Keresés

Részletes keresés

IWAS Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3196

Köszi a beszámolót. A Bock irsaija (2016) számomra rendben volt, de titokban abban reménykedtem, hogy meghaladja az előzetes várakozásomat, mint ahogy a 2009-es hárslevelűje tette. Majd írok róla részletesebben. A zenitről csak annyit, hogy szerintem nagyon jó adottságai vannak, önmagában vagy házasításban is megállja a helyét. Egy ismerősöm nemrég telepített, egyéb fajták mellett.

Előzmény: Flacika (3195)
Flacika Creative Commons License 2017.09.14 0 0 3195

Nos, megvolt az idei Budavári Borfesztivál. Eredetileg úgy terveztük, hogy két nap is kimegyünk, de végül csak egy lett belőle. Így picikét rövidebb lesz a beszámoló és a borsor is, valamint kicsit túltengenek a fehérek. Másik, hogy valahogy most vagy én „nem voltam formában”, vagy valami más is közrejátszott, de időnként meglehetősen bizonytalan voltam (vagy mégsem? :) ).

 

Taschner Irsai Olivér 2017 (újbor!) – 3,5 pont. Valahogy nem az igazi, kevésbé intenzív.

Garamvári Irsai Olivér 2016 – 5 pont, ahogyan az tőle illik (bár ezt korábban egy alkalommal nem így tapasztaltam), teljesen rendben volt.

Katona Borház Flört 2016 (Irsai Olivér-Sárgamuskotály) – 3,5-4 pont. Kicsit kevésbé jellegzetes, mint kellene lennie. Valahogy nem igazán érvényesülnek benne a két fajta erényei.

Várszegi Pince Sárgamuskotály-Irsai Olivér 2016 – 4,5 pont. Izgalmasabb, mint a Katona, főleg a sárgamuskotály dominál benne.

Bezerics Cserszegi Fűszeres 2016 – 4,5 pont. Tavaly csak 4-et adtam neki, pedig most nem volt elég hideg a bor...

Taschner Cserszegi Fűszeres 2016 – 5 pont. Úgy látszik, a Cserszegit jobban sikerül eltalálniuk, mint az Irsait. Jellegzetes, kellemes, jól iható bor.

Katona Semillon gyöngyöző bor 2016 – 4,5 pont. Kellemes, friss (bár a feleségemnek nem ízlett...).

Bezerics Pátria 2015 – 5 pont. A Pátria az Olaszrizling és a Piros Tramini keresztezése (Bakonyi Károlytól, akinek a Cserszegi Fűszerest is köszönhetjük). Zöldes, citrusos illat, ízben a rizling felé hajlik. Tetszett.

Váli Pincészet Vince bora (Zeusz-Sárgamuskotály-Hárslevelű) – 4,5 pont. A Hárslevelűt nem szeretem, a másik kettőt igen. Szerencsére nem a hárs dominált, rendben volt.

Paulus (a móri Molnár Borház névváltás alatt áll) Móri prémium Zenit 2016 – 6,5 pont. Friss, gyümölcsös, citrusos illat, telt korty, zamatos! Mindenképpen a legjobb Zenitek közé való, amit eddig ittam. Érdekes, hogy a honlapjukon a prémium bor nincs fent, csak a sima...

 

A végén elkövettem azt a hibát, hogy ugyanazt a két Cabernet Franc és Sauvignon cuvée-t ittam, mint tavaly (Bujdosó Katamarán és Katona CS-CF). Most valahogy nem volt akkra különbség köztük számomra, mint akkor, mindkettőt 6-6,5 pont körülire értékeltem. Illatban szinte azonosak voltak, ízben elsőre a Katona valamivel gyümölcsösebb volt.

