Keresés

Részletes keresés

Krepuska Creative Commons License 2023.03.25 0 0 63380

2006 Vácszentlászló, fórumtalálkozó..:-)

Előzmény: ntaur (63359)
ZERG Creative Commons License 2015.12.24 0 0 63379

Kedves János!
Fogadja őszinte részvételem!
Azt hiszem kivétel nélkül mindannyian kedveltük Gyöngyvirágot, aki nem csak májusban virágzott, hanem egész évben...

Előzmény: Szalamadra (63378)
Szalamadra Creative Commons License 2015.11.04 0 0 63378

In merioam Zsóka! Ahogy Ti ismeritek Gyöngyvirág.... Férje Muszka János   muszkaj@freemail.hu és facebook oldalam most verseit közlöm illetve kötetének előkészületei....

 

Maszatomi05 Creative Commons License 2015.09.06 0 0 63377

Nogo!

Kérlek, ha olvasod a topicot, adj valami elérhetőséget. (Email.) Diázással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

Köszönöm előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.18 0 0 63376

Köszönöm, épp ilyen ötletekre gondoltam! Jó választásnak tűnik, és az ára is vállalható.

Előzmény: Nogo (63375)
Nogo Creative Commons License 2015.06.17 0 0 63375

Szia!

A legjobb vétel a 18-105 VR. Élesebb, mint a 18-55, nagyobb az átfogás, és ott a stabilizátor, ami nagy segítség tud lenni. 40-50e körül megkapható használtan. Nagyobb a torzítása mint a kicsinek, és nagyobb a mérete, ennyi a hátránya.

Előzmény: Törölt nick (63374)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 63374

Sziasztok! 

 

Relatíve aktív D50-használóként kérnék tanácsot. 

Még mindig a kezdetben vásárolt szettet használom, amely áll a 18-55-ös kitobiból és egy Sigma APO DG Macro 70-300 mm-es teléből. 

 

A fentiek közül a kitobi lecserélésén gondolkodom; ez talán meglepő elsőre, de az az igazság, hogy én sosem voltam nagy rajongója; nemrég egy városi fényképezgetés során állapítottam meg (ismét), hogy nem vagyok igazán elégedett. 

 

Nincsenek fix igényeim, inkább csak "intervallumok"; a legjobb talán egy 18-70-es lenne (nem ragaszkodom a Nikkorhoz), de csúszhat feljebb (mindkét) gyújtótávolság. 

Ami fontos - a jó rajzolat mellett -, hogy bár még pár évig nem tervezem új váz vásárlását (nem fotózom annyit, hogy megérje), az obi felbontóképessége feleljen meg a mai igényeknek (hogy ha és amikor váltok, ne kelljen ismét beruháznom). 

 

Ha esetleg tudtok ajánlani obikat, annak nagyon örülnék. 

(Árkategóriát nem írok egyelőre, nyitott vagyok a "szerelemre" :))

Nogo Creative Commons License 2015.06.06 0 0 63373

Szia!

Ez szerintem objektív hiba lesz, a kitobi egy AF-S obi, tehát beépített fókuszmotoros, nem a gép motorja állítja a fókuszt. A polárszűrő gondolom cirkuláris (nem linear), tehát működni kéne az AF-nek. Nem ír ki semmilyen hibát az lcd? Hogy manuálisan sem tudsz élességet állítani az azt jelenti hogy megszorult? Vedd le a gépről, mozgasd meg, forgasd meg finoman, ha hagyja.

Előzmény: andor_antonov (63372)
andor_antonov Creative Commons License 2015.06.06 0 0 63372

Sziasztok!

 

Nikon D50-est használok évek óta, de eddig nem tapasztalt problémával találkoztam: Kitobjektívet használok (18-55 mm), vettem rá egy Hoya Pro 1 Digital polárszűrőt. Amint feltettem, nem működött az autofókusz. Ezt még érthetőnek is találtam, de mikor levettem a szűrőt, nem állt vissza az azelőtti működésbe a gép. Odáig fajult a dolog, hogy most már manuálisan sem tudok élesíteni az obi fókuszgyűrűjével. Bárki, akinek van tapasztalata ilyennel kapcsolatban, kérdezném, hogy lehet-e valamit csinálni ezügyben? Én személy szerint a vázba épített fokuszmotorra gyanakszom,de ennyire nem értek hozzá.

