Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3062
Igen, Foma volt. Olcsó és jó film.
Előzmény: 300eoss (3060)
300eoss Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3061
Ja elfelejtettem hogy a rendelés tőlem mehet bármikor. A részleteket leegyeztetjük (ki rendeli, hogy fizetünk )
300eoss Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3060
Egyszer közvetlenül megnéznék majd egy negát, lupéval, persze csak kíváncsiságból, a minőséghez (felbontás stb) nyilván nem fér kétség. Egy színes diát a helyedben mindenképp kipróbálnék, a végeredmény magáért beszél majd. Milyen filmre ment? Sokan használnak Foma síkfilmet, nagyon olcsó anyag.
Előzmény: toth-abri (3059)
toth-abri Creative Commons License 2009.04.16 0 0 3059
Csak 300dpi-vel szkeneltem egy Epsonnal.
Előzmény: 300eoss (3058)
300eoss Creative Commons License 2009.04.16 0 0 3058
Hol szkennelted? Milyen felbontással?
Előzmény: toth-abri (3057)
toth-abri Creative Commons License 2009.04.16 0 0 3057
Szóval ilyen lett, de ez meg van vágva:





Íme egy 100%-os részlet:


Előzmény: 300eoss (3055)
300eoss Creative Commons License 2009.04.16 0 0 3056
www.robertwhite.co.uk -ról rendelnék. Nézzetek szét, ha összefogunk, akkor nekem jobb lesz, rendeljünk együtt :-)
300eoss Creative Commons License 2009.04.13 0 0 3055
Na ennek örülök :-) Nagyon kíváncsi vagyok.
Egyébként most nekem is van pár tekercs (roll) ff filmem, meg vettem hívót fixírt, van tankom stb., hívni fogok én is.
8x10" ..... részletgazdagabb vagy mindenkinél :-)
Előzmény: toth-abri (3054)
toth-abri Creative Commons License 2009.04.13 0 0 3054
EOS300: Tegnap meg volt a nagy nap! Elkövettem az első fotómat 8x10 inchre! Majd ha beszkenneltem, beszúrom a linket. A negatívot már előhívtuk, és kiderült, hogy sajnos az objektívem közel sem rajzolja ki a teljes méretet f/8-as rekesznél az előlap teljes felemelésekor. Azért a vignettálás nem lett nagyon vészes.
300eoss Creative Commons License 2009.02.26 0 0 3053
Epson V500 szkenner eladó. Kisfilmet-rollfilmet szkennel. Jobb állapotban van mint egy új. Na jó, szinte. Ár: 55ezer ft
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 3052
De, szerepel a tervek között a 40d, de amíg a 350d bírja, addig nem akarok költeni (az obi magában is elég komoly költség). Egyébként ma rendeltem meg, ha minden igaz jövő hétre itt van:)
Előzmény: 300eoss (3049)
toth-abri Creative Commons License 2009.01.15 0 0 3051
Minusz tíz fokban, esőben hova akarsz menni fotózni? Majd ha jó idő lesz, feltétlenül. Kezdhetnénk a Sóstón.
Előzmény: 300eoss (3050)
300eoss Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3050
Na mi van már Peti a géppel? Keressünk 1 jó helyszínt, és páran menjünk ki fotografálni vagy 2 kockát!
300eoss Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3049
És egy ilyen komoly obihoz nem tervezel egy maszívabb, strapabíróbb vázat? Nem milliós tételre gondolok, csak egy 30-40D -szerűségre.
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3048
Már a 70-200-nál is az obit fogom, nem a vázat. Elég törékeny darabnak néz ki, ettől függetlenül jól szolgál:)
Előzmény: 300eoss (3047)
300eoss Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3047
Nézelődni tényleg jó volt, meg hallgatni ahogy fölöttünk húznak..
A bajonett: lényeg hogy eszedbe ne jusson a vázat fogni ha rajta van az obi, úgy értem hogy ha tartod, csak az obit fogva cipeld, hiszen az a nehezebb, masszívabb dolog. Mondjuk erre biztos magadtól is rájöttél volna :) , de 400as obinál egy nagyobb váz is csak tartozék, nem csak a tied.
Előzmény: tonyi8 (3046)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3046
Furán mutat? Lesz vmi kis izé az objektív végén:)))
Megnyekkenhet a bajonett? Ezt még nem hallottam, de szólj ha tudsz valamit nehogy belefussak.
A daruvonulást én is régóta tervezgetem. Igen kell oda a hosszú gyutáv, de azért nézelődni sem lehetett rossz:)
Előzmény: 300eoss (3044)
300eoss Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3045
Én megnéztem a darvakat ősszel a hortobágyon, és bár tudtam hogy feleslegesen viszek 200as obit, azért elvittem. Feleslegesen.
300eoss Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3044
Biztosan furán mutat majd a 400as végén :-) Nehogy nagy falat legyen a bajonettjének az obi
Előzmény: tonyi8 (3043)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3043
Még keresem az utam:) Érdekel a vadfotózás, egyre jobban a madárfotózás. A hol az elég változó, voltam mostanában Túrkevén pl., néha Mátra, Zemplén illetve most gondolkodom az irodám ablaka elé egy madáretetőn:)
Canon 350d a váz.
Előzmény: 300eoss (3042)
300eoss Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3042
Természetet fotózol? Ha igen, hol és mit? (ha nem vagyok indiszkrét)
Milyen vázon lesz a 400as?
Előzmény: tonyi8 (3041)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3041
Köszi, akkor lehet, hogy én leszek az első fecske ha minden jól megy:)
Előzmény: 300eoss (3040)
300eoss Creative Commons License 2009.01.04 0 0 3040
200mm fölött nem gyakori az objektív errefelé, persze nem kizárt.
Ja, nekem van egy 240es, ami szétcsavarva 315mm, igaz az nagyformátumra van :-)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 3039

