Keresés

Részletes keresés

TomRad Creative Commons License 2016.10.14 0 0 410
Fürtöske Creative Commons License 2015.06.19 0 0 408

Nem úgy néz ki, mintha ez a topik pörögne ....

De talán egyszer majd magára talál. :)

Pigyusz Creative Commons License 2010.04.16 0 0 407
Sziasztok!

Most találtam ezt a kerületi honlapot, szeretném figyelmetekbe ajánlani:

http://www.RAKOSMENTE.info
Mentol frász Creative Commons License 2010.03.26 0 0 406
Most látom, hogy ez már régi, de azért megkérdem: aktuális még?
Előzmény: gildi1975 (405)
gildi1975 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 405
Sziasztok! Bocsánat a bepofátlankodásért;de esetleg hátha érdekel valakit közületek:
Ha kedvet érez főállásban egy Rákoshegyi háztartási készülékeket értékesítő kis csapatban dolgozni, hívjon: 0630/6882041 9-16 óra között; vagy küldje el önéletrajzát a gildi@bonair.hu email címre. Irodai NEM ÜGYNÖKI munka a Lőrinci úton. Köszi, hogy elolvastátok! Ildi
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.18 0 0 404
XVII.ker Rákosligeti családi ház

Eladó tulajdonostól Rákosligeten a VII. utcában, nagyon csendes környéken egy 94nm felújított önálló családi ház. Iskola,óvoda, boltok a közelben. Közlekedés kitűnő. Kombicirkó fűtésű, világos, déli fekvésű. A telek mérete: 571nm. 42 nm újonnan épített terasz, rendezett kert,pince,garázs és tároló. 20M-ig III.ker. lakást beszámítok! IÁr: 26.900.000,- 06-30-549-49-34 További fotók az IWIW oldalamon! iNGATLANOSOK kÉREM NE KERESSENEK!!!

Asymov Creative Commons License 2008.12.14 0 0 392
Jómagam 20 éve a Robogó utcai oviba jártam, s ebből kifolyólag csak mértékkel merek nyilatkozni. Viszont volt alkalmam pár éve járni az intézményben, s azt kell mondjam, hogy sokat fejlődőt azóta, kívül belül egyaránt.
Előzmény: donci2 (389)
Szanico Creative Commons License 2008.12.14 0 0 391
Kislányom a Micimackó oviba járt. Nagyon jó, csak dicsérni tudom. Ezért is fordul elő, hogy háromszoros a túljelentkezés.
Szép, nagy udvara van, az óvónők is kedvesek, talpraesettek.
Lányom nagyon sokat "tanult" ott.
Előzmény: donci2 (389)
Fürtöske Creative Commons License 2008.12.13 0 0 390
Én is a Robogó utcai oviba jártam anno. de hát ennek lassan 50 éve. :)
Kislányom a IV. utcaiba járt, az anyja nagyon akarta, hogy oda járjon, nem bántuk meg. De hát annak is már 15-20 éve.
Igazából az tudna jó felvilágosítást adni, akinek a gyereke éppen most jár oviba.
Mert ahogy cserélődik esetleg a vezető, főleg az ovónők, akkor az már nem ugyanaz az ovoda.
Előzmény: donci2 (389)
donci2 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 389
Sziasztok!
Az aszfaltok mellett feldobnék még egy témát. Most állunk ovi választás előtt. A nagyobbik az EGISbe járt, de sajna a kicsit már nem tudjuk odavinni. Itt a körzetes a Robogó utcai. Az udvara nem túl megnyerő, a diriről is hallottam ezt-azt, ugyanakkor többen esküsznek rá.
Nektek esetleg van valami tapasztalatotok? Esetleg más ovi itt a környéken?


ui.: Ezt a szösszenetet feldobom a másik Rákosos fórumra is, úgyhogy ne lepődj meg :)
Fürtöske Creative Commons License 2008.12.13 0 0 388
Folyosói pletyka ..... :(
A melósok mondták a közértbe.
Előzmény: Asymov (387)
Asymov Creative Commons License 2008.12.12 0 0 387
Bizony, bizony, s a dagonya sem akkora már! :)

Azt meg külön örömmel hallom, mint rendszeresen erre autózó, hogy tavasszal egybe leaszfaltozzák! Honnan az infó, van valahol írott formája?
Előzmény: Fürtöske (386)
Fürtöske Creative Commons License 2008.12.12 0 0 386
Na,már nem kell sok, és kész a Bártfai utca! :)
De azt hallottam, hogy állítólag tavasszal jönnek vissza felmarni az utat, és egybe aszfaltozzák az egészet.
Jó lenne, rá férne! :)
De remélem a harsonától a vasútsorig a járdát is megcsinálják, mert már brutális az állapota.
Csak egy kicsit kell elbambulni, hogy akkorát tanyáljon az ember, mint egy ólajtó! :-o)))
Fürtöske Creative Commons License 2008.12.08 0 0 384
- Legyen Ön is Milliomos - -- kérek telefonos segítséget! :-o)))))))))))))))))))
Előzmény: Szanico (383)
Szanico Creative Commons License 2008.12.08 0 0 383
Létezik olyan útfelújítás a kerületben, ahol sikerült betartani a határidőt?
Fürtöske Creative Commons License 2008.12.05 0 0 382
Még a végén kiderül, hogy karácsony előtt kész lesz! :)
Mondjuk jó lenne ha elkészülne.

