenhez gombokat kell nyomogatni, egy nyamvadt záridö/blende állitás is gombnyomogatos, kurzorgombos matatást igényel, mig az A1-en a 2 dedikált tárcsával kvázi 0 idö az állitása, és ez változo fényviszonyok között igencsak komoly elöny. Statikus téma esetén persze nem negativum, de nem mindig tájképet fotozok. Az egy gombos manuális fehéregyensuly állitás /amiböl 3-at tud tárolni az A1/ a manuális zoomkezelés, a kihajthato LCD az automatikusan átkapcsolodo LCD/EVF, az egy gombbal be/kikapcsolhato stabilizátor, a PC-röl vezérelhetés, a vaku szinkronkábel csatlakozo mind olyan "apro" feature amik hiánya miat olyan érzés megfogni a panát mint beülni egy trabantba egy vectra után. Akkor is ha a trabi tud 200al menni és 6mp alat 100on van. Egyszerüen kényelmetlen használni. Amig a minolta nem volt meg addig nem hiányoztak ezek a dolgok, de nagyonnagyonnagyon könnyü megszokni a jot, és az a minimális elöny ami egykét dologban a pana mellett szol nem tudja ezeket kompenzálni. Persze mindez az én személyes véleményem, de nem tesztek, hanem használat alapján. Mind2 gépcsalád a kategoria élbolyában van, mind2 gépcsalád böven megéri az árát, a minoltával fényképezösebb érzés fotozni, az FZ-vel meg messzebbröl le lehet kapni a szomszéd csaj kilogo cicijét a szembelevö erkélyen. Viszont egy kis szobában a ,minolta 28-as nagylátoszöge miatt több csaj belefér ha orgiát fotoz az ember:)... kinek mi a fontos:)
Előzmény: VicKing1 (13)
VicKing1 Creative Commons License 2005.05.29 0 0 13

Nem tudom, az A1 minoltát nem ismerem, de alig van az ára aZ Fz20 alatt, a tesztek alapján pedig:

 

 

A1 teszt összegzés

 

 

 

 

A2 teszt összegzés

 

 

FZ20 teszt összegzés

 

Előzmény: arnyekxxx (12)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.27 0 0 12
az A1 az edigital.hu -n brutto 132900Ft, de az A1 topicban nemrég 110e körüli árat is láttam /uj árat/ használtan meg valaki épp ott hirdeti 90e körül. Én pár honapja szintén használtan vettem /azota sincs semmi baja, eléggé massziv gép :)/ 100e ért potaksival, 1,2,4x makrolencsével, 2db uv-szürövel és egy polarszürövel.
Előzmény: Lebenstod (11)
Lebenstod Creative Commons License 2005.05.27 0 0 11
Érdekes, amit mondasz: szivesen figyelném a véleményeket... Vacillálok. Árat nem mondasz?
Előzmény: arnyekxxx (10)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.05.27 0 0 10
Aki ebben a kategoriában keresgél, annak ajánlom a minolta A1/ A2-t is, hogy nézze meg, fz20-nál olcsobb az A1, egyetlen dologban gyengébbek az fz20-nál, kisebb a zoom, viszont a nagylátoszögük 28-rol indul /látványosan jobb az fz-nél/ kihajthato az lcd-jük /rengeteg szituácioban nagyon jol jön/ a gép beállitásaihoz rengeteg gomb/tárcsa/kapcsolo van kialakitva szembe az fz-k "nyomj meg egy gombot aztán állitgass a 4irányu menügombokkal vagy mászkálj a menüben" koncepciojával, és nagyon nem mindegy, hogy egy ráridö/rekesz beálitáshoz akrobatikus ujgyakorlat kell vagy a két dedikált tárcsával egyböl lehet állitani. A minoltákon a zoomgyürü ott van ahol a fényképezögépeken, és mechanikusan müködik gyorsan és pontosan, nem egy kis gombot kell pöcögtetni ami egy motort vezérel... és még egy oldalt irhatnék a minolta apro ám rendkivül felhasználobarát megoldásairol, és mindezt tapasztalatbol, mert van a háztartásban FZ is és minolta is....
Lebenstod Creative Commons License 2005.05.27 0 0 9
Viszont semelyik topikban nem mondja senki az FZ-25 árát! Vándoroljak boltról-boltra?
Előzmény: VicKing1 (8)
VicKing1 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 8
Panasonic FZ20, hazai legjobb ár topicban van már jobb ár is, bruttó 118.000,- körül...
Előzmény: Dundy (7)
Dundy Creative Commons License 2005.04.25 0 0 7

Vicking, s ezt még nem is az akciójuk keretében vitték le. Talán a májusi akciójukban még lejjebb viszik.

 

Slash, köszi a magyarázatot. Az, hogy nem tudtam, hogy ezt hívják zajnak, az nem azt jelenti, hogy nem találkoztam már ezzel a problémával. Csak egyszerűen nem tudtam, hogy erről beszélnek oly sokan.

