Keresés

Részletes keresés

300eoss Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3028
Elmentem a SzentIstván útra a Kossuth gimi melletti méteráruba. Mondtam hogy sűrű szövésű anyag kell ami a legjobban átnemlátszó. Na abból vattam 150cm-t, fehérban és feketében. Így lett két db 150x140cm-es négyszögem, amit össze kell varrni, és ugyanott lehet venni ólomzsinórt, amit a szegélyébe bele kell varrni. Az nemegész 6 méter. Összesen kijött kb 5-6 ezerből, vagy még annyise, nem emléxem pontosan. Így nyáron nem sülsz meg a fekete kendő alatt mert a fehér rész lesz kifelé.
A régi fénymérőmet hírdettem sztem itt is, de sikerült nagyon hamar eladni. Másik kellett, mert szpotmérő kellett. Az ugyanis a fénymérő, a másikkal becsülni lehet, az nem veszi figyelembe a téma világosságát, tónusát. Seconis-om volt, és Seconic-ot vettem.
Előzmény: toth-abri (3026)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3027
Nekem ez a cég bejött! Hogy hogyan világítanak le, megnézheted a kiállításomon.
Előzmény: huricano (3024)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3026
Segíts má'! :-) Milyen anyagból érdemes csinálni? Mekkor a mérete? Milyen fénymérőt vettél?
Előzmény: 300eoss (3025)
300eoss Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3025
Leplet én magamnak csináltam, egy netes recept alapján. Fénymérő meg van használtan is a neten (nekem is volt, de eladtam, de már megint van)
Előzmény: toth-abri (3023)
huricano Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3024
Köszönöm szépen a tippedet.

Ha bárki másnak lenne még ajánlott képkeretezője, azt is szivesen venném...

Szeretnék két nagy rövidebbik oldalán méteres fotót kidolgoztatni.
amilyen infokat, tapasztalatokat gyűjtöttem két pesti cég jön szóba a digi kép nyomtatásához:
www.elinfo.hu
www.mekkoraprint.hu
( ha van más tippetek, tapasztalototok szóljatok, kérlek )

...de aztán a kasirozást , paszpartuzást, keretezést , "üveggel" boritást csak itthon, Nyiregyházán vagyok kénytelen csináltatni.
Ekkora képek egy kisebb vagyonba kerülnek, és nincs lehetőségem többször próbálkozgatva megtalálni a legideálisabb céget.

( egy példa: a mekkoraprint pl maga irja, h ő nem öntapadós, hanem hőkasirozó eljárással kasiroz, ami hosszabb élettartamot biztosit )


( igen , vagyok fent fotovilágon is, huricanoként )
Előzmény: toth-abri (3020)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3023
Kell még fénymérő és lepel.
Előzmény: 300eoss (3022)
300eoss Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3022
Hurrááá :-)
Majd mindenképp villants valamit, mert kíváncsi vagyok rá!
Előzmény: toth-abri (3018)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3021
Egyébként te azonos vagy a fotóvilágos huricanóval?
Előzmény: huricano (3019)
toth-abri Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3020

Nem szakítottál meg semmit! :-)

 

Bevallom, biztos választ nem tudok, de próbáld meg az Aranyecset galériát a Nyírfa téren. Hát ha lesz nekik ötletük.

Előzmény: huricano (3019)
huricano Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3019
Sziasztok!

( elnézést kérek, ha megszakitanék vmilyen beszélgetésfolyamot...)

Szóval keresnék egy helyet Nyiregyházán , ahol nagyméretű ( 110*150 cm ) nyomtatott fotóval a legprofesszionálisabban bánva tudnak kasirozni, paszpartuzni , keretezni.

Előre is köszönve a segitségeteket, tapasztalataitokat
üdv:
huricano
toth-abri Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3018
Szia 300EOS! Meg van! :-) Tudod, mi! Na jó, már vagy pár hete, csak fotóval akartam hírt adni róla, de valahogy úgy összejöttek a dolgok, hogy eddig nem volt időm lefényképezni, sajnos még fényképezni sem vele. Nagyon szép darab!
300eoss Creative Commons License 2008.10.24 0 0 3017
Érdekes képek :-) meg az ötleted is!
Az a baj hogy magas a fontárfolyam is..
Előzmény: janak (3015)
300eoss Creative Commons License 2008.10.24 0 0 3016
Még nem rendeltem, egyeztethetünk
janak Creative Commons License 2008.10.16 0 0 3015
Filmvásárlást már elintézted? Ha nem, lehet megint beszállnék...
Polaroid anyag kéne. Fuji FP100 B. Ez elvileg jó annak a kamerának a hátfalába amit használtam régebben is. Sajna a pola feladta az analóg nyersanyag gyártást, a magyar vonal meg már régebben megszűnt. A lényeg hogy kedvem támadt megint polázni. Az inkább nekem való. (rollból még nem sokat lőttem el, laborba még el se jutottam) :)
Ilyeneket szeretnék csinálni megint, mint régen, mikor még volt időm "rendesen" fotózni.



