Keresés

Részletes keresés

Bazsi75 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4865
Már mindegy :) A fekete autó úton van feléd :))))
Előzmény: Törölt nick (4864)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4864
köszi ;) (ha napokban vmi ebből fakadó baleset történne, semmi közöm hozzá :P )
Előzmény: Infós (4861)
m41 2197 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4863
Nem brahi.Én is olvastam a 7o-es évek elején Mo.-on terjeszkedő IPM.-ben.Komolyabb ujság mint a ma megjelenő "bulvárlapok".Bocs nem is ujság,MAGAZIN.Ettől függetlenül biztos hogy nem ezae leg elterjedtebb módszer az USA.-ban,de létezett.
Előzmény: manhattani (4851)
Infós Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4862

Tehát:

"(...), a szigetelt sínnél a kerék fémesen összeköti a két sínszálat, így közöttük a (jó esetben) közel végtelen (jó esetben) közel nullára csökken, így akár sönthatásként, akár kapcsolóként tud működni."

Helyesen:

"(...), a szigetelt sínnél a kerék fémesen összeköti a két sínszálat, így közöttük a (jó esetben) közel végtelen ellenállás (jó esetben) közel nullára csökken, így akár sönthatásként, akár kapcsolóként tud működni. A 6000 kg-s előírás a megfelelő csuszmákolás miatt van előírva, ám lehet, ennél kevesebb is működteti."

Előzmény: Infós (4861)
Infós Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4861

Több fajta megoldás létezik, a szigetelt sínnél a kerék fémesen összeköti a két sínszálat, így közöttük a (jó esetben) közel végtelen (jó esetben) közel nullára csökken, így akár sönthatásként, akár kapcsolóként tud működni.

A tengelyszámláló jellemzően egy hangolt rezgőkör, amit a kerék, mint nagy fém, elhangol, így megváltozik a szűrt frekvencia értéke, azaz a gerjesztő frekvenciával szemben nagyobb (vagy kisebb, attól függ) ellállással lép fel. Ha ügyes az ember, egy lapáttal is be tud számoltatni vele pár tengelyt (azaz akármennyit), de nem biztos, hogy érdemes. :-)

 

(Egyrészt a sinen állva egy lapáttal veszélyes lehet, ha elkap a vonat, mert belemerültél a tengelyszámlálók rejtelmeibe, arról nem is beszélve, ha valaki csak annyit lát, hogy nagyon nézegeted a pályát, mindenféle szerszámokkal: ha egy jóvágású hazánkfiával találkozol, még lehet, hogy meg is ver, mint potenciális kábeltolvaj-jelöltet.)

 

Tehát maradjunk inkább annyiban, hogy mindent lehet, a kérdés, hogy érdemes- (és szabad-) e. :-)

Előzmény: Törölt nick (4860)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4860

A franc akar börtönbe kerülni !! :D Hová süllyedne ez a világ, ha már a vasútbarátok is szabotálni akarnak :DD

 

De azért gondolom olyan könnyen nem lehet befolyásolni...A súlyt is érzékeli?vagy csak a tengelyekkel számol?

Előzmény: Infós (4858)
Infós Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4859
Előzmény: Hentes2 (4855)
Infós Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4858
Lehet, ha mindenképpen börtönbe akarsz kerülni vasúti közlekedés veszélyeztetése vagy milyen címen.
Előzmény: Törölt nick (4857)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4857
De. Lassan kezdem megérteni...És tényleg, manuálisan, emberi erővel-ésszel, lehet befolyásloni, zavarni egy fénysorompó működését? Gondolok én itt az érzékelő rongálására, vagy bármi másra :D
Előzmény: Bazsi75 (4846)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4856

köszi mindent! nagyon érdekes... :)

Előzmény: Infós (4828)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4853
Nem azért, de ha nem látom, hogy milyen jelzést ad, akkor megállok és megnézem, nem? A kreszben azt tanítják (ha azóta nem változott), hogy ha a fénysorompó nem ad jelzést, akkor meg kell állni és meg kell győződni arról, hogy jön-e a vonat vagy sem. Ha nem látom, hogy villog a piros, akkor akár sötét is lehet, tehát megállok és körülnézek. Nem? A nem villog a piros nem jelenti azt, hogy villog a fehér...
Előzmény: manhattani (4851)
manhattani Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4852

>Szerintem ha a közútkezelőnek bármennyirre is érdeke lenne a biztonság, neki is be kéne szállnia a finanszírozásba!