Végül Bujdosóéktól a Farkastanya Cabernet Franc jött, 6,5-7 ponttal. Illata intenzív, jellegzetes. Ízben kicsit markánsabb, mint a másik két vörös – persze, hiszen nincs benne a CS, ami kicsit „legömbölyítené”, simítaná.

erosmano20 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 3194

:) Ha érdekes lehet... itt a Rajnai és Olaszrizling fog összecsapni: https://www.facebook.com/events/477991745900108/?fref=ts :) tiszta trónok harca:DDD csak ez BOROK harca:DD

IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3193

Előzmény: IWAS (3192)
IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3192

Oxford Landing Estates Shiraz 2014. Ausztrál száraz vörösbor. Alk. 13,5%, ára 8,50 €. A Murray folyó mentén termesztett szőlőből (90% shiraz, 7% viognier, 3% egyéb) készült. Tulajdonképpen egy Côte-Rôtie-másolat, nagyon kedvező áron. Legalább részben barrique-ban érlelték. Csavarzár. Gránátvörös szín. Közepesen intenzív illatában a földiszeder, ringló és vanília mellett a viogniernek köszönhetően nárcisz is. Kóstolva közepesen testes, "aprósavak" megfelelő mennyiségben; friss szilva és szeder, bársonyos tanninok optimális adagban. Az alkohol nem érződik. Elnyújtott, tiszta ringlós-málnás utóíz, csipetnyi fehérborsos fűszerességgel. Nem egy lehengerlő újvilági bor (ami messze nem azt jelenti, hogy ne lenne kellően komplex és tartalmas), hanem egy jó franciát utánzó ausztrál. 7 pont (91).

IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3191

Előzmény: IWAS (3190)
IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3190

Neethlingshof Estate Shiraz 2013. Dél-afrikai (Stellenbosch) száraz vörösbor. Alk. 14,5%, ára 11,35 €. 1692-ben alapították a pincészetet. A bor saját termesztésű szőlőből készült, 14 hónap barrique-ot kapott. Jó minőségű préselt parafadugó. Meggyvörös szín. Közepes intenzitású illat földiszederrel, levendulával, őszi erdővel, kevés vaníliával és alkohollal. Szájban erős közepes test, extraktédesség, optimális mennyiségű bársonyos tannin, szeder és feketeribizli ízek, jó savak. Eléggé hosszú lecsengésében meggy és őrölt bors is felbukkan, illetve az alkohol kissé befűt. 6 pont (87).

IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3189

Előzmény: IWAS (3188)
IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3188

Concha y Toro Trio Reserva 2013. Chilei vörösbor a Rapel-völgyből. Merlot (60%), carmenere (35%) és syrah (5%) házasítása. A pincészetet 1883-ban alapították. Alk. 13,5%, ára 9 €. Jó minőségű préselt parafadugó (Diam). Egynemű meggyvörös szín. Intenzív illatában áfonyalekvár, vanília, dohány és fahéj. Kóstolva testes, erdei gyümölcs koncentrátum, bőséges adagú bársonyos tannin, megfelelő mennyiségű és minőségű sav. A gyümölcs/hordó arány lehetne jobb, illetve a lecsengése lehetne kicsit hosszabb, de így is erős 6 pont (89).

Jbori Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3187
Előzmény: Jbori (3186)
Jbori Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3186

Krisecco fehér

IWAS Creative Commons License 2017.08.01 0 0 3185

Előzmény: IWAS (3184)
IWAS Creative Commons License 2017.08.01 0 0 3184

Don David Syrah Reserve 2013. Száraz argentín vörösbor. Alk. 14%, ára 9,30 €. A pincészet David Michelről kapta a nevét, aki 1892-ben érkezett Franciaországból, majd szőlőt telepített a Cafayate-völgyben. Préselt parafadugó. Meggyvörös szín. Intenzív illatában vanília (egy évet volt új tölgyfahordóban), földiszeder, cseresznye, kókusz. Szájban közepesen testes, az illatban jövő gyümölcsök a syrah-ra jellemző fűszerességgel, hibátlan savgerinccel, bársonyos tanninokkal. Közepesen hosszú, nem teljesen száraz utóízében az étcsokoládé mellett kissé érezhető alkohol. Erős 6 pont (89).

