Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2020.03.05 0 0 40

Selejtes a merevlemez.

Előzmény: dorog.zultan (38)
dorog.zultan Creative Commons License 2017.01.06 0 0 39

hiba

 

Előzmény: dorog.zultan (38)
dorog.zultan Creative Commons License 2017.01.06 0 0 38

Sziasztok!

 

Nagy gondom van, segítségeteket kérném...
Az asztali gépemen néhány könyvtárban a képek (JPG és CR2) egy része valahogyan megsérült. (alig használt fél éves WD hdd)
Van egy olyan aminek egy része megmaradt a kép felső 1/3-a, de a legtöbbet a képnézegetők, PS, LR, DPP, konverterek vagy fel sem ismerik vagy nagy fekete semmit mutatnak a kép helyett.
Nincsenek átnevezve, látszólag semmi (kiterjesztés sem) változott, nincsenek zsarolóvírusra utaló jelek sem.
Mi nyavalyatörés lehet ez, hardver sérülés, vírus?

 

Tud valaki segíteni?

sakac Creative Commons License 2016.02.03 0 0 37

Sziasztok!

 

Belefutottam egy problémába, telefonnal készült képeknél a következő üzenetet kapom az asztali gépen:

 

"A Windows képnézegető nem tudja megnyitni a képet, mivel vagy nem támogatja ezt a fájlformátumot, vagy Ön nem rendelkezik a Fényképnézegető legújabb frissítéseivel."

 

A szép az egészben egy darabig a telefonon meglehetett nézni a képeket de egy idő után nem mutatja őket.

A memóriakártyáról lementve a fáljnév, méret (Kb-ra gondolok), kiterjesztés elvileg stimmel.

 

 

 

Próbálkoztam ezzel  is itt ezt mondja a progi:

 

 

Van valami épkézláb ötlet mit lehetne tenni?

 

R. Daneel Creative Commons License 2015.12.05 0 0 36

Kell hozzá egy hexa-editor (pl. én a hiew-t használom), meg némi tudás a bmp-headerekről. És persze egy kis szerencse, hogy valóban tömörítetlen és truecolor legyen az a bmp, illetve a fájl egyébként helyesen legyen visszaállítva.

 

A dolog lényegileg annyiból áll, hogy a hexaeditorral megnyitsz egy jó bmp-t, kimásolod belőle a headert, majd a rossz bmp-t nyitod meg és felülíratod a kimásolt headerrel a rossz elejét.

Ekkor már egy képnézegetővel meg tudod nézni a fájlt, és ha szerencséd van (csak a header volt sérült), akkor visszakaptad a képet.

Előzmény: ViccesNév (35)
ViccesNév Creative Commons License 2015.11.27 0 0 35

Szia!

 

Idézek egy mondatodat:"Ha csak a header sérült, egy másik - tökugyanolyan - bitkép headerjével lecserélve visszajöhet a kép."

 

Ezt hogyan kell csinálni?

 

Köszönöm!

 

Előzmény: R. Daneel (27)
R. Daneel Creative Commons License 2015.09.12 0 0 34

Úgy néz ki, hogy ha megvan a kulcsfájl (key.dat), akkor talán van lehetőség a visszafejtésre.

 

Meg tudod találni?

(Elméletileg a felhasználóhoz tartozó Application Data - könyvtárban van.)

Előzmény: narancs66 (33)
narancs66 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 33

Köszi a választ!

Elolvastam a cikket,de egy kukkot sem értek belőle.

A szakember nehéz kérdés,mert mi van ha valaki elkér egy csomó pénzt és ugyanoda jut ahova én és semmi más?