Szóval ilyeneket csinálnék megint szabadidős tevékenységként. :)
Előzmény: 300eoss (2986)
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3014
OK, csütörtök délelőtt kivételével a héten jó.
Előzmény: 300eoss (3013)
300eoss Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3013
Akkor ha a nagy zölt ház felé járok, filmmel a zsebemben, megcsörgetlek. Én még a régebbi helyet tudtam.
Előzmény: toth-abri (3012)
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3012
Milyen régen? Ott, ahol találkoztunk két hete, mikor mentünk Istvánhoz!
Előzmény: 300eoss (3011)
300eoss Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3011
Ott dolgozol ahol régen? (Közbe egy kis 6x7)
sos
Előzmény: toth-abri (3010)
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3010
Köszi! Tudod hol találsz! (Csak ne felejtsd el!) :-)
Előzmény: 300eoss (3008)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3009
Én a proshow producert használom, az tud mindenféle formátumot. Ha számítógéppel játszák, akkor egy exe fájlt készítek, az minden gépen megy, de bonyolultabb áttünéseknél a gyenge gépeken ez is akadhat.
Előzmény: janak (3006)
300eoss Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3008
Nem láttam még, de nagyon érdekes. Látható, hogy akinek van igénye és főleg pénze, az megvehet magának igazán profi eszközöket (Sinar, Mamiya, Hasselblad, Phase One stb.) Persze a lényeg hogy kinek mire kell. Kíváncsiságból kipróbálnék egy adaptert, amivel a dslr-t a LF kamerához. Bár ha elnézem a 2ezer ft-ért szerzett Yashica képeit, minek a digi :-) (és akkor a Mamiya és Schneider-Kreuznach obikról nem is beszéltem)
Akkor a két tekercs filmet odaadom valamikor valahogy.
toth-abri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3007

Örülök, hogy töltöttél fel képet! Filmhez méltó színek és részletek! :-)

 

Nekem jöhetnek a tekercsek, szoktam kisfilmre fotózni!

 

Ezt láttad már?
Előzmény: 300eoss (3004)
janak Creative Commons License 2008.09.23 0 0 3006
Ja, ott voltam, Jutka anyánk felolvasta ami a slideshow/film tartalma lett volna. Egyszer én is csináltam egy ilyet közgyűlésre, de nem volt normális lejátszó eszköz (!) a városházán, így nagyon akadozott, úgyhogy visszatértek a filmhez.
Előzmény: Bobby75 (3005)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 3005
Főnökasszonyom megnézte a slideshow-t, megdicsérte, aztán közölte, hogy mégsem kell, mert a TV-sek készítenek egy összefoglalót.....:( (Bár azt hallottam áramszünet volt, így Ők is hiába dolgoztak.
Előzmény: janak (3002)
300eoss Creative Commons License 2008.09.22 0 0 3004
Olyan ritkán rakunk fel képet...
Még mindig lomolok, ez a kép szintén 2004 körül, 6x6, Yashica Mat 124.
Találtam 2 tekercs kisfilet, egy Fuji Sensia 100 dia és egy Fujicolor 100 nega. 2006ban ill. 2007ben lejárt. Aki szeretne kisfilmezni, szóljon, nekiadom. Na akkor a 6x6:

temp
300eoss Creative Commons License 2008.09.22 0 0 3003
Lomolás közben az egyik fiókban találtam egy tekercs 6x6-os diát, kb. 2004., és Pentacon Six.

harangod
janak Creative Commons License 2008.09.21 0 0 3002
Várjámá! Hétfőn közgyűlés? Nagyszerű... Miért is szólt volna bárki a munkahelyemen. :)
Előzmény: Bobby75 (2992)
janak Creative Commons License 2008.09.21 0 0 3001
mail ment...
Előzmény: Bobby75 (2998)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 3000
Mail-emre jöhet, de már kifogytam a pénzböl..:) Hitelre mehet?
Előzmény: 300eoss (2996)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 2999
Szinpados nem kell, az nekem is van...
Előzmény: janak (2997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!