Keresés

Részletes keresés

lalá Creative Commons License 2006.03.19 0 0 106
-Tapasztalatom szerint, sajnos menthetetlen. Az ilyen idős borokat meg kell becsülni még egy pici dugóízzel is.
Előzmény: -Survivor (105)
-Survivor Creative Commons License 2006.03.19 0 0 105
elnezest T. topictarsak, de lenne egy kerdesem,..... mivel megint kerult hozzam nehany palack 86' es 94' kozotti evjaratu es palackozasu-zomevel Mosel es Rajna volgyi riesling. legtobbjenek gyengebb-erosebb dugoize van. mit lehetne tenni a dugoiz eltuntetesere vagy tompitasara?

elore is koszonom az esetleges tippeket,

-S.
lalá Creative Commons License 2006.03.18 0 0 104
http://petofinepe.hu/index.php?apps=cikk&d=2006-03-14&r=10&c=498025
joskabacsi Creative Commons License 2006.03.04 0 0 103

Bizony így van .

Én tiszteletből nem is öntöm a "közösbe a mintát" ha kóstolok , mert ezzel szerintem annak a munkáját becsülném alá , aki dolgozott vele.

Apám sosem adott még pénzért bort bárkinek is , azt mondja , a koszos pénzét ne lobogtassa senki , azzal az ő fáradtságát nem tudják megfizetni.... persze bárkit megkínál , ha emberként közeledik ......

 

Előzmény: fan_fan (101)
lalá Creative Commons License 2006.03.04 0 0 102

-A társtopikban néhány "borbarát" el van szállva. Ahogy ezt már írtam, nekem mindenféle borhoz közöm van. Van egy másik "Tízparancsolat" is, biztosan ismeritek.   A borivóé. 

És még:

..."Őszintén, de reálisan kritizálok és elfogulatlanul dicsérek, mert építeni kell és nem rombolni." ( A Magyar Borlovagok etikai kódexé-ből )...

fan_fan Creative Commons License 2006.03.04 0 0 101
A bor felé tisztelettel kell közelteni. Bicskanyitogató, ahogy a társtopicban az ezer forint alatti szegmenst minősítik. A bor nem attól bor, hogy ötezer forint egy palack.
lalá Creative Commons License 2006.03.04 0 0 100

 SZÁZ.

 

 

Csengődön. Forgalomba nem kerül. A karácsonyra letöltött 2500 palack egyikét kaptam nyakon.

Előzmény: joskabacsi (99)
joskabacsi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 99

nem ismerem őket.... merre van a szőlőjük?

 

Előzmény: lalá (98)
lalá Creative Commons License 2006.03.03 0 0 98

-Azt még nem, de:

2004. Cabernet sauvignon-Kékfrankos, száraz, vörös, minőségi

           Léder családi pincészet

          

Kellemes társ az esti netezéshez.

Előzmény: joskabacsi (97)
joskabacsi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 97
Ma megjelent az új Dúzsi rozé - a kékfrankos ...... kóstolta már valaki?
Előzmény: lalá (96)
lalá Creative Commons License 2006.03.01 0 0 96
-Dehogynem! Ez ugyanaz mint a másik helyen. Csak ott a nevem írom, mert a szakmában így ismernek. Már aki. Láthattad, hogy visszavettek a fordulatból, nyugodtan írj oda is. A Művelt Alkoholistában már megírtam, most csak magam ismétlem: -Nekem a bor munkám tárgya, életem része, a gyermekem. Ezért a viszonyom is más hozzá. És ebben benne van a Bandi bácsi bora, meg a Chateau Margot is. A mindennapok, meg az ünnepek bora. Borbírálatot nem írok, de figyelemmel olvasom őket. A bor férfidolog - egy kollegám idézte - leghelyesebb csendben, négyszemközt beszélni róla, egy pohár borral a kézben.
Előzmény: milendee (95)
milendee Creative Commons License 2006.03.01 0 0 95
teéntégednemértelek.
Előzmény: lalá (94)
lalá Creative Commons License 2006.02.28 0 0 94
-Mit kapsz, mit kapsz? Szép nagy a korsó!
Előzmény: lalá (93)
lalá Creative Commons License 2006.02.28 0 0 93
-Egy borról szóló helyet úgy véltem, hogy 40 nap után illethetek egy borbetegséggel. Lehet, hogy a karantén jobb lett volna?
Előzmény: milendee (92)
milendee Creative Commons License 2006.02.28 0 0 92
mert? ki? hol?
Előzmény: lalá (91)
lalá Creative Commons License 2006.02.27 0 0 91
-Na ez felfordult.
sammiedavis Creative Commons License 2006.01.17 0 0 90

Köszönöm!

 

Előzmény: joskabacsi (89)
joskabacsi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 89

Vince Béla.

(nem azért , mert idén ő lett az év borásza , hanem mert egy rendkívül szerény - szimpatikus ember és az Arcanum sorozata kiválló)

Előzmény: sammiedavis (88)
sammiedavis Creative Commons License 2006.01.14 0 0 88
Üdvözlet mindenki! Valamikor megyünk Eger környékére, s tanácsra lenne szükségem hol keressem a jó bort;). Szubjektív véleményekre vagyok kíváncsi. Köffi.
joskabacsi Creative Commons License 2005.12.31 0 0 87

Ok.

A "mindegyiknek borize volt" - kifelyezésre értettem az egységes borízt.

