Egy számítógépteremben a következő a helyzet:
A gépek hálókártyával helyi hálóra kapcsolódna, és onnan a netre. Az egyik gép azonban akármelyik -másik géppel egyébként faszául működő- hálókábelre csatlakozik a hálózatra, nem veszi fel a neki automatikusan kiosztandó IP-t, így gyakorlatilag használhatatlan. Ha manuálisan állítom be az IP-t akkor pingelni tudom a többi glépet tehát tudom hogy látja, de se az explorer, se a firefox, se az outlook, se egyik netes alkalmazás ki nem lát a netre. Elég sok mindennel próbálkoztam. Mindent engedélyeztem minden tűzfalon, leszedtem a tűzfalakat, újraraktam a hálókártya driverét, stb, stb, stb Van valakinek ötlete ? (A rendszert nem rakhatom újra a gépen sajnos...ja az oprendsar win XP)
Na tehát S.O.S. emergency!!!
Egy számítógépteremben a következő a helyzet: A gépek hálókártyával helyi hálóra kapcsolódna, és onnan a netre. Az egyik gép azonban akármelyik -másik géppel egyébként faszául működő- hálókábelre csatlakozik a hálózatra, nem veszi fel a neki automatikusan kiosztandó IP-t, így gyakorlatilag használhatatlan. Ha manuálisan állítom be az IP-t akkor pingelni tudom a többi glépet tehát tudom hogy látja, de se az explorer, se a firefox, se az outlook, se egyik netes alkalmazás ki nem lát a netre. Elég sok mindennel próbálkoztam. Mindent engedélyeztem minden tűzfalon, leszedtem a tűzfalakat, újraraktam a hálókártya driverét, stb, stb, stb Van valakinek ötlete ? (A rendszert nem rakhatom újra a gépen sajnos...ja az oprendsar win XP) Na tehát S.O.S. emergency!!!