 

Az egész vasutat az egész ország fizeti, amiben a közútiak adója nagyon jelentős részt képvisel.......

 

Előzmény: L45H (4834)
manhattani Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4851

>Úgy hallottam, hogy valahol a távoli Amerikában van ilyen... Az adott átjáróban nincs, ami azt fedezze, csak egy nagy tábla, amin ez áll: "ezen a kereszteződésen az XY Expressz 100-al megy át. Akkoris, ha ön éppen a sineken áll... "

 

Ezt brahiból kiírhatta valaki, nem kell komolyan venni. Ami az igazság: lakott területtől még távoli útátjárókban is olyan vörös fényözön fogadja az autóst, ha a vonat is jön, hogy inkább megáll. Az út fölött is, és a bal oldalon is, és nem két olyan kis vacak pislogó nyavalya, hanem nappal is erős fényű jó nagy vörös.

 

Egy svéd vitt egy Barcs környéki úton, és egyszerűen nem vette észre a vörös útátjáró jelzőt. Pedig a svéd szabálytisztelő nép. Szóltam, és meg is állt, aztán ő is szörnyülködött, hogy mi történt. Pedig nem csak az ő hibája volt.

 

Előzmény: Hernyofan (4844)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4850

Ez lemaradt :)

 

Még mielőtt valaki azt hinné, hogy... :P :)

Előzmény: SÜNÖCSKe (4849)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4849

Ha már szőrszálhasogatunk, akkor én jövök.

 

Adott helyzetben a vasút előbb volt, mivel az M0-ás híd még gondolatban sem létezett (ugyanez elmondható az ideiglenes átjáróról), amikor 424-esek szambáztak vígan a péceli szántóföldek mentén...

 

Naszóvalakkor hogy van ez?

Előzmény: Infós (4838)
m61019andras Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4848
Előzmény: dzcsiga (4839)
L45H Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4847
Oks, akkor megnyugodtam, nem én látom rosszul a dolgokat, hanem a divat hüle...
Előzmény: Infós (4835)
Bazsi75 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4846
Miki egyébként nem a sorompó feloldó szigsínre gondolt?
Ott a lényeg az, hogy nem akkor old amikor a vonat a szigetelt sínen van hanem akkor amikor a a szigsín foglalt volt és szabad lesz.
Előzmény: Bazsi75 (4845)
Bazsi75 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4845
Még a régi van de már az újból évesvizsgáztunk. Miután beírtam rájöttem, hogy korán lőttem le a poént.
Előzmény: Infós (4831)
Hernyofan Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4844

Meg egy felirat, hogy "Vedd figyelembe, hogy itt a vonatok X sebességgel közlekedhetnek!"

 

Úgy hallottam, hogy valahol a távoli Amerikában van ilyen... Az adott átjáróban nincs, ami azt fedezze, csak egy nagy tábla, amin ez áll: "ezen a kereszteződésen az XY Expressz 100-al megy át. Akkoris, ha ön éppen a sineken áll... "

 

Nem rossz... :)

 

Amúgy nálunk is voltak hasonló próbálkozások nagy plakátokon, az a bizonyos "a vonat ilyenkor már nem tud megállni" feliratúak. Nem tudom, mennyire gondolkodtak el rajta az emberek...

 

Előzmény: cs1014 (4843)
cs1014 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4843
A magyar autós/gyalogos midig siet...
Akár az élete (és nem ritkán mások élete) árán is...


