Keresés

Részletes keresés

epdm2 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 33
Kb.  1/10-ét éri.   ha megtalálom, linkelem a forrást
Előzmény: Törölt nick (31)
Tobias Rieper Creative Commons License 2010.05.08 0 0 32
http://www.measuringworth.com/uscompare/

többféle száámítási módszer közül is választhatsz
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 31
Sziasztok!
Én arra lennék kíváncsi, hogy 1934 ben 1 US$ ma mennyit ér???????
Sehol nem találom a választ.

Köszi: Pisti
directrix Creative Commons License 2007.03.30 0 0 30

Egyszerű!

 

Fordítsd meg a kérdést:

- Meddig akarom befektzetésként kezelni a pénzem (lejárat).

- Mennyire biztos legyen a tőke és a hozam mértéke (betonbiztos /Állampapír/ <->  kis kockázat /bankbetét, tőke biztos, hozam is az, de lehet, hogy lenne jobb/ <-> közepes kockázat /kötvény, sem a tőkje sem a hozam nem biztos, de a veszteség mértéke korlátozott, általában jobb mint a bankbetét/ <-> nagy kockázat /részvény, sem a tőke, sem a hozam nem biztos, jelentős nyereségek, komoly vezsteségek lehetősége mellett/ <-> hazardírozok /szerencsejáték/).

Ezt követeőn meglehet modani mi lehet az ami ennek megfelel (Időtáv és kockázattűrő képességed, mértéked)...

Előzmény: mad006 (29)
mad006 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 29

Köszi! Sikerült megint összezavarodnom! (az első hozzászólásom pont erről szólt) Most akkor kire hallgassak? :-)) Seeeegíííítséééég!!! :-))))

BigBacon Creative Commons License 2007.03.30 0 0 28

"Márcsak azért is mert két kis ördög ott vigyorog az ilyen tanács mögött. Az egyiket "mikor lesz ez megint legközelebb?" -nek...."

 

Nem ajánlásnak szántam, hanem a dollár vs euró "színuszosságára" próbáltam rámutatni. Egyébként fogalmam sincs, mikor fordul vissza a dollár, és arról sem, hogy egyáltalán visszafordul-e az elkövetkező 1000 évben :-))

Előzmény: directrix (27)
directrix Creative Commons License 2007.03.29 0 0 27

Hogyan is mondják a "banki" reklámok: A múltbeli hozamok nem jelentenek igéretet a jövőbeli hozamokra ... Szóval csak óvatosan a régebben több is volt tanáccsal ...

Márcsak azért is mert két kis ördög ott vigyorog az ilyen tanács mögött. Az egyiket "mikor lesz ez megint legközelebb?" -nek, a másikat meg "és mindent együtt véve nem lehet, hogy többet kapok másra pénznemre átváltva?" -nak hívják...

Előzmény: BigBacon (26)
BigBacon Creative Commons License 2007.03.29 0 0 26

"Remélem addigra megközelíti majd (legalább egy rövid időre :-))) a 195-ös árfolyamot és nem kell majd a fejemet a falba vernem, hogy nem váltottam át januárban"

 

 

Ahogy átváltod 195-ön, pár hónap múlva 210 lesz az árfolyam, ahogy az lenni szokott. Ha nem kenyérre kell, ne add el.

A sokéves charton piros pacával jelöltem be, hogy 85-ben és 2002-ben 90%, illetve 50%-kal erősebb volt a dolcsi a jelenlegihez képest. Most van az alján, szamárság realizálni a veszteséget.

Előzmény: mad006 (25)
mad006 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 25

Köszönöm directrix a gyors és segítőkész válaszod!

Az összeg nem túl nagy, csak nekem számít sokat ez a pár millió. (persze csak Forintba átszámolva) :-))

A devizával semmit nem buktam mert ebben kaptam egy ideig a fizetésemet és csak ki akarom várni azt az időszakot, amikor már elég jól járhatok vele. Persze nem akarok kockáztatni sem és én is úgy gondolom, hogy ennél rosszabb már nem lehet. Hozzáértő sem vagyok és nem látom, hogy mik lehetnek a következményei egy esetleges USA-Irán konfliktusnak vagy ha Irán a devizatartalékait tényleg Euróra váltja, esetleg ha leváltják Busht...stb.

A zöldhasúkat pedig nem akarom sokáig tartani, mégpedig abból a megfontolásból hogy eléggé kiszámíthatatlan és labilis az árfolyama. Legkésőbb nyár végén át akarom majd váltani Forintra és/vagy Euróra. Remélem addigra megközelíti majd (legalább egy rövid időre :-))) a 195-ös árfolyamot és nem kell majd a fejemet a falba vernem, hogy nem váltottam át januárban. :-)))

ui.: nem hiszem, hogy csak nekem fáj a fejem a devizám miatt! :-D

 

Előzmény: directrix (24)
directrix Creative Commons License 2007.03.28 0 0 24

Attól függ.

 

Mekkora összeg;

Mennyi ideig kívánod tartani;

Milyen "áron" szerezted;

Mi a célod vele.

