Keresés

Részletes keresés

Burgerkaiser88 Creative Commons License 2024.02.17 -1 0 87

Üdv mindenkinek!

 

BRG M9-es magnót keresünk.Az M9-es (és az M8 Calypso) formatervezőjéről, Stefan Lengyelről készülő könyvhöz keresünk jó állapotú M9-est fotózásra.

 

Ha valakinél megbújik egy külsőre jó állapotú darab, akkor ellentételezés fejében szeretnénk kölcsönözni, hogy a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem profi fotóstúdiójában (vagy akár a házhoz is megyünk) a fotográfus kollégámmal képet készíthessünk róla.

 

Van esetleg tippetek, hogy hol érdemes keresnem? A terényi orsós magnó múzeumban tudom, hogy volt egy...

rajcsi1 Creative Commons License 2024.02.13 -1 1 86

Kedves Fórumozók!

Felkínálom a Vörös Szikra magnómat cserére. Pénzért nem eladó, csak csere érdekel valami hasonló műszaki dologra, magnó, rádió vagy akármi ami bele illik az én gyűjteményembe./ www.perkataigyujtemnyek.hu /A honlapomon megtalálható az elérhetőségem, akit érdekel, annak szívesen küldök képes beszámolót a magnó történetéről és állapotáról. Némi ráncfelvarráson már átesett, motorja forog, mechanikája működik, elektronikáját újjá kell építeni, amihez Ti értetek.

boxer968 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 85

Szevasztok!

Bejelenkeznék egy  STM-61O essel, még személyesen Vilmos adta át. 

gabocza1 Creative Commons License 2023.02.21 0 1 84

Ez csak nagyon kevés magnónál van így és azok sem ebben az árkategóriában! Ez egy egyszerű kis gép, itt más baj lesz...

 

Előzmény: somytomy (83)
somytomy Creative Commons License 2023.02.20 0 0 83

"de a start gombot lenyomva mindig visszalöki alaphelyzetbe. Lehet hogy azért mert csak egy orsó van rajt?"

Nagyjából igen, az orsós magnók általában megállnak, amikor a szalag vége lefut az orsóról. Emiatt értelemszerűen nem is lehet elindítani, ha nincs befűzve a szalag.

Előzmény: Nokias7 (82)
Nokias7 Creative Commons License 2023.02.20 -1 0 82

Üdv Mindenkinek!

 

Van egy orsós magnóm kb  1963-as gyártás

Eladnám ha valakit érdekel, de fogalmam sincs mennyi lehet az értéke. DUAL TG 28.

 

Lehet hogy nem is működik rendesen nem próbáltam összerakni orsókkal. Ha bekapcsolom akkor felizzik a rendszer :-) de a start gombot lenyomva mindig visszalöki alaphelyzetbe. Lehet hogy azért mert csak egy orsó van rajt? Ha valaki ért hozzá kérem segítsen. 

demeteradam2 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 81

Kedves fórumozók. Látom régi a topik, de tud nekem ajánlani valaki szerelő-szakit egy régi csöves Echolette NG51-es szalagos echo rendbetételére? köszönöm, Ádám

Bazsika_ Creative Commons License 2005.08.25 0 0 80
Szombat után lerendezzük.
Előzmény: vince (79)
vince Creative Commons License 2005.08.21 0 0 79
Na én itt. Szóval klikkelj a nevemre, tudod ami a hozzászólás fölött alá van húzva, és ott a küld...   rovatban található a mail címem.
Előzmény: Bazsika_ (77)
vince Creative Commons License 2005.08.11 0 0 78

Klikkelgess itt a fórumon :-))

 