 

Előre is köszönöm! üdv: Andor

atill_a Creative Commons License 2015.04.22 0 0 63371

:) :) :)

Előzmény: ZERG (63365)
ZERG Creative Commons License 2015.04.18 0 0 63370

Ja, még valami. Annak idején én is kerestem a hibás pixeleket és eléggé faramuci dolog, mivel az sem mindegy milyen záridővel készíted a próbaképet.
Valamikor régebben leírtam erről a tapasztalataimat, de keresni felesleges, mert eléggé képlékenyen fogalmaztam, és baromira szétszórt gondolatokat véstem ide.

A lényeg, hogy pl.: ISO 400 1/125 volt hibás pixel, de 1/80 nem, de erre már pontosan tényleg nem emlékszem. Volt és tudtam vele élni. Valamint nem korom sötétben használtam az eszközt, mert arra gyengécske. Hosszú záridőnél meg utólag egyszerűen lehet kezelni a jelenséget.

Előzmény: nobolond (63367)
ZERG Creative Commons License 2015.04.18 0 0 63369

Vázat "manual" üzemmódra váltod és már nyomhatod is. Legalábbis visszaemlékezve 8 évre még ez rémlik.
Az exif adatbázisba nem fogja jelölni az optika értékeket, mint távolság, fókusz, rekeszérték...
Élesítés meg manuálisan, de akár figyelheted a kis zöld pöttyöt a keresőben, ami azt jelöli, hogy éles a téma.
Nikon D200 már okosabban kezeli a PC optikákat, mert abban már beállíthatod a menüben, hogy milyen fókuszponttal rendelkezik a felhelyezett optika, így az exif adatok közt azt is bejelöli, valamint onnantól már érzékeli a rekeszértéket is. És persze sokkal világosabb, nagyobb a keresője is és keresztsálas!
De persze a D50-el is simán használható. Én is sokat használtam manuális optikákat D50-el.
Sok sikert!

Előzmény: fotograbb (63366)
fotograbb Creative Commons License 2015.03.22 0 0 63368

Szia !   KIcsivel  a kérdésfeltevés  után, rátaláltam a  válaszra,  non  CPU   obival  nincs  fénymérés, a választott  expoidővel  exponál,  a  képet  visszanézve  korrigálhatsz  a  rekeszen.. 

Hot pixelek  már  alap ISO-n  is  látszottak / 200 /   a  környezettől  függően..  írj  mélt  a  címemre, küldhetek  fotókat.. 

Ilyen volt , ilyen  lett  mottóval..  

 Úgy  3800  ft-ba  fájt  cirka  műtét,  inkább rászántam,  minthogy  PS-selgessem  a  hotpixeleket.. 

Majd ellenőrzöm  magas  ISO-val  is  a 200-as  nekem  már  jó.   

 

 

Előzmény: nobolond (63367)
nobolond Creative Commons License 2015.03.21 0 0 63367

Szia ! Akkor Te vagy az én emberem... :)))

 

Nekem is van jónéhány hotpixel a másodgépemen - de csak ISO 400-on és attól felfelé.

Nekem is felajánlotta  a Fóti úti márkaszervíz, hogy szoftveresen megszünteti - de az eredmény csak ISO 100-on garantált, azon is próbálják ki a hatékonyságot.

 

Kérdésem hozzád : Neked milyen érzékenységen voltak a pixelhibák, és a "kezelés" után minden érzékenységi tartományban eltüntek a pixelhibák ? Mennyibe került ?

Előzmény: fotograbb (63366)
fotograbb Creative Commons License 2015.03.20 0 0 63366

Sziasztok ..

Magam  is  D50  használó váltam a közelmúltban,  megkívántam  egy olcsón  kínált veteránt..

Csekély  14 ezer  expóval,  az  évek  sem  viselték  meg..  Vétel  után  pixelpíperkedni  kezdtem.. nem  is  nagyon  kellett kutakodnom..  két  testesebb  piros  pixelt  találtam,  még  csíkot  is  húztak.. Nikon  Kft  sikerrel  mappingolta, mondhatni.. 

a csíkok is  szinte  teljesen  eltüntek.  Szóval  most  jóban  vagyok  a  fkgéppel.. 

Lenne  egy  kérdésem.. nem  találok  utalást  a  neten,  hogy  viszonyul a fkgép  a  nem  CPU  obikhoz..   

Manuális  üzemben  sincs  fénymérés,  még  csak  meg  sem  jelenik  a   -....0....+   jelzés.. 

A  menűben  sem  találok  non  CPU  beírási  lehetőséget.. 

 

Az   mellékelt  fotón  látható  csúnyaságok  már  nincsenek  ..  !!!

