Keresés

Részletes keresés

Vajk Creative Commons License 2006.03.06 0 0 30
hááát, pirosodik (vörösödik)
Ez érésnek számít?:)
Előzmény: 6k (29)
6k Creative Commons License 2006.03.06 0 0 29
0rbán érik?
Előzmény: Vajk (28)
Vajk Creative Commons License 2006.03.06 0 0 28
ez majdnem egy éves
Vajk Creative Commons License 2005.03.10 0 0 27

neem.

De mint ahogy írtam, attól a gazdáknak nem lesz igazuk, hogy van egy félhülye miniszter

Előzmény: puzdra (24)
kizsgé Creative Commons License 2005.03.10 0 0 26

Nem én akarom, nekünk kell érte szólni- ez ugyanis a demokrácia lényege.

Meg van határozbva, hogy mi az, ami "ildomos" és tiszteletreméltó-azért lehet ágálni. Ami nem ilyen azért nem: :o(

Anno pl. a balkezeseket is üldözték ( tudatlanságból)- ők voltak a balogok.

Előzmény: Törölt nick (23)
puzdra Creative Commons License 2005.03.10 0 0 25
Érdemes legalább az alábbi idézeteket elolvasnod, ha meg többet akarsz az ügyről akkor olvasd el a forrás cikket, amelyik egyáltalán nem jobboldali.

”Még kérnek

A gazdáknak tizennégy pontból és további alpontokból álló köve-teléslistájuk van, de a fõ bajuk a 2004-re járó támogatások akadozása és az intervenciós rendszer mûködésképtelensége. A földalapú juttatás végsõ határideje ugyan április 30., de az uniós gyakorlat szerint a régi tagországokban ezt december közepére már kiosztják. "A minisztérium nem reagált idõben a területalapú támogatások lebonyolítására - mondja a Mezõtúron 228 hektáron gazdálkodó Patkós Lajos -, nekünk tavaly április 30-áig le kellett adnunk a kérelmeket meg a blokktérképeket a hivatalnak, de õk csak január közepétõl küldték ki a hibákra való felhívást, hogy túligénylés van. Én még semmit nem kaptam, pedig be volt táblázva. Elvégeztük az õszi munkákat, megvettem a fémzárolt vetõmagot, a mûtrágyát. Kiköltekeztünk és terveztük ezt a bevételt. Azt ígérték, hogy október 15-ig kifizetik, majd azt, hogy november 30-ig, december 30-ig, január 15-ig. Amikor elhangzott az április 30-a, akkor eljöttünk demonstrálni….”

„…Az MVH adatai szerint a termelõk 3,8 millió tonna terményt ajánlottak fel uniós felvásárlásra, ebbõl eddig 425 ezer tonnát vett át a hivatal, 12 milliárd forint értékben. Ezenfelül 621 ezer tonna gabonából már mintát vettek, és ha befutnak a laboratóriumi eredmények, postázzák a vételárat. "A gazdák többsége a termése 70-80 százalékát felajánlotta intervencióra, de abból sincs még semmi, pedig a búzát már 2003 õszén elvetettük. Nekem valami elõérzetem lehetett, mert a felvásárlást 2500 forintra garantálták, de én még 2100-ért eladtam, az legalább biztos" - közli csak félig bosszúsan az egyik Békés megyei termelõ, de parkolószomszédja csüggedtebb: "Nálunk benn van még ötezer mázsa búza. Beígérték a 2500 forintot, de nem lett belõle semmi, most meg 2200 forintokért lehetne eladni, vagy már annyiért se. Még jó, hogy van saját raktárunk, persze azon is adósság, minden van, a traktoron is ott az OTP…."



FORRÁS
Előzmény: Vajk (19)
puzdra Creative Commons License 2005.03.10 0 0 24
„…Máshogy kérdezem: ha főnök vagy, mit szólsz ahhoz, aki eltorlaszolja a folyosót, mert 20-án még nem kapta meg a jövő hónap 5-én esedékes fizetését?...” ÍROD

2004 októberében Németh Imre egy parlamenti interpellációra adott válaszában decemberre ígérte az azévi pénzek folyósítását. December közepén már április 30.-ról kezdett hirtelen hadoválni. Érdekes, hogy te csak ezt jegyezted meg.
Előzmény: Vajk (19)
kizsgé Creative Commons License 2005.03.10 0 0 22
Nem csak Orbán, hanem az övéi is feledékenyek -és buták...( Kövér Laci ismét)
kizsgé Creative Commons License 2005.03.10 0 0 21
Bocs, de ezeknek semmi köze Orbán bárdolatlanságához és ahhoz, hogy milyen egy "miniszterelnök", aki a demokráciát hirdeti...
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.10 0 0 20

Pedig Debrecen ráadásul fideszes város. Azt a diszkriminált mindenit neki!

Mellesleg az EU-ban utólag fizetnek, a 2004-es  pénzeket 2005 áprilisig kell kifizetni.

