Keresés

Részletes keresés

rtsrulez Creative Commons License 2005.04.06 0 0 9

Ez nem vitas, csak nem ertem hogy jon ide...

 

Hiszen sokan evtizedeket ulhetnek artatlanul akar van halalbuntetes akar nincs.

Előzmény: untyi (8)
untyi Creative Commons License 2005.04.06 0 0 8
Ültek már évtizedeket sokan ártatlanul. Ha közben pl. nem fejlődött eleget a technológia eleget...
rtsrulez Creative Commons License 2005.04.06 0 0 7
???????
Előzmény: camilo (6)
camilo Creative Commons License 2005.04.06 0 0 6
pfffffff
rtsrulez Creative Commons License 2005.04.06 0 0 5
Na az irott riportjukban meg nem az van.... Most akkor vagy nem talalom azt ahol ezt valamivel ala is tamasztjak, vagy a csaj nem olvasta a sajat riportukat eleg figyelmesen.

SZVSZ ha tenyleg talaltak volna valakit akit artatlanul kivegeztek hetekig arrol cikkezett volna minden ujsag....
Előzmény: dolphin (3)
AAAaaa Creative Commons License 2005.04.06 0 0 4

Egy 10-20-30 eve tortent esetet emlitettek regebben, ahol ugy iteltek el a pofat, hogy nem is volt abban az allamban. A kirendelt vedo trehanysagaval es az ugyesz szereples vagyaval magyaraztak.

Nem emlekszem a reszletekre pontosan, csak arra, hogy foglalkoztak vele. Ezert kerdeztem, hogy van-e valaki aki tud reszleteket.

 

(az angolok 1-2 eve fizettek karteritest, mert 50 eve vegeztek ki tevedesbol elitelt embert)

Előzmény: rtsrulez (2)
dolphin Creative Commons License 2005.04.06 0 0 3
Tegnapelott volt egy Amnestys csajszi a BBC-n es tenyleg azt mondta, hogy artatlanokat vegeztek ki (azert emlekszem, mert felkaptam ra en is a fejemet).
Előzmény: rtsrulez (-)
rtsrulez Creative Commons License 2005.04.06 0 0 2
En ugy hallottam meg nem volt olyan akirol a kivegzes utan bizonyosodott volna be hogy artatlan volt. Erre jo a hosszu varakozas. Ezert is lepodtem meg az indexes cikken, es neztem meg az amnesty site-on.
Előzmény: AAAaaa (1)
AAAaaa Creative Commons License 2005.04.06 0 0 1

En is meglepodtem a szamon, de jo hogy valaki ellenorizte.

 

Amugy volt olyan eset, amikor vegrehajtott halalbuntetes utan derult ki az artatlansag, errol hol lehet olvasni?

 

Udv

Előzmény: rtsrulez (-)
bindera Creative Commons License 2005.04.06 0 0 0
0 egyenlőre
rtsrulez Creative Commons License 2005.04.06 0 0 topiknyitó
Az index cikkeben az all, hogy az USA-ban artatlanokat vegeztek ki az Amnesty jelentese szerint.

http://index.hu/politika/kulfold/exec0406/

Ártatlanokat is kivégeztek

Bár a zsarnokság helyőrségének titulált Iránnal együtt az USA is a feketelistán szerepel, tavaly valamivel kevesebb halálbüntetést hajtottak végre az Egyesült Államokban, mint 2003-ban (59-et 65-tel szemben), pedig még 38 államban ma is törvényes a halálbüntetés. Jogvédők tavaly több alkalommal kifogásolták a halálos injekció alkalmazását, mondván, hogy a szer egyik összetevője álcázza, a külső szemlélő elől elrejti az áldozat kínjait. Ennél is súlyosabb kifogás, hogy az Amnesty International tanulmánya szerint tavaly az USA-ban hat halálraítélt ártatlansága bizonyosodott be.


Kozben az Amnesty arrol ir, hogy halalraitek artatlansaga bizonyosodott be, a kivegzesuk ELOTT es szabadon engedtek oket.

http://www.amnestyusa.org/news/document.do?id=67FCA85180F7464185256FDA0058FD03

Amnesty International also called particular attention to instances in which U.S. citizens were sentenced to death for crimes they did not commit.

"The cases of Derrick Jamison and the other 118 individuals released from death row since 1973 demonstrate that no judicial system is infallible. However sophisticated the system, the death penalty will always carry with it the risk of lethal error," Amnesty International USA said. In February 2005, Derrick Jamison became the 119th wrongfully convicted person to be released from death row on the grounds of innocence.


Mekkora nem mindegy! Nem kene az indexnek a forditast ellenorizni? Mar latom hogy ez az indexees cikk evekig fog itt kiserteni mint 'erv' a halalbuintetes topikokban....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!