Előzmény: DJG (32)
DJG Creative Commons License 2015.09.04 0 0 32

Nem TeslaCrypt? Itt egy cég visszafejtette a dolgot, de azért nyilván szakembert kell hozzá találnod: http://blogs.cisco.com/security/talos/teslacrypt

Előzmény: narancs66 (31)
narancs66 Creative Commons License 2015.09.04 0 0 31

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni: májusban bekaptam egy TestcryptA ransomware vírust,ami átkódolta az összes képemet,filmeket stb. EXX fájl kiterjesztésre. A háttértárat is kinyírta. Nincs másolat semmiről vagy eddig nem találtam meg.

 

Miután több vírusírtóval eltávolítottam a vírust, több javító programot kipróbáltam a visszaállításhoz,de egy se működött és nem találtam olyat sem,ami megnyitná az EXX.fájlokat. Win XP sp3-m van. Shadow explorer nem müködött.

 

A kérdésem az lenne:1.vissza lehet-e állítani a képeket stb? Lehet,hogy a megoldó kulcs a gépben van?

2. Érdemes lenne-e új win7-t vagy 10-t feltenni xp helyett ha nincs más megoldás?

3.Honnan tudom azt, hogy teljesen vírusmentes vagyok és az esetleges új programot nem teszi-e tönkre ha váratlanul visszajön a merevlemezről?

4.Lehet-e hinni azoknak a szakembereknek,szervízeseknek, akik azt állítják vissza tudják kódolni a fájlokat? persze drága pénzért,de lehet,hogy átverés és egyáltalán nem lehet?

5. Ártalmas lehet-e az App data/ microsoft/crypto mappa, benne az RSa kóddal? Törölhetetlen,írásvédett a mappa.

 

Mit csináljak?

 

Mielőbbi választ várva!

Előre is köszi!

R. Daneel Creative Commons License 2015.08.23 0 0 30

Okéoké.... a hülye én vagyok. :D

Előzmény: kisbetu (29)
kisbetu Creative Commons License 2015.08.23 0 0 29

"Ha még nem törölted "

" 2010.04.17"

 

Szerinted?

Előzmény: R. Daneel (28)
R. Daneel Creative Commons License 2015.08.23 0 0 28

Ha még nem törölted (és nem tudod lecserélni s.k. a header-t), akkor küldd el egy jó képpel együtt az rdaneel2kukacfreemail.hu-ra, azt meglátom, mit tehetek.

Előzmény: Cougar.159 (21)
R. Daneel Creative Commons License 2015.08.23 0 0 27

Ha csak a header sérült, egy másik - tökugyanolyan - bitkép headerjével lecserélve visszajöhet a kép.

 

Ha az adat-rész csak részlegesen sérült, akkor visszajöhet egy képhibás kép, az adathiba mértékével arányos képhibával.

 

Ha a GDB csak bináris szemetet "hozott vissza", akkor túró az egész.

Előzmény: Cougar.159 (21)
Mollymokus Creative Commons License 2014.07.28 0 0 26

Sziasztok!

 

Szükségem lenne egy kis segítségre! A fényképezőmmel készített képeket se a fényképezőgéppel se a gépen nem tudom megnézni, holott amikor készítettem őket, akkor még meg tudtam nézni. Azt írja ki, hogy a fájl esetleg nem támogatott vagy sérült. Az első két kép még megvan, utána lévőnek csak a fele, a többit pedig sehogy meg sem jeleníti. Mivel tudnám esetleg helyrehozni ezeket a képeket? Köszi előre is a segítséget.

Cougar.159 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 25
Sziasztok!
Nagyon Szépen köszönöm a gyors választ mindenkinek.
Kár hogy akkor ez így már menthetetlen de azért köszönöm. :-)
Sziasztok
locsemege Creative Commons License 2010.04.17 0 0 24
Jaja, RLE.
Előzmény: DJG (23)
DJG Creative Commons License 2010.04.17 0 0 23
Bár ennek az adatmentéshez semmi köze, a BMP a legbutább képformátum, semmi megszokott tömörítés (elvileg van egy olyan válfaja is, egy nagyon gyenge eljárással, de gyakran azt sem használják), Két kép, amelyik pixelre egyforma méretű, így pontosan mindig ugyanannyi bájt lesz. Azaz az, hogy a rossz és a jó képnek egyforma a mérete, abszolúte semmit nem jelent a rossz kép tartalmára nézve. Lehet akár az is, hogy pontosan annyi darab teljesen nulla bájt van benne.

