Keresés

Részletes keresés

Mumu Creative Commons License 2008.10.25 0 0 730
Kedves break nem tudtam hiyg koynvtaros vagy..en ugy kezdtem ifjusagomat mint bibliuografus.. Szeretnem ha meglatogatnad a tobb ezer hizszolast biro topicot amlkeyet valaha ynitottam: HAROM ELETEMLEGFONTOSABB KONYVE ahol sokan irnak veemnyeket is ahol valoban hanyzik alegujabb es amerikai izles Remelm jol iromide ha enm keresd a nevem alatt
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004899
Előzmény: break (729)
break Creative Commons License 2008.10.25 0 0 729
Ma jo napom volt. Ebedre elsetaltunk a csaladdal a Subway-hoz es ettunk egy-egy szendvicset. Visszafele eszrevettuk, hogy a helyi videokolcsonzo bezar es nagy kiarusitas van. Vettunk 6 DVD-t magunknak, egyet ajandekba es 9-et a konyvtarnak amit vezetek. Rendes fogyasztokent a sikeres vasarlas jol feldobott. Olyan jo a kedvem, hogy meg a 2008-as valasztasi topikba is bemereszkedtem itt az indexen csevegni, pedig eleg sok szemelyeskedes zajlik ott mostanaban.

Kozben a blogomban jo sok filmrol leirtam a velemenyemet az elmult honapokban. Valamint elkezdtem jo filmeket is nezni es nemcsak friss holivudi produkciokat. Ez alatt azt ertem, hogy a Guardian ujsag altal kivalogatott legjobb 1000 filmen megyek vegig alfabetikus es idorendben. Valamint igyekszem sokat olvasni is. Itt van az olvasonaplom.

Mumu Creative Commons License 2008.07.03 0 0 728
A kepek fantasztiksuak. A nagypapa gondolom a feelseged reszerol...bnagyon fotogenikus.. Oromet okoztak. Most emg kevesebb isod lesz a netre..sok ejszaka maard ki..de megeri.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 727
Granya...Miket eszreveszel))
Előzmény: Kobzar (726)
Kobzar Creative Commons License 2008.07.02 0 0 726
"Nice" !
:)

u.i.:
Granya -> :)
Előzmény: break (722)
szanzaveronika Creative Commons License 2008.07.02 0 0 725
Nagyon szép. : ))) És a neve is tetszik. : ))) Gratulálok!
Előzmény: break (722)
Mumu Creative Commons License 2008.07.02 0 0 724
gratulalok
Előzmény: break (722)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.02 0 0 723
Mazl Tov! Hasonlit rad))
Előzmény: break (722)
break Creative Commons License 2008.07.02 0 0 722
2008 junius 29-en, reggel 10 ora 38 perckor (kaliforniai ido szerint) megszuletett Stella Jozefin nevu lanyunk. A testsulya 3905 gram volt es a hossza 52 cm.

Kepesblog

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 721
 Es viszont :-)
Előzmény: Mumu (720)
Mumu Creative Commons License 2008.06.18 0 0 720
Kicsi a világ : Űdvözletek Dr.Timár Robertöl...
Előzmény: Törölt nick (719)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.17 0 0 719
Igen de akkor miert irta Tersanszky azt a konyvbe, hogy Kertesz Istvannak a kollega es bajtars szeretetevel? A bajtars szerintem az I VH-katonatars-ra utal, a kollega meg az irora. es erre pont raillik a nyugatos Kertesz.
Előzmény: break (718)
break Creative Commons License 2008.06.17 0 0 718
Szerintem errol a Kerteszrol van szo:

Kertész István (Stephen Denis, Putnok, Gömör vm, 1904. ápr. 8. – Notre Dame IN, 1986. jan. 26.) diplomata, történész. A budapesti Tudományegyetemen 1926-ban jog- és államtudományi doktorátust szerzett. Egy ideig egyetemi előadó volt, majd ügyvéd lett. 1938 és 1942 között a Nemzetközi Bíróság mellett működő állandó magyar kormányképviselő asszisztense. 1942-ben a bukaresti magyar követség tisztviselője. 1945–46-ban részt vesz a magyar békeelőkészítő bizottság munkájában, a párizsi béketárgyalásokon a magyar küldöttség főtitkára. 1947–48-ban magyar követ Rómában. 1948-ban disszidált és az Egyesült Államokban telepedett le. 1948–50-ben előadó a Yale Egyetemen. 1951-től az indianai Notre Dame Egyetemen a politikai tudományok tanára. Angol nyelvű tanulmányai főleg amerikai folyóiratokban és tanulmánygyűjteményekben jelentek meg. Számos nemzetközi tudományos konferencia előadója volt.