 

IWAS Creative Commons License 2017.08.01 0 0 3183

Előzmény: IWAS (3182)
IWAS Creative Commons License 2017.08.01 0 0 3182

João Portugal Ramos Marquês de Borba 2014. Száraz portugál (Alentejo DOC) vörösbor. Alk. 14%, ára 9,50 €. Kézzel szüretelt, bogyózott alicante bouschet, aragonez, trincadeira és touriga nacional fajtából készült, tölgyfahordós érleléssel. Prémium minőségű natúr parafadugó. Meggyvörös szín sötétlila reflexekkel. Intenzív illat földiszederrel, áfonyával, fahéjjal és szegfűszeggel. Kóstolva testes, friss erdei gyümölcsök, kellően élénk, kiváló minőségű savak, bársonyos, alig érezhetően tapadó tanninok. A közepesnél hosszabb utóízében teljesen érett meggy, édesfűszerek. 7 pont (90).

IWAS Creative Commons License 2017.08.01 0 0 3181

Előzmény: IWAS (3180)
IWAS Creative Commons License 2017.08.01 0 0 3180

Eller Spätburgunder 2015. Száraz biobor Németországból, Monika Maria Ellertől. Alk. 12,5%, ára 9,50 €. Natúr parafadugó. Téglavörössel kevert rubin szín. Közepesen intenzív illatában nem a gyümölcsök, hanem földes-animális jegyek vezetnek. Kevés málna és aszalt meggy a háttérben. Kóstolva ribizli, füstölt sonka, szőlőhéj. A savak minőségükben nem kifogástalanok. Alig közepesen testes (ami egy Spätburgundernél, azaz pinot noirnál normális). Közepesen hosszú, száraz érzetű (bár hivatalosan 4,8 g/l a maradékcukor) lecsengésében már nem mutat újat. Biztosan nem egy "crowd pleaser" bor, de a PN-ok között elég sok az ilyen (el tudom képzelni, hogy van, akinek bejön). A fő erénye, hogy bio. Erős 4 pont (82).

IWAS Creative Commons License 2017.08.01 0 0 3179

H-

Előzmény: IWAS (3178)
IWAS Creative Commons License 2017.08.01 0 0 3178

Szent István Muskotály. Édes fehér pezsgő, évjáratjelölés nélkül. Cserszegi fűszeresből készült magyar termék. Alk. 11%, ára kb. 900 Ft (ajándékba kaptam). Hátul azt írják, hogy "Különleges minőségű alapanyagokból készült Szent István pezsgő fogyasztása minden pillanatot igazi ünneppé varázsol. Harmonikus illat- és zamatanyagai 6-8 ºC-ra hűtve biztosítja a legnagyobb élvezeti értéket." Préselt parafadugó. Szalmasárga szín, közepes és apró buborékok jönnek fel bőségesen. Intenzív muskotályos-akácmézes illat (eléggé egysíkú, de kétségtelenül kellemes). Kóstolva már kevesebbet nyújt, de az árához képest nem rossz. A pezsgő-feeling mellett karcsú test, élénk savak, friss szőlős, pöszmétés, almás íz. Nem kell megijedni a címkén az "édes" felirattól, mert a magas savtartalom miatt csak enyhén édes érzetű (legalábbis a hűtőből kivéve). Lecsengése rövid, tiszta. Nyáron, jól behűtve fröccs helyett alkalmazható. :) IWAS-score 3/5-4/5.

IWAS Creative Commons License 2017.07.01 0 0 3177

Előzmény: IWAS (3176)
IWAS Creative Commons License 2017.07.01 0 0 3176

Bodegas Salentein Portillo Malbec 2015. Argentín (Valle de Uco, Mendoza) száraz vörösbor. Alk. 13,5%, ára 8 €. A jezsuiták kezdték el a szőlőtermesztést az Uco-völgyben, még a XVII. században. Csavarzár. Meggyvörös szín. Közepesen intenzív illatában földiszeder, meggy, csipetnyi fodormenta. Szájban közepesen testes, az illatban jövő gyümölcsök friss formában; jó minőségű savak megfelelő mennyiségben. A tanninok kissé porosak. Lecsengése nem túl hosszú, érett meggyel, natúr kakaóporral. Az alkohol jól integrált. 5 pont (85).