 

 

 

ZERG Creative Commons License 2015.03.20 0 0 63365

Háhá!
No, azért még néhányan erre tévednek :)
Én megmaradtam a D200 kreációnál, bár abból hárommal is rendelkezem. Mindegyiknek megvan a maga beosztása. Amit még akkor vettem D200 váz, mikor még virágzott a fórum sajnos egy baleset során "megsemmisült". Stúdiófotózáskor az egyik lámpa zárlatos volt én meg frankón leföldeltem a kezemben lévő vázzal, ami vezetéken vakura volt kötve. Az áram áthúzott a testemen és ennek örömében repült a lámpa is, amit odébb akartam tenni és a váz, de a váz repülése kb. 3 méteres utat tett meg, mígnem földet ért. Valójában még azzal a vázzal folytattam a fotózást, de utána nyugdíjaztam is.
E meglévők közül az egyiket infravörös fotókhoz alakítottam át, egy a terepre és egy műterembe (mert az baromi kevés expóval és gyönyörű kinézettel teszi a dolgát).
Utóbbi úgy került hozzám, hogy egyik haver jelezte látott egy hirdetést melyben egy elázott D200-at hirdetnek potom áron.
Gondoltam, hogy, ha már a nyugdíjazott váz a rendelkezésemre áll az abban levő alkatrészekből a tengerben ázott váz meghibásodott részegységeit le tudom cserélni.
Belevágtam és még vásárlás napján üzemképessé is tettem.
Két éve vettem egy D3100 vázat videózás lehetőségének kihasználására, így azt főként arra alkalmazom.

Sajnos évek óta már csak néhány stúdiófotózást és a szokásos nyaralásokra viszem magammal.
A minap Aggleánnyal is találkoztam, bár egy teljesen más műfajnak köszönhetően, de nagy volt az élmény :D

Lutra Creative Commons License 2015.03.10 0 0 63364

És akkor -ahogy olvasom az erre vonatkozó infókat- a te géped 30000 expóval még élete delén jár!:-)

Legyen sok örömed az új gépben, legalább annyi, mint a jó öreg D50-ben volt!:-)

Előzmény: Damson (63363)
Damson Creative Commons License 2015.03.09 0 0 63363

sziasztok,

én még a D50-et használom, hónapra pontosan 8 éve... 33e expo fölött járok vele... :-)) de idén tavaszra/nyár elejére megálmodtam egy cserét (D7100 a kiszemelt), a D50 meg marad "munkahelyi gépnek", amíg még bírja...

Előzmény: Lutra (63347)
gyöngyvirág Creative Commons License 2015.02.03 0 0 63362

Igaz, én nem vagyok rajta, de örülök a képnek, találtam néhány ismerőst. Köszönöm!

Előzmény: ntaur (63359)
Lutra Creative Commons License 2015.02.03 0 0 63361

Magam részéről köszi az 'osztálytablót', elmentettem!:-)

Előzmény: ntaur (63359)
Lutra Creative Commons License 2015.02.03 0 0 63360

Talán túlzás is, hogy 'él' a topik, mert azért -érthetően- az utóbbi időben nagy csend volt itt. De hát be kell látnunk, hogy bármennyire is hozzánk nőtt annak idején a topikcím gép, kicsit eljárt felette az idő. Legtöbbünk más géppel, más utakon jár, vagy -mint jómagam is- szinte felhagyott a fotózással. 

 

Viszont -ahogy írod is- ez a hely mindig is kellemes emlékeket idéz fel bennünk és ezért is gondoltam pár nappal ezelőtti beírásommal, hogy kicsit felkavarom az állóvizet és tartok egy kis 'létszám ellenőrzést'.:-)

Örülök, hogy máris ilyen sokan jelentkeztek, ezek szerint az osztályban még sokan jelen vannak.:-)

Előzmény: ntaur (63358)
ntaur Creative Commons License 2015.02.03 0 0 63359

:D

Előzmény: ntaur (63358)
ntaur Creative Commons License 2015.02.03 0 0 63358

Kedves fórumozók!

 

Örömmel látom, hogy van még erre élet és néhány ismerős név is felbukkanni látszik. Milyen véletlen, hogy éppen ma nosztalgiáztam Újpesten járva, felemlegetve a sokatok által is gyakran látogatott börzéket, este pedig egy ismerősöm fotós témába vágó megkeresése révén teljesen akaratlanul lyukadtam ki itt, ahol már bizony évek óta nem jártam. Meg is lepődtem, hogy él még ez a topic. Biztosra vettem, hogy a valószínűsíthető gépcserék okán már más fórumokon lehettek, ha egyáltalán... Jelentem, én még mindig a D50-est használom, bár a 10K alatti expo jól mutatja a viszonylagos inaktivitásom, az eltelt cirka 8-9 évben. Nagyon szép emlékek fűznek e topichoz és az itt megismert emberekhez is, azt hiszem egy igazán jó közösség verődött itt össze anno. És bár a D50 felett eljárt az idő és a társaság is szétszéledt, talán egyszer még összeülhetünk néhány korsó sör mellett egy kis nosztalgiázásra.

