Keresés

Részletes keresés

300eoss Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2943
Én sem jártam ezer éve :-)
Előzmény: vejne (2942)
vejne Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2942
Na nem baj. Hátha valaki más járt arra mostanában.
Előzmény: Bobby75 (2941)
Bobby75 Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2941
10 éve nem voltam a piacon kb. :(
Előzmény: vejne (2940)
vejne Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2940
Nyíregyházi pajtások! A nagy messzi Miskolcból kérdeznénk, hogy az ottani piacon árulnak-e az oroszok (ukránok) olyan igazi békebeli 220V-os vakukat? És ha igen, hogyé? Köszönettel: vejne
Bobby75 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2939
Fórumtali holnap a Kossuth téren? :)
300eoss Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2938
janak!
Kipróbáltad már a gépedet? Nehogy azt mondd hogy nem!!
Én holnap megyek Debrecenbe nagyíttatni vagy 3 kockát. Infóim szerint csak a Malomparkban tudják levilágítani a rollt, a Puskás fotó is szkennelné. Vagy mintha említettél volna helyet multkor, ahol megcsinálják..
toth-abri Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2937

Köszi a hasznos infót.

 

Egyelőre a városban próbálok meg fotózni majd a kamerával. Érdekel, hogy hogyan használható ilyen helyen, bár a vűrosban rengeteg zavaró elem van. Izgat, hogy hogyan lehet nagylátószög mellett kis mélységélességgel fotózni.

300eoss Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2936
Full plate: 8x10”
Half plate: 5x7”
Quarter plate: 4x5”
Large studio size: 11x14”
Half wole plate: 4.25x6.5”
Whole plate: 6.5x8.5”
Double whole plate: 8.5x13”
Mammoth plate: 13.5x16.5”
Large mammoth plate: 20x24”
World Post Card (WPC) 10x15 cm, képeslap
Carte d’visite - vizitkártya 6.5x9 cm
300eoss Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2935
És milyen fotótéma érdekel 8x10en, ultraszuperextra felbontásban és árnyalatgazdagságban? Neked lesz a legtöbb megapixeles géped :-)
Tegnap a spektrum tv-n volt egy fotótörténeti sorozat, hihetetlen mennyire jó 19. századi fotók voltak..
Az obiddal és a mozgatható elő- és hátlapoddal olyan torzításmentes épületfotókat tudsz majd csinálni, mint senki itt :)
Előzmény: toth-abri (2934)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2934
Én sem mondtam mást, csak azt, hogy arról még nem hallottam, hogy a 8x10 inchet full plate-nek nevezik. Tehát vita nem volt. István most fog is csinálni whole plate méretben kamerát.
Előzmény: 300eoss (2933)
300eoss Creative Commons License 2008.03.06 0 0 2933
Én úgy tanultam, hogy a full plate a 8x10", a whole plate a 6.5x8.5". De ezen nem veszünk össze :-)
Előzmény: toth-abri (2932)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.06 0 0 2932

"Full plate"? Whole plate-ről hallottam már, de full plate-ről még nem. Persze egyrészt értem, miről van szó, hiszen talán ez a legelterjedtebb "legnagyobb" nagyformátum, azonban van ettől nagyobb is pl. 9x12 inch.

 

Azért döntöttem emellett, mert ennél a méretnél a kontaktok már elég nagyok, és én elsősorban a kontaktolást célzom meg. A szkennelés megoldott. :-)

 

A nyersanyag drága, de szerintem én nem fogok olyan sokat fotózni, 1-2 kép/hónap...

Előzmény: 300eoss (2931)
300eoss Creative Commons License 2008.03.05 0 0 2931
És miért döntöttél a "Full plate" mellett? Nem lett volna elég egy 4x5"? Gondolom a nyersanyag is olcsóbb lenne. Vagy ha már nagy formátum, legyen tényleg nagy? És fogod szkennelni?
Előzmény: toth-abri (2930)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.04 0 0 2930
Ja, és ez az objetív 8x10 inchen kb. 28mm-nek felel meg a 35mm-es ekvivalenciában.
Előzmény: toth-abri (2929)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.04 0 0 2929

Fujinon W 210mm f/5.6

 

352mm-es kört rajzol ki, így az elég a 8x10 inchre.

