Keresés

Részletes keresés

áim Creative Commons License 2011.01.03 0 0 361

A nagyobbik Dorottya.

 

Előzmény: szanzaveronika (359)
nyüffi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 360

Fiam: Máté Bence

 

kislányként kijelentettem ha fiam lesz Máté lesz, páromnak a Bence kellett , igy nincs vita:)

ha lány lett volna lenne egy Eszter Tekla ,lehet a legközelebbi az lesz? jó lenne.)

szanzaveronika Creative Commons License 2010.02.12 0 0 359
És a nagyobbikat hogy hívják?
Előzmény: áim (356)
valeriej Creative Commons License 2010.02.05 0 0 358
Szia, látom már régen írtad a commentedet de nekem is az Ármin a favoritom
Előzmény: barrix (160)
Korcsmárosné Creative Commons License 2009.10.02 0 0 357

:):):) Én sem hallottam még a Lénát, egyszer akadtam rá véletlenül a neten, és szerelem volt első látásra. Majd első hallásra, amint kimondtam hangosan:)

Én is ilyen tulajdonságokat társítok a Lénához, bár én Léninek becézném.....de apuci hallani sem akar róla....úgyhogy egyenlőre maradtunk a Zoénál....egyébként meg mire a névválasztás aktuális lesz, addig még sok víz lefolyik a Dunán:) még nem vagyok ugyanis pocakos:) először egy alapos vizsgálat, orvossal konzultálás, majd csak aztán "gyártunk":) 6án lesz egyébként a vizsgálat-halom.....:) drukkoljatok:)

Előzmény: áim (356)
áim Creative Commons License 2009.10.01 0 0 356
Nekem van egy saját Lénám :)

Az ő apja sem ugrott ki a bőréből az első felvetésre, de abban maradtunk hogy választunk egy olyan keresztnevet is, ami neki tetszik, aztán meglátjuk melyik illik rá jobban, így lett a lány Veronika Léna.

Nem tudhatom más milyen jellemvonásokat képzel a név mögé, de nekem egy Vera erős személyiség, határozott, kicsit kemény, míg egy Léna érzékeny, hajlékony, nagyon nőies. Hát a mi lányunk egyelőre abszolút Léna, később meg változtathat ha úgy látja jónak :)

Becézésben a Lenocska megy. Sajnálom, hogy rövid ékezet nincs a magyar nyelvben, de remélem érzed a hangsúlyt. (ehhez tartozik egy szláv eredetű család(név) is)

Azelőtt soha nem gondolkodtam a Léna néven (van egy nagyobb lányom, fel sem merült ez a név), de a kicsinél én is úgy éreztem, hogy nem lehet más.

Fura, de azelőtt egyetlen egy Lénát sem hallottam, azóta meg nagyon sokat...
Nálunk nem volt szempont, hogy különleges, vagy egyedi legyen, csak csodálkozom, hogy mennyire feljövőben van.


Sok siker Apa meggyőzéséhez!

Előzmény: Korcsmárosné (348)
adrienne1313 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 355

Köszi, aranyos vagy. Tényleg az volt. :( De nem akarom offolni a topicot...

 

Liliána most kezdte az ovit, ott ilyen nevű csoporttársai vannak: Mirella, Lara, Jázmin, Luca, Valér, Dominik.

 

Fiúnevek közül egyébként tetszik még: Lénárd, Kornél, Milán, Mirkó, Olivér.

Előzmény: szanzaveronika (354)
szanzaveronika Creative Commons License 2009.10.01 0 0 354
Ez durva. : ((( Nagyon sajnálom, nagyon rossz lehetett... : (((
Előzmény: adrienne1313 (353)
adrienne1313 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 353

Szia!

 

Köszi, nekem is tetszenek! :) Bár a Márió kissé szokatlan és ritka, de szerencsére a család és az ismerősök is hamar megszokták. :)

Leventénk sajnos 38. hetes pocakbabaként lett angyalka. :(((

 

Adrienn

Előzmény: szanzaveronika (350)
Korcsmárosné Creative Commons License 2009.09.28 0 0 352
:) nem rossz ötlet, sőőőőt:):)
tényleg sok szép nevet olvasni itt, van sok különleges!
Előzmény: Jokeva (349)
Korcsmárosné Creative Commons License 2009.09.28 0 0 351
nem rossz ötlet:) sőőőt:)
Előzmény: Jokeva (349)
szanzaveronika Creative Commons License 2009.09.28 0 0 350
Szia!
Szép nevek, gratulálok!
És mi történt Leventével?
Előzmény: adrienne1313 (347)
Jokeva Creative Commons License 2009.09.28 0 0 349
Sziasztok!

