Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3029

Lepel: Köszi, eddig én is eljutottam, annyira, hogy én is jártam abban az üzletben, csak azért nem mertem megvenni azt az anyagot, amit kínáltak, mert attól tartottam, hogy ha összevarrom túl nehéz lesz. Nem adod kölcsön, hogy kipróbáljam a tiedet? :-)

 

Milyen típusú a fénymérőd? Én a Pentax spot fénymérővel is kacérkodok, de hát több mint egy 100-as az íbéjen! :-(

Előzmény: 300eoss (3028)
300eoss Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3028
Elmentem a SzentIstván útra a Kossuth gimi melletti méteráruba. Mondtam hogy sűrű szövésű anyag kell ami a legjobban átnemlátszó. Na abból vattam 150cm-t, fehérban és feketében. Így lett két db 150x140cm-es négyszögem, amit össze kell varrni, és ugyanott lehet venni ólomzsinórt, amit a szegélyébe bele kell varrni. Az nemegész 6 méter. Összesen kijött kb 5-6 ezerből, vagy még annyise, nem emléxem pontosan. Így nyáron nem sülsz meg a fekete kendő alatt mert a fehér rész lesz kifelé.
A régi fénymérőmet hírdettem sztem itt is, de sikerült nagyon hamar eladni. Másik kellett, mert szpotmérő kellett. Az ugyanis a fénymérő, a másikkal becsülni lehet, az nem veszi figyelembe a téma világosságát, tónusát. Seconis-om volt, és Seconic-ot vettem.
Előzmény: toth-abri (3026)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3027
Nekem ez a cég bejött! Hogy hogyan világítanak le, megnézheted a kiállításomon.
Előzmény: huricano (3024)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3026
Segíts má'! :-) Milyen anyagból érdemes csinálni? Mekkor a mérete? Milyen fénymérőt vettél?
Előzmény: 300eoss (3025)
300eoss Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3025
Leplet én magamnak csináltam, egy netes recept alapján. Fénymérő meg van használtan is a neten (nekem is volt, de eladtam, de már megint van)
Előzmény: toth-abri (3023)
huricano Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3024
Köszönöm szépen a tippedet.

Ha bárki másnak lenne még ajánlott képkeretezője, azt is szivesen venném...

Szeretnék két nagy rövidebbik oldalán méteres fotót kidolgoztatni.
amilyen infokat, tapasztalatokat gyűjtöttem két pesti cég jön szóba a digi kép nyomtatásához:
www.elinfo.hu
www.mekkoraprint.hu
( ha van más tippetek, tapasztalototok szóljatok, kérlek )

...de aztán a kasirozást , paszpartuzást, keretezést , "üveggel" boritást csak itthon, Nyiregyházán vagyok kénytelen csináltatni.
Ekkora képek egy kisebb vagyonba kerülnek, és nincs lehetőségem többször próbálkozgatva megtalálni a legideálisabb céget.

( egy példa: a mekkoraprint pl maga irja, h ő nem öntapadós, hanem hőkasirozó eljárással kasiroz, ami hosszabb élettartamot biztosit )


( igen , vagyok fent fotovilágon is, huricanoként )
Előzmény: toth-abri (3020)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3023
Kell még fénymérő és lepel.
Előzmény: 300eoss (3022)
300eoss Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3022
Hurrááá :-)
Majd mindenképp villants valamit, mert kíváncsi vagyok rá!
Előzmény: toth-abri (3018)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3021
Egyébként te azonos vagy a fotóvilágos huricanóval?
Előzmény: huricano (3019)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3020

Nem szakítottál meg semmit! :-)

 

Bevallom, biztos választ nem tudok, de próbáld meg az Aranyecset galériát a Nyírfa téren. Hát ha lesz nekik ötletük.

Előzmény: huricano (3019)
huricano Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3019
Sziasztok!

( elnézést kérek, ha megszakitanék vmilyen beszélgetésfolyamot...)

Szóval keresnék egy helyet Nyiregyházán , ahol nagyméretű ( 110*150 cm ) nyomtatott fotóval a legprofesszionálisabban bánva tudnak kasirozni, paszpartuzni , keretezni.

