Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.09 0 0 207

magyarország tavalyi gdp összetétele: "agriculture: 3.3% industry: 32.5% services: 64.2% (2004 est.)"

 

ne akarjunk már húzóágazatot csinálni a mezőgazdaságból, könyörgöm! ami nem megy, nem kell erőltetni. persze a munka büdös, meg valakik nem veszik észre, hogy vége a kommunizmusnak, VERSENYHELYZET van, és a szart senki sem veszi meg.

 

a kevés kivétel (pl másodunokatesóm, aki hajnaltól estig dolgozik a földjein, míg a szomszéd a luxusterepjárójával akkor volt kint utoljára, mikor megvette a földet.) megítélése meg az ilyen pesti randalírozók miatt romlik.

lilita Creative Commons License 2005.03.09 0 0 206

Köszönöm a linket, ami az állításomat támasztja alá. A grafikon szerint a gyermektelenek adótehelése nőtt (ebbe a kategóriába tartozik a fiatal, s a "felnőtt" gyermeket eltartó, vagy az idősebb generáció is), az egy gyermeket nevelőké talán szinten maradt, a többi átlagos keresetű családé csökkent. Megjegyzem, már az is kvázi emelés, ha a sávhatárok nem változnak az inflációnak megfelelően. A családi pótlékot (változatlan) bekalkulálva, még kedvezőtlenebb a kép.

Ettől még lehetett jó ez a rendszer. Nekem nem tetszett. Talán hihetetlen, de ilyen paraméterek mellett komplett családok is kimaradhattak a preferáltak közül. Pl. 20 éves gyerek, 40 éves szülő, 60 éves nagyszülő. Ilyen családok bizony évekig "kárvallottak", s a gyerek talán 8-10 év múlva élhet ezzel.  

Előzmény: Wic (200)
borsosalma Creative Commons License 2005.03.07 0 0 205
Volt egy 10 pontos követelésük a gazdiknak. Aztán elövettek még vagy 30 at. Ez már plusz költségvetési forrást igényelt!! Honnan is ? A mi zsebünkből is
Előzmény: buyer (204)
buyer Creative Commons License 2005.03.07 0 0 204

Bocsi, hogy belekotyogok:

A gazdák miért is szeretnék, a minimálbér adóját?

Nem velós, beigért ám de nem teljesített követelésről szól a dolog?

puzdra Creative Commons License 2005.03.07 0 0 203
Igen, és mint kuláknak a Hortobágyon a helyük, egy juhhodályban.
Előzmény: Wic (201)
borsosalma Creative Commons License 2005.03.07 0 0 202
Gazdik a minimál bért is adó kötelessé tennék. Igy lenne forrása a követeléseiknek. Másokat nyomoritanának meg. Önző érdekből.
Wic Creative Commons License 2005.03.07 0 0 201

Ez itt egy igénytelen paraszt gépe, ... Most újabb támogatásért liheg a téren.

 

Nyugodtan nevezd őket kuláknak.

Előzmény: qncogi (118)
Wic Creative Commons License 2005.03.07 0 0 200

1) Orbánék alatt %-ban kifejezve nőtt az adóterhelés. Tény, hogy ezt ügyesen csinálták, mert kevés embert érintően csökkentettek sokat, nagy tömegek esetén meg szinten hagyták (infláció ellenére, sávhatárok változatlanok), illetve kismértékben emeltek. Ez költségvetési szempontból ragyogó megoldás, de a magyarországi szegénység szintje mellett szvsz kegyetlen.

 

 

 

Előzmény: lilita (195)
puzdra Creative Commons License 2005.03.07 0 0 199
Mindig jólesik olvasni, ha egy aszfaltbetyár nyilatkozik mezőgazdasági ügyekben. Oyan vagy mint a Hofi említette ésszerűsítő brigádok falujárása, mikor is jöttek a pesti munkások, hogy tanácsot adjanak a parasztnak, szereljen a kaszájára még egy pengét, hogy visszalendítve is tudjon rendet vágni vele.

Qncogi, ha belegondolsz, a gazdákkal magad is támogatod. Mert minden összefügg. A gazdák produktuma a felvásárlóhálózattal, nagykereskedelemmel, élelmiszeriparral és kereskedelemmel, növényvédőszer és műtrágyagyártással, a közúti és vasúti szállítással, az energiaiparral, a vágóhidakkal, szalámi és sajtgyárakkal. A külkereskedelemmel, a bankokkal, a tőzsdével, a gépgyártással és javítással, gumiiparral, járműimporttal és mindennel.

