Keresés

Részletes keresés

dSh2 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 34

"Gyűlölködőek-e a magyarok?"

 

Szerintem, igen. Legalább is az én ismeretségi/munkatársi köröm többsége az!

 

Sajnos rossz társaságba keveredtem. :-)

zsánpól bemondó Creative Commons License 2005.04.14 0 0 33

nem

és csecsent sem

meg hutut és tuszit sem

Előzmény: Törölt nick (30)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2005.04.14 0 0 29

Szoktam embereket fotózni. Itthon és külföldön.

Van hogy az egész embert, olykor csak egy részét.

Mindig engedélyt kérek és elmondom, miért találom érdekesnek,

illetve hol publikálom a fotót.

A külföldiek többsége mosolyogva belemegy

a magyarok többsége mogorván elutasít.

 

jacsacsa Creative Commons License 2005.04.13 0 0 28

 

Esetleg néhány példát még délebbről? Kairo, Bombay?

jacsacsa Creative Commons License 2005.04.13 0 0 27

Igazatok lehet...

 

Olaszországban vezettem, de Rómáig nem jutottam el. Gyakrabban vezetek Németországban, jobban örülnék, ha rájuk hasonlítanánk. Ott is van tolakodó, másokat veszélyeztető vezető, de láttam, hogy gyakran összefognak ellene. Az a minta jobban tetszik. De ez lehet ízlés kérdése is. Nem mer senki postán, üzletben előrefurakodni, mert biztos lesz, aki rászól, a többiek pedig nem hagynák magára a saját és mások jogait védelmezőt. Van egy ilyen tolakodó ismerősöm, aki birkának nevezi azokat, akik másokat tisztelve kivárják a sorukat.

 

Az alapkérdésre is válasz: nem vagyunk gyűlölködők, hanem birkák vagyunk, mert tűrjük a jogaink csorbítását. Ha gyűlölködők lennénk, határozottabbak is lennénk, mert a gyűlölet vakmerőséget is ad.

Előzmény: TaXiN (24)
ex_lx Creative Commons License 2005.04.13 0 0 26
Görögország sem az a kimondott rutinvizsgára felkészítő terep.
Röné Creative Commons License 2005.04.13 0 0 25
Nápolyban vezettél már?
Előzmény: jacsacsa (20)
TaXiN Creative Commons License 2005.04.13 0 0 24
Ezt igazoljuk a közlekedésünkkel

-------------

Van Római vezetési tapasztalatod?
A Párizsi Nagy Körforgalomba be mernél hajtani?

:)
Előzmény: jacsacsa (20)
untyi Creative Commons License 2005.04.13 0 0 23
Ha pszichiátriai kezelés alatt áll, vajon közli-e környezetével nemzettársunk?
jacsacsa Creative Commons License 2005.04.13 0 0 22

 

Komolyan gondoltam, hogy tehetünk ellene valamit. Tudom, hogy a dudálást tiltja a KRESZ, de ha többen nyomjuk, ki mondja meg, hogy ki nem nyomta? Én biztos nem mernék tolakodni, ha számítanom kellene a többiek összefogására ellenem. Ja, és így nem is kellene személyes anyázásba fogni a pofátlannal. Ha egyetértetek, találjuk ki, miként szervezhetnénk egy kisebbfajta mozgalmat! Talán elég volna pár hónapig csinálni. 

Előzmény: Wahkopem Zomos (21)
Wahkopem Zomos Creative Commons License 2005.04.13 0 0 21
Ezt nem csak a külföldiek látják, hanem a normálisabb magyarok is.
Azt már rég belátták civilizáltabb helyeken, hogy a tülekedés nem vezet sehova.
Előzmény: jacsacsa (20)
jacsacsa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 20

 

Azok a külföldiek, akik egyáltalán tudják, hogy létezünk, nem gyűlölködőknek tartanak bennünket, hanem tolakodónak. Azt hisszük, hogy a rólunk terjedő szállóige (a magyar az, aki mögötted lép be a forgóajtón és előtted lép ki), az élelmességünket dícséri, pedig utálnak a tolakodásunkért. Ezt igazoljuk a közlekedésünkkel, itthon is. Ha egy közlekedési sáv üres, mert egy kevéssé forgalmas irányba sorol, akkor biztos van, aki előrehúz és bepofátlankodik. Kevesebb, mint aki türelmesen, a többit tisztelve beáll a sorba, de ők látszanak inkább. Ezt tették szóvá német rokonaim. Ott is előfordul, de ott azonnal százan büntetnek dudálással. Nem kellene nekünk is ezt tennünk? Emlékeztek 1989. jún. 16-ra, az első össznépi dudálásra? Nagy ereje lenne. Lehet, hogy kicsit eltértem a tárgytól, de mások ezt vették először észre, ilyennek látnak bennünket. Talán ez is van olyan fontos, mint az, hogy mi milyennek látjuk magunkat.