Előzmény: break (717)
break Creative Commons License 2008.06.17 0 0 717
A Hungarian Quarterly 1971-ben ujraindult (igaz akkor "The New Hungarian Quarterly" cimmel), lasd:
http://www.hungarianquarterly.com/

A regi ujsagrol most igy hirtelen nem talalok semmit.
Előzmény: Törölt nick (716)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.17 0 0 716
Azt mondd meg nekem break, hogy hogy tudnek tobbet megtudni a Hungarian Quarterly-s Kerteszrol, tekintve, hogy ez a folyoirat 1963-ban megszunt. Vagy, hogy lehet eletrajzi adatokat megtudni rola ugy altalaban.
Előzmény: break (715)
break Creative Commons License 2008.06.17 0 0 715
Csak hogy megzavarjalak:

A Hungarian Quarterly egyik szerkesztoje Zachár Zsófia. Az o nagyobbik gyereke a Princeton-on csinalta a (filozofia) PhD-jet es jelenleg a Stanfordon tanit. De szerintem a konyv nem ezen az uton kerult az USAba. :-)

Amugy Kertesz Istvanrol nem tudok semmit.
Előzmény: Törölt nick (711)
Kobzar Creative Commons License 2008.06.17 0 0 714
Nagyon szívesen.
A Hungarian Quarterly-ben tevékenykedő Kertész István nem biztos, hogy azonos a másikkal, de stimmel életkorban és irányultságban is...
Előzmény: Törölt nick (712)
Kobzar Creative Commons License 2008.06.17 0 0 713
Ez egy naccerű intézmény!
:)
Előzmény: Törölt nick (711)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.17 0 0 712
Kobzi, rad mindig lehet szamitani, nagyon sok segitseget adtal, koszonom szepen!!
Előzmény: Kobzar (709)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.17 0 0 711

Egesz biztos vagyok benne, hogy o az. 2 novellat talaltam ezek kozul en is Goggle-al es most egesz tarhazat az altalad megadott honlapon. Most valahogy a Hungarian Quarterly nyomon kell elindulnom tovabb, hogy eljussak az amerikai szalhoz. Illetve talan meg azt is ki tudom deriteni, hogy kie volt legutobb a hagyatek mert talaltam egy nevet is a konyvekben.

A ket konyv tortenete egyebkent a kovetkezo. Van itt Denverben egy kedves fiatal holgy aki 2 gyerekes mamakent es felesegkent el itt, otthon egy konyvesboltot vezetett. Ugy 3 evvel ezelott elhatarozta, hogy szervez egy magyar konyvklubot, csak ugy a semmibol. Igy kerultem el hozza es baratkoztunk ossze. Kb. 200 konyvvel indult par eve es ahogy egyre jobban megismerik, idonkent kap konyvadomanyokat. Leginkabb ugy, hogy valaki hazakoltozik es ugy gondolja otthon mar nem lesz szuksege a konyveire. Havonta jon ossze a konyvklub, egy kis barati csevejre, hazisutemenyre es mindig kivalasztunk egy mara mar majdnem feledesbe hullt irot, koltot vagy eppen mufajt, amirol beszelgetunk es a baratnom lelkiismeretesen fel is keszul ezekre az osszejovetelekre irodalmi fejtorokkel es pogacsaval. Tavol a nagy magyar emigraciotol (New York, Ohio, Kalifornia) igy probaljuk fenntartani a nyelvet es a kulturat. Nos az evek soran olyan konyvhalmaz gyult ossze amely mar attekinthetetlenne valt es most katalogizalni kezdtunk az osi konyvtari cedula modszerrel es a konyveket szamitogepre is visszuk. Most mar tobb orat toltottunk katalogizalassal es "munkaber" minden alkalommal egy konyv amit haza lehet vinni. Hat igy jutottam en ezekhez a kincsekhez.

Erdekesseg, hogy a tagok kozott van Hamvas Bela iro leszarmazottja es van aki csaladi fenykepet oriz Ilyes Gyularol mert csaladi baratok voltak.

