Keresés

Részletes keresés

marcipannyuszi Creative Commons License 2011.02.13 0 0 718

Gyuricza Péter a díjakról az m1-en

marcipannyuszi Creative Commons License 2011.02.12 0 0 717

Közeledik március 15-e, a Kossuth- és Széchenyi-díjak ünnepélyes átadásának dátuma, amely már erősen foglalkoztatja elsősorban a jobboldalhoz köthető értelmiség egy részét: vajon nyolc év kihagyás után kiket ismer el ily módon a konzervatív oldal számára kedves második Orbán-kormány?

Kirívó példa Blaskó Péter 2008-as gesztusa. A Kossuth-díjra előterjesztett színművész akkor azzal az indokkal utasította el a díjat és a vele járó - az aktuális átlagbér ötszörösét jelentő - pénzt, hogy majd akkor fogadja el az elismerést, ha "ismét demokrácia lesz Magyarországon".

Mint az akkor regnáló Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek nyílt levelében írta: "Nem óhajtok Önnel kezet fogni! Ha megtenném, nem simogathatnám meg soha többé a gyermekeim arcát, feleségem kezét." Sokan vélik úgy, Blaskó akkori tiltakozása a jobboldal legfőbb közellenségével szemben, idén elnyeri méltó jutalmát egy ismételten odaítélt Kossuth-díj formájában. Az elismerés jogos voltát, a színész művészi kvalitásait az ellenoldal sem vitatja.

 

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=822439

 

Ez már előzetes?

 




AronSatie Creative Commons License 2007.03.25 0 0 716

Miert, a Kern nem jo szinesz?

 

Előzmény: molar (715)
molar Creative Commons License 2007.03.20 0 0 715

 

Na, megkapta Kern is.

Végigmennek a 7i7 minden résztvevőjén?

 

molar Creative Commons License 2005.10.30 0 0 714

 

Ma reggel a Napkelte című ballib promóciós műsorban láttam a Gálvölgyit új kabaréja kapcsán.

A bemutatóban előadott száma alapján kérem, hogy a legközelebbi munkanapon -szerda- adja vissza a Kossuth-díjat.

Legalább ne Kazal László számát próbálta volna "frissíteni". Így sokkal jobban kijött Gálvölgyi tehetségtelensége.

 

Persze ezt a véleményt nem kell elfogadni a rajongóinak, csak úgy mondom, aki figyelembe veszi, nehogy pénzt dobjon ki a Mikroszkóp szinpadi erőfeszítésére.

 

Előzmény: Perichole (711)
molar Creative Commons License 2005.07.17 0 0 713

 

Szóval még a Népszabadság szerint is rossz színész Gálvölgyi.

 

Előzmény: things (712)
things Creative Commons License 2005.05.25 0 0 712

A Medve című Csehov darab egy jelenetében -amit a tévé bemutatott- igen gyenge volt Gálvölgyi

 

Meg van az új MGP!   ......???      :)))

Előzmény: molar (703)
Perichole Creative Commons License 2005.05.25 0 0 711

Gálvölgyi győzött

(Zappe László, Népszabadság, 2005. május 25.)

 

"Gálvölgyi János megsemmisítő győzelmet aratott. A múlt héten a Madách Színház stúdiójában bemutatták Csehov három egyfelvonásosát Három komédia címmel, Darvas Iván rendezésében, Kovács Yvette semleges díszleteiben és jelmezeiben, Gálvölgyi főszereplésével, valamint Kiss Mari és Lőte Attila közreműködésével.

 

Az első darab, a Leánykérés még egészen a várakozásaim szerint zajlott. Lőte Attila szakszerűen szabványos, amint habókos öreg orosz földbirtokost ad, Kiss Mari szatirikusan éles, karikaturisztikusan markáns a rút és kellemetlen eladó lány szerepében, Gálvölgyi pedig negédes idiótára veszi a félénk, frakkos kérőt, felékítve a tőle évtizedek óta ismerős grimaszokkal és gesztusokkal. A második darab, a Medve már kész katasztrófa. Itt Kiss Mari is közhelyesen játssza a bánatával-hűségével hivalkodó özvegyet, Lőte Attila vén inasa viszont olykor emberien elrajzolt. Gálvölgyi azonban minden emberszerűt száműz a medve, a követelését behajtó goromba szomszéd birtokos alakjából. Kitüntetésekkel feldíszített gimnasztyorkájában lehetne egy hatalmaskodó házmester vagy izgága hivatalnok, de legkevésbé sem az a durva, kemény férfi, akit egyfelől lenyűgöz a női erély, és aki másfelől áttöri az asszonyi képmutatást.

Csehov szövegeit persze mindig, ezúttal is, sokféleképpen lehet értelmezni, és láthatunk is az előadásban az abszurditás felé mutató, vélhetően rendezői ötleteket. A goromba látogató például valahányszor úgy dönt, hogy rendíthetetlen maradási szándéka jeléül leüljön, egy hintaszékbe huppan, amely megbillen, s ő riadtan fölpattan. Minden más szék meg öszszetörik érintésére. Gálvölgyi előadásában mindannyiszor kabarészabványnak hatnak a technikásan kivitelezett akciók, értelmük, netán összefüggésük a történettel, a szituációval, a jellemmel nincsen.