Ha a GetDataBack nem tudta visszahozni, akkor abban a fájlban már minden bizonnyal adathulladék van, nem képtartalom.
Előzmény: Cougar.159 (21)
locsemege Creative Commons License 2010.04.17 0 0 22
Nem valószínű, hogy ezzel bármit is lehet kezdeni. Gondold csak végig, mi történt. A formázás alkalmával még nem volt nagyobb baj, mert nem íródtak felül a szektorok, de a telepítés alkalmával az új filerendszer azokba a szektorokba, amelyben korábban a képed volt, már írt egy új file-t. A GetDataBack megtalálta ugyan a régi file-od alkönyvtár bejegyzését, de ahova a pointer mutatott, azok a szektorok már felül vannak írva, nem a képedet tartalmazzák, hanem a friss telepítés valamely file-jából egy darabkát.
Előzmény: Cougar.159 (21)
Cougar.159 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 21
Sziasztok!
szeretném a segítségeteket kérni. Egyik délután hazamentem a suliból és láttam hogy a számítógépet a bátyám leformatázta de teljesen sőt még újratelepítette az xp-t is. Akkor éreztem hogy vége mindennek :-)
Get Data Back -el sikerült nagyon sok mindent visszaszereznem hála az égnek. Van egy bmp képfájlom 1024*768 ban volt készítve 2,25 mb és nincs előnézeti képe a visszaállítás után és nem is tudom megnyitni. Összehasonlítottam egy másik 1024*768 as bitkép fájllal és a két kép mérete bitre megegyezik tehát elviekben meg van a kép hibátlanul csak nem tudom megnyitni na és most jöttök ti a képbe ha tudtok nekem segíteni. Már több délutánt is eltöltöttem olvasgatással h mi a teendő nem nagyon találtam ingyenes megoldást. Szóval ha tudnátok nekem segíteni akár el is küldöm a képet annak aki hajlandó lenne megnézni nekem. Egyébként próbálkoztam kép konvertálással de a progi azt írta hogy nem ismert "bmp" formátum vagy vmi hasonló. Nagyon megköszönném hogyha valaki segítene nekem. Előre is köszönöm bárki segítségét!
Sziasztok
Ati356 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 19

Sziasztok!

 

Többen emileztetek!

Adós vagyok a progi nevével. Bocsi!

Nos ez a CD DVD Data Recorvery progicska (exe fálj neve: CDDVDDR. EXE)

 

Remélem segíthettem!

Előzmény: Ati356 (14)
Ati356 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 18

Hello!

 

Elméletileg igen (és persze gyakorlatilag is)! Nos pl a bmp típusú képeket aránylag könnyű átalakítani. Először átalakítod a képedet 256 színű bmp típusú képpé vmilyen grafikus progival. A többi már csak programozás kérdése, ami nem túl bonyolult feladat (ha tudsz programozni). Sajna kb 10 éve foglalkoztam ezzel a témával így csak az elvet írom most le gyorsan.

Meg kellene keresni a bmp képeknek a fejleíró részét. Ebben van megadva a kép hossza, magassága, maj pedig fel van sorolva a 256 színnek a 3 byte-os kodja (RGB). Utánna pedigkövetkeznek a pontok 1 byte-onként 1 pont. A byteok a színkódtábla sorszámot jelölik. A kép fejjel lefele fog állni, ha ebben a sorrendben jeleníted meg, tehát meg kell fordítani.

