Keresés

Részletes keresés

kigyokrisz Creative Commons License 2017.11.28 0 0 2943

Köszönöm.  Viszont video mòdban nem csikoz... Ki érti ezt? 

Előzmény: 0rosia (2941)
0rosia Creative Commons License 2017.11.27 0 0 2942

De csak most látom, hogy "navikijelzo" hozzászólása talán éppen jól jön neked!

Előzmény: kigyokrisz (2937)
0rosia Creative Commons License 2017.11.27 0 0 2941

Szia,

Bocs a megkésett válaszért. A "csíkosságra" nincs gyógymódom. Valószínűleg a CCD érzékelő a hibás.

Utána lehet nézni pl. ebay-en. Talán lehet kapni hozzá.

üdv.

orosia

Előzmény: kigyokrisz (2937)
navikijelzo Creative Commons License 2017.05.23 0 0 2940

navikijelzo Creative Commons License 2017.05.23 0 0 2939

Nálam is előjött a fekete fénykép és olvastam hogy az íriszt kell megtisztítani és elkezdtem csinálni de meghúztam egy olyan flexet amit nem kellett volna és elszakadt. Szóval alkatrésznek eladó egy s2 is.  Ami jó: alaplap, burkola, ccd, LCD kijelző, gombok, panelek, vaku, néhány flex a lencséből(nem az összes mert idegből elvágtam még párat), aprólékok. Szétszedve van hiányosan. Kinek mennyit ér?

ilias Creative Commons License 2017.04.19 0 0 2938

Sziasztok!
Ha esetleg érdekelne valakit, hamarosan lesz egy ilyen hibátlanul működő eladó fényképezőgépem.

kigyokrisz Creative Commons License 2017.03.22 0 0 2937

Szia!  Köszi a segìtséget. Az gond,  hogy csìkosak a képek. Pròbáltam a mòdszert,  a csìkosság maradt. Hol vagy helyileg és mennyibe fájna a javìtás? 

Előzmény: 0rosia (2936)
0rosia Creative Commons License 2017.03.19 0 0 2936

Szia,

Elképzelhető, hogy itt is a zár a hibás, csak nem zárt, hanem nyitott állapotban ragadt meg, ezért túlexponált a kép. Ebből az egy képből nehéz megmondani. Fényszegényebb helyen jobb képeket csinál?

Próbáld meg a kerecse9 (2013.06.26) által leírt módszert. Ha ez ideiglenesen segít, akkor tudom javítani.

üdv.

Előzmény: kigyokrisz (2935)
kigyokrisz Creative Commons License 2017.03.13 0 0 2935

Sziasztok!

 

Esetleg valaki tud segíteni?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143165081&t=9162727

 

Köszönöm!

0rosia Creative Commons License 2017.02.17 0 0 2934

0rosia Creative Commons License 2017.02.17 0 0 2933

Sziasztok!

 

Túl a 3. javításon.

Ervin gépének bütykölése közbeni fotók. Remélem még sokáig fog szolgálni.

 

 

üdv.

oa

Baracskai Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2932

Sziasztok!

 

Vettem egy Canon Powershot S2 IS fényképezőgépet,és sajna nincs hozzá Magyar nyelvü felhasználói kézikönyv. Tudna valaki küldeni nekem egyet.???

 

Köszönöm!e mail cimem: baracskai@gmail.com

kerecse9 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2931

Mea culpa!

Külön bocsánat az alpári stílusért!

Egyébként az általam belinkelt technika se hozott sok örömet: képet készített, de csíkosat.

Ha kell elküldöm neked, hordozótáskástól. Küldtem mélt.

Előzmény: 0rosia (2930)
0rosia Creative Commons License 2013.09.20 0 0 2930

Igen, ez is egy megoldás, de sajna csak egy időleges. A gond az, hogy az un. "fekete képernyőt" az írisz hibája, vagyis az arra gyárilag felkent kenőanyag okozza. Ez az anyag idővel, de nagyobb hő hatására (pl. nyáron 40°C-ban autóban hagyva) biztosan beragacsosodik. Az írisz két db. lapkából áll és egy néhány mV-tal működő elektromágnes mozgatja. Ha ezek között be van állva az a bizonyos kenőanyag, akkor nem képes megmozdulni.

Biztos megoldást az jelenthet, ha addig bontod a gépet, amíg el nem jutsz az íriszig, aztán a két lapkát alkoholban megmosod és így szárazon visszarakod.