Nem szeretem a Robogó utcát, mert valahogy zavar, hogy a járda annyira lejt az árok felé.
Mindig olyan érzésem van, mintha ki akarna ficamodni a bokám. :)))
Ebben a reggeli, meg délutáni sötétedő szürkeségben meg nem 100% bóklászni az úttesten. Elég nagy forgalom van.

A Terény utcában meg mintha versenyt ugatnának a kutyák, mikor reggel végig megyek. Pont előttem szokott általában menni valami ujságos féle, és az már kellőképpen felhergeli őket.
Asymov Creative Commons License 2008.12.05 0 0 381

Sár sajna most is van. Én is egy balerínát megszégyenítő módon igyekszem átlibbenni a dagonya fölött. Munkásokat minden reggel szoktam látni, de szerintem nem törnek a sztahanovista gyorsasági díjra.

Viszont a jó hír: úgy fest, hogy a csatornázási rész már kész van, s a Kiskúttól lefelé már elő is van készítve aszfaltozásra.

Előzmény: Fürtöske (380)
Fürtöske Creative Commons License 2008.12.05 0 0 380

Amúgy most mi van a Bártfai utcával?

A hét közepe felé jártam arra, de éppen egy munkást sem láttam napközbe sehol.

Karácsonyi szünet van?

Már nem is megyek arra a vonathoz, mert tiszta sár lesz a cipőm, mire leérek. 

A járda is tocsog attól az agyagos homoktól a Harsona utcától egész végig.

 

Asymov Creative Commons License 2008.12.05 0 0 379
Az első három bekezdéseddel maximálisan egyetértek. A harmadikat annyiban egészíteném ki, hogy valóban mindkét gyűjtőpártban vannak trógerek, s hozzáértők is egyszerre, mind helyben, mind országosan. A különbséget én abban látom, hogy (szerintem) országosan az előbbiek, míg helyben az utóbbiak vannak jelenleg többségben.

 

Az ügyeskedés pedig lehet elszomorító dolog, de a tény az, hogy bárhol a nagyvilágban, mind kormányzati, mind céges szinten így működnek a dolgok, mert egyszerre mindenre sosincs keret (sajnos). S hogy kikerült, vagy sem emiatt valami azt nem tudom. Én is csak az újsághírekre támaszkodom, s az alapján annyi derült ki számomra, hogy a műkődési költségeken próbál spórolni az önkormi (egyébként helyesen), amíg tud.

Előzmény: Fürtöske (377)
Fürtöske Creative Commons License 2008.12.04 0 0 377
Abban én is kicsit egyetértek veled, hogy nem kellene személyeskedni, vagy célozgatni senkinek senkire. Úgy érzem, hogy ez a topik nem erről szólt, és nem is erről szól.

Igen, kicsit elmentünk egymás mellett, mert én az anyagi oldaláról néztem a dolgokat.
Arról az anyagi oldaláról, ami már lassan nem is lesz, ha ez az egész így fog folytatódni tovább még egy-két évig.

Ez nem a polidili, és ezért csak halkan mondom, hogy én személy szerint nem vagyok biztos benne, hogy egy kormányváltás mélységében is hozna érezhető változást anyagi téren, hisz mindegyik pártban van jópár emberke, aki ott feszít akár a parlamentben, akár a médiák előtt, holott régen egy nyugis, csendes kis szobában kellene csücsülniük, amolyan dizájnos rácsozatú ajtó, meg ablak mögött.

Bennem kicsit kavarognak a dolgok, mert igen, köszönhető Leventének, hogy sikerült még "besüllyesztenie" pár dolgot.
Ugyanakkor elszomorít, hogy az ilyen dolgokat így kell beügyeskedni ....
Ráadásul, mert én olyan kis gonoszkodó vagyok, az is eszembe jut, hogy vajon mi került ki esetleg ez miatt (persze, ha egyáltalán kikerült valami), hiszen ha jól tudom, van-volt egy keret, amit ugyi nem lehet túllépni. Vagy pedig mégis csak előkerült ennyi plusz pénz, de honnan, és miért csak így került elő, mikor ezek szerint eleve itt lett volna valahol a helye.
Asymov Creative Commons License 2008.12.04 0 0 375

Asszem picit elbeszéltük egymás mellett, de ez írásban megesik.