Előre is köszönve a segitségeteket, tapasztalataitokat
üdv:
huricano
toth-abri Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3018
Szia 300EOS! Meg van! :-) Tudod, mi! Na jó, már vagy pár hete, csak fotóval akartam hírt adni róla, de valahogy úgy összejöttek a dolgok, hogy eddig nem volt időm lefényképezni, sajnos még fényképezni sem vele. Nagyon szép darab!
300eoss Creative Commons License 2008.10.24 0 0 3017
Érdekes képek :-) meg az ötleted is!
Az a baj hogy magas a fontárfolyam is..
Előzmény: janak (3015)
300eoss Creative Commons License 2008.10.24 0 0 3016
Még nem rendeltem, egyeztethetünk
janak Creative Commons License 2008.10.16 0 0 3015
Filmvásárlást már elintézted? Ha nem, lehet megint beszállnék...
Polaroid anyag kéne. Fuji FP100 B. Ez elvileg jó annak a kamerának a hátfalába amit használtam régebben is. Sajna a pola feladta az analóg nyersanyag gyártást, a magyar vonal meg már régebben megszűnt. A lényeg hogy kedvem támadt megint polázni. Az inkább nekem való. (rollból még nem sokat lőttem el, laborba még el se jutottam) :)
Ilyeneket szeretnék csinálni megint, mint régen, mikor még volt időm "rendesen" fotózni.



Szóval ilyeneket csinálnék megint szabadidős tevékenységként. :)
Előzmény: 300eoss (2986)
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3014
OK, csütörtök délelőtt kivételével a héten jó.
Előzmény: 300eoss (3013)
300eoss Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3013
Akkor ha a nagy zölt ház felé járok, filmmel a zsebemben, megcsörgetlek. Én még a régebbi helyet tudtam.
Előzmény: toth-abri (3012)
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3012
Milyen régen? Ott, ahol találkoztunk két hete, mikor mentünk Istvánhoz!
Előzmény: 300eoss (3011)
300eoss Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3011
Ott dolgozol ahol régen? (Közbe egy kis 6x7)
sos
Előzmény: toth-abri (3010)
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3010
Köszi! Tudod hol találsz! (Csak ne felejtsd el!) :-)
Előzmény: 300eoss (3008)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3009
Én a proshow producert használom, az tud mindenféle formátumot. Ha számítógéppel játszák, akkor egy exe fájlt készítek, az minden gépen megy, de bonyolultabb áttünéseknél a gyenge gépeken ez is akadhat.
Előzmény: janak (3006)
300eoss Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3008
Nem láttam még, de nagyon érdekes. Látható, hogy akinek van igénye és főleg pénze, az megvehet magának igazán profi eszközöket (Sinar, Mamiya, Hasselblad, Phase One stb.) Persze a lényeg hogy kinek mire kell. Kíváncsiságból kipróbálnék egy adaptert, amivel a dslr-t a LF kamerához. Bár ha elnézem a 2ezer ft-ért szerzett Yashica képeit, minek a digi :-) (és akkor a Mamiya és Schneider-Kreuznach obikról nem is beszéltem)
Akkor a két tekercs filmet odaadom valamikor valahogy.
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3007

Örülök, hogy töltöttél fel képet! Filmhez méltó színek és részletek! :-)

 

Nekem jöhetnek a tekercsek, szoktam kisfilmre fotózni!

 

Ezt láttad már?
Előzmény: 300eoss (3004)
janak Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3006
Ja, ott voltam, Jutka anyánk felolvasta ami a slideshow/film tartalma lett volna. Egyszer én is csináltam egy ilyet közgyűlésre, de nem volt normális lejátszó eszköz (!) a városházán, így nagyon akadozott, úgyhogy visszatértek a filmhez.
Előzmény: Bobby75 (3005)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 3005
Főnökasszonyom megnézte a slideshow-t, megdicsérte, aztán közölte, hogy mégsem kell, mert a TV-sek készítenek egy összefoglalót.....:( (Bár azt hallottam áramszünet volt, így Ők is hiába dolgoztak.
Előzmény: janak (3002)
300eoss Creative Commons License 2008.09.22 0 0 3004
Olyan ritkán rakunk fel képet...
Még mindig lomolok, ez a kép szintén 2004 körül, 6x6, Yashica Mat 124.
Találtam 2 tekercs kisfilet, egy Fuji Sensia 100 dia és egy Fujicolor 100 nega. 2006ban ill. 2007ben lejárt. Aki szeretne kisfilmezni, szóljon, nekiadom. Na akkor a 6x6:

temp
300eoss Creative Commons License 2008.09.22 0 0 3003
Lomolás közben az egyik fiókban találtam egy tekercs 6x6-os diát, kb. 2004., és Pentacon Six.

harangod
janak Creative Commons License 2008.09.21 0 0 3002
Várjámá! Hétfőn közgyűlés? Nagyszerű... Miért is szólt volna bárki a munkahelyemen. :)
Előzmény: Bobby75 (2992)
janak Creative Commons License 2008.09.21 0 0 3001
mail ment...
Előzmény: Bobby75 (2998)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 3000
Mail-emre jöhet, de már kifogytam a pénzböl..:) Hitelre mehet?
Előzmény: 300eoss (2996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!