Még jelentkezem

Előzmény: Bazsika_ (77)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.08.10 0 0 77
Ahoz kellen egy email cím, mindeggy ha nem gond én igényt tartanék a magnóra, vagy annak egy részére, egyébként nem lehet vele egyszerre négy sávba nyomulni, azok kvadro magnók.
Előzmény: vince (76)
vince Creative Commons License 2005.08.10 0 0 76
Most így nem tudnám megmondani, mi a baja. Úgy tudom sima sztereo lejátszáskor a bal csatorna nem szól. Felvenni mintha lehetne? nem vagyok képben. De áttérhetünk magánra is. Azt tudja valaki, hogy hogy lehet vele egyszerre 4 sávon nyomulni? Vagy nem lehet? csak sima sztereo???
Előzmény: Bazsika_ (75)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.08.10 0 0 75
tehát egyáltalán nem szól?
Előzmény: vince (71)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.08.10 0 0 74
Mivel Csongrádi vagyok ez egyhamar nem fog menni, meg csak néhány alkatrész kéne belőle, megoldható lenne csak az alkatrész?Mert az enyémből hiányzik 1-2- dolog
Előzmény: vince (73)
vince Creative Commons License 2005.08.10 0 0 73

Budapest. XVII. ker.

 

Ha kell lehet XVI. ker is illetve tulképp budapesten belül rugalmasan megoldjuk :-))))

Előzmény: Bazsika_ (72)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.08.10 0 0 72
hol található?
Előzmény: vince (71)
vince Creative Commons License 2005.08.10 0 0 71

Nyugszik a fater egyik polcán egy B100 as megjelölésű Tesla orsós csoda. Elvileg 4 sávos volt de mostanra 2 sáv nem üzemel.

 

Ingyen elvihető.  megtekintése itt:  http://www.oldradio.cz/mgfa.htm

spacc Creative Commons License 2005.05.22 0 0 70

kiírod egy cédára, oszt elküldöd.   hogy ez nem jutott eszedbe.....lányos zavarodban..

(én meg verem más f@szával a csalánt)  :DDD

Előzmény: renegade (69)
renegade Creative Commons License 2005.05.22 0 0 69
tele harmonikusokkal

Tekintve, hogy az istennek se találtam olyan, viszonylag szűk frekvenciatartományt, amit kivágva eltűnne a zaj, ezt már magam is sejtettem... :-((

Mekkora egyébként a file? Mert ha nem olyan vadul vészes a mérete, átküldhetnéd FTP-n (adok címet) és megcsinálom, ha tudom.

Köszönöm, igazán rendes vagy, de attól tartok, ez nem járható út. Az egész beszélgetés 2x90 perces magnókazettányi, az 1. kazetta 1. oldalán még nincs búgás, a 2. oldalon a 2. perc végén már van, és attól kezdve végig. (Alighanem itt váltottam elemről hálózati adapterre.) Az 1. kazetta 2. oldala kb. 260 MB, és van még a 2. kazetta 2 oldala... A 2. kazettát még nem digiztem be, annak a 2. oldala nyilván nem teljes, de még így is legalább 500 MB-nyi lenne az anyag, esetleg felmehet 750-re is... :-(
Előzmény: tere (67)
spacc Creative Commons License 2005.05.22 0 0 68

navégre!

 

Terénk a vérprofi széttárta combját!  Nosza renegade most kell kapni az alkalmon!

 

Amúgy igaza van terénknek, 54-57 Hz és annak harmonikusai... baszakodtam likszűrővel, de olyan mint halottnak a szenteltvíz, és csak annak demonstrálására volt jó, hogy milyen szépen tudja az emberi fül a harmonikusokból reprodukálni az eredeti hangot.  :)

Előzmény: tere (67)
tere Creative Commons License 2005.05.22 0 0 67
Renegade ez kicsit bonyolult. Ez az egyik létező legszemetebb fajta zaj, tele harmonikusokkal. Mekkora egyébként a file? Mert ha nem olyan vadul vészes a mérete, átküldhetnéd FTP-n (adok címet) és megcsinálom, ha tudom.
spacc Creative Commons License 2005.05.22 0 0 66

jówanna! nem asztat írtam, hogy láma vagyol...:)))

 

Persze, hogy vissza lehet hangosítani a maradékot. :) sőt! a procedúrát többször is el lehet végezni, érdemes kisérletezni, mert egy szűrés egyszerre csak valami 12 dB-t csillapít.