Szinten erdekessegkeppen felteszem a honlapjanak a cimet is:

http://www.hungarianheritage.org/about.html

Előzmény: Kobzar (708)
Mumu Creative Commons License 2008.06.17 0 0 710
Gabor gratulalok
Előzmény: Kobzar (709)
Kobzar Creative Commons License 2008.06.17 0 0 709
A "nyugatos" Kertész István számos műve megtalálható az EPA-n:

http://www.epa.oszk.hu/index.phtml

(jobb oldalon keresés a teljes szövegben: Kertész István)



OFF
Ezt meg érdemes megnézni:

100 éves a Nyugat - Ünnepi honlap
http://nyugat.oszk.hu/
Előzmény: Törölt nick (707)
Kobzar Creative Commons License 2008.06.17 0 0 708
Esetleg ő lehet az?

http://mek.oszk.hu/04000/04038/html/h.htm

Hungarian Quarterly (The Voice of Free Hungarians).

1.) A New York-i Magyar Bizottság által 1961 januárjától kiadott negyedévi angol nyelvű folyóirat, amely főleg magyar történelmi, külpolitikai tárgyú és az időszerű nemzetközi kérdéseket is érintő tanulmányokat, cikkeket közölt. 1963-ig jelent meg. Alapító szerkesztője Kovács Imre volt. 1962 nyarától szerkesztőbizottság szerkesztette. Nevesebb szerzői voltak: Nagy Ferenc, Kiss Sándor, Varga Béla, Kéthly Anna, Varga László, Barankovics István, Kállay Miklós, Auer Pál, Kővágó József, Kertész István, Juhász Vilmos, Révay István, Sztáray Zoltán, Bogyay Tamás.
Előzmény: Törölt nick (707)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.17 0 0 707

Kedves Break es Mindenki aki tudna segiteni!

Nemregiben sikerult szert tennem egy dedikalt Kassak Lajos es egy dedikalt Tersanszki Jozsi Jeno konyvre. Mindket konyvet Kertesz Istvannak dedikaltak. A Tersanszki beiras igy szol: Kollegamnak es harcostarsamnak...1929 junius

Ezen a nyomon elindulva, feltetelezve, hogy Kertesz iro lehetett az internetetn talaltam is ket cikket egy Kertesz Istvan indulo irorol, novellistarol.

Nagyon kivancsi lennek, hogy ki lehetett Kertesz Istvan es hogy kerulhetett konyvhagyateka Amerikaba.

Minden infonak orulok. (A gourmandoknak irom, hogy az egyik konyv Cserepfalvi, a masik Nyugat kiadas.)

Mumu Creative Commons License 2008.01.11 0 0 706
Egyaltalan nem erdekel,koszonom. Csak tudni szerettem volna kik a peldak.
Előzmény: Kobzar (704)
eke Creative Commons License 2008.01.11 0 0 705
na, utoljára, ez a kép nem azoknak készül akik téged ismernek, mert nekik nem kell bemutatkoznod, rájuk jószerivel nem hat a portréd, de aki ott lát először perdöntő lehet az első benyomás!

csak ezért ugatok. Ha egy rossz kép valakiben rossz benyomást kelt, nem jutsz el addig hogy személyes varázsoddal, valós képet a lalkíthasson ki rólad, mert nem jutsz el a találkozásig! Akkor inkább ne legyen portréd.
Előzmény: break (701)
Kobzar Creative Commons License 2008.01.11 0 0 704
Az első illetőt már nem találtam meg a gúgliban (nem tudom milyen sztringre kerestem), a második :

Prof. Wolfgang Wahlster
http://www.dfki.de/~wahlster/

Ha a prof. portrécunamija érdekel valakit :

http://www.dfki.de/~wahlster/portrait_photos.html

Előzmény: Mumu (703)
Mumu Creative Commons License 2008.01.11 0 0 703
Kik lennenek ezzek az uriemberek ?
Előzmény: Kobzar (702)
Kobzar Creative Commons License 2008.01.11 0 0 702
Hallgass ekére, fotóssal érdemes egy ilyen portfólió portrét megcsináltatni.
A világítás sokat számít, egy kis kompakt géppel nehéz szép portrét csinálni.

Előzmény: break (701)
break Creative Commons License 2008.01.10 0 0 701
Na ugye, hogy jobb volt a regi kep. A profilkepek mindig vicsorgo duplatokasra "sikerednek." Jelenleg nincs hozzaferesem szakemberhez, uton vagyok. Talan majd ha haza (Kalifornia) erek akkor lesz. Persze, hogy igazad van, hogy profi fotos tudna mit kezdene az abrazatommal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!