Keresés

Részletes keresés

Édy Endre Creative Commons License 2005.03.22 0 0 15
Ez bonyolult volt. Nem méltó a topicnyitáshoz. :)
Előzmény: pataporc (12)
d_f_csilla Creative Commons License 2005.03.22 0 0 14

Szóval ne legyenek itt defíníciók. Akkor mi legyen? Én is a gyakorlatias, egyszerű megoldások híve vagyok, csak azt nem értem miről kéne itt írni? Olyat már láttam, hogy valaki leírja a fórumban, hogy mit főzőtt ebédre és hogy hogy aludt az éjjel, de azt hiszem ez nem az a kategória ahol ilyenekről írnának az emberkék. Aki idejön azt gondolom elsősorban filozofálgatni akar, tehát a saját okosságait akarja viszont látni írott formában és örülni neki, ha mások fejet hajtanak mérhetetlen bölcsessége előtt. Kicsit gúnyosra sikeredett, de cáfoljatok meg, ha nem így van.

Előzmény: pataporc (12)
aranyviktor Creative Commons License 2005.03.22 0 0 13

 

Nem tudom, nyerésre állok-e, de egyre jobb a hozzáállásom:-)

 

Előzmény: pataporc (10)
pataporc Creative Commons License 2005.03.22 0 0 12

Jo kerdes, igeretes gondolatok.

Rogton ra is jottem, hogy mennyire sokfele agazik az elejen egyszerunek :) gondolt tema.

Hasznos, ha definicio-formaruhat probalunk szabni kicsi temankra? Nekem sokkal kedvemre valobb volna, ha (inkabb intuitiven) morzsakat szedegetnenk ossze az Egyszeruseg erejerol. Rendszer nelkul, csak ugy. Persze ha van erre igeny, nem akarok en locsogni itt egymagamban. :) Nehogy megint valami szornyu agyi spekulaciova redukalodjon a beszelgetes, amit kerulnek, ha lehet. :) A "logikai mocsar" teljesen ellentetes eredeti szandekommal, de ha elfajul a dolog, az agytorna* kedveert szivesen beszallok, hadd deruljon feny szornyu hermeneuta-eloeletemre :) (*a gyes alatt berozsdasodik az agy es nyikorogni kezd). Kisse kepmutatas a reszemrol, de sebaj.

 

Szep, atlathatatlan hozzaszolas ilyen napsuteses kora reggel. :)

 

Egyszeruseg alatt elso korben a gyakorlati, a mindennapi eletvezetes es problemamegoldas teruleten felbukkano Egyszeruseget ertem. Altalaban veve ugy gondolom, hogy haszontalan es meddo a gyakorlatba at nem ultetett okoskodas. Mondhatnank, folosleges, sot akar karos is lehet.

Mennyi ilyen embert latni, aki orult okosan megmondja, hogy mit kellene es hogyan, aztan leul. Nem elorevalobb az, aki cselexik? :)

 

Megyek is futni. :)

Előzmény: d_f_csilla (7)
pataporc Creative Commons License 2005.03.22 0 0 11

Ilyenek ezek a nullazok. Idetojjak a 0-jukat es sose latjuk oket tobbe. Micsoda remek hobbi.

 

Aki meg egyszer kiejti a szajan, hogy 0, azt lefejezem.

Előzmény: pataporc (4)
pataporc Creative Commons License 2005.03.22 0 0 10

O(FF). Tipikusan nehezen lereagalhato bejelentes. Nyeresre allsz?

Előzmény: aranyviktor (6)
d_f_csilla Creative Commons License 2005.03.21 0 0 9
Igazad van, csak olyan van, hogy valaminek a gondolati tartalma számomra nulla. (Hogy tovább idegesítsük a topiknyitót a 0-kal :)).
Előzmény: Törölt nick (8)
d_f_csilla Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7
Minden dolog pontosan annyira egyszerű, vagy bonyolult, amennyire azt a szemlélő, értelmező azzá teszi, vagy pedig ammennyire bonyolultként éli meg. Van akinek pl. egy matek feladat megoldhatatlanul bonyolultnak tűnik, más viszont ránézésre tudja a megoldást. Mindenkinek más az, ami egyszerű. Lehet , hogy egy túlcizellált, nyakatekert körmondatokban megfogalmazott gondolatmenet elég bonyolultnak tűnik, de a gondolati tartalma 0. (Na tessék, itt a 0, amit mellőzni kellet volna :)). Szóval mit is értünk egyszerűség alatt? (Remélem elég egyszerű voltam.)
Előzmény: pataporc (-)
aranyviktor Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6

 

Olla, lefejeltek a Belepomet. :)

:-)))

 

Mibol szeretnel meggyogyulni?

Bechterew kór nevezetű, bénuláshoz vezető fájdalmas izületi betegség.

 

 

Előzmény: pataporc (5)
pataporc Creative Commons License 2005.03.21 0 0 5

Olla, lefejeltek a Belepomet. :)

Mibol szeretnel meggyogyulni?

Előzmény: aranyviktor (2)
pataporc Creative Commons License 2005.03.21 0 0 4
Node mihez?
Előzmény: kavkaz (0)
pataporc Creative Commons License 2005.03.21 0 0 3

Hat ebben az egvilagon semmi bonyolult sincsen. A gondolatmenet konnyed, levegos, atlathato. A fogalmazas ugyan veretes, de ez leginkabb negy ev egyetemi csiszolas kovetkezmenye. :)

Es latod, eppen errol irtam. Hogy az altalanos ertelmezes szerint az egyszeruseg valami lebecsulendo ertelmi fogyatekossag volna. Ugyhogy szepen alahuztad az alapgondolatot. :)

Előzmény: Törölt nick (1)
aranyviktor Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2

 

Én kérem együgyű vagyok. Egy ügyem van, szeretnék meggyógyulni.

 

 

Előzmény: pataporc (-)
kavkaz Creative Commons License 2005.03.21 0 0 0
A 0 egész egyszerűen nélkülözhetetlen!
Előzmény: pataporc (-)
pataporc Creative Commons License 2005.03.21 0 0 topiknyitó

Ez a topik most azert nyilik, hogy eloszlasson egy felreertest. Aztan, ha ezt megtette, mar batran folydogalhat masfele.

Szoval valahogy tul sokszor futok bele abba a gondolatba, hogy az Egyszeruseg affele Egyugyuseg volna, fonnakadt szemek, csendesen csopogo nyal, kisse oldalra billent fej. Pedig dehogy. (micsoda erveles! :))

Micsoda irigylesre melto elet, ha valaki (ujra) fel meri fedezni a Dolgokban Rejlo Egyszeruseget!

 

Most pedig jojjenek a Gondolkodastol Tulmelegedett Agyak es frocsogjenek. :) De ezt el kellett mondanom.

Mire valo a tulzasba vitt Okossag? Nem lehet, hogy neha csak hatraltat minket? Es vajon az Okossag egyenlo volna a Bolcsesseggel? (persze, hogy nem. De vajon honnet ez a majdnem minden melyen ott lappango elofelteves?)

 

Tessek reagalni. A nullakat kernem mellozni. Koszonom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!