Előzmény: renegade (65)
renegade Creative Commons License 2005.05.22 0 0 65
No akkor a paragraphic-al próbáld, ezzel a beállítással kéccer egymás után:

Aha, elkezdett működni a dolog. De ahhoz, hogy a zaj eltűnjön, sokat többet kell vágnom alulról. Ami marad, az igen halk marad. Lehet ezen segíteni? Vissza lehet hangosítani?

(kéccer katt a képre, és akkor nagy lessz)

Hehe, az igaz, hogy a hangtechnikához teljesen hülye vagyok, de a számítástechnikához nem. Annyira nem, hogy egy ideig az egyik linuxos disztribúció honlapján az ajánlott linkek között szerepelt a honlapom... :-)
Előzmény: spacc (64)
spacc Creative Commons License 2005.05.21 0 0 64

No akkor a paragraphic-al próbáld, ezzel a beállítással kéccer egymás után:

 

 

zajszűrés (kéccer katt a képre, és akkor nagy lessz)
Előzmény: renegade (63)
renegade Creative Commons License 2005.05.21 0 0 63
Csak nem tudok megszabadulni ettől a zajtól. Próbáltam az Anwida Parametric Equalizer Pro-val, semmilyen beállításban nem tűnt el, valamelyest sikerült halkítani rajta, de nem annyit, hogy ne lenne zavaró. Feltettem a Soundforge 8-at, azon meg mintha nem működne a parametric EQ, semmilyen hallható hatása nincs, bármilyen csúszkát állítok bárhogyan.

Ráadásul míg az Anwida PEP szépen szemlélteti grafikusan, hogy melyik állításnak milyen hatása van, addig a Soundforge esetében nagyjából azt sem tudom, mivel mit szabályozok. Az egyik csúszkán Hertz-et állítok -- idáig még oké --, a másikon decibelt, nekem meg fogalmam sincs, a decibel mit befolyásol a Hertz-en... Jó, tudom, hülyén hangzik, de én humán végzettségű vagyok, az én Bermuda-háromszögemet úgy hívták diák koromban, hogy matematika-fizika-kémia. (Ráadásképpen rajz.)

Summa summarum, letölthetővé tettem egy igen rövid wav-ot (80 kbyte), amin csak az a zaj van, amitől meg kellene szabadulnom. Ötlet?
spacc Creative Commons License 2005.05.18 0 0 62

renegade!

 

A wav az pcm amúgy, de több formátuma van. nézd meg, hogy jól állítottad-e be

 

 

beállítás
Előzmény: renegade (61)
renegade Creative Commons License 2005.05.18 0 0 61
Audacity.
Előzmény: Bazsika_ (60)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.05.18 0 0 60
Mivel vetted fel? egyébként PCM=Pulse Code Modulation, majd a nagyok megmondják frankón.
Előzmény: renegade (59)
renegade Creative Commons License 2005.05.18 0 0 59
Letöltöttem egy Parametric Equalizer Pro 3.0 nevű csodát. Betöltöttem neki a WAV-ot, erre közölte, hogy ez nem PCM file. Kérek engedélyt megalázkodni, de nekem fogalmam sincs, mi az a PCM file, és hogyan alakíthatok egy WAV-ot PCM-mé. Segítene valaki?
renegade Creative Commons License 2005.05.18 0 0 58
Olyan parametrikus EQ-t használj, ahol a szabályozni kívánt freq tartomány középértékének állítgatása mellett a szűrő jóságát és meredekségét is lehet állítani. ...ezeken a legegyszerűbb brutális kiemeléssel megkeresni a zavaró frekit, majd brutális vágással beszüntetni.

Hm. Ebből egyelőre semmit sem értek, de ha beszerzek egy ilyet, valószínűleg gyorsan le fog esni a tantusz.

Na most keresnem kell egy letölthető Soundforge-ot, vagy VST plugint az Audacityhez...
Előzmény: tere (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!