Keresés

Részletes keresés

tonyi8 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3041
Köszi, akkor lehet, hogy én leszek az első fecske ha minden jól megy:)
Előzmény: 300eoss (3040)
300eoss Creative Commons License 2009.01.04 0 0 3040
200mm fölött nem gyakori az objektív errefelé, persze nem kizárt.
Ja, nekem van egy 240es, ami szétcsavarva 315mm, igaz az nagyformátumra van :-)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 3039

Sziasztok!

Tudtok valakit Nyíregyházán, akinek Canon 400mm F5.6 vagy Canon 100-400mm objektívje van? Szeretném kicsit megtaperolgatni, kipróbálni valamelyiket vagy mindkettőt ha szerencsém van:) Köszi!

janak Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3038
Nem, csak mostanában nincs időm rá. Régebben 300D-vel, 30D-vel is használtam, meg filmes vázon is. Chip, meg ilyesmi az enyémen sincs. Én pentacon 50/1.8, 24/2.8, tessar 50/1.8 (vagy 2, nem emlékszem), MIR (nikkor másolat) 35/2-vel, meg egy 135/2 szovjet telével is használtam. Jól működtek, de ezektől a régi obiktól azért csodát nem lehet várni. Az óccsó canon 50/1.8 pl. jobb (pedig az se digire volt még tervezve sztem) és csak kb. 2x annyiba kerül mint egy adaptergyűrű. Szerintem. :)
Előzmény: gabancs (3037)
gabancs Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3037
Köszi, ma kaptam egyet. Igaz se emulátor chip, se perem nincs rajta, ezért se fókusz visszajelzés, se blende beugratás nem lesz. Erre még ki kell találnom valamit a teszt idejére.

"Mellesleg hasonó obikkal nekem bevált annak idején."

Mi az, hogy annak idején? Már nem tetszik, vagy meguntad?
Előzmény: janak (3036)
janak Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3036
Szia!

Nekem pl. van. Ha érdekel megbeszélhetjük hogyan jut el hozzád.
Mellesleg hasonó obikkal nekem bevált annak idején.
Előzmény: gabancs (3035)
gabancs Creative Commons License 2008.11.30 0 0 3035
Sziasztok!

Van itt olyan fotós, akinek van egy Canon EOS-M42 átalakító gyűrűje? És kölcsön is tudná adni egy teszt erejéig? Van egy Carl Zeiss Tessar 2,8/50 objektívem, és ezt szeretném kipróbálni.

300eoss Creative Commons License 2008.11.28 0 0 3034
Na erre gondoltam, de lehet hogy ismered:
ez
Előzmény: toth-abri (3029)
ultramarin9 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 3033
Az elinfo-t bátran ajánlom, képkovács gyönyörűen dolgozik. (A múltkor hozott magával mutatóba egy asztalméretű printet.) A szállítást viszont nem tudom 8-)
Előzmény: huricano (3024)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3032
Itt nézheted meg. Tudok segíteni, ha meg akarod nézni. Én csak levilágítást kértem a cpd-től (a fotókért felmntem Budapestre, de lehet, hogy le is postázzák), és az Aranyecsetnél keretezték a fotókat.
Előzmény: huricano (3031)
huricano Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3031
hol van most kiállitásod?

-

Igen a cpd tényleg teljes körű szolgáltatást nyújt; csak mivel emiatt nem utazom Pestig fel nem tudom kiválasztani a megfelelő paszpartut, keretet stb...
Te pl hogy oldod meg; ők csinálják a levilágitást; futárral v postával küldik Nyiregyházára és a többi utómunkát kivel... v Te magad csinálod?
Előzmény: toth-abri (3027)
300eoss Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3030
Az enyém nehéz, de ez a lényege, hogy a szél ne fújja le. Az ólomzsinór is azért kell bele. De ha könnyebbet akarsz, akkor nem teszel bele ólomzsinórt. Anélkül meg sztem el kell bírnod annyi anyagot, nem vagy te olyan gyenge.
A tipusát nem tudom most (valami flashmate valahány több volt mint 100e) , de drága volt, mert vakufényt is mér (az is kell nekem) és a lényeg a spot a zónarendszerhez. Ha nem kell spot, meg nem kell vakufénymérés, sokkal olcsóbb tipusok is jók. Csak műteremben roll diára inkább kimérem a csúcsfényeket.
Előzmény: toth-abri (3029)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3029

Lepel: Köszi, eddig én is eljutottam, annyira, hogy én is jártam abban az üzletben, csak azért nem mertem megvenni azt az anyagot, amit kínáltak, mert attól tartottam, hogy ha összevarrom túl nehéz lesz. Nem adod kölcsön, hogy kipróbáljam a tiedet? :-)

 

Milyen típusú a fénymérőd? Én a Pentax spot fénymérővel is kacérkodok, de hát több mint egy 100-as az íbéjen! :-(