Igen, van ötlet! Beszéld rá, hogyha fiú, ő ad neki nevet (tök mindegy, hogy Patrik van megbeszélve), ha lány, akkor te! :)))))))
Előzmény: Korcsmárosné (348)
Korcsmárosné Creative Commons License 2009.09.28 0 0 348
Mindenkinek tetszik a Léna, és a páromat mégsem tudom rábeszélni....pedig annyira érzem, hogy Lénának kell lennie...bármilyen más nevet hallok, olvasok, mindegyik távol áll tőlem, valahogy nem érezném az enyémnek. Pedig sok szép lány név van:) Tipp, hogy hogy tudnám rávenni?:D bevetettem már minden női bájomat, eddig semmi eredménye:D:D
adrienne1313 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 347

Sziasztok!

 

Az én gyerkőceim: Liliána és Márió. Volt még egy kisfiunk, őt Leventének hívták. :(

A tágabb családban van: Jázmin, Lola, Maja, Gajána, Marcell, Barnabás, Valentina, Benjámin.

Ami még tetszett lánynév: Flóra.

Liliána Márton lett volna, ha fiú lenne. :) Máriónál már nagyon nem is volt lánynév talonban, annyira tudtuk, hogy fiú lesz. :)))

 

Jó névválasztást mindenkinek!

 

Adrienn

szanzaveronika Creative Commons License 2009.09.28 0 0 346
Nekem is tetszik a Léna is meg a Patrik is. A Léna jobban. : )))
Előzmény: Korcsmárosné (345)
Korcsmárosné Creative Commons License 2009.09.27 0 0 345

Sziasztok! Sok szép nevet olvastam, de az én favotiromat nem láttam itt. Léna. Szerintem magával ragadó...amíg pici, lehet Léni-nek, becézni, ám ha felnő, akkor komoly név becézés nélkül. A páromnak nem tetszik, de majd teszek róla, hogy megbarátkozzon vele:) Ha fiú lesz, akkor 100% hogy Patrik lesz. Amíg kicsi, addig a Patya annyira édes! És felnőttkorban a Patrik is teljesen jó.

Bár még csak tervezzük a babavárást, hamarosan nekikezdhetünk a "gyártásnak" :)

szanzaveronika Creative Commons License 2008.12.17 0 0 344
Szia, végülis mi lett Anna Liza nevével?
Előzmény: Schusy (324)
vasbab Creative Commons License 2008.10.03 0 0 343
Így teljesen érthető a névválasztás,nagyon szeretnivaló férjed van az tuti.Gratula az egész családhoz.
Az,hogy nem lehet több elég szomorú(gondolom a kis Bors ilyenmód születése miatt)de ott van nektek a kissrác,mindenért kárpótol.:)
Előzmény: mézecske12 (342)
mézecske12 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 342

Lánynéven nem gondolkodtunk (s már nem is lehet több:( , mert indulástól zicher volt, hogy fiú, de mivel nagyon kicsi koraszülött volt (majd 3 hónappal korábban született) ezért fiú nevünk sem volt.

Apja nevezte el, amíg értünk küzdöttek az orvosok, hogy megmaradjunk és azt szerette volna kifejezni ezzel a névvel, hogy erős mint a bors, küzd mint egy vitéz és bátor az élet kihívásaihoz :)

Amikor magamhoz tértem lényegében nem hittem el, hogy így nevezte el, de aztán elfogadtam és kezdetben volt csak fura, majd megszerettem.

Vezetékneve szép hosszú grófos, Madagaszkár királya volt fiam felmenő rokona :)

méz

vasbab Creative Commons License 2008.10.02 0 0 341
Régen nagyon tetszett,de ma már túl gyakori...
Nekem is fontos,hogy olyan nevet kapjon a gyerek,ami kedves becézve egy kicsinek,viszont elég komoly is,ahhoz,hogy rendesen be tudjon mutatkozni esetleg egy fontos állásinterjún.,vagy akárhol.Tehát legyen felnőtthöz illő komoly neve.
Ezért is húzok inkább a "normális" régebbi tipusú nevekhez(persze van egy-két újabb is ami tetszik)
Nekem gyerekkoromtól a legnagyobb favorit a Karolina olyan szép név,csodálom,hogy még nincs felkapva,bár a Karina testvére már kezd elterjedni.
Előzmény: monkat (338)
Trappiti Creative Commons License 2008.10.02 0 0 340
Nekem tetszik :))))) Szerintem nagyon találó, és egy szép vezetéknévvel nagyon is jól hangzik.

