Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 248
Előzmény: nixon70 (247)
nixon70 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 247

Hali!

Ezt a topikot láttad már?

Lehet sok kérdésre választ kapsz belőle.(gmkiev olvtárs szerelt rengeteget)

Előzmény: Ficeek (246)
Ficeek Creative Commons License 2024.01.21 0 0 246

Sziasztok.

 

Meglévő gázközponti( zárt rendszerű) fűtésre szeretnék nyitott rendszerű vízteres kandallót összekötni  lemezes hőcserélővel.

Ki hohgy oldaná meg? Rajzokat is várok! Köszönöm.

Falusi1 Creative Commons License 2023.12.18 0 0 245

Segítséget kérnék a hozzáértőktől.

Régi , öntöttvas vegyes tüzelésű kazánnal szeretnék rásegíteni a nemrég felszerelt kondenzációs rendszerre, takarékossági megfontolásból. A rendszer egy körön van.  Félek, hogy a vegyes tüzelésű és a kondenzációs kazán egyidejű üzemeltetésével az utóbbiban kárt teszek. A kondenzációs kazán körén van visszacsapó szelep.

Egy szerelő azt mondta, hogy a visszacsapó szelep automatikusan lezár, ha a vegyes tüzelésű felől melegebb vizet érzékel és ismét kinyit, ha a vízhőmérséklet a kondenzációson beállított vízhőfok alá süllyed.

Nem tudom, hogy ez valóban így van e. Nem akarom a drága pénzen felszerelt kondenzációs kazánt tönkre tenni.

fater0 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 244

sziasztok

Demrad kombi cirkommal lenne problémám . melegviz indulásnálpár percig hangos zugó hang van ami késöbb elmarad.

Hasonlo mint amikor a csapot lassab byitod meg ,elképzelhetö hogy mágnes szelep? valoban 70 e ft ? köszönöm

Fegyul Creative Commons License 2022.08.13 0 0 243

Tisztelt Kollégák!

 

Hétvégi házba gázkazánhoz mobil telefonról vezérelhető termosztát (fűtés) vezérlést szeretnék kialakítani.

WIFI sajnos nincs a házban.

Milyen megoldás lehetséges ?

Köszönettel Fegyul

Merci124 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 242

Tisztelt Fórumtársak!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi rendszer összerakására, fűtéskorszerűsítést tervezek.

Egy sematikus helyes bekötési sémát tudnátok nekem rajzolni, hogy tudjam csekkolni a szerelőt hogy jól köti-e össze a rendszert. Akár privátba is kereshettek, nem várom el senkitől hogy ingyen megcsinálja, de a szerelőm nem csinál tervet. Mire figyeljek mik a buktatók, gravitációs hurok, stb.

Szóval az elképzelés: Fűtő kondenzációs kazán Baxi Luna Duo-Tec E 1.24 + Hajdú két hőcserélős indirekt tároló, fűtőpatronnal + iszapleválasztó. A cél, hogy ha nincsen gáz, vagy úgy döntök, akkor csak villannyal menjen a tároló. Mindkét kígyó be lenne kötve. Csak radiátor van, műanyag csővel. A hajdú indirekt tárolóra tudtok konkrét jó típust? Kazánnál még a Baxi nem a végleges a WESTEN Pulsar Condens 1.24 és a Viessmann Vitodens 100-W kazánokat néztem.

Agos13 Creative Commons License 2022.04.08 0 0 241

Üdv mindenkinek! Buderus gázkazánokról vélemény esetleg? Egy Termotéka kazánt cserélnék le vele...

kristof-25 Creative Commons License 2022.04.08 0 0 240

Rosszul írtam: ~ 80 mm van a cső fölött, ez a betonréteg + hidegburkolat magasságok összesen. 

kristof-25 Creative Commons License 2022.04.08 0 0 239

Kaptam egy ígéretet. Kijönnek, megpróbáljuk. Attól tartanak, nagy lesz a "sávszélesség" amit a műszer mutat. 16 mm a csőátmérő és kb. 80 mm aljzatbeton + hidegburkolat van fölötte. Mérünk egy próbát . 

Előzmény: nixon70 (238)
nixon70 Creative Commons License 2022.04.06 0 0 238

Hőkamerát nem tudsz szervàlni valahonnan?

Előzmény: kristof-25 (237)
kristof-25 Creative Commons License 2022.04.06 0 0 237

Üdvözlet fűtésszerelők.

Lakásunk kialakított tetőtérének átalakítása előtt állunk. Wc áthelyezés miatt a padozaton (fszt-i lakótér mennyezet) szükséges a szennyvíz cső részére áttörést készíteni, ami nagyon abban a környezetben van ahol a tetőtéri fűtés osztó - gyűjtő csövei (16-os lágyacél cső) mennek - jönnek az aljzatbetonban. Nem a technikai kialakítás a probléma, hanem csöveknek nem tudom a nyomvonalát! Rajz, szerelés közben készített fotó sajnos nincs.