Előzmény: 300eoss (3028)
300eoss Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3028
Elmentem a SzentIstván útra a Kossuth gimi melletti méteráruba. Mondtam hogy sűrű szövésű anyag kell ami a legjobban átnemlátszó. Na abból vattam 150cm-t, fehérban és feketében. Így lett két db 150x140cm-es négyszögem, amit össze kell varrni, és ugyanott lehet venni ólomzsinórt, amit a szegélyébe bele kell varrni. Az nemegész 6 méter. Összesen kijött kb 5-6 ezerből, vagy még annyise, nem emléxem pontosan. Így nyáron nem sülsz meg a fekete kendő alatt mert a fehér rész lesz kifelé.
A régi fénymérőmet hírdettem sztem itt is, de sikerült nagyon hamar eladni. Másik kellett, mert szpotmérő kellett. Az ugyanis a fénymérő, a másikkal becsülni lehet, az nem veszi figyelembe a téma világosságát, tónusát. Seconis-om volt, és Seconic-ot vettem.
Előzmény: toth-abri (3026)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3027
Nekem ez a cég bejött! Hogy hogyan világítanak le, megnézheted a kiállításomon.
Előzmény: huricano (3024)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3026
Segíts má'! :-) Milyen anyagból érdemes csinálni? Mekkor a mérete? Milyen fénymérőt vettél?
Előzmény: 300eoss (3025)
300eoss Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3025
Leplet én magamnak csináltam, egy netes recept alapján. Fénymérő meg van használtan is a neten (nekem is volt, de eladtam, de már megint van)
Előzmény: toth-abri (3023)
huricano Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3024
Köszönöm szépen a tippedet.

Ha bárki másnak lenne még ajánlott képkeretezője, azt is szivesen venném...

Szeretnék két nagy rövidebbik oldalán méteres fotót kidolgoztatni.
amilyen infokat, tapasztalatokat gyűjtöttem két pesti cég jön szóba a digi kép nyomtatásához:
www.elinfo.hu
www.mekkoraprint.hu
( ha van más tippetek, tapasztalototok szóljatok, kérlek )

...de aztán a kasirozást , paszpartuzást, keretezést , "üveggel" boritást csak itthon, Nyiregyházán vagyok kénytelen csináltatni.
Ekkora képek egy kisebb vagyonba kerülnek, és nincs lehetőségem többször próbálkozgatva megtalálni a legideálisabb céget.

( egy példa: a mekkoraprint pl maga irja, h ő nem öntapadós, hanem hőkasirozó eljárással kasiroz, ami hosszabb élettartamot biztosit )


( igen , vagyok fent fotovilágon is, huricanoként )
Előzmény: toth-abri (3020)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3023
Kell még fénymérő és lepel.
Előzmény: 300eoss (3022)
300eoss Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3022
Hurrááá :-)
Majd mindenképp villants valamit, mert kíváncsi vagyok rá!
Előzmény: toth-abri (3018)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3021
Egyébként te azonos vagy a fotóvilágos huricanóval?
Előzmény: huricano (3019)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3020

Nem szakítottál meg semmit! :-)

 

Bevallom, biztos választ nem tudok, de próbáld meg az Aranyecset galériát a Nyírfa téren. Hát ha lesz nekik ötletük.

Előzmény: huricano (3019)
huricano Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3019
Sziasztok!

( elnézést kérek, ha megszakitanék vmilyen beszélgetésfolyamot...)

Szóval keresnék egy helyet Nyiregyházán , ahol nagyméretű ( 110*150 cm ) nyomtatott fotóval a legprofesszionálisabban bánva tudnak kasirozni, paszpartuzni , keretezni.

Előre is köszönve a segitségeteket, tapasztalataitokat
üdv:
huricano
toth-abri Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3018
Szia 300EOS! Meg van! :-) Tudod, mi! Na jó, már vagy pár hete, csak fotóval akartam hírt adni róla, de valahogy úgy összejöttek a dolgok, hogy eddig nem volt időm lefényképezni, sajnos még fényképezni sem vele. Nagyon szép darab!
300eoss Creative Commons License 2008.10.24 0 0 3017
Érdekes képek :-) meg az ötleted is!
Az a baj hogy magas a fontárfolyam is..
Előzmény: janak (3015)
300eoss Creative Commons License 2008.10.24 0 0 3016
Még nem rendeltem, egyeztethetünk
janak Creative Commons License 2008.10.16 0 0 3015
Filmvásárlást már elintézted? Ha nem, lehet megint beszállnék...
Polaroid anyag kéne. Fuji FP100 B. Ez elvileg jó annak a kamerának a hátfalába amit használtam régebben is. Sajna a pola feladta az analóg nyersanyag gyártást, a magyar vonal meg már régebben megszűnt. A lényeg hogy kedvem támadt megint polázni. Az inkább nekem való. (rollból még nem sokat lőttem el, laborba még el se jutottam) :)
Ilyeneket szeretnék csinálni megint, mint régen, mikor még volt időm "rendesen" fotózni.



Szóval ilyeneket csinálnék megint szabadidős tevékenységként. :)
Előzmény: 300eoss (2986)
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3014
OK, csütörtök délelőtt kivételével a héten jó.
Előzmény: 300eoss (3013)
300eoss Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3013
Akkor ha a nagy zölt ház felé járok, filmmel a zsebemben, megcsörgetlek. Én még a régebbi helyet tudtam.
Előzmény: toth-abri (3012)
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3012
Milyen régen? Ott, ahol találkoztunk két hete, mikor mentünk Istvánhoz!
Előzmény: 300eoss (3011)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!