Javaslom, hogy a színtáblában szereplő RGB színek átlagát használd kerekítve (vagy eleve 256 szűrke árnyalatú bmp képpé kell alakítani a képet). Nos innen már egyszerű a helyzet minden színhez csak hozzá kell rendelni (egy tömben) egy egy karakter ASCII kódját, amit aztán közvetlenül át tudsz alakítani txt típusú fáljjá!

Minden sor végén rakj egy enter jelet (ascii 13).

 

De elképzelhető, hogy van ilyen konvertáló progi is.

 

Jó próbálgatást!

 

Ird meg mire jutottál!

Előzmény: thuram (17)
thuram Creative Commons License 2006.11.07 0 0 17
Sziasztok!

Nekem igazából egy kicsit más lenne a problémám, de nem akartam a kis "problémám" miatt egy új topikot..

Szóval az lenne a kérdésem, hogy van olyan képformátum amelyiket átlehet egyszerűen konvertálni (majd vissza) "text-é" a következő formában

pl 800*600 képhez minden képponthoz keletkezik 1 mező és minden mező egy szám pl 0-255 közé eső egész szám.. A válaszokat előre is köszi.
Ati356 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 16

Nagyon köszi az ifót!

 

A CD-m Philips volt. A lényeg az, hogy egyik alkalommal még tökéletes volt, aztán kb fél év múlva annyi...

Szerintem az volt a baj, hogy az amerikai haverom alkoholos filcel írt rá. Egy cikkben olvastam, hogy egyes filcek anyaga beszivárog az adathordozó rétegig és tönkreteszi azt.

 

Mégegyszer köszi!

 

Sajna debreceni vagyok, így ritkán jutok el Pestre. Majd felveszem a kapcsolatot a bontóval. Esetleg, ha a telefonszámát megírod megköszönöm!

 

 

Előzmény: Törölt nick (15)
Ati356 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 14

Köszi szépen az infókat!

 

Már azóta találtam egy progit (a neve most nem jut eszembe, majd megírom), ami nagyon frankón visszanyeri a képek töredékeit is. Egy pár képet helyre is állítottam, de nagyon sziszi-fuszi munka, ugyan is minden hiányos rész után színtorzulások lépnek fel, és ezeket nagyon babra visszaállítani.

A legtöbb adatvisszanyerő program sajna úgy működik, hogy ha pl. a dvd olvasó vissza küld egy jelet, hogy hibás a szektor, akkor ott a progik vmilyen jellel töltik ki a hibás szektort (2048 byte). Miközben lehetséges, hogy csak pár byte hibádzik.  Az én progim legkisebb egysége 512 byte. Elméletileg lehetséges adatot úgy is visszanyerni (bizonyos dvd lejátszókkal!? állítólag) hogy a adatvisszanyerő program figyelmen kívül hagyja a dvd hibajelzését és bekéri a hibás byte-okat is lesz ami lesz alapon.

Sajna már egy kicsit belefáradtam az adatvisszanyerésbe. Elég sokmindent kipróbálta (lehűtöttem a CD lemezt -18 C fokra /megjegyzem több adatot sikerült visszanyernem/, az egész DVD olvasót is fagyóba tettem /nem működik/ stb...).

 

Most épp egy régi Conner CFS210A Vinyó adatainak visszanyerésén dolgozok. Régi programozásaim vannak rajta és sajna bekrepált vagy 5 éve. Azóta keresek (kisebb-nagyobb megszakítással) egy működőképes azonos típusú vinyót. Ha szerencsém van, akkor csak egy másik vezérlőelektronika kell, de jobb lenne egy még működő példány....

 

Na mindegy ez már inkább hardveres téma...

 

Mindenesetre mégegyszer köszi!

Előzmény: Törölt nick (9)
locsemege Creative Commons License 2006.10.08 0 0 10
Úgy emlékszem, a BMP is tartalmazhat - nem feltétlenül - RLE tömörítést. Ha egy üres fehér lapra rajzolsz egy pálcikaemberkét, az RLE tömörítésnek lehet értelme. :)
Előzmény: Törölt nick (9)
Ati356 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 8

Szia SliDe!