A tisztánlátás végett: Ami nem tetszett binya hozzászólásában az a rendszeresen visszatérő "polyityikai" töltetű személyeskedés (amihez természetesen joga van) csak én már kissé unalmasnak találom. Erre próbáltam vicces formában rávilágítani. Ezek szerint mértékelt sikerrel, no de majd legközelebb jobban igyekszem. :)

 

Másrészről a szakmai vitáknak vagyok a híve, amihez a te hozzászólásod jóval közelebb áll, úgyhogy erre jó szívvel reagálnék is:

Amit leírsz, azzal országos/budapesti szinten maximálisan egyetértek, de ebbe a polidilit elkerülendő nem mennék bele. Helyben számomra árnyaltabb egy kissé a kép, mert jobban látom a munkák menetét, mint helyi lakos. Az utca, mint tudjuk önkormányzati projekt a-tól z-ig. S többek között a pénzt is ő teremti elő rá. A költségvetési pénzek egy része, mint tudjuk a törvénynek megfelelően a fővárostól jön ráadásul évről-évre kevesebb. Hogy a többi rész hova kerül, no arra én is marhára kkiváncsi lennék. Úgyhogy ezen részért valóban nincs mit megköszönnünnk.

 

A köszönöm részt én arra értem, hogy az önkormányzat bele vette ezt az utcát is az aszfaltozási projektbe, úgy, hogy annak a pénze mehetett volna máshova is. (pl.: a pedagógusok béremelésbe, új padokba stb stb.) S az számomra is dühítő, hogy lassan készül s remélem, hogy legközelebb más kivitelezőt választanak majd, de amióta az eszemet tudom ez az utca olyan pocsék minőségű már évtizedek óta, hogy rossz viszaemlékezni rá. (Erről szerintem  Szanico bővebben is mesélhetne.) S van még jó pár aszfalt nélküli utca ami beelőzhette volna ezt, s akkor még várhatnánk éveket arra, hogy egyáltalán elkezdjék. S lehet, hogy én vagyok ezügyben nagyon pozitív hozzáállású/pártoskodó/részrehajló nevezd, ahogy jónak látod, de én úgy érzem, hogy a becsúszó hibák ellenére (amik sajnos mindig is voltak és lesznek), hogy Levente alatt felgyorsult a kerület fejlődése s jóval több a pozítív eredmény, mint a negatív. Nos én ezen szándékok összességére értem a köszit.

Előzmény: Fürtöske (373)
Szanico Creative Commons License 2008.12.04 0 0 374
Én sem fogalmazhattam volna jobban, szebben...:))
Előzmény: Fürtöske (373)
Asymov Creative Commons License 2008.11.25 0 0 359
Az lehet, de a tüzes lehellett minden hóbúckát jobb belátásra bír! ;)
Előzmény: Szanico (358)
Szanico Creative Commons License 2008.11.25 0 0 358
Azt hittem, Micimackót fogod ajánlani. Mégiscsak többet ért a hóhoz.... :)
Előzmény: Asymov (357)
Asymov Creative Commons License 2008.11.25 0 0 357
Tárcsázd fel a tudakozót s kérd el Süsü számát! :)
Előzmény: Szanico (356)
Szanico Creative Commons License 2008.11.25 0 0 356
Leesett a hó. Elég szép mennyiség.
Hogyan lesz így készen az utca? Elképzelésem sincs. Havazásban lehet aszfaltozni? Fagyott földet lehet mozgatni?
Felhomályosítana valaki?
:)
Fürtöske Creative Commons License 2008.11.19 0 0 353
:-o)))))))))))
Szóljatok majd! Bár nem ott lakom, 2 utcával arrébb, de viszem a spancimat (lányomé) besegíteni.
Amúgy szelíd egy kutya, de komolyan tud ugatni! :-o))))))))))))
Előzmény: Szanico (352)
Szanico Creative Commons License 2008.11.19 0 0 352
Jó az ötlet. Majd kölcsönkérem a szomszéd rottiját. :)
Előzmény: Asymov (351)
Asymov Creative Commons License 2008.11.19 0 0 351

S mi lenne, ha a munka gyorsítása érdekében az utcában lakó kutyatulajdonosok egyszerre a munkásokra engednék ebeiket, amikor azok felbukkannak? Garantált lenne a "gyors" siker! :)

Előzmény: Szanico (350)
Szanico Creative Commons License 2008.11.19 0 0 350
Két napja elértek a szegéllyel a Diadal útig. Azóta csönd....
A környék kezd hasonlítani háború sújtotta övezetre.
De hogy is fogalmazott Levente nem oly' rég?
"A Kiskút utca természetesen - ahogy a többi, amit elterveztünk és csinálunk - idén el fog készülni. "
Még idén....ez nagyon jó hír....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!