Sziasztok!

Tudtok valakit Nyíregyházán, akinek Canon 400mm F5.6 vagy Canon 100-400mm objektívje van? Szeretném kicsit megtaperolgatni, kipróbálni valamelyiket vagy mindkettőt ha szerencsém van:) Köszi!

janak Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3038
Nem, csak mostanában nincs időm rá. Régebben 300D-vel, 30D-vel is használtam, meg filmes vázon is. Chip, meg ilyesmi az enyémen sincs. Én pentacon 50/1.8, 24/2.8, tessar 50/1.8 (vagy 2, nem emlékszem), MIR (nikkor másolat) 35/2-vel, meg egy 135/2 szovjet telével is használtam. Jól működtek, de ezektől a régi obiktól azért csodát nem lehet várni. Az óccsó canon 50/1.8 pl. jobb (pedig az se digire volt még tervezve sztem) és csak kb. 2x annyiba kerül mint egy adaptergyűrű. Szerintem. :)
Előzmény: gabancs (3037)
gabancs Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3037
Köszi, ma kaptam egyet. Igaz se emulátor chip, se perem nincs rajta, ezért se fókusz visszajelzés, se blende beugratás nem lesz. Erre még ki kell találnom valamit a teszt idejére.

"Mellesleg hasonó obikkal nekem bevált annak idején."

Mi az, hogy annak idején? Már nem tetszik, vagy meguntad?
Előzmény: janak (3036)
janak Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3036
Szia!

Nekem pl. van. Ha érdekel megbeszélhetjük hogyan jut el hozzád.
Mellesleg hasonó obikkal nekem bevált annak idején.
Előzmény: gabancs (3035)
gabancs Creative Commons License 2008.11.30 0 0 3035
Sziasztok!

Van itt olyan fotós, akinek van egy Canon EOS-M42 átalakító gyűrűje? És kölcsön is tudná adni egy teszt erejéig? Van egy Carl Zeiss Tessar 2,8/50 objektívem, és ezt szeretném kipróbálni.

300eoss Creative Commons License 2008.11.28 0 0 3034
Na erre gondoltam, de lehet hogy ismered:
ez
Előzmény: toth-abri (3029)
ultramarin9 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 3033
Az elinfo-t bátran ajánlom, képkovács gyönyörűen dolgozik. (A múltkor hozott magával mutatóba egy asztalméretű printet.) A szállítást viszont nem tudom 8-)
Előzmény: huricano (3024)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!