Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.21 0 0 22

Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdés, de a napokban vettem pont egy ilyet a belinkelt webáruháztól. Elég jó és masszív kis szerkezet (ahhoz képest, hogy noname kínai gyártmány – sem gyártó, sem minősítés, semmilyen hivatkozás vagy weboldal nincs feltüntetve rajta, sem a műszaki leírásában). Egyetlen hátrányát tapasztaltam eddig – bár sajnos nincs referencia-sugárforrásom hozzá –, hogy a beépített rendszeróra egy vicc (kb. egy órát siet naponta, tehát nem jó semmire). Ezenkívül szerintem bőven túl is van árazva, mert Ebayen ugyanez a típus 25-30 ezer körül elérhető ingyenes szállítással (persze magyar leírás nélkül) – bár biztos ennek is megvan az oka, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy ilyen műszerek egyébként nem igazán kaphatóak csak úgy kereskedelmi forgalomban (úgy értve, a "nagyközönség" számára). 

 

Én egyébként régen (kb. 22 éve) sugárvédelemmel foglalkoztam (azóta tűzvédelemre specializálódtam), de most is érdekel ez a terület, ezért vettem csak magamnak. Az már régen rossz, ha tényleg szükség lesz rá valamikkor. :) 

Előzmény: dorog.zultan (20)
originalqszi Creative Commons License 2022.10.04 0 0 21

Megyen fölfele az ára:(((((

dorog.zultan Creative Commons License 2022.09.21 0 0 20

üdv,

 

ismeri valaki ezt a dozimétert? 

Esetleg valami tapasztalat?

 

DOSE ALARM 800+ 

 

fater69 Creative Commons License 2022.08.19 0 0 19

Még annyit, hogy más hasonló "csináld magad" alkatrész kit is megteszi, csak legyen komplett. Köszönöm.

Előzmény: fater69 (18)
fater69 Creative Commons License 2022.08.19 0 0 18

Üdv mindenkinek! Kicsit nagy a csend, de hátha tud valaki segíteni: keresek Cajoe D-v1.1 Geiger Müller sugárzás mérőt. Ha valaki tud esetleg egy ilyet, vagy van egy felesleges elfekvő darab a fiókjában, légyszi jelezni. Email elérhetőségem: gazpisztoly@mail.com Köszönöm előre is.

jaszy1 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.17 0 0 16

Van egy fölösleges GM-csöves darabom,tartozékaival, bőrtáskájában, pontosan ilyen, és ilyen újszerű esztétika és mechanikai állapotban eladó:

http://forum.rhbz.org/topic.php?forum=1&topic=3

Ára 23000Ft.

Kipróbálással Miskolcon átvehető.Nem postázom! (mert senkivel nem szeretnék vitatkozni utána, ha postázás során eltörik a GM cső benne)

Csillagnyee Creative Commons License 2012.12.28 0 0 15

Sziasztok!
Kaptam egy nagyon régi, talán 68 as orosz GM számlálót. Szerintem gázdetektoros, de eddig még nem tudtam beüzemelni, odáig eljutottam, hogy egy 1.5Vos ceruzaelemmel a mutatóját mozgassa, de sajnos akkor is mozgatja, ha nincs rajta a detektorfej, szóval szerintem ez csak a kalibrálás miatt mozgatja(lehet tekerni egy potmétert, hogy hova álljon a mutató). Sajnos semmit sem tudok a készülékről, hogy hány Volt feszültség kell neki, vagy, hogy milyen detektorfejem van hozzá, illetve, hogy hogy működik. Szerencsére nem buherált, eredeti állapotú, a festékek rajtavannak a csavavégeken. Aki ismeri, vagy sejt valamit a készülékkel kapcsolatban, kérem írjon, be szeretném üzemelni.
Teszek fel róla képeket. A neve sztem RUP-1, és amint látom alfa, béta, neutron és gamma sugárzást is mérne, de mindezt egy fejjel? vagy vannak csövek a készülékben is, azok mit csinálnak?