A Bors nekem is tetszett volna, de a mi Borsos vezetéknevünkhöz tényleg kicsit erős...
Családban javasolták még, legyen Áron (Borsos Áron...)
Végül lány lett: Luca :)
Előzmény: mézecske12 (336)
monkat Creative Commons License 2008.10.02 0 0 339
Most látom hogy Bátor Vitéz Bors.Tényleg nem gúnyolódni akartam rajta,biztos nagyon édes kisfiú viseli:)
Előzmény: monkat (338)
monkat Creative Commons License 2008.10.02 0 0 338

És a Barnabás?Vas Barnabás,sztem nagyon jól hangzik.A becézése is aranyos,Barni,Barnus,meg tud a név komoly lenni.

 

Nekem fontos,hogy olyan nevet válasszak,ami gyereknek becézhető,de később egy kamasznak,vagy felnőtt embernek nem válik nevetségessé.

Nem akarom megbántani Mézecskét,de nekem ezekkel a nevekkel az a bajom,hogy édes egy kicsinek,de egyszerűen nem tudom elképzelni egy férfinak.Bors vagy Vitér. hát ...De nekem ilyen a Bendegúz,Tormás és tsai is.Viszont az is lehet,hogy mire  felnőnek már nem lesz ennyire ritka,és nem rökönyödnek meg rajta.

 

Az unokahugom Réka,jó 30 évvel ezelőtt kapta,nagyon ritka volt akkor még,nem is hallottunk addig ilyet,most meg évek óta a Top 10-ben van.De azért ez a Bors Vitéz Bátor,bocs...merész...:)

Előzmény: vasbab (337)
vasbab Creative Commons License 2008.10.02 0 0 337
Hallottam már Bors nevű emberről és elég furcsa volt első hallásra,de nekem tetszik:)
A Bátor Bors Vitéz elég merész ötlet volt:)) én nem merném adni.

Vas Bors ..hmm nem is rossz..:)))

Most már,így ezek után nagyon kiváncsi vagyok,hogy milyen lány nevetek lett volna/vagy lesz.
Előzmény: mézecske12 (336)
mézecske12 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 336

A mi kisfiúnk a Bátor Bors Vitéz keresztneveket kapta édesapjától.

29. hétre született, úgy volt, hogy kicsi az esélyünk, de most már 7 éves :)

A Borsot használja, így is szólítják a többiek, de bemutatkozáskor azért elsorolja a szép hosszú vezetéknevével egyetemben.

méz

 

 

vasbab Creative Commons License 2008.10.01 0 0 335
Szép a Dani csak nagyon gyakori.
Nekem tetszenek ezek a régimódi nevek,mint a Miki,Zoli(van egy Zozó ismerős és így nagyon jó a név),Lackón már gondolkodtam.:)
Előzmény: monkat (334)
monkat Creative Commons License 2008.10.01 0 0 334

Igen,a fiúnév választása mindig nehezebb.

Nekem is tetszik a Miklós is,bár így egy kicsit régimódi,de családunkban is van egy kisfiú,akit Mikinek,Miklóskának becézünk,és nagyon édes így:)

 

Viszont a most divatos Nimródot  pld. ki nem állhatom brrr...

A Kristóf,Bence,Máté,Dávid,Krisztián,Dominik meg igen gyakori. A  lányom osztályában -10 éves korosztály-, van pld. Lacika,Zolika, annyira jók.

 

Nekem a nagy favorit az Ádám,Zoltán,András.

 

Jól hangzana a Vas Dániel is.

 

 

 

Előzmény: vasbab (333)
vasbab Creative Commons License 2008.09.30 0 0 333
A Kinga és a Barbara tetszik:)
Fiú név?az mindig nehezebb szerintem.
Még csak a gyártó időszakban vagyunk,de a párocskám nagyon fiúra készül...nekem egyre jobban tetszik a Miklós,de sajna szinte biztos,hogy itthon le leszek szavazva:(
Előzmény: monkat (332)
monkat Creative Commons License 2008.09.30 0 0 332

Én ezeket tudom elképzelni,függetlenül a gyakoriságuktól,a top 10-től,csak a hangzást nézve:

 

 

Vas Eszter,Petra(jelentése kőszikla,de kit érdekel:), Réka, Borbála,Kinga, Liliána,és szerintem is a Júlia .Nekem a Barbarával is tetszik.

Előzmény: vasbab (331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!