Ehhez szét kell szedned a gépet atomjaira és lencsét is szét kell húzni, plusz kivenni a (asszem) 6 db blendetagot, ami nem nagy dolog, na de összerakni...az má novella.

Ha biztosra akarsz menni és szeretsz műszerészkedni, valamint apró dolgok fölé hajolva káromkodni (én szeretek :D), akkor tudok segíteni.

A TV + hosszú expo, csak átmeneti megoldás, leteszed a gépet egy hónapra, aztán 10 képből 5-nél nem fogja nyitni az íriszt. Nem fényezni akarom magam, de amit nekem sikerült összerakni, arra ráengedtem egy progit ami mp-enként exponáltatta és kb. 10e képből nem hibázott egyet sem.

Lehet ezt üzérkedésnek hívni, de én nem szeretem a fél-megoldásokat, sok ember pedig nem szeret ilyen mélyre menni egy ilyen kütyüvel. Ezért volt kézenfekvő az ötlet.

Egyébként egy ember keresett ezügyben, de ő sem küldte végül a gépet, tehát nem kerestem halálra magam :D.

De továbbra is segítek bárkinek akit érdekel a dolog.

Előzmény: kerecse9 (2929)
kerecse9 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 2929

Fasza csávó vagy! Ahelyett, hogy elárulnád hogyan kell megcsinálni, még nyerészkednél is.

 

Nekem se működött már vagy egy éve, de most szükségem lenne rá. Kb nekem is a 15 elemkivételnél javult meg. A megoldás:

  • fényképező bekapcs
  • "Tv" módba tekerni az üzemmódválasztót
  • 15 másodpercre (15"-re) állítani az expozíciós időt
  • Exponálni
  • majd a felénél (7 másodperc körül) kikapni belőle az akksit (kinyitni a fedelét) - mondjuk emiatt nem biztos, hogy baj, ha fejjel lefelé tartod a gépet, amikor kinyitod, mert akkor nem esik a lábujjadra a 4 ceruza akksi :D
  • visszateszed az akksikat, ha mégis kiesett volna ;)
  • visszacsukod az akksitartó fedelét
  • ... és működik ;)

Köszi siz!

Nálam is volt a baj, hogy ritkán használtam.

http://siz512.blog.hu/2008/07/21/fenykepezogep_megoldva

http://siz512.blog.hu/2008/07/21/fenykepezo_1

 

http://www.fixya.com/support/t295396-canon_s2_black_screen

http://www.flickr.com/groups/s2is/discuss/72157600084622332/

Előzmény: 0rosia (2928)
0rosia Creative Commons License 2013.04.23 0 0 2928

Sziasztok,

Ha valakinek van Canon S2IS "fekete képernyős" problémával megáldott gépe, akkor jelezzen, mert lehet, hogy megvenném pár ezer ft-ért.

A jelenség: A gép bekapcsol, lencse működik, a kijelzőn az infók megjelennek, de tök sötét a kép (exponálás unán is).

Ha kell javítani is tudom, de garanciát nem vállalok rá.

wels Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2927

Eladó  Canon S2 IS. Csak a polcon áll 2 éve, mert akármilyen elemet teszek bele folyton

 

"cseréljen akkut"

 

felirat jelenik meg. Ezt megelőzően tökéletesen működött...

 

Ár: 10.000 Ft.-

 

 

Emailben érdeklődj! (Budapesti átadás)

Balgon Creative Commons License 2012.08.31 0 0 2926

Nagylátószögű előtétlencsét keresek (WD-DC58A)! Kérem, üzenjen e-mail-ben, aki szívesen megválna tőle!

judyus Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2925

Köszi, de nem.

Ha egyszer sikerül megszabadulnom tőle, már nem ilyet veszek. Kicsit csalódtam a Canon-ban, ettől többet vártam.

Eddig 30 ezret költöttem rá, de ennyi, többet nem fogok.

Előzmény: Balgon (2924)
Balgon Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2924

Szia! Mennyit költöttél rá eddig? Van számodra egy jó ajánlatom, nekem van egy S2-esem, amit már nem használok, táskában pihen, egész életében vigyázó kezekben volt, ezért nagyon szép állapotban van minden szempontból. További bizonytalan költekezés helyett jobban jársz, ha ezt átveszed tőlem 25k-ért :) A hibást meg talán el tudod adni, néhány ezer Ft is valami, ha megveszik alkatrésznek. Ha nem élsz az ajánlattal, a többi fórumtárs jelentkezését is szívesen fogadom, fotókat küldhetek róla, Bp.-en kipróbálgatható!

