Keresés

Részletes keresés

Tereza Creative Commons License 2009.02.19 0 0 164

Szia!

Nagyon rendes vagy, hogy ezt írod.

Tulajdonképpen cukorbeteg vagyok, csak nem akarom tudomásul venni (még nem nyúltam a gyógyszerhez, amit egy éve kaptam), de igyekszem nem enni cukrot.

Tea üresen nem probléma, kávét nem iszom. Madártejet és pudingot édesítőszerrel (canderel porral) készítem, dzsemet folyékonnyal-polisweettel. Nem is a melléíkzzel lenne problémám - ezeknél nem érzem, hanem vannak olyan éd.szerek, amelyeket a szervezetem nem bírja, és általában azokkal szoktak sütni (pl. glukonon).

Ha pl. kuglófról van szó, ahol kell egy bizonyos mennyiségű cukor, azt valszeg nem lehet helyettesíteni egy kis folyékony édesítővel, vagy pehelykönnyű porral, amiből súlyát nézve a cukornál kevesebb kell , és ezáltal talán hiányozna a massza térfogatából. Vagy tévedek?

Szóval nem idegenkedem tőle, csak még nem jöttem rá, hogy mivel, vagy melyikkel tudnám helyettesíteni. (Lidl nincs a közelünkben.)

Amúgy kész vagyok elfogadni a teljes kiőrlésű liszteket, vagy reform féle gabonákat akár süteményekbe is.

 

Előzmény: jkiacz (162)
jkiacz Creative Commons License 2009.02.19 0 0 163
Szia!

Ezeket a szilikon sütőformákat hol vetted és mennyiért?

Nagyon jól néznek ki!
Előzmény: hannabori (155)
jkiacz Creative Commons License 2009.02.19 0 0 162
Szia !

Miért nem ehetsz édeset?
Esetleg édesítővel? Semmi különbség a cukor és az édesítő között.
Én is édesítőt használok a sütibe és nincs mellékíze.
Lildl-ben lehet kapni 250-300 ft között .Üveges és ha minden igaz 320 ml -es kiszerelésben van.
Kicsit idegenkedtem tőle míg az egyik barátnőm nem vett egyet és meg nem kóstóltam nála kávéba vagy sütibe.
Nagyon kellemesen csalódtam és vettem én is.Azóta mindenbe azt használok és nem is érzi senki a különbséget.
Előzmény: Tereza (158)
jkiacz Creative Commons License 2009.02.19 0 0 161
Szió!

Jó pár válogatás után sikerült megtalálnom a kuglóf formát!
Bergert vettem. Nem bántam meg mert nagyon jó.
Én nagylány fejest ugrottam a mélyvízbe,jó nehéz kuglóffal kezdtem.Fekete erdei meggyest csináltam.Jól sikerűlt ,nagy keletje volt.Aznap még bekevertem egy márványos kuglófot.Az is jól sikerűlt.
Ha érdekel valamelyik recept akkor szólj és küldöm.
Előzmény: Zitka (160)
Zitka Creative Commons License 2009.02.06 0 0 160

Szerintem nincs nagy különbség a sok szilikon forma között. Legfeljebb abban, hogy van-e benne fém merevítés (pl. Tefal muffintepsi).

A "noname"-ek közé tartozik ez a Berger is...

 

Aktuális: a Lidlben 999-ért van szép piros rózsakuglóf forma. :-)

Előzmény: jkiacz (159)
jkiacz Creative Commons License 2009.02.05 0 0 159
Sziasztok!

Berger kuglóf formáról szeretnék véleményt kapmi! Ugyanis készülök egy ilyet venni! Mennyire megbizható márka! Ha valakinek van ilyene akkor írjon a tapasztaláról!

Köszönöm
Tereza Creative Commons License 2008.10.20 0 0 158

Jaj de szép, gusztusos!

Kár, hogy nem ehetek édeset, de biztosan sokan meg fogják kóstolni.

Előzmény: Zézé11 (157)
Zézé11 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 157
A képek lemaradtak:
Zézé11 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 156
Sziasztok!

Én ezt a feketerdei meggyes kuglófot ajánlom nektek:

Feketeerdei meggyes kuglóf
Hozzávalók: 22 dkg vaj vagy margarin, 25 dkg cukor, 1 cs. vaníliás cukor, 5 tojás, 35 dkg liszt, 1 cs, sütőpor, 1 ek rum, kevés vaníliaaroma, 10 dkg olvasztott csoki, 125 ml tejszín, 1 üveg meggykompót lecsepegtetve, 2 ek meggylé
A csokit megolvasztjuk.
A margarint, cukrot, vaníliás cukrot, vaníliaaromát, rumot nagyon habosra keverjük. Egyenként, fél-fél percig a tojássárgákkal tovább keverjük krémesre. A sütőporos lisztet felváltva a tejszínnel és meggylével hozzákeverjük. Kétfelé vesszük. Az egyik felébe az olvasztott, de már kihűlt csokit belekeverjük. A felvert tojásfehérjét kétfelé véve beleforgatjuk a tésztákba. A végén a sárga tésztába a liszttel megszórt meggyet keverjük. Kanállal váltakozva a kétféle tésztát a formába tesszük.
180 fokon 60 percig sütjük. Nekem még 15 perc kellett, a tetejét a végén sütőpapírral lefedtem. Tűpróba ajánlott!
Fehér csokimázt lehet rácsurgatni díszítésként.
hannabori Creative Commons License 2008.09.30 0 0 155

