Keresés

Részletes keresés

sza_attila Creative Commons License 2020.11.25 0 0 20735

Novemberi kedvenceim

 

lychnis Creative Commons License 2020.10.30 0 0 20734

Nagyon jó válogatás,pár év és tényleg csodás lesz. Én sajnos kicsit eldugtam a japán szentfámat,nem érvényesül már. Úgy ültettem én is,hogy őszzel is szép legyen,ne csak tavasszal

Előzmény: Evif (20731)
Evif Creative Commons License 2020.10.30 0 0 20733

Néztem a beküldött képeidet csodásak, a kerted meseszép! Pár év múlva remélem az én növényeim is megnőnek, és olyan buják, kellően sűrűk lesznek, mint pl nálad.

Előzmény: sza_attila (20732)
sza_attila Creative Commons License 2020.10.28 0 0 20732

Bizony, elhalt itt az élet. Szépek a juharok ilyenkor. Nagyon szép az ősz, vetekszik a tavasszal.

 

Előzmény: Evif (20731)
Evif Creative Commons License 2020.10.28 0 0 20731

Ó de régi az utolsó hozzászólás, ezt nem szabad hagyni. A képen egy "babakert" részlet látható. Szépek az ősszel színesedő csodás leveleket. Japán juhar, kínai selyem mirtusz, japán szentfa van a képen tűztövissel a háttérben.

ZsuR Creative Commons License 2019.11.02 0 0 20730

Nekem mind kinnt van - semmi cserepes, nem tudnam hova bevinni...   Alig varom, hogy megjojjon! :)

 

Előzmény: CBNora (20729)
CBNora Creative Commons License 2019.11.02 0 0 20729

Nem fagyérzékeny, nyugodtan lehet most ültetni.

Macrophyllám nincs, azt nem mertem itt a hideg patakvölgyben ültetni, de a quercifolia, paniculata, arborescenes a leghidegebb teleken se fagyott el. Nem kényesek ezek.

Előzmény: ZsuR (20728)
ZsuR Creative Commons License 2019.11.02 0 0 20728

Sokat lattam a kerteszetekben - de igazan meg nem szantam ra magamat... most rendeltem egyet - remelem meg fog maradni... meg nem mondanak fagyokat... szoval most talan lesz...

 

Az ultetesrol nem sokat mondanak - nap/felarnyek  helyre ultetem... jovo heten jon!!!  Jajj de remelem, hogy megmarad...

 

Előzmény: CBNora (20727)
CBNora Creative Commons License 2019.11.02 0 0 20727

Amerikában őshonos, úgyhogy nem tűnik reménytelennek a beszerzése.

Az enyém nem érzi igazán jól magát, gyakran foltosodnak a levelei és nem túl formás a bokor, úgyhogy jobb, ha a neten tájékozódsz. Úgy látom, több fény kellene neki, mint amennyit nálam kap, valószínűleg kimondottan árnyékba nem való.

Előzmény: ZsuR (20726)
ZsuR Creative Commons License 2019.11.02 0 0 20726

Ilyent is szeretnek!!!  Nagyon... milyen hely a jo neki?

 

Előzmény: CBNora (20725)
CBNora Creative Commons License 2019.11.02 0 1 20725

Idén először szépen bevörösödött a tölgylevelű hortenzia lombja. Sajnos nincs túl jó helyen, nagyon nő a fény felé, és így már kezd útban lenni.

CBNora Creative Commons License 2019.11.02 0 0 20724

Tavalyelőtt elvetettem a Pinky Winky magját,most van 7 magoncom cserépben. Egy már virágzott, az már nagyon szellős lett, túlságosan is. Most ilyen a virágzat:

És az egész óvoda elég kusza környezetben, az ólkertben:

Kinőtték a cserepüket, folyton fölborulnak. Jövőre át kell ültetni, vagy valami helyet kell nekik találni.

Előzmény: Astilbe (20721)
CBNora Creative Commons License 2019.11.02 0 1 20723

Nagyon szép!

Nekem Pinky Winky van, az talán valamivel kevésbé laza, de ezen is sok a termékeny virág. Egy mostani kép, már megbarnult:

Szeptember végén még rózsaszín volt:

Tavaly vettem egy Vanille Fraise-t is, idén ültettem ki. Annak elég tömött bugái vannak. Nekem a laza jobban tetszik.

Előzmény: Astilbe (20719)
ZsuR Creative Commons License 2019.11.02 0 0 20722

Igen, nekem is vissza kell vagni... mikor teszed?  Most osszel vagy...?

Előzmény: Astilbe (20721)
Astilbe Creative Commons License 2019.11.02 0 0 20721

Valószínűleg ugyanaz, ez is rózsaszínűvé válik a virágzás végén. Nagyon visszavágom minden tavasszal, így elég széles és szép lombos. Egyre több a virága, de ez ilyen szellős, hasonló a tányérhortenziához.

Előzmény: ZsuR (20720)
ZsuR Creative Commons License 2019.11.01 0 0 20720

Hah!  A formaja ugyanaz, lehetne ez is az enyem... szinesedik?  Rozsaszinre valtott az enyem.  Nem tomott a bokor, elegge szellos... nem tudom, hogy ilyen fajta vagy valamiert nem tomorodott be...

Előzmény: Astilbe (20719)
Astilbe Creative Commons License 2019.11.01 0 0 20719

 

Az enyém Tardiva:

 

Az idei utolsó hortenziák, vázában a fagy elől:

 

Előzmény: ZsuR (20715)
ZsuR Creative Commons License 2019.10.31 0 0 20718
Előzmény: ZsuR (20717)
ZsuR Creative Commons License 2019.10.31 0 0 20717

Igen - koszonom!  Van meg a tolgy levelu is, azom nincs meg... szeretnek...