0k0ska Creative Commons License 2005.04.12 0 0 19
Psssszt. Ez is hungarikum.
Előzmény: pannonbetyár (17)
RontóPál Creative Commons License 2005.04.12 0 0 18

Sommásan?

 

Van rá igény...

pannonbetyár Creative Commons License 2005.04.12 0 0 17
Van még nép a földön, amelyik kétségbe vonja a saját fajtájának egyes darabjait?
Előzmény: nagyész (15)
Wahkopem Zomos Creative Commons License 2005.04.12 0 0 16
Itt a válasz a fenti kérdésre.
Előzmény: nagyész (15)
nagyész Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15

"Kik azok a magyarok ?"

 

Ha ezt nem tudod, akkor biztosan nem vagy magyar. Hol tanultál meg ilyen jól magyarul?

Előzmény: Wahkopem Zomos (12)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.04.12 0 0 14

de az őseink munkáját, én nem fogom veszni hagyni

 

melyik munkáikra gondolsz, arra a rengeteg szétdobált banánhéjra?

Előzmény: camilo (7)
Röné Creative Commons License 2005.04.12 0 0 13
"Én csak két dolgot utálok nagyon: a rasszistákat és a cigányokat."
Wahkopem Zomos Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12
Kik azok a magyarok ?
Előzmény: nagyész (11)
nagyész Creative Commons License 2005.04.12 0 0 11

Elvtársak!


Nem tudtok olvasni?
Ennek a topiknak nem "Gyűlölöm-e a magyarokat?" a címe!

malaclopo Creative Commons License 2005.04.12 0 0 10
mit akarsz te visszaszerezni? beteg vagy!
Előzmény: camilo (7)
Wahkopem Zomos Creative Commons License 2005.04.12 0 0 9
Én gyűlölöm a gyűlölködőket.
m.poirot Creative Commons License 2005.04.12 0 0 8

"Balkezesnek, szemüvegesnek lenni már nem szégyen."

 

És szeplősnek?Balkezes szeplősnek?

 

camilo Creative Commons License 2005.04.12 0 0 7

szégyen magyarnak lenni?

ti magyarnak valljátok magatokat?!

anno amikor bejöttünk európába mi voltunk a legösszetartóbb nép, most meg egymás szájából lopjátok ki a kaját, így esélyünk sincs vissza szerezni még a trianon utáni magyarországot se!!!

így már elgondolkodok hogy büszke legyek-e magyar mivoltamra...

de az őseink munkáját, én nem fogom veszni hagyni.

most már késő!

 

Beavis Butt-Head Creative Commons License 2005.04.12 0 0 6
Na ácsi, bácsi! Keverednek itt a fogalmak, meg a kategóriák...

A gyülölködés és a gyülölet nem szinonímák, az elöbbi gyakran csak az a kutya, amelyik ugat, de nem harap... de nem is illik ide.

A kismértékben fogyatékos embereket általában ritkán szégyelli a társadalom, maximum csak a nagyon szörnyen durván nyomorékokat. De ott nem gyülölet a hajtóerö, hanem undor vagy félelem. Lehet ez rossz tulajdonság, vagy eredhet lélekböl (mint minden más undor és félelem).

A szexuális "másság" igen széles kör, abban ugyanúgy benne van a homokos is, meg a pedofil is, meg a "szobaperverzek" (szado-mazo, pisi-kaki, ilyenek). Teljesen más a jogi, erkölcsi, stb. megítélése mindnek, meg a nyilvánvalósága is. Nem jó ezeket összekeverni.


A csövik meg ritkán szégyellik, hogy oda jutottak, max csak az elején, aztán az apátia, a mindennapi küzdelem (meg az alkohol) ezt lassan fel tudja számolni. A környezet már annál inkább, itt talán még kialakulhat a gyülölet, de nem azért, mert valaki csövi, hanem mert olyan negatív dolgok járnak ezzel, mint mocsok, részegség, betegség. Akik szégyellhetnék magukat ebben a témában, azok max csak a politikusok, de ha valakik, hát ök figyelnek oda legkevésbé...
Előzmény: untyi (5)
untyi Creative Commons License 2005.04.12 0 0 5
Kell-e szégyellni a "kis testi hibákat", szexuális másságot, hajléktalanságot?
Előzmény: Altero (2)
kékbarisnya Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4
A magyarok nem tudom, milyenek. Elég sok magyart ismerek, de nem tudom, milyenek úgy nagy átlagban. Konkrétan persze van véleményük, de nem a cigányokról, a románokról, a németekről stb.
Altero Creative Commons License 2005.04.12 0 0 3
és a sok szemét nyugdíjasról még nem is beszéltünk, akik elfoglalják a Moszkván a helyet! Úgy tolakodnak a bottal, és nyomulnak a gusztustalan, véreres vádlijukkal, a szemetek!
Altero Creative Commons License 2005.04.12 0 0 2
Aha, szerintem király vagyunk mindenkivel, csak román ne legyen, roma ne legyen, szlovák ne legyen, fekete ne legyen, zsidó ne legyen, stb...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!