Hogy tudnám kideríteni? Rétegvizsgáló műszerrel kerestük, nem adott megbízható eredményt. 

Arra gondoltam: fő fűtési szezonban 45 ~ 50 fokkal megy a fűtés. Mezítláb érezhető. Most még a nagyobb felmelegedés előtt előtt kiszakaszolom az egész lakás többi  körét, hogy csak a tetőtér kérdéses köre (amely szóba jöhet a födémfúrásnál) dolgozzon és megemelem a fűtő víz hőfokot, remélve nagyobb biztonsággal tudnánk kitapogatni cső nyomvonalat. Természetesen ésszel emelném a hőfokot és nem nagy időtartamig.

Majd elfelejtettem: a födémáthidalás szolnoki PK-60-as panelekből készült a 70-es évek végén. A periódus a padló alsó felületén lévő hajszálrepedési nyomokból kikövetkeztethető, ebből a panelban lévő körkeresztmetszetű üregek. Ez lenne alkalmas a függőleges átfúrásra, csak a csövek a kritikus elemek a folyamatban. A t.tér padozat padlólap borítású   

Vélemény?  vagy más javaslatot szívesen fogadok.

patexati Creative Commons License 2022.01.20 0 0 236

Tudom ez csak egy szoba! Nekem jóval nagyobb értékek jöttek ki.. Kiszámoltam egy oldalon talált segédprogrammal a helyiségek pontos hőigényét mely számításba veszi az adott szigetelést,ablakokat,külső falakat is..A példának említett szoba esetén ez 1706W a hőigény,ha 90/70/20 az 3276W ha 70W légköbbel számolom..Továbbmegyek mert van egy számolóprogram https://gepesz.hu/blog/meretezo-kalkulator.php  mi kiszámítja mekkora a radiátor teljesítménye ha 55/45/20 van a képletben akkor,hogy a radiátor tudja az 1706 Wattot kell belőle 33k600/1400 mi a képletben 1705W-ra jön ki azon a vízhőmérsékleten..Én is először gondoltam a régi radiátor helyett elég egy 22k600/1500 ,de már nagyon elbizonytalanodtam..

Előzmény: Alapi42 (235)
Alapi42 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 235

   Egy db. szobához   egy db. helyiséghez  kondezációs kazánt nem igen telepítünk.

 Mondjuk  40 -45 nm felett viszont igen.

 

 Radiátor méret ?   Úgy általában  normál kazánoknál    az  1 - 1,5  kW teljesítmény kell  egy ekkora szobához, a kondis mivel alacsonyabb hőfokon megy   kicsit nagyobb.

 

 

  Ha beteszel egy    1200 x 600 -as  KK  radiátort  meg fog felelni.

 

   3 K -ból elég egy rövidebb.

Előzmény: patexati (233)
nixon70 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 234

Kondenzációshoz nyugodtan számolhatsz  70W/ lm3-rel, 90/70/20- ra.

Előzmény: patexati (232)
patexati Creative Commons License 2022.01.20 0 0 233

Jó reggelt!Kérdezném akkor úgy,hogy viszonyítani tudjak valamihez,hogy egy 16 négyzetméter 3 méter magas szoba közepes szigeteléssel (50cm fal,10cm kőzetgyapot rajt, alul lábazati 5 cm xps 60cm méllységben leásva a föld alá is hol kell 20cm kőzetgyapot a padláson nem terített  hanem táblás átlapolva lerakva) . Mekkora radiátor kéne,hogy ha már megcsinálom a kondenzáció is működjön? Egy megközelítő átlagos értéket szeretnék kérni lemezradiátor méretből. Köszönöm.

patexati Creative Commons License 2022.01.20 0 0 232

Én ezt tudom,de hogyan számolva 50W? 20/90/70-re? Ha kiszámolom 20/55/45 számításban akkor számomra nagyon illreálisan nagy radiátor kéne..

Előzmény: Alapi42 (230)
Alapi42 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 231

   50 W  /lm3

Előzmény: Alapi42 (230)
Alapi42 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 230

  50 W  lm3 nagyjából elfogadott.

Előzmény: patexati (229)
patexati Creative Commons License 2022.01.19 0 0 229

Még lenne egy olyan kérdésem is,hogy mekkora légköbméter/W kell egy közepesen szigetelt épületnél,illetve,hogyan számoljam a radiátorméretet kondenzációs kazánhoz?

 

patexati Creative Commons License 2022.01.19 0 0 228

Köszönöm!Lenne még egy kérdésem. Szeretnék majd a radiátorcsere után erre vegyestüzelésű nyitott renddszerre (28KW Totya) rátenni egy kondenzációs kazánt ,de nem közvetlenül hanem egy  KM3 Fég hőcserélőn keresztül (ezt javasolták) .Mi lenne a legegyszerűbb megoldás,hogy átkapcsolni ne kelljen ha begyujtok a Totyába és áramszünet esetén is képes legyen a víz áramlani mint,hogy most a sima vegyestüzelésű szivattyús rendszerben is képes mivel a víz nem tud felforrni mert annyit mozog a nyomástól.A gázkazán vezérlése leválasztása (ha ég a tűz a kazánban) számomra nem okoz problémát és a szivattyúk vezérésee sem mivel elektrnikában meglehetősen jártas vagyok,most is egyedi vezérés működteti a vegyestüzelést.