 

Lehet, hogy már nálad nem aktuális a dolog, de én csak most szembesültem ezzel a problémával. CD-n tárolt JPG képeim elvesztek, olvashatatlanná váltak a képek, de egy BadCopy progival kinyertem amit csak lehetett. Sajna ezek 0-30%-ig sérültek. A sérült részeket automatikusan kitöltötte 2048 byte-tal. Igen ám, de ezeket nem tudja megnyitni semmi. Max egy keveset az elejéből.

Te találtál végül vmi megoldást?

Szerinted lehetséges-e egyáltalán a JPG képeket úgy megnyitni (mint mondjuk a hagyományos BMP típusú képeket), hogy az inkorrekt byte-okat figyelmenkívül hagyva (mondjuk fekete háttér), majd az értelmezhető részeket folytatólagosan megjelenítse? így egy részben hiányos képet kapva, amit aztán el lehet menteni. 

 

Ati356

Wtoma Creative Commons License 2005.04.05 0 0 7
Hali!
Konkrét megoldást én sem tudok, de létezik egy C/C++-os könyvtár (DevIL - http://openil.sf.net) ami több szempont alapján próbálja meg betölteni a képeket, és nem kizárt hogy kismértékben sérült header esetén is sikerül. Ha tudsz egy kicsit C/C++ nyelven programozni, akkor érdemes megpróbálnod (elég jól dokumentált).
Toma
Előzmény: SliDe (5)
SliDe Creative Commons License 2005.04.05 0 0 6

Az is segítség, ha nem ez a fórum a megfelelő hely feldobni a témát hanem egy másik és megírjátok, hogy melyik....

SliDe Creative Commons License 2005.04.03 0 0 5

A gond a következő:

Nem a hordozó média (winyó, mem card, etc.) sérült, hanem maga/uk a file/ok.

Ezért nem jók az általatok (köszönet érte) ajánlott programok, mert azok a defektes hordozókról való mentést intézik.

 

Itt tenném hozzá, hogy az egész tarkabarka netet átfésültem több keresővel (vizsla, yahoo, altavista, excite, google) és az eredmény siralmasan kevés. Amit találtam, már beidéztem.

Sajnos a "jpg rescue" "damaged image" etc. keresések zömmel hordozókról mentő programokat dobnak ki.

1ébként ezeket is átnéztem és nincs köztük megfelelő.

 

Azért maradtak 5leteim:

 

Olyan program kellene, amelyik 1-2 ezer jpg/jpeg file elveszett "header" részét tudja visszaállítani, amennyiben ez nem tök zöldség. (mert pl. nincs olyan általános header, ami minden jpg file esetében ugyanaz)

 

A header a file eleje, amit akkor lehet szerkeszteni, ha kinyitod, hexaeditorban.

 

Ez mondja el a képnézegetődnek, hogy: Hello, én 1 jpg (vagy bmp, vagy akármilyen) file vagyok!

 

Hátha segít valakinek, itt van részletesen angolul:

 

Before the image data is ever loaded when a JPEG image is selected for viewing the markers must be read.  In a JPEG image, the very first marker is the SOI, or Start Of Image, marker.  This is the first "hey, I'm a JPEG" declaration by the file.  The JPEG standard, as written by the Joint Picture Expert's Group, specified the JPEG interchange format.  This format had several shortcomings for which the JFIF (JPEG File Interchange Format) was an attempted remedy.  The JFIF is the format used by almost all JPEG file readers/writers.  It tells the image readers, "Hey, I'm a JPEG that almost anyone can understand."

Most markers will have additional information following them.  When this is the case, the marker and its associated information is referred to as a "header."   In a header the marker is immediately followed by two bytes that indicate the length of the information, in bytes, that the header contains.  The two bytes that indicate the length are always included in that count.