Sajnos ez nem csak a magyarokra, és nem csak az autósokra jellemző.
Gyakori a figyelmetlenségből eredő baleset is. Szvsz nem kellene a biztonsági berendezéseket bonyolítani, elég lenne egy stoptábla. Meg egy felirat, hogy "Vedd figyelembe, hogy itt a vonatok X sebességgel közlekedhetnek!"
Kísérletileg kimutatták, hogy minél beláthatóbb, minél inkább biztosított egy átjáró, annál figyelmetlenebbül hajtanak át a közúton közlekedők.
Az indokolatlanul hosszú ideig zárva tartott sorompók pedig azt eredményezik, hogy a közlekedők nem veszik komolyan a tilos jelzést, ezt szűkebb pátriánkban is számos átkelő igazolja. Meg sem nézik, piros-e, körülnéz (már aki), és megy.
Előzmény: dzcsiga (4842)
dzcsiga Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4842
A veszélyt a vasút jelenti, ha nincs vasút, nincs veszély. Ennyi. :-)

A veszélyt a közút jelenti, ha van.
Ha nincs közút, nincs veszély. (Gondolok itt a felül/aluljárókra)
De a hiába a sok biztonsági berendezés...
A magyar autós/gyalogos midig siet...
Akár az élete (és nem ritkán mások élete) árán is...
Előzmény: Infós (4838)
cs1014 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4841
Nekem van ilyen izé alkalmazás a tűzrókához, ami hullámvonalaz, ha valamilyen szó nem tetszik neki. Persze ettől még sok bakit követek el.
Előzmény: dzcsiga (4839)
Infós Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4840

Hmmm...

Nur read-only? :))

 

(Hogy ne legyen szóismétlés...)

Előzmény: cs1014 (4837)
dzcsiga Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4839
Csak a te kedvedért: SZABÁlyTALANUL

Majd nyitunk egy helyesírási topikot :-)
Előzmény: cs1014 (4837)
Infós Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4838

Menjünk eggyel vissza a fénysorompóktól!

Amíg nincs ott a vasút, addig a közút biztonságban van. Ahogy épül a vasút, úgy jelenik meg ez az új veszélyforrás a szabályosan közlekedőkre nézve.

Ez ellen szolgálnak a különféle közút-vasút szintbeli keresztődések biztosítására szolgáló berendezések, megoldások: András-kereszt, Halas-féle előcsengetős sorompó, fénysorompó, jogszabályi előírások, neveltetés stb.

Ezek a szabályosan közlekedőket védik a vasúttól, amennyiben előírás-szerűen alkalmazzuk, alkalmazzák őket.

Aki szabályt akar szegni, az úgyis meg fogja tenni, akármit csinálsz vele. Ezen technika csak és kizárólag azokat védi, akik tudják használni.

 

A veszélyt a vasút jelenti, ha nincs vasút, nincs veszély. Ennyi. :-)

Előzmény: dzcsiga (4836)
cs1014 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4837
Áááááááááááááááááááááááááá

LY
Előzmény: dzcsiga (4836)
dzcsiga Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4836
A veszélyt a vasút jelenti, ezért neki kell megszüntetnie (csökkentenie) a kockázatot.

A veszélyt a SZABÁJTALANUL közlekedők jelentik!
Előzmény: Infós (4810)
Infós Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4835

Hát, ez csak hit kérdése.

Most az a divat, hogy így kell nézni.

Nézhetnénk úgy is, ahogy te írod (szvsz ez közelebb áll az igazsághoz), de nem ez a divat most.

Sorry, de ez van...

Előzmény: L45H (4834)
L45H Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4834
"A veszélyt a vasút jelenti, ezért neki kell megszüntetnie (csökkentenie) a kockázatot. "
Te, és amikor egy fa majdnem a közútra dől, akkor ki kéne vágnia magát és elszállíttatnia magát, mert ő jelenti a veszélyt? :)
Szerintem ha a közútkezelőnek bármennyirre is érdeke lenne a biztonság, neki is be kéne szállnia a finanszírozásba! 50-50% lenne a korrekt megoldás. Gondolj egy kamionra! Az veszélyt jelent a vasútra is...
Előzmény: Infós (4810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!