Előzmény: nixon70 (226)
nixon70 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 227

Semmivel.

Lènyegében a konvekciót segíted vele.

Előzmény: kocka alakú robot (224)
nixon70 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 226

A 30 tag 4402 W  teljesítményt ad le 90/70/20-nál.

Ha ez a tagszám megfelelő Neked 60°C-os előremenővel, akkor nem kell átszámolni semmit, olyan radiátort keress, ami 90/70/20- nál tudja ezt a teljesítményt.

 

Előzmény: patexati (225)
patexati Creative Commons License 2022.01.18 0 0 225

SZIA! Négy.

 

Előzmény: nixon70 (223)
kocka alakú robot Creative Commons License 2022.01.17 0 0 224

érdekesség: olvastam valahol, hogyha forgatjuk a levegőt egy szobában, akkor alul melegebb lesz mint volt, mivel ügye a meleg felfelé megy, és a szoba tetején melegebb van.

na, kipróbáltam ezt. egy kis szobában konvektoros fűtésem van. így télen 18 fok elég nekem :) szóval ennyit szoktam tartani általában.

 

egy kis usb-s 15cm-s ventillátort állítottam felfelé és így megy egész nap.

 

bekapcsolás után pár órával 19.5 fokot mutat a hőmérő a szoba másik sarkában!

több hete csinálom már, hogy folyamatosan tudjam nézni, tehát nem egy alkalommal próbáltam ki!

 

ha lekapcsolom a ventit, pár óra után visszaáll 18 fokra!

 

na most a kérdés, hogy vajon ez mennyivel több gázfogyasztással járhat?

 

nixon70 Creative Commons License 2022.01.17 0 0 223

Hali!

Hány függőleges vízoszlop van a tagon? 3 vagy 4?

Előzmény: patexati (222)
patexati Creative Commons License 2022.01.17 0 0 222

Tiszteletem mindekinek! Szeretném a régi kerigetőszivattyús tagos lemezradiátoros fűtési rendszeremben lecserélni a radiátorokat új lemezradiátorokra.. Azzal vagyok bajban,hogy nem tudom pontosan mekkora egy ilyen tag teljesítménye Wattban (220x700mm/ tag 50mm tagszélesség  régi 40 éves )Most kivállóan működik,de festés előtt le akarom őket selejtezni mivel már nagyon rondák,de meg szeretném tartani ezt a teljesítményt mi most van mert ez kiválló számomra minden helyiségben .Nem újraszámolni akarom az új radiátorok teljesítményét (már kiszámoltam) hanem a régihez akarom igazítani Wattban. Ehhez kéne segítség..Szóval az említet radiátortagból egy 30 tagos mi van a szobában mekkora teljesítményű Wattban 60 fokos víz és 20 fokos belső  hőmérsékletre számolva?

 

Csavarhúzós Creative Commons License 2021.10.22 0 0 221

A bekötés jó, de lehet hogy újra kell szabályozni a radiátorokat. Ha nagyon kicsi egy radiátorkör ellenállása, akkor arra fordul meg a víz és a angyobb ellenállású helyekre nem jut. Ezért a szivattyúhoz közeli radiátorokat jobban fojtjuk. Ha a szivattyú máshová kerül, akkor ez szükséges lehet, de a valószínű, hogy ha nem is tökéletes, de "elég jó" lesz újraszabályozás nélkül is.

Vastag csöveknél ez a távolság nem nagy, plusz keringető nem kell.

Tágulási, ami eddig volt a rendszerben, azt hagyd benne. Ha nincs benne, akkor a kazáné ekkora vízmennyiséghez kevés.

Automata légtelenítőt a legmagasabb pontra tegyél.

Szerintem a villanykazán ár/érték arányban rossz megoldás. Én inkább pár villanyradiátorral temperálnék/fagymentesítenék, amíg nem lakom ott, utána viszont beruháznék egy hőszivattyúra a padlófűtéshez. Az 1kW-ból eleve lehalább 3kW hőt csinál, ah meg H tarifát igényelsz hozzá, akkor az 1kW-ot is olcsóbban kapod. 

Előzmény: Juh113 (217)
zöldeskékek Creative Commons License 2021.10.22 0 0 220

 " nagyon sok jót olvastam róla,"  !

 

 És vajon hol ?

Előzmény: Chess2021 (218)
nixon70 Creative Commons License 2021.10.22 0 0 219

Igen, mindenki csak ezt használja!

Előzmény: Chess2021 (218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!