 

Igazából én sem vagyok annyira megkergülve a profi fotózásért, hogy ennyi zaj miatt másfélszer ennyit adjak ki egy digi gépért (ami várhatóan 2-4 hónap múlva amúgy is u.annyi lesz mint a FZ20as most). Szerintem az FZ20 bőven ki fogja elégíteni az igényeimet.

 

S ez a nettó 99es ár egyre meggyőzőbb :)

 

Köszi megintcsak!

Előzmény: slash85 (6)
slash85 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6

Hát, nekem is hasonlóak az elvárásaim a gépet illetően. Én mindenképpen megvárom a Canonos teszteket + az árát, de ha nem túl zajosak a képei, akkor tuti, hogy azt választom inkább az fz20 helyett.

 

Ha nem tudod, mi az a zaj, akkor jó neked, mert biztos eddig csak napsütéses helyen vagy csak simán a szabadban fotóztál. Ha egy kicsit sötétebb teremben szeretnél képet csinálni, vagy estefelé, amikor sötétedik, nyilván felveszed egy kicsit az érzékenységet...200-as ISO-ig általában még tűrhető a zaj (szerintem), de 400-on már elég durva az fz20on is.

Előzmény: Dundy (4)
VicKing1 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 5

Ha van még 2 heted akkor ez még olcsóbb lesz.......

 

újabb árcsökkenés, FZ20:

 

http://www.edigital.hu/eshop/termek_adat.php?aptus=62_175&termek_szam=2533&PHPSESSID=3cc418b3bdfce20ad8793e7baf6c5916

 

99.900,-Ft +ÁFA  (124.875,-Ft)

 

 

Előzmény: Dundy (4)
Dundy Creative Commons License 2005.04.24 0 0 4

Köszönöm a tanácsokat. Igen, mint írtam volt, nekem fontos lenne a fókuszgyűrű, ezért a FZ5 kiesik, de amúgy tényleg nem lenne rossz választás.

 

Vicking, jót nevettem a méter x méteres poszterkiállításon. Mármint biztos van, akinek ez a célja, de az amúgysem venne ilyen gépet. Én is laikus vagyok zaj téren, olvasni olvastam már róla, de nem tudom, hogy mi is igazából a "zaj".

 

Mindenesetre még két hét hátra addig, amíg megveszem az FZ20at, addig köszönettel várnám a tanácsokat, egyéb ötleteket!

 

Köszi!

Előzmény: VicKing1 (3)
VicKing1 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 3

Talán a manuális fókuszgyűrű,  és a külső vakupapucs hiányzik....

Különben írnak mindenhol mindenféle zajról meg torzításról meg ilyesmiről a különböző gépeknél, de én ehhez túl laikus vagyok...  van egy 19" monitorom de engem még azon sem zavar a "zaj" a képeken... ha pedig papírképet csináltatok( max. 10x15-ben) akkor azon semmi nem látszik. Nem szoktam olyannak képet adni aki nagyítóval esik neki. Mivel nem szándékozom kiállítást rendezni a méter szer méteres képeimből, nekem tökéletesen elég az, hogy a képek szépek, élesek és jól elkapottak legyenek. Ehhez pedig bőven elég az FZ20.  Van egy jó nagy külső vakum, remélem az jó lesz hozzá.

Előzmény: laja30 (2)
laja30 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 2
Bocs, egy szó kimradt: fő paramétereiben UGYANAZ az FZ5-ös, mint a 20-as.
Előzmény: laja30 (1)
laja30 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1

Én eléggé ismerem a piacot, és mindenkinek, aki nem DSLR-t akar venni, a Pana FZ5-öst ajánlom. Olcsóbb, mint az FZ20-as, de fő paramétereiben (felbontás, zoom, stabilizált Leica optika) és sok dologban még jobb is (kisebb, és van egy új gyors fókuszálási módja - hatalmas előny).

 

A Canon tegnap jelentett be egy kiválónak tűnő 5 MP-es, stabilizált nagy zoomos gépet (S2, azt hiszem), de az még egy ideig nem lesz kapható. Állítólag ugyanaz a Digic II processzor lesz benne, mint az EOS350D-mben, és ha olyan gyors is lesz tőle, az nagyon állat.

Előzmény: Dundy (-)
Ali70 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 0
Sajn0s én nem tud0m.
Előzmény: Dundy (-)
Dundy Creative Commons License 2005.04.23 0 0 topiknyitó

Érdeklődnék, hogy a Panasonic FZ20-as (101.000 Ft+ ÁFA jelen pillanatban) árkategóriájában van egy olyan másik gép, ami jobb, s jobban megérné venni? Kiemelném, hogy fontos, hogy manuális fókuszgyűrűje legyen, illetve azt, hogy max. 120 ezer + ÁFÁig bezárólag érdekelnének gépek.

 

A segítő válaszokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!