Csináltam mégeggyet:)

 

 

Ezeket vettem:

1 tortasütő, 1 kuglófsütő és egy pici, és egy nagy muffinsütő:

 

Előzmény: hannabori (154)
hannabori Creative Commons License 2008.09.30 0 0 154

Most próbáltam ki először ezt a szilikon kuglófformát,

több tésztából csinálom legközelebb. A díszítés is 0, de majd' szétszedte a gyereksereglet, örülök hogy fotó egyáltalán lett róla...

 

Árvacsalán Creative Commons License 2008.07.20 0 0 153

Tegnap esti.

florentine Creative Commons License 2008.04.22 0 0 152

Én sütöttem hétvégén. Életem legjobbja lett, és magam is meglepődtem az eredményen. Pontos receptem nincs sajnos, a mennyiségek csak körülbelüliek, technikában pedig az elmúlt hónapok tapasztalatait ötvöztem. Jó párszor sütöttem már kuglófot, az utóbbi időben a Stahl receptje alapján, ez a recept is nagyjából az.

 

Reggel kovászt kevertem: kb. 10 dkg liszt, 1 dkg élesztő, 1,5 dl langyos víz, 1 evőkanál cukor. 8 órát pihent.

 

Tészta: a kovász, 50 dkg liszt, 2 egész tojás, 2 dl tej, 10 dkg cukor. Géppel laposan összedolgoztam és amikor már szép volt a tészta, hozzáadtam kb. 7 dkg langyos vajat. Elfeleztem, és az egyik feléhez még 2-2 teáskanál kakaóport és porcukrot adtam, majd tovább dagasztottam. A végén a tészta hólyagos volt, aránylag lágy, kicsit ragadós.

Langyos helyen duplájára kelesztettem, majd formáztam, kivajazott, lisztezett formába tettem és másodszor is hagytam kelni. Előmelegített sütőben közepes lángon kb. 30 perc alatt sült meg.

 

 

Az eredeti 10 dkg vaj helyett azért ment bele 7, mert látszott a tésztán, hogy nem kíván többet. A kakaós részt mindig kicsit keserűnek éreztem, azért tettem bele a porcukrot, ez jó ötlet volt.

És ami meglepett: a tészta szinte selymes volt, nem száradt egy kicsit se, az utolsó szelet két nap múlva szinte ugyanolyan puha volt, mint sütés után.

A kovász szerintem nagyon jót tett neki, és az egész tojással sem volt gond (eredetileg 3 sárgája kell bele, de kb. 12 fehérjém van a hűtőben, nem akartam tovább növelni a számukat).

 

VKOrsi, remélem jársz erre, lényegében a kalácsodat ültettem át kuglófra, fantasztikus lett, köszönet érte!

 

Előzmény: medvemacs (151)
medvemacs Creative Commons License 2008.04.19 0 0 151

Egy ideig még 30 °C alatti hőmérséklet várható.

Újabb kísérlet, valaki? :)

Árvacsalán Creative Commons License 2007.08.05 0 0 150

Köszi szépen!

Azóta már sütöttem egy másikat,az előző receptből szintén,csak a kakaós részébe tettem csokidarbokat,a nem kakaós részébe meg citromhéjat.

Eléggé sikere volt  : ))

Előzmény: JamiC (149)
JamiC Creative Commons License 2007.07.29 0 0 149
Gratula a kuglófodhoz!! :))
Előzmény: Árvacsalán (146)
Árvacsalán Creative Commons License 2007.07.22 0 0 148

Kakaósat rumos-mazsolásat,de nem kelt tésztából,hanem sütőporosból.Igazából nem régen kezdtem el sütiket csinálni,úgyhogy egyelőre még csak egyszerűbb dolgokkal kezdek.

Előzmény: apragel (147)
apragel Creative Commons License 2007.07.21 0 0 147
Hát, ezt meg tudom érteni! :) Gratulálok egyébként a kuglófhoz. Milyet csináltál?
Előzmény: Árvacsalán (146)
Árvacsalán Creative Commons License 2007.07.21 0 0 146

Nohát,

ha valakit érdekel,ma megsütöttem életem első kuglófját,egészen finom lett,kijött a formából is,szóval most ennek örülök : ) de legközelebb  csak akkor kapcsolom be a sütőt,ha nem lesz melegebb 30 foknál : )

Árvacsalán Creative Commons License 2007.07.18 0 0 145

Köszönöm szépen a válaszokat,hát nagyon kíváncsi vagyok,mi sül ki belőle... : )

Beszámolok majd az eredményről.

apragel Creative Commons License 2007.07.18 0 0 144
Az én kuglófformám kb. 20 centi magas. A sütőmben 3 állás van, én az alsóra szoktam tenni. Valóban az a legjobb, ha a tészta kb. a forma magasságűnak 2/3 részéig ér fel, főleg, mert utána még keleszteni kell - én ugyanis a kelt tésztából készült kuglófra esküszöm. :) A formát nem kell semmibe beleállítani, mehet egyenesen a rostélyra. Ja, és a kelt tésztából készülő kuglófot 190-200 fokon kell sütni. Sok sikert a sütéshez!
JamiC Creative Commons License 2007.07.17 0 0 143
Szia!