 

 

Előzmény: 300eoss (2928)
300eoss Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2928
Milyen obi?
Előzmény: toth-abri (2927)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2927
Már van objektívem 8x10 inchre, a kamerám pedig nyárra készen lesz.
Előzmény: 300eoss (2926)
300eoss Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2926
Hol tartasz a nagyformátummal kapcsolatban? Erősen gondolkodtam én is rajta, miután varázsolgattunk Török Gyurinál vele, de visszatartottaz, hogy nem egyszerű síkfilmet venni, hivatni, szkennelni, nagyíttatni, és az árak sem olcsók..
Köztes megoldásként vagyok a 6x7 cm-en :)
Előzmény: toth-abri (2925)
toth-abri Creative Commons License 2008.03.03 0 0 2925

Bobby! Nem akarlak bizonytalanságban hagyni, ezért inkább szólok, hogy szerintem én nem fogok tudni kijárni a fotóklubba. :-(

 

Remélem más fotózáskor azonban össze fogunk futni! :-)

Előzmény: Bobby75 (2924)
Bobby75 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 2924
Ha senki nem jelzi, hogy jön, akkor én sem maradok ott...:) Mondjuk megnézhetjük azt a fotózásról szóló sorozatot, ami a spektrumon ment nemrég. Van benne esküvő, természet, portré, állatok, gyerek, utcai meg talán ház fotózás.
300eoss Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2923
29-én egy hosszú eseményen fotózok, de sztem el tudok jönni 1-2 órát.
Előzmény: Bobby75 (2921)
300eoss Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2922
Sajnos a megnyitóra nem tudok menni mert dolgozok, de a kiállítást tuti megnézzük.
Előzmény: toth-abri (2919)
Bobby75 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 2921
Igényfelmérés! Jövő pénteken jön valaki klubba? (Butyka, művház, 17-18 óra körüli kezdés...) Már jelentkezett egy miskolci tűzoltó srác is.
janak Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2920
Én ott leszek már csak munka miatt is. Van szerencsém ismerni minden kiállítót személyesen és a munkáikat is, színvonalas kiállítás lesz az biztos. Gyertek!
Ja, és VÉGRE fotókiállítás. Már nem is emlékszem mikor volt itt...
Előzmény: toth-abri (2919)
toth-abri Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2919
Hadd ajánljak egy programot, egy fotókiállítás megnyitóját:

Szökő 4

A Váci Mihály bla-bla-bla... tisztelettel meghívja Önt és kedves barátait

Boros György,
Nagy Tamás,
Síró Lajos,
Soltész István

fotóművészek közös tárlatának megnyitójára a Pál Gyula Terembe 2008. február 24-én, vasárnap 11 órára. Megnyitja Bán András műkritikus.

Én már láttam egy-két képet a kiállítás anyagából, érdemes lesz megnézni!
toth-abri Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2918
Figyelünk!
Előzmény: 300eoss (2916)
janak Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2917
Ööö... Oké. :) Várom a hívásod. Csak ne bántsd a túszt!
Előzmény: 300eoss (2916)
300eoss Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2916
Holnap délelőtt rádcsörgök még, pontosítunk. Az áru nálam lesz. A pénzt jelöletlen bankjegyekben hozd. Egyedül gyere. A rendőrséget ne értesítsd. Ha bármi gyanúsat észlelek, végzek a tússzal.:-)
Előzmény: janak (2915)
janak Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2915
Ok, akkor holnap kereslek valahogy, elviszem mind a 10-et. Van egy Rolleiem, az tökéletes, illetve egy százéves brownie kipróbálására áldozok egy tekercset...
Viszont gyakorlati kérdéseim majd lesznek valószínűleg.
Előzmény: 300eoss (2914)
300eoss Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2914
Holnap egész nap a munkahelyen leszek, oda bármikor be tudsz jönni (én onnan ki nem nagyon..). Beviszem a cuccost ha neked jó. Ha nem jó, akkor jövő héten valamikor.
Sajnos átvert a rendelésnél valami:
Mikor "próbarendelést" csináltam a postaköltség miatt, akkor választani lehetett hogy posta vagy csomagküldő. A posta olcsóbb volt, feleannyi. Aztán az igazi rendelésnél akárhányszor próbáltam, csak UPS volt. Ami kurvagyors csak drágább.
Összefoglalva: az Ilford 1000ft/ tekercsre jött ki, több, mint amit mondtam először. Ezért ha soknak találod, csak annyit vegyél át tőlem, amennyit gondolsz, 0-10ig. Nekem nem gond, mert úgyis elhasználom. Ha kell a Yashica Mat 124-et is kölcsön tudom adni amúgy.
Előzmény: janak (2913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!