Végül Gálvölgyi ismét frakkot ölt, visszavedlik siránkozó slemillé, és elmondja a papucsférj panaszát A dohányzás ártalmasságáról címmel. Ezt egykor Darvas Iván feledhetetlenül mondta. Gálvölgyi ismét csak az első jelentést szólaltatja meg: a feleségétől elnyomott nyomoronc nyakunkba önti röhejes sirámait. A tragikus és groteszk emberi sors már nem szólal meg.

Gálvölgyi mindig ambicionálta, hogy ne csak népszerű mulattatónak, de komoly művésznek is tekintsék. Komoly szerepeiben azonban jelentéktelen volt. Most itt volt az alkalom komoly, ám mulatságos alakításokra. Gálvölgyi azonban legyőzte Csehovot, az írót és Darvas Ivánt, a rendezőt. Egyetlen estén két zsenit. Végtére ez is teljesítmény."

Előzmény: molar (703)
csakis_3 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 710
http://www.origo.hu/valasztas/20020413avegyepszer.html

Hivatalos infót nem olvastam róla.
Előzmény: ájvenho (709)
ájvenho Creative Commons License 2005.05.22 0 0 709

Mi a hivatalos indok?

 

Jó lenne, ha beillesztenél valami konkrétat, köszi.

Előzmény: csakis_3 (708)
csakis_3 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 708
Mert a fia kérte.
Előzmény: ájvenho (705)
cucu Creative Commons License 2005.05.22 0 0 707
Sose lehet tudni... Igény volna rá....
Előzmény: ájvenho (706)
ájvenho Creative Commons License 2005.05.22 0 0 706
Remélem nem írt Sztálint dicsőítő verset, mint Eörsi István?
Előzmény: ájvenho (705)
ájvenho Creative Commons License 2005.05.22 0 0 705
OK, na de miért kapott Kossuth díjat?
Előzmény: csakis_3 (702)
AronSatie Creative Commons License 2005.05.21 0 0 704
Ezzel az erovel allithatnam barmelyik, neked kedves ismerosodrol, hogy csotanyokkal kozosul, mert te nem irhatnad, hogy hazudok, csak akkor, ha azonos vagy ama ismerosoddel. Minthogy pedig nem lehetsz azonos vele, tehat en igazat allitok, es az illeto valoban csotanyokkal kozosul.

Logikabol ez valoban elegtelen.

Cucu: maradj a dajkameselesnel!
Előzmény: cucu (683)
molar Creative Commons License 2005.05.21 0 0 703

 

A Medve című Csehov darab egy jelenetében -amit a tévé bemutatott- igen gyenge volt Gálvölgyi.

De nem is ilyen dolgok miatt kapott Kossuth díjat.

 

csakis_3 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 702
Vegyépszer elnöke: Nagy Elek, apja Méhes György.
Előzmény: ájvenho (700)
csakis_3 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 701
Okfejtésed helytelen, mint már töbször mondtam. De ezt felfogni úgy látom számodra nehéz.
Előzmény: cucu (699)
ájvenho Creative Commons License 2005.05.21 0 0 700
Az ki?
Előzmény: csakis_3 (696)
cucu Creative Commons License 2005.05.21 0 0 699

Másról kezdesz beszélni. A logikai okfejtésem teljesen helyénvaló, márpedig erről kezdtünk beszélni.

Azért kösz a kritikát! Bírom én!

Előzmény: csakis_3 (698)
csakis_3 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 698
Mert elrohansz a tények mellett.
Előzmény: cucu (697)
cucu Creative Commons License 2005.05.21 0 0 697
Hidd el, én igyekszem, de mindig arra a következtetésre jutok, hogy nekem van igazam! Ez van.
Előzmény: csakis_3 (695)
csakis_3 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 696
A vegyépszer vezetőjének papája miért kapta? Mert olyan jó lelbarát volt a fia!

(Én is tudok ilyeneket mondani. Ráadásul ez igaz is.)
Előzmény: ájvenho (694)
csakis_3 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 695
Neked kellene jobban elgondolkodni, és rájönnél, hogy nincs igazad. Ezt mondom már elég rég óta, de hát nem fogod fel.
Előzmény: cucu (693)
ájvenho Creative Commons License 2005.05.21 0 0 694

Mire kapta Gál Földy?

 

Mer' jókáder vóót.

 

Miazhogy.

 

Azóta asztán megálllás nékű' nyomja.

 

Mekke' dógozni a júdás pézé'.

cucu Creative Commons License 2005.05.21 0 0 693

Lehet. De most nekem volt igazam!

Gondolj bele jobban!

Előzmény: csakis_3 (692)
csakis_3 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 692
Bocs, de ez az igazság. Egyszerűen számodra mindenből csak az következik, amit te következtetni akarsz, a tények nem is érdekelnek.
Előzmény: cucu (691)
cucu Creative Commons License 2005.05.21 0 0 691
Értettem, kérek engedélyt....
Előzmény: csakis_3 (690)
csakis_3 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 690
Logikából egyes, leülhetsz.
Előzmény: cucu (689)
cucu Creative Commons License 2005.05.21 0 0 689

Ez csak a te agyacskádban van így.

 

Ő maximum azt mondhatná, hogy nem hiszi el, amit én mondok. Ezt el tudom fogadni. De Ő tovább megy: határozottan kijelenti, hogy amit mondok, az nem igaz.

Ebből következik, hogy Ő = GJ-al.

 

Ahhoz pedig, hogy én állítsak valamit, nem feltétlenül kell GJ-al azonosnak lennem.

puszi

Előzmény: csakis_3 (687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!