A marker is prefixed by FF (hexadecimal).  The marker/header information that follows does not specify all known markers, just the essential ones for baseline JPEG.

A component is a specific color channel in an image.  For instance, an RGB image contains three components; Red, Green, and Blue.

 

 

Start of Image (SOI) marker -- two bytes (FFD8)

JFIF marker (FFE0)

  • length -- two bytes
  • identifier -- five bytes: 4A, 46, 49, 46, 00 (the ASCII code equivalent of a zero terminated "JFIF" string)
  • version -- two bytes: often 01, 02
    • the most significant byte is used for major revisions
    • the least significant byte for minor revisions
  • units -- one byte: Units for the X and Y densities
    • 0 => no units, X and Y specify the pixel aspect ratio
    • 1 => X and Y are dots per inch
    • 2 => X and Y are dots per cm
  • Xdensity -- two bytes
  • Ydensity -- two bytes
  • Xthumbnail -- one byte: 0 = no thumbnail
  • Ythumbnail -- one byte: 0 = no thumbnail
  • (RGB)n -- 3n bytes: packed (24-bit) RGB values for the thumbnail pixels, n = Xthumbnail * Ythumbnail

Define Quantization table marker (FFDB)

  • the first two bytes, the length, after the marker indicate the number of bytes, including the two length bytes, that this header contains
  • until the length is exhausted (loads two quantization tables for baseline JPEG)
    • the precision and the quantization table index -- one byte: precision is specified by the higher four bits and index is specified by the lower four bits
      • precision in this case is either 0 or 1 and indicates the precision of the quantized values; 8-bit (baseline) for 0 and  up to 16-bit for 1
    • the quantization values -- 64 bytes
      • the quantization tables are stored in zigzag format

Define Huffman table marker (FFC4)

  • the first two bytes, the length, after the marker indicate the number of bytes, including the two length bytes, that this header contains
  • until length is exhausted (usually four Huffman tables)
    • index -- one byte: if >15 (i.e. 0x10 or more) then an AC table, otherwise a DC table
    • bits -- 16 bytes
    • Huffman values -- # of bytes = the sum of the previous 16 bytes

Start of frame marker (FFC0)

  • the first two bytes, the length, after the marker indicate the number of bytes, including the two length bytes, that this header contains
  • P -- one byte: sample precision in bits (usually 8, for baseline JPEG)
  • Y -- two bytes
  • X -- two bytes
  • Nf -- one byte: the number of components in the image
    • 3 for color baseline JPEG images
    • 1 for grayscale baseline JPEG images
  • Nf times:
    • Component ID -- one byte
    • H and V sampling factors -- one byte: H is first four bits and V is second four bits
    • Quantization table number-- one byte

The H and V sampling factors dictate the final size of the component they are associated with. For instance, the color space defaults to YCbCr and the H and V sampling factors for each component, Y, Cb, and Cr, default to 2, 1, and 1, respectively (2 for both H and V of the Y component, etc.) in the Jpeg-6a library by the Independent Jpeg Group. While this does mean that the Y component will be twice the size of the other two components--giving it a higher resolution, the lower resolution components are quartered in size during compression in order to achieve this difference. Thus, the Cb and Cr components must be quadrupled in size during decompression.

Start of Scan marker (FFDA)

  • the first two bytes, the length, after the marker indicate the number of bytes, including the two length bytes, that this header contains
  • Number of components, n -- one byte: the number of components in this scan
  • n times:
    • Component ID -- one byte
    • DC and AC table numbers -- one byte: DC # is first four bits and AC # is last four bits
  • Ss -- one byte
  • Se -- one byte
  • Ah and Al -- one byte

Comment marker (FFFE)

  • the first two bytes, the length, after the marker indicate the number of bytes, including the two length bytes, that this header contains
  • whatever the user wants

End of Image (EOI) marker (FFD9)

  • the very last marker

© 1998 by James R. Weeks

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!