De tényleg marhácskák voltak, hogy decemberre beígérték. Igaz, azzal nem számoltak, hogy némely területekre többen is beadták a pályázatot.

Bolond az, aki a lehetőségeket bevételként tartja számon, és erre traktort lízingel...

(Mellesleg nem is nagyon finanszírozta volna meg egyetlen cég se az a traktort, ami mögött nincs fedezet. Azok a rohadt bankok: vissza akarják kapni a pénzüket! - De ha már: éppen ezért adnak haladékot a fizetni nem tudó gazdáknak - mégis mit kezdenének egy csomó traktorral?)

Előzmény: puzdra (17)
Vajk Creative Commons License 2005.03.10 0 0 19

1. Ezt tudták akkor, is, amikor igényleték, nem? Ez a dátum nem menet közben derült ki, tehát ezzel számoltak (számoltak?!)

A főnököd mit szólna, ha 20-án kezdenéd el kövteleni  a fizudart, mikor tudod, hogy

5-én szoktad megkapni?

 

Máshogy kérdezem: ha főnök vagy,  mit szólsz ahhoz, aki eltorlaszolja a folyosót, mert 20-án még nem kapta meg a jövő hónap 5-én esedékes fizetését?

Én először csak azt hinném, biztos viccel. De ha odamegyek és beszélek vele, hogy mi van Bélám, erre a Béla aszondja, adjál azonnal még 40 ezret a fizun felül, aztán kicsit később már ennak az ötszörösét KÖVETELI, akkor minimum lezavarok neki egy sallert. De lehet, hogy kettőt:)

 

Te hogyan kezelnéd a fent vázolt helyzetet?

 

 

 

Előzmény: puzdra (17)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18
Hogyne értene. A fiókszervezet alig 5%-ra redukálta az anyapártot. Remélem még 1%-ot faragnak 2006-ig. :)
Előzmény: bantu73 (2)
puzdra Creative Commons License 2005.03.10 0 0 17
1. Majd ha a 2004-es juttatásaidat, fizetésedet először decemberre, majd 2005 április végére ígérgetnék, amit esetleg áprilisra is csak akkor kapsz meg, ha lemész a traktoroddal Nyíregyházára érte, nem hiszem, hogy traktoros hülyítésekről beszélnél. Különösen akkor, ha tudnád, hogy a Kaposváriak, Debreceniek még karácsony előtt kivitte a postás a nekik járó pénzeket.

2. elemesnek igaza van. A pályázható, a pályázott és a folyósított összegek között 180 fokos különbség van. Bolond az, aki a lehetőséget a bevételek közt tartja számon.
Előzmény: Vajk (16)
Vajk Creative Commons License 2005.03.10 0 0 16

1.NEm a kenyérvásárláson megy  vita, hanem az egyenlegen. Abba pedig igenis nagyon jól bele kell számítani ezeket.

 

2. Most akkor mi is takarja a Netto befizető/visszaigénylő fogalmat szerinted? Melyik elszámolás?

 

(Azt tudni vélem, hogy az aktívák-passzívák téged nem érdekelnek.Így sokkal könnyebb, belátom...:))

 

Előzmény: elemes2 (13)
Vajk Creative Commons License 2005.03.10 0 0 15

nem az ő dolga? Hát akkor kié?

A kormány azt mondja nem vagyunk befizetők, ők mondják, hogy azok vagyunk. Ilyenkor már nem hazafiak? Ilyenkor KELL ellenzékinek lenni, nem akkor, amikor a szegény traktorosoka kell hülyíteni. KELL, mert ez szolgálja az ország érdekét, hogy igenis csikarják ki azt a pénzt, ami szerintük (!) jár az országnak.

 

Vagy nem?

 

Előzmény: Törölt nick (12)
kizsgé Creative Commons License 2005.03.10 0 0 14
A szó szoros értelmében nem szegregálnak. De én arra értettem, hogy Orbán azt mondta:majd ez a kissebbség megvédi magát, ha akarja, nem kell érte "felszólalni"...
Előzmény: X-mas (8)
elemes2 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 13
1. Aktív időbeli elhatárolásért nem adnak kenyeret a közértben.

2. Az EU-val szemben van többféle egyenlegünk, a befizetésekkel szemben:
- pályázatokon elnyerhető keretösszeg
- elbírált és elfogadott pályázat (ez már kisebb mint a keretösszeg)
- ténylegesen végrehajtott beruházás (amire az EU utólag fizet, akár évekkel a pályázatot követően), ez az elfogadott pályázatoknál is kevesebb, mert a pályázók egy része visszalép, hiányzik a nemzeti hozzájárulás stb
- és persze van a tágyév pénzforgalmi egyenlege. Ez majdhogynem lényegtelen, egy szempontból van súlya: 2004-ben mi finanszíroztuk az EU-t. Magyar államkötvények kibocsátásával.
Előzmény: Vajk (10)
kavkaz Creative Commons License 2005.03.10 0 0 11
Szerintem van egy nagyon régi félreértés itt az elhatárolódások körül. Egy modern gondolkodású, haladó pártnak nyilván el kellene határolódni Semjén kijelentésétől.