Arbus Creative Commons License 2011.08.29 0 0 14

Tudja valaki, hol lehet viszonylag jó áron hozzájutni egy ilyen szerkentyűhöz? :)

Pr3s Creative Commons License 2011.06.07 0 0 13

Szia!

 

Hol sikerült hozzájutni, és mennyiért??? esetleg tudsz még ilyen készüléket?? Vagy a tiéd megvan még , nem adod el, vagy esetlegesen bérbe??? válaszod ide várom:

ricky_no1kukaccitromailponthu

Előre is köszönöm!

 

Üdv.: Elnök

Előzmény: Green Peacewood (11)
Balzasz Creative Commons License 2011.04.12 0 0 12

Nem adnád bérbe, ha még megvan a cucc? Kb. 2-3 napra kellene nekem egy ilyen műszer, de sehol nem találok bérelhetőt.

Előzmény: Green Peacewood (11)
Green Peacewood Creative Commons License 2009.11.06 0 0 11
Igen, digitális kijelzőshöz
Előzmény: AntonMohl (10)
AntonMohl Creative Commons License 2009.11.05 0 0 10
Végülis hozzájutottál egy Geiger-Müller számlálóhoz?
Előzmény: Green Peacewood (4)
DECKARD Creative Commons License 2008.06.06 0 0 9
Előzmény: Atay (8)
Atay Creative Commons License 2008.06.06 0 0 8

Most tenyleg nem tudja valaki hogy hol lehet M.o. on kapni digitalis GM szamlalot?

A weben sok van, de azok vagy Ukrajnaban vannak, vagy az USA ban, csak USA szallitassal.

 

En is vennek egyet nem tul dragan.

 

Madárka Creative Commons License 2006.05.23 0 0 7

Sziasztok

 

Kézi dozimétert keresek. Ha van valakinek, pontosan működő darab, szívesen megvenném.

eMM Creative Commons License 2006.02.08 0 0 6
Nemértem mér baj hogy a ház világít majd a sötétben?:)
Előzmény: Green Peacewood (4)
ZE Creative Commons License 2005.03.31 -1 0 5
Tipp: KFKI-ban érdeklődj, vagy Richter mérnöki iroda, vagy méginkább Gamma Művek, meg a gugli (gy.k.: Google) lesz a te barátod...
Előzmény: Green Peacewood (4)
Green Peacewood Creative Commons License 2005.03.31 0 0 4
Elég lenne a csipogós dózismérő. Gerendaházat akarok építettni és sokfelé hallottam, hogy a faanyagra vigyázzak, mert előfordul, hogy olyan helyről hozzák (minél olcsóbban) ahol komoly sugárzás van.(lásd Csernobil és környéke)
belagyi Creative Commons License 2005.03.31 0 0 3

csak a cső kell vagy komplett elektronika?

müszeres vagy elég a csipogós dózismérő?

 

valamint minek kell? :)

(5-6 féle van otthon a polcon :)))

hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2005.03.31 0 0 2

a szamlalo igen draga.

ami sokkal olcsobb az a cso maga (kb 3000 ft). ez egy 0.45 kV alapfeszultsegu cso, amit sajat magadnak kell impulzusszamlaloval ellatni attol fugoen beta vagy rontgensugarzast akarsz merni.

Előzmény: Green Peacewood (-)
Green Peacewood Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1
Annyira drága ? Mert akkor egy ismeretlennek nem nagyon fogják odaadni.
Előzmény: gyengus (0)
gyengus Creative Commons License 2005.03.31 0 0 0
A mûegyetemen. Es inkább kérd kölcsön.
Előzmény: Green Peacewood (-)
Green Peacewood Creative Commons License 2005.03.31 0 0 topiknyitó

Sziasztok

 

Szükségem lenne egy Geiger-Müller számlálóra. A segítségeteket kérném, hogy hol lehet kapni ilyet és kb. mennyiért

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!