Már néhányszor sütöttem kuglófot, de még nem vagyok profi benne :) ezért inkább vártam, hogy hátha valaki tapasztaltabb válaszol Neked...
De akkor megpróbálok én válaszolni...

Próbáld meg úgy elhelyezni a formát a sütőben, hogy nagyjából középen helyezkedjen el (ez lehet, hogy csak úgy fog sikerülni, ha legalulra teszed a rácsot - ha nagy méretű a formád)
Hát, hogy meddig érjen... az a tésztától függ :) de az ilyen sütőporos vagy élesztős tésztáknál általában érdemes betartani, hogy 2/3-ig, maximum 3/4-ig töltsd csak a formát.
A gázsütővel kapcsolatban nem tudok sajnos segíteni... de én szerintem kb közepes lángon sütném... (magánvélemény)

És végül néhány recept:

<a href="http://www.rama.hu/suto/index.php?modul=recipe&page=adatlap&rid=24" target="_blank">1</a> Fahéjas

2 Joghurtos-csokoládés

(és még többet is találhatsz a rama.hu oldalon!)

Remélem segítettem! (és majd számolj be itt, hogy milyen lett!)

Sikeres sütögetést!

Üdv,
JamiC
Előzmény: Árvacsalán (141)
Árvacsalán Creative Commons License 2007.07.17 0 0 142
Senkise jár erre ???????????  : (((
Árvacsalán Creative Commons License 2007.07.16 0 0 141

Sziasztok!

Mivel kuglóf ügyben teljesen amatőr vagyok,ezért valószínűleg nagyon hülye kérdést teszek fel : a kuglófformát csak úgy "magában" kell a sütőbe tenni,vagy bele kell állítani valami tepsibe?Nagyjából átolvastam a topikot,de még maradt bennem bőven kérdőjel : )

Szóval,melyik  rácson kell sütni,alul vagy felül? És kb.medddig érjen a tészta benne? Gázsütőben  (1-8-ig) milyen fokozaton érdemes sütni?

Ez egy régimódi  kuglófforma, egy nagymamától  "örököltem",és szeretném kipróbálni a hétvégén.  Sütiügyben sem vagyok egy profi, de ez most nagyon izgatja a fantáziámat.

Érdeklődve várom a válaszokat,előre is köszi  : )))  

 

Reni83 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 140
Szívesen, nincs mit.
Előzmény: Tereza (139)
Tereza Creative Commons License 2007.06.26 0 0 139

Köszi szépen az infókat.

 

Előzmény: Reni83 (137)
Reni83 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 138
http://www.lapics.hu/product_info.php?products_id=9789638732699
Itt is megtalálható
Előzmény: Reni83 (137)
Reni83 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 137
Igen, az Aquila kiadó könyve, mind egytől egyig kipróbált receptek. Szerintem nagyon jók!

http://www.lapics.hu/aquila2/
Ezen a címen megtalálod a könyvet és van belőle néhány részlet is, érdeklődés felkeltése céljából.
A 2007-re kell kattintani, majd Fókusz: A nagy kuglófkönyv-re kattintva már nézegetheted is! A lapicsonline@lapics.hu címre írva, esetleg postai úton is megrendelheted, de így rájön még a postaköltség. A www.lapics.hu oldalon pedig megtalálhatod a boltok elérhetőségét, ahol megveheted személyes úton is.
Előzmény: Tereza (136)
Tereza Creative Commons License 2007.06.06 0 0 136

Érdekességként beírom, hátha érdekel valakit, hogy mostanában megjelent egy könyv :

 

A NAGY KUGLÓFKÖNYV.

 

Ünnepi Könyvhéten láttam. Nem tudom, hány receptet tartalmaz, de azt írták a tetején, hogy 400 fotó van benne. (Receptenként 2-3 fotó.) Ahhoz képest nem láttam túl vastagnak, de szép nagy (és színes).

 

Szerintem Mo-on ezidáig még nem jelent meg ilyen "speciálisan kuglófos" könyv, ez az első.

t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.29 0 0 135
no, mit találtam: Tescoma szilikon hatos kürtős minikuglóf forma 2800.- mindenféle akció nélkül. Lelőhely: Interspar. Ha Pécsett van, akkor tuti mindenhol kapható, hozzánk minden utoljára ér el.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!