Tutormanó, igen is féltsd a gyerekeid jövőjét, ha a gazdáink tönkre mennek
Előzmény: qncogi (145)
puzdra Creative Commons License 2005.03.07 0 0 198
Kedvesem, a gazdák a törvény által biztosított tavalyi pénzeiket követelik most a tárgyalásokon. Amit ráadásul Medgyessy, Gyurcsányi és mezőgazdasági miniszterük is többször megígért a gazdáknak.

És nem alma áll a gazdák magtáraiban, hanem búza.
Előzmény: Törölt nick (144)
Daemon Creative Commons License 2005.03.06 0 0 197
Mármint, hogy hol odahaza?
Előzmény: BoRó (79)
lilita Creative Commons License 2005.03.06 0 0 196
A konkrét esetről nincsenek konkrét ismereteim, de általánosságban egyetértek veled. Rengeteg az átfedés az államigazgatás egyes területei között, s szvsz dívik a kapun belüli munkanélküliség is.  Itt azonban megint beugrik a demagógia, mert az aktuális ellenzék mindig a meglévő struktúrát védi.
Előzmény: 0.5bit (185)
lilita Creative Commons License 2005.03.06 0 0 195

Nem értünk egyet.

1) Orbánék alatt %-ban kifejezve nőtt az adóterhelés. Tény, hogy ezt ügyesen csinálták, mert kevés embert érintően csökkentettek sokat, nagy tömegek esetén meg szinten hagyták (infláció ellenére, sávhatárok változatlanok), illetve kismértékben emeltek. Ez költségvetési szempontból ragyogó megoldás, de a magyarországi szegénység szintje mellett szvsz kegyetlen.

Nem akarok kiselőadást tartani a szociális érzékenységről, de hiszem, hogy rengeteg ember saját erejéből képtelen változtatni. Tartósan munkanélküli már mentálisan is sérült, őt előbb életben kell tartani, aztán közmunkával stb lassan vissza lehet vezetni a munka világába. Minél később adsz neki reményt, lehetőséget a kilábalásra, annál tovább tart a "felépülés". Addig bizony nincs más lehetőség, mint emelni a családi pótlékot, szociális segélyt stb.

2) Az általad írt 50-50% ma is létező dolog. Látogass el a szakminisztériumok lapjaira. Igaz most a legtöbb esetben nagyobb sajáterő kell. Én anno megnéztem a neten, hogy kik nyertek. Nos a pénz nagy részét multik kapták.

 

Nem ide tartozik, de én ált. nem csípem az EU által is támogatott pályázati rendszert. Igazságtalannak tartom a vissza nem térítendő támogatásból megvalósított vagyonosodást. Elveszik az adódat, aztán az ügyeseknek (jól pályázó) visszaosztják (ajándékba). Ha te nem preferált ágaztban kívánsz fejleszteni, akkor legfeljebb kamattámogatást kaphatsz, s a megtérülést így kell kalkulálnod, míg a preferált cég, vagy terület fele hatékonysággal is piacot nyer. És miután a támogatások összege véges, elkerülhetetlen, hogy adott területen azért kerülsz hátrányba, mert a te fejlesztésed 100%-ban kell, hogy megtérüljön, míg versenytársadnak elég az 50-70%-os, tehát te még mindig nyögöd a régit, miközben ő már új projektnél tart.  

Előzmény: árnyékgyuri (176)
Wic Creative Commons License 2005.03.06 0 0 194
Azok a gazdák vannak ott, akik nem szégyellik ezt tenni. A többi mind a földeken dolgozik.

egyelőre. de ez változni fog, remélhetőleg.
Előzmény: kutya. (8)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.06 0 0 193
Normalisnak nezel ki, ezert duplan nem ertem, hogy miert veded ezt a Lopcsanyt ?
Előzmény: mamicska (189)
0.5bit Creative Commons License 2005.03.06 0 0 192
Teljesen laikusként fogalmam sincs mit kellett igénylésként beadni, de jó pár éve volt szerencsém látni, hogy a postán hogyan dolgozzák fel a csekkeket. Az OCR gépsorok sebessége is szédületes, de azok gépek. Viszont az utólagos javítást (amivel a gép nem boldogult) végző hölgyek előtt le a kalappal: én azt se tudtam megkeresni hol a hiba már kész volt: kb 2 másodperc/csekk sebességgel dolgoztak!