Előzmény: judyus (2923)
judyus Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2923

Sziasztok!

 

Most találtam ezt a fórumot, és elkelne pár jó tanács.

6,5-7 éve vettem egy canon s2Is-t. Imádtam. Nagyon jól működött 4 héttel ezelőttig. Aztán egyszercsak se kép, se hang, a kijelző fekete volt. A "szervízben" azt mondták 30 ezerért kicserélik az alkatrészt, a zárszerkezet ment tönkre.

Az új kereken 2 hétig működött. Visszavittem, megcsinálták...működött 1 hétig. Visszavittem, megint csináltak vele valamit, és tegnapig működött (minden kép  fehér lett). Most ott tartunk, hogy negyedjére szedik darabjaira 4 hét alatt, és nekem már nagyon elegem van ebből.

Sajnos gyanús, hogy valójában nem cserélték ki azt a zárszerkezetet, csak "javítottak rajta".

Mikor ezzel álltam elő, válltig állították hogy ez nem igaz. Azt mondták, ami elromolhat az el is romlik..... na de egy hét után?

Egy barátnőm javasolta, hogy adjam el, amíg nem késő, de szerintem már nagyon is késő....ebből már nem lesz értelmes gép.

 

Valaki lentebb írta, hogy valamilyen szervízben ingyen megcsinálják. Nagyon kérem az illetőt, mondja meg hol találom ezt a szervízt, mert még egyszer nem tudok kifizetni ekkora összeget.

Előre is köszi a segítséget.

lorsika Creative Commons License 2012.02.22 0 0 2922

Szia,

 

És Neked valóban ingyen javították? mert Nekem azt mondták, hogy csak az S1 IS-nél típushiba, az oldalukon sincs az S2 IS feltüntetve és kaptam rá egy 60 000 forintos ajánlatot :-S

 

Köszi a választ előre is.

Előzmény: dfcwolf3 (2909)
norbijuzer Creative Commons License 2012.01.06 0 0 2921

hú, de rég jártam erre :)

szóval nem, nem derült ki.

nem futottam össze ilyen gombelemmel, de nem is nagyon törtem magam érte (mivelhogy más, nagyobb baja is van a gépnek)

 

Előzmény: fede94 (2920)
fede94 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 2920

kiderült, hogy a gombelemcsere segít-e a lemerülésnek tűnő bajon?

Előzmény: norbijuzer (2918)
cdpeugeot Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2919

Szia!

 

Megvan még a gép? Nekem az optikamotor kellene, ha még megvan az eszköz és nem az halt meg benne "lens error" üzenet kiséretében.

 

üdv.: Feri

Előzmény: neo007 (2916)
norbijuzer Creative Commons License 2011.06.26 0 0 2918

én arra tippelek, hogy a kis gombelemet (CR112) kéne kicserélni benne. tudjátok, olyasmi, mint az alaplapokban a bios eleme.

az enyém is ezt csinálja és valahol olvastam, hogy ez segítene rajta. (plusz elromlott az optikája, de azon nem lehet segíteni ésszerű összeghatáron belül :/ )

ha valakinek bejön ez a gombelemcserés megoldás, írja meg. ha nem, akkor azt is :)

ventures Creative Commons License 2011.06.20 0 0 2917

Sziasztok!  

 

Az enyimnek ugyanez a baja, kezdődött az elemekkel, egyre hamarább kikapcsolt, aztán most már minden elemre, akksira cserét javasol mert lemerült.

Most meg már a kijelzők is feketék, az adatok ott vannak csak a képet nem látni.

Előzmény: dfcwolf3 (2905)
neo007 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 2916

üdv mindenki.

 

behalt a gépem .

hogy ne a kukába végezze,ha kell valakinek  , nekiadom. ha kapok érte valami jelképes akármit , akkor megköszönöm...-

 

Cuoresportivo Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2915

Sziasztok,

 

olyan gondom van, hogy a fullra töltött elemek elenére "cserélne akkut" üzenetet ad a gép és kikapcsol. Több elemmel is próbálkoztam persze. Ötlet? Esetleg szervízajánlat? Kösz előre is. 

fede94 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 2914

wc-dc58a nagy látószögű előtétlencsét keresek. használtat, jó áron.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!