IWAS Creative Commons License 2017.07.01 0 0 3175

H-

Előzmény: IWAS (3174)
IWAS Creative Commons License 2017.07.01 0 0 3174

Tesco Finest Malbec 2015. Argentín (Mendoza) száraz vörösbor. Alk. 13,5%, ára 1,6 eFt. Csavarzár. Meggyvörös szín sötétlila reflexekkel. Intenzív illat szederlekvárral, fügével, kávéval és vaníliával. Kóstolva közepesen testes, sötétbogyós gyümölcsökkel (lekváros formában), sok pörkölési aroma, a savakkal nincs gond, kevés, bársonyos tannin. Az alkohol nem éget. Közepesen hosszú utóízében ismét előjön az illatban jelzett kávé. Önmagában nézve, a fogyasztók 99%-ának valószínűleg bejön (vastagon gyümölcsös, nem száraz érzetű), de a mai trendnek (azaz visszafogott barrique-/chipshasználat) nem felel meg. IWAS-score 4/5.

IWAS Creative Commons License 2017.07.01 0 0 3173

Előzmény: IWAS (3172)
IWAS Creative Commons License 2017.07.01 0 0 3172

Pleno Tempranillo 2015. Száraz spanyol (Navarra DO) vörörösbor. Alk. 13,5%, ára 4,30 €. Acéltartályban készült. Csavarzár. Gránátvörös szín. Közepesen intenzív illatában cseresznye, szilva, földiszeder, édesfűszerek. Szájban közepesen testes, ízében elsősorban friss cseresznye és meggy, a bársonyosnál valamivel érdesebb tanninok. Savai mennyiségileg és minőségileg is rendben vannak. Közepesen hosszú lecsengése már nem tartogat újat, tisztán hagyja el a szájat. Az alkohol jól integrált. Eléri a 6 pontot (87).

ton____jo Creative Commons License 2017.06.18 0 0 3171

Ja erre én is gondoltam:)

Egerbe ezt is lehet.

Előzmény: Hepci (3170)
Hepci Creative Commons License 2017.06.17 0 0 3170

Nyilván 24 hónapot szokták, de ebben az évjáratban kivételesen kevesebbet érlelték hordóban.

Érted tették természetesen, hogy már idén nyáron megihasd. :)

Előzmény: ton____jo (3169)
ton____jo Creative Commons License 2017.06.17 0 0 3169

Üdv

Tudja valaki azt, hogy ha egy borra azt írták, hogy 2015

és azt is hogy 24 hónapig érlelik hordóba akkor én ezt hogyan tudom most megvásárolni?

Hol a bibi?

 

Köszi.

IWAS Creative Commons License 2017.06.01 0 0 3168

H-

Előzmény: IWAS (3167)
IWAS Creative Commons License 2017.06.01 0 0 3167

Tesco Old Vine Selection Tempranillo 2014. Campo de Borja Denominación de Origen. Alk. 13,5%, ára 1 eFt (Tesco, tavaly őszi akció). Spanyol száraz vörösbor 15-50 éves kehelyművelésű tőkékről. Csavarzár. Kitöltéskor közepes méretű buborékok, meggyvörös szín. Intenzív illatában vanília, feketeribizli, földiszeder, egy kis vegetálissággal kiegészítve; olyasmi, mint egy chipses CF. Kóstolva közepesen testes, kissé tapadó tanninok optimális mennyiségben, az illatban jövő friss sötétbogyós gyümölcsök, jó savak. Szedres-áfonyás, enyhén tüzes, közepes hosszúságú lecsengés. Ennyiért nagyon jó vétel volt. IWAS-score 5/5.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!