Amennyiben tényleg általános a több száz oldalas igénylés, akkor az ezt szervező minisztériumban kellene "fejeknek hullani"! Egyrészt nem biztosított elégendő embert és technikai feltételt, másrészről az igénylési rendszer kialakítása miatt. Több száz oldalas igénylések bekérése (papíron) ?

Mindenesetre a hatékony munkát nem csak a sor végén állóktól, hanem elsősorban ezt irányító vezetőktől kell megkövetelni!
Előzmény: RontóPál (186)
mamicska Creative Commons License 2005.03.06 0 0 191
bizony ám

én meg fizetek Neked egy helyesírási szótárt!
Előzmény: Törölt nick (183)
ScanDriver Creative Commons License 2005.03.06 0 0 190
Ezt nem gondolod komolyan.
Előzmény: RontóPál (186)
mamicska Creative Commons License 2005.03.06 0 0 189
és még nyűvöm életem egyetlen férjét:-))Úgy!

na,most már kész a kartoték??:-))

ne zavarjuk itt a komoly beszédet,nem illik:-))



Előzmény: Törölt nick (182)
ScanDriver Creative Commons License 2005.03.06 0 0 188
Mit csinál a gazdahálózat, 2002-2003-ban Németh Imre ,jó pénzért,beültette a kapcsolatait, haverjait ezekbe az állasokba ?
Előzmény: 0.5bit (185)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.06 0 0 187

Igen ez erdekes egy osszevetes !

 

Tehat a kormany kezdhetne a tevekenyseget azzal, hogy sajat hatekonysagat megnoveli !

Előzmény: 0.5bit (185)
RontóPál Creative Commons License 2005.03.06 0 0 186
Csak úgy mezőgazdaságilag megemlítem, hogy van több olyan gazdálkodó, aki párszáz hektáron dolgozgat, és jó néhány száz vetése van. Akár 600 oldal is lehet a pakliban. Gombócból is sok...
Előzmény: 0.5bit (185)
0.5bit Creative Commons License 2005.03.06 0 0 185
Valóban hiányoznak a reformok, de a hatékonyság is:

Az ominózus kifizetésekkel kapcsolatban hangzott el: 200.000 db igénylést 1.000 - 1.200 fő nem tudta feldolgozni. Egy kis számítás (optimistán): 1000 fő 3 hónap alatt:
3x20 nap = 60 munkanap
200.000 igénylés / 1.000 fő / 60 / = 3,3 igénylés/nap!!!

Vagyis itt átlagosan a közigazgatásban egy fő egy nap alatt 3 db igénylést képes feldolgozni! (És optimistán csak 3 hónappal számoltam, ha az igénylések már tavaly májusban megérkeztek akkor még roszabb az arány: 1 fő 1 igénylés 1 nap alatt!!)


Előzmény: lilita (171)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.06 0 0 184
Az szabad.;-)

Most kérdeztem, 90 óta nyugdíjas, nem 93 óta. Ennyi a tévedés.
Sorry!
Előzmény: mamicska (181)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.06 0 0 183
Es az internetet a Horn gyuszi fizeti ?
Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.06 0 0 182

Tehat ha tavfutessz es inzulinozol, akkor semmit sem eszel, furdessz, vilagitassz es ruhazkodsz.

 

Ezt hogy csinalod ?

Előzmény: mamicska (180)
mamicska Creative Commons License 2005.03.06 0 0 181
akkor szabad a gazda:-))
Előzmény: Törölt nick (179)
mamicska Creative Commons License 2005.03.06 0 0 180
az átlagnyugdíjba beszámit az én majdnem harmincam és a mások száz fölöttije...

tanultál átlagszámítást

ingyenorvos nem tudom kinek van,nekem nincs és még a havi inzulinadagom is 14.000 Ft,mert arra speckó nem jár támogatás.
Az influenza elleni oltás - az ingyen van:-))

ne bosszants :-))

tényleg ennyire nem ismeritek a nyugdíjas életet??Mi lesz veletek????
Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.06 0 0 179
Nincs semmi tévedés.
Előzmény: mamicska (177)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.06 0 0 178

"Gyurcsány Ferencnek hívják a magyar miniszterelnököt és nem érdemtelenül lett az"

 

Meselj milyen erdemei vannak eddig Lopcsanynak ?

Előzmény: Törölt nick (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!