 

Apámnak is van bora , hárslevelű , jó évben 19-20 cukorfokkal szüreteljük , gyengébb években 14-15° + kaposvári extra ....  tudom miről írsz , értem is , de ezek nem ugyanazt a kategóriát jelentik. Nagyapád - gondolom apámhoz hasonlóan - olyankor boldog , amikor a tőkék roskadásig hozzák a termést , korlátozni őket pedig esze ágában sincs ....

Amit az aromákról írtál sajnos igaz , nekem is volt szerencsé(tlensége)m olyan borászhoz , akinek a palackja a kibontás után egy órával már nyomokban sem tartalmazta az eredeti ízeket - illatokat.... amit belinkeltem NEM ILYEN !

Ennyi időm volt , a szilvesztert nem szándékozom vitatkozással tölteni , mindenkinek jó szórakozást kívánok !

Előzmény: -Survivor (86)
-Survivor Creative Commons License 2005.12.31 0 0 86
en nem egyseges borizrol beszeltem, hanem borizrol...egyseges nelkul.

aztan meg kedves Joskabacsi,
en sok-sok even at iszogattam a nagyapam borat, amiben az en munkam is benne volt a metszestol es betakarastol a szureten,hordomosason at az atfejtesig.
es hat bizony annak a bornak borize volt, termeszetesen masmilyen ize az otello es oporto , es masmilyen ize a harslevelu szolobol keszult bornak. de mindegyiknek borize volt. es nem dohany izjellemzo. es nem csokolade. meg egyeb mostanaban divatos es kivanatos "fruity " izhatas az ugyes aromaknak koszonhetoen.
na....csak ennyit akartam mondani.
de tovabbra is BUEK!
:-))

S.
Előzmény: joskabacsi (85)
joskabacsi Creative Commons License 2005.12.31 0 0 85

nem barátom..... nem ízKONZERV , hanem maga a természetes harmonia ..... a felismerhető jegyek , amiket írtam , CSAK JELLEMZIK  ....

 

Egységes boríz nincs , max. amit ugyanabból a tablettából kevernek , azt viszont nem nevezném bornak ...

 

 

Előzmény: -Survivor (84)
-Survivor Creative Commons License 2005.12.31 0 0 84
".....intenzív dohány , kávé , keserű csokoládé , megy , aszalt szilva ...."

?????
ez most bor vagy izkonzerv(illatkonzerv) a vegyesboltbol?
:-))

szvsz a bornak legyen borize....a csokoladenak meg csokoladeize.
forditva nem teccccccccc.
:-))

egyebkent BUEK viszont es mindenkinek!


Előzmény: joskabacsi (83)
joskabacsi Creative Commons License 2005.12.31 0 0 83

a nagy kedvencem :

 

intenzív dohány , kávé , keserű csokoládé , megy , aszalt szilva .

Szép test - hozzá méretezett barrique - kerek ...... nagy bor - földön járó áron

Kb. 1 hónap és jön a 2003 as....

 

ezzel kívánok mindenkinek Boldog Új Évet !

 

 

 

hsoma Creative Commons License 2005.11.05 0 0 82

Kedves borkedvelő közönység!

ha vki bizonyos Lődár István vagy lrgalábbis valami Lődár nevű borkereskedő nevével (is) fémjelzett honlapra téved, akkor küldje már meg legyen szíves a címét!

Üdvözlettel és előre is hálás köszönettel: hsoma

-Survivor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 81
no igen, valoszinuleg.
egyebkent is....palackozott vorosborok joval hamarabb tonkremennek a tarolasban, mint a palackozott feherborok.
a legidosebb - es bar dugoizu(eufemisztikusan furmintos:))) ), de egyebkent elvezheto - palackozott feherbor az kb. 25 eves volt, amit ittam.
regi (6-8 evesnel regebbi)evjaratu elvezheto palackos vorosborokhoz meg nem volt szerencsem. (persze attol meg biztos, hogy van ilyen)

.

Előzmény: orion64 (70)
-Survivor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 80
en max. annyit tudok segiteni , hogy ittam mar toscanai vorosbort....es meg elek :)


Előzmény: Shopgirl23 (72)
-Survivor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 79
ha a feny fele tartod es attetszo, tiszta tehat nem zavaros, nem felhos az allaga, akkor valszeg jo meg. legfeljebb( ill. valoszinu) dugoize lesz. de ha meg tarolni akarod akkor huvos helyen fektetve es fenytol elzarva.

.
Előzmény: lemi (71)
Sothy Creative Commons License 2005.09.06 0 0 78
Helló!

Köszi az infókat, utánnanézek... :-))
Igazada van nem Irsai a Budai Cuvée... :-)) Tény! Nem tudom miért azt írtam....hehe.

Ha már ennyire otthon vagytok. Feleségem nem igazán borozik. Viszont azt mondta hogy édes vöröset megpróbálna. Tudom hogy ezek nem igazi édesek (mármint a magyarok) de tudtok egyáltalán ajánlani ilyet??? Én annyira nem figyeltem és el sem tudom képzelni merre keressek. Igazából fajta érdekelne meg persze borász...

Egyszer ittam egy félédes vagy édes Pinot Noir-t, de nekem nem jött be... :-)) Nekem már az nagy édes volt. Viszont lehet hogy most ki kéne próbáltatnom az asszonnyal....
Előzmény: Flacika (75)
Flacika Creative Commons License 2005.09.05 0 0 77
Most láttam az Interspar borkatalógusát (okt. elejéig érvényes). Van benne 1-2 igen érdekes tétel/ár. Én is kinéztem magamnak vagy 10 féle bort! A Feind Cserszegi, az Irsaijuk és a Bezerics-Német Cserszegije is 799 Ft. Annyiért érdemes!
Előzmény: Sothy (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!