De a fidesz konzervatív gondolkodású posztmodern párt. Nekik ezt szabad. Tudod, van az a mondás, Jupiterről meg az ökörről...
Előzmény: bantu73 (2)
Vajk Creative Commons License 2005.03.10 0 0 10

aha, akkor tök jó, mert Szájer biztos fel fog szólalni a Néppárt ülésén, hogy az Eu diszkriminál Magyarországal szemben...

Hiszen garantáélta  a csatl. szerződésben, hogy az új belépők nem elsznek befizetők, és ha mégis, akkor azt kipótolja.

 

Lehet kérni a pénzecskét....

De vajon ki meri majd kérni?

 

Aktiv és passzív időbeli elhatárolásról gondolom hallottál...)

 

Előzmény: elemes2 (9)
elemes2 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 9
(2004 december 31, sőt 2005 február 28 is elmúlt, tehát 2004-ben nettó befizetők lettünk. Kb 130 milliárdot fizettünk be és kb 50-et kívtunk le. De ezért nyilván Orbán a felelős, ezt mindenki tudja, ezért nem is kérdezték.)
Előzmény: Vajk (6)
X-mas Creative Commons License 2005.03.10 0 0 8
Ha most demagóg lennék, azt mondanám, hogy itt nem szegregálnak senkit. Itt csak igaz magyarok vannak, akikkel nincs semmi baj. Meg hát vannak olyanok is, akik nem azok, de hát ez van, ezt kell szeretni...
Előzmény: kizsgé (7)
kizsgé Creative Commons License 2005.03.10 0 0 7
Én úgy emékszem, hogy anno pl. a fekete szegregáció ellen a fehérek is felemelték a szavukat...
Vajk Creative Commons License 2005.03.10 0 0 6

ez tény?

 

Előzmény: originalqszi (5)
originalqszi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 5
Arról nem kérdezték, hogy felelősnek érzi e magát, hogy nettó befizetők lettünk az Unioban??????
X-mas Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4

Az lehet a baj, hogy mint a nagy nemzeti/vallási ereklyéket, a rituális alkalmak között, elzárva tárolják, nehogy sérülés érje sérthetetlen felszínét. Aztán, ha eljön a szent időszak, újra körbehordozzák, mindenki hódolatát teszi előtte, esetleg megérntheti, és mindenki boldog.

 

Olybá tűnik, hogy szándékosan tartják távol a politikától, hogy sértetlen, makulátlan tisztasággal előállhasson majd a választásokon, hogy ő ugyan semmi hibát nem követett el az elmúlt 4 évben. (Mert, ugye hibázni csak az tud, aki dolgozik...)

 

Csoda, hogy nincs mindig képben?

Előzmény: bantu73 (2)
X-mas Creative Commons License 2005.03.10 0 0 3

Ez nagy vicc! :)

 

Csak nem zavarba jön egy nagy párt, hogy a kisebbek tematizált módon igyekeznek a politikai színtéren helyet találni? Mert, ugye nem az első, hogy valamilyen tematizált párt szülessen. Mert a Zöldek is eléggé behatárolt célokért küzdenek.

 

Nos, igen. Ez valódi probléma egy nagy pártnak. Elvégre még a végén kiderül, hogy csak érzelmi manipulációval tudja megszólítani tagjait, mivel akkora a szavazóbázisa, hogy a tematizált megszólítás belső feszültséget szítana.

Előzmény: kizsgé (-)
bantu73 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 2
Szerintem már az is durva, hogy magától nem határolódik el a pártja Semjén kijelentésétől. De valószínűleg nem ért az szdsz-hez O.V. (mint a focihoz Ibi néni). Ilyen egy modern gondolkodású, haladó szellemiségű párt (annak vezíre és holdudvara).:))))) Majd Terry Black listája lerántja a leplet.:))))
Vajk Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1
De igen mondott, mégpedig azt, hogy semmi kivetnivalót nemtalál semjén kijlentésében.
Előzmény: kizsgé (-)
mibi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 0
Ilyen: 00
Előzmény: kizsgé (-)
kizsgé Creative Commons License 2005.03.10 0 0 topiknyitó

Azt mondta a "miniszterelnök", hogy szerinte nem Semjén Zsolt kijelentésével van baj, hanem az SZDSZ politikájával. Szerinte ilyen még nem volt, hogy egy kissebbség ügyét egy politikai párt tűzte volna zászlájára. Arról is beszélt, hogy majd a homoszexuálisok megvédik magukat, ha akarják...

Arról viszont nem , hogy Semjénnek mit kellene tenni és neki arról mi a véleménye, amit Semjén mondott ( már csak, mint pártelnöknek is)...

Ismét megmutatta, hogy milyen is valójában....

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!