Keresés

Részletes keresés

apa79 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 11

Sziasztok!

 

Csak egy kérdésem volna.

Milyen módon tudom a vnc-t blokkolni a gépemen?

Tudom hogy van rajta de nem szeretem ha kiváncsiskodnak utánam, ráadásul a jogaimat is sérti.

 

Köszönettel.

 

M.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.02 0 0 10
én írtam egyszer a rendszergazdának ilyenkor, hogy mivan?:)
Előzmény: HalfDemon (8)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.02 0 0 9
de látod, ha nézik a géped
Előzmény: fokhagymabors (7)
HalfDemon Creative Commons License 2005.04.01 0 0 8

Erre szokott lenni mindenfele jogi szabalyozas.

 Ami, tudomasom szerint, peldaul, tiltja, hogy adott esetben a munkavegzot "titkos megfigyeles" alatt tartsanak, alap esetben.

 Ugyanakkor, ha valami csoda folytan erre megis fel lennenek jogositva (ezt mondjuk, nem hiszem, de ez mar jogi ize) nem is lenne szabad kikapcsolni, hiszen...

 Szoval, ez egyreszt jogi kerdes, es csak masreszt technikai.

Amugy, elmeletileg. Ha kapcsolodva van, a oszes (legtobb) vnc szerver kijelzi, minimum a talcan levo ikonnal.

 Ha meg, ez egy munkahely, akkor lehet atnezni a jogi dolgokat, mivel, van olyan is, hogy munkaugyi birosag...

 Vegso soron, amikor kapcsolodik a nezoke, akkor lehet "anyukadat nezegesd, ne engem" uzenetet irni...

 Elmeletileg, nem figyelhetnek, es emiatt nem is rughatnak ki, gyakorlatilag barmi lehet, de ha tudsz bizonyitani, akkor munkaugyi birosag.

 (Mas elgondolast nem tudok. Nem tudok mas helyzetet elkepzelni, hogy miert figyelhetnenek, hiszen, a te geped et nem nezhetik semmilyen modon legalisan, mas gepet hasznalni, meg elmeletileg munkahelyen szokas...)  

Előzmény: fokhagymabors (7)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.04.01 0 0 7
magyarul ami az én monitoromon, az az övén is. Fasza! Levéltitokról ennyit.
CoolXm Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6

 

Nos,amelyik gépet "szemmel akarod tartani",illetve távolról vezérelni arra telepited VNC server-t,amelyikről irányitani akarod arra pedig a viewer-t.

 

Majd szépen felirod a server ip cimét,és bármilyen gépről tudod vezérelni amelyiken van viewer.Olyan az egész mintha az ottani gép előtt ülnél.

 

Hát igen azért csak óvatosan,mert teljes egészében tudjuk irányitani a másik gépet,ugyhogy idegent nem tanácsos közelbe engedni.

Előzmény: fokhagymabors (1)
HalfDemon Creative Commons License 2005.04.01 0 0 5

nem ez egyszeru arra valo, hogy a halozaton keresztul lehessen szamitogepet vezerelni - gyk. atvenni a eger-billentyuzetet, es latni a monitoron levo dolgokat.

 

fokhagymabors Creative Commons License 2005.03.31 0 0 4

kicsit pontosítva: tehát megtudhatják, mit pötyögök a billentyűzeten? Pl amikor a nickemet írom be... Vagy amikor megnyitom a leveleimet, azt ők is olvashatják? Ez olyan kémizé?

Előzmény: fokhagymabors (3)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.03.31 0 0 3
ha ez fut a melóhelyen, elolvashatják a mailjeimet, vagy amikor írom a hsz a fórumba?
Előzmény: Supporter (2)
Supporter Creative Commons License 2005.03.30 0 0 2
más gépek megfigyelése illetve supportálása
Előzmény: fokhagymabors (1)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.03.30 0 0 1

Vnc vel kapcsolatos kérdések

 

mire jó ez a VNC egész pontosan?

bindera Creative Commons License 2005.03.30 0 0 0
0 0tlet
Supporter Creative Commons License 2005.03.30 0 0 topiknyitó
nincs tippetek, hogy hogyan lehetne leszedni vnc-t vagy átírni a pass-t egy olyan helyen, ahol nincs erre jogosultság?
mármint ha kivitelezhető

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!