 

Kisebb összeg esetén váltsd át, nem éri meg a kínlódást és az idegeskedést;

Nagyobb összeg esetén, ha utazáshoz, devizatartalékra van szükséged (rövid táv), akkor javaslom váltsd át euróra (rövid távon inkább az EUR erősödése várható -pontosabban kicsi az esély a dollárhoz képesti gyengülésre - kamatok, makrogazdasági helyzet);

Ha hosszabb távon gondolkodol, ráadásul most vetted, vagy már sokat buktál rajta ("mostmár úgyis mindegy"), és kockázattűrő vagy akkor meg lehet próbálni várni az átváltással (a jelenlegi helyzet elég rossz, nem biztos, hogy sokkal rosszabb lesz, de esetleg javulhat - de nem hiszem), ugyanis az EUR -hoz képest lehet hogy jobb nem lesz, de más tekintetben inkább a forint gyengülése várható.

 

Más: Bárhogy is döntesz javaslom devizaszámlán - lehetőleg nem azonnali, hanem úgynevezett T+2 napos konstrukción - keresztül tedd (átváltás EUR -ra, illetve beváltás forintra). Valutaként, illetve azonnali ügylet esetén sokkal rosszabbul jársz (spreadek sokkal magasabbak)!

Előzmény: mad006 (23)
mad006 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 23
Sziasztok! Van egy kisebb összegem dollárban. Szerintetek várjak még a Forintra átváltással, esetleg Euróra váltsam? A sok elemzés már összezavarja az embert... :-(
breien Creative Commons License 2005.03.26 0 0 22

Egy kis kiegészítés

 

Talán  ez  is  indokolja.

Előzmény: breien (21)
breien Creative Commons License 2005.03.26 0 0 21

Erre gondoltál?

 

Sziasztok.

 

Asszem,  várható  volt.

Talán  ennek  is  köze  lehet  az  erősödő  USD-hez.

Előzmény: Törölt nick (18)
profitgyar.com Creative Commons License 2005.03.25 0 0 19
Sziasztok!

 

Még egy ok a dollár erősödéséhez:

 

USA adókedvezmény

 

Bloomberg hivatkozása egy New York Times cikkre, 2005.02.01.

 

USA vállalatok a külföldön megtermelt nyereség után 2005-ben, egyszeri adókedvezmény keretében (a kedvezmény része a 2004-ben elfogadott adótörvény módosításnak) a szokásos 35% után csak 5,25% adót fizethetnek, ha a nyereséget hazautalják és igazolják, hogy az USA-ban használják fel (beruházásokra, munkahelyteremtésre, vagy akár adósságcsökkentésre).

A lehetsőg egyik nagy nyertese a gyógyszerszektor lehet a cikk szerint.

Előzmény: Törölt nick (18)
profitgyar.com Creative Commons License 2005.03.24 0 0 17
Sziasztok!

Elnézést, hogy a topik címének csak a második felét használom a következő hozzászólásomhoz. A deviza piacon befektetőknek érdekes lehet az euró gyengülése a dollárral szemben.

Az euró az elmúlt napokban jelentősen veszített értékéből a dollárral szemben. Kilépve a rövid távú emelkedő trendcsatornából, az 50 napos mozgóátlag alá esett. Ez sok kereskedő szerint a dollár vétel megerősítését jelentette.

A következő támaszszint, ami 1.2730-nál található, ahol a 200 napos mozgóátlag is bejön a képbe. Az 1.2730-as szint azért is fontos, mert ennél a szintnél egy több évre behúzható emelkedő trendcsatornából is kilépne az euró, ami komolyabb esést feltételez.

profitgyar.com Creative Commons License 2005.03.23 0 0 15
Sziasztok!

2004.02.23. a BUX értéke 9700, 2005.02.23. a BUX értéke 16778 pont. Ez azért nem rossz hozam. A nagy külföldi befektetők valószínűleg nem 10 napja a történelmi csúcson vásároltak be. A forint gyengülése egyelőre elenyészőnek tűnik, ahhoz a hozamhoz képest, amit az elmúlt hónapokban az értékpapírokon, határidőn el lehetett érni. A forintgyengülés – nagy esély van rá szerintem, hogy tovább gyengülhet – azoknak a hazai befektetőknek kedvez, akik nemzetközi piacokon tartják befektetésük kisebb-nagyobb részét.

etuki Creative Commons License 2005.03.21 0 0 12
Nem semmi, hogy vágod ezeket a dolgokat!!!Minden elismerésem.:)
etuki Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7
Szerinted mennyi ideig fog tartani a tőzsde mélyrepülése?
Előzmény: Törölt nick (6)
etuki Creative Commons License 2005.03.21 0 0 4
S mindez azért mert magyar.
Előzmény: Piri (3)
Piri Creative Commons License 2005.03.21 0 0 3
a magyar piac= negatív hírre negatívan reagál, pozitív hírre negatívan reagál Ha nem történik semmi pozitíven reagál! -:)
bindera Creative Commons License 2005.03.21 0 0 0
d0llár
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 topiknyitó
Milyen hatással van a magyar értékpírokra a gyengülő Forint és az erősödő Dollár? Tények,vélemények,elemzések...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!