 

nTaur

benke79 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 63357

Volt valakinek olyan gondja D50el hogy minden szuperül megy de a kép amit elkészül és felkerül a kártyára korom fekete lesz.

Kártyát tökéletesen olvassa, és írja. Találkoztatok már ilyennek? Javítatni nem érné meg max másik rosszból egyet összerakni. 

4-5e expo van benne. Kívűl is patent.

ottar Creative Commons License 2015.02.02 0 0 63356

Én még azt használom. :-) 

Igaz, nagyon keveset fotózom. (Többnyire csak utazáskor, vagy sátoros ünnepeken. Felújítandó családi házba költöztünk, nem jövünk-megyünk annyit mit korábban... Viszont kiválóan gipszkartonozok, és az asztalosmunkákban is jelentős eredményeket értem el. :)))

Bár ha jobban belegondolok, a nejnek volt egy webshopja, ahhoz sokezer expot ellőttem az elmúlt években. Az egyedi porcelánékszerek makrózása eléggé erősíti a jellemet. :-)  Emiatt volt egy Sigma 28-80 macro beszerzés, meg egy vakuszett. :) (Azóta mindkettő a sógornőméknél, átvették a webshopot, hálistennek. )

Ja, meg vettem egy 18-250 Sigma stabilizátoros zoomot, amivel elégedett vagyok, majd a következő Nikon vázat is kiszolgálja, úgy döntöttem. :)

Uff. :)

 

Előzmény: Lutra (63347)
gyöngyvirág Creative Commons License 2015.02.02 0 0 63355

Lassan betanítom az unokámat, aztán ő használhatja a D50-et, amíg megy.

Előzmény: Lutra (63354)
Lutra Creative Commons License 2015.02.02 0 0 63354

Pedig Te aztán igazán sokáig hűséges voltál a jó öreg D50 gépedhez!:-)

Előzmény: gyöngyvirág (63353)
gyöngyvirág Creative Commons License 2015.02.02 0 0 63353

D3100 a mostani. Működőképes a D50 is, de az újat jobban szeretem.

Előzmény: Lutra (63348)
dzzsoni Creative Commons License 2015.01.29 0 0 63352

Még megvan, de ritkán használom. D7000 lett a fő vázam. 

Előzmény: Lutra (63347)
ph5.5 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 63351

Jó reggelt :)

 

Én konkrétan most vettem észre hogy ismét némi élet költözött a fórumba.

 

2003. 06 hónapban szóltam itt utoljára bármihez is hozzá... és azt volt a 237. kommentem. Szóval nem voltam régen sem valami aktív :)

 

Én a D50-től 2008-ban váltam meg. Akkor áttértünk két D300-ra. Majd azok is mentek... lett belőle ff. De kb 1.5 éve megint vettünk egy D300-t. A D50 iránti nosztalgia a mai napig megmaradt. Szerettem- néha előkerül 1-1 RAW fájl- de érzem és látom hogy technikailag a mostaniakban több a lehetőség. Viszont ha akkor nincs D50 akkor gyanítom hogy most teljesen máshol tartanék- ha tartanék egyáltalán bárhoz is :)

 

Azt látom hogy a régi típsoknál az ár hihetetlenül összetömörödött az alsó régióban. A D50-t anno mi 185ezer magasságában vettük a CCS-től (akik anno a csoportnak szerezték a Tamron 17-50/2.8 obikat) - most a D50 talán 20e-ért piacképes. És használati értéke megegyezik a 2006-os állapotéval. Egyszer gondoltam rá hogy visszavásárolom... de rájöttem hogy ha az érzelmekre hallgatok akkor még egy halom mindent vissza kellene venni. 2007-ben pl újonnan beszereztünk egy Sigma 10-20-t. A mai napig imádom. Bár már nincs meg... de hűen a márkához 12-24 Sigma lett belőle. A kettő között nem elhanyagolható eltérés hogy a 10-20 szűrőzhető. Azóta az ND1000 és a Cokin lapok csak pihennek. Nincs szívem eladni- majd jó lesz egyszer valamire. 

Előzmény: Lutra (63350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!