Előzmény: sza_attila (20716)
sza_attila Creative Commons License 2019.10.31 0 0 20716

Hydrangea paniculata, magyarul azt hiszem, bugás hortenzia.

Előzmény: ZsuR (20715)
ZsuR Creative Commons License 2019.10.30 0 0 20715

....lehet megtalaltam?! Candelabra™ Hydrangea Shrub

 

"Trim it in late winter to early spring. (Other types of hydrangeas must be pruned in late summer to allow the flower buds to form during winter, but Candelabra Hydrangea blooms on new growth that's produced in the same season.)"

Előzmény: ZsuR (20714)
ZsuR Creative Commons License 2019.10.30 0 0 20714

Oszi hortenziaim... szeretem oket.  Az elso a Limelight, a masodik nevet nem tudom - nevtelenul vettem...

 

sza_attila Creative Commons License 2019.10.30 0 0 20713

Köszönöm :) A lámpa olyan, mint a kert többi részében. Ugyanaz a széria.

Előzmény: lychnis (20712)
lychnis Creative Commons License 2019.10.29 0 0 20712

Nagyon szép munkát végeztél:-)

A lámpa mekkora? Olyan,mint az ucai?

Előzmény: sza_attila (20711)
sza_attila Creative Commons License 2019.10.29 0 0 20711

Hát igen, a nagy teljesítményű szivattyú az drága.

Látván a fotóidat, nem tartályban, hanem rendes, normál kerti tóban gondolkodnék, abban végződne a patak. Aztán a másik "végén" egyszer meg folyhat tovább, másmerre. 

A föld alatti tartályt nem fogom kiüríteni, mert a föld alatt van, ott nem fog befagyni.

Itt folyik bele a víz a patakból, itt tűnik el a patakom:

Ott, ahol az íriszek vannak ültetve. Ott van a tartályom egy 60 cm átmérőjű nyílás, amint van egy műanyag fedél, amit kifúrkáltam fúrógéppel. Ehhez illesztettem a fóliát, tölcsér szerűen körbe öleli a lyukacsos fedelet. A kövek pedig eltakarják a fehér fedelet. Mellette lapos kövekkel van eltakarva egy másik fedél, amelyen keresztül ellenőrzöm a vízszintet, ott töltöm fel a tartályt, illetve ott tudom esetleg kivenni a szivattyút is.

Igen, áram is kell a szivattyúnak. Nekem sima kapcsolóra működik, úgy tudom leállítani a szivattyút, ha kell. De nem kell, még sosem állítottam le indítás óta.

Előzmény: zytasu (20710)
zytasu Creative Commons License 2019.10.29 0 0 20710

jaj, köszönöm... örülök, hogy tetszik és jó az elgondolásom...megnyugtat, hogy nem bolond az ötletem :D

 

már valahol, valakit kérdeztem régen a szivattyúról, hogy milyen kellene, hogy, milyen anyagok,  stb.  popsira ültem a sacc. ártól...  akkor le is tettem róla...

de utána gondolkodtam, mi lenne, ha csak egy részt, harmadát-negyedét csinálnám meg, ahhoz nem kell akkora teljesitmény..  és ekkor kezdtem el kialakitani egy kicsit a medret, a partot.. növényeket.. ahogy lesz rá valamennyim, akkor szép lassan beszerzek mindent hozzá..  és lenne 3-4 patak sorban, majd (ha megélem :D), ami 1-nek tűnne a projekt végén :D :D ... persze, lehet, hogy változik közben..  ki tudja, még milyen ötlet jön elém, v. jut eszembe.

 

  Nagyon szeretném legalább egy kis részét megvalósitani, igy  biztosan sikerül, amit ennyire akarunk. :))

pl. fent, a gumik jobb oldalán van egy kis (?) aránylag sima terep, kör alakban - nem direkt, valahogy igy alakult - őszibarack, birs bokrok, semmirevaló cseresznyefára komló futtatva,  orgona, most telepitettem közéjük nyári orgonákat,  mirtuszloncot, terülőborókát, yukkákat, kerti mályvákat, lesz levendula, menta, zsálya, stb... mögöttük van egy nagy eperfa és az örökzöldek.....   itt fantasztikus a nyugalom, csend, a kilátás is, a hangulat, a légkör.. nem tudom megmagyarázni, mi....   még télen is finom napsütésben jókat alszom a nyugágyban.. szóval itt lenne, --- (most éppen, ami kéznél volt , de raklap cuccokkal képzeltem el, a hid vastag gerendákból lesz)-- van egy kis pihenő..  mellette lenne jó először egy kis csobogás :D  azt hiszem, itt kezdem és majd folyt.köv. :)))

 

Tartály helyett nem jó a tófólia? Itt van nálunk a sicofol.. ők megcsinálnák..  Ugy látom, egyik lényege ez, a vizgyűjtő v. tartály.. aztán a megfelelő szivattyú és egy csap, amihez kapcsolódik az egész.... hmmmm...  hmmm..... :))és majd az áramforrás.. azt lehet a ház közeléből, teraszról vinni,  kapcsolni? mindent érdemes kpe csőben vezetni, villanyt, vizet? télire a tartályt is kiürited? tehát tavasszal mindent ujra fel kell töltened?

 

Köszönöm, mindenképpen szeretném és örülnék majd a tanácsaidnak, ha nem fárasztalak. :))))

Előzmény: sza_attila (20709)
sza_attila Creative Commons License 2019.10.29 0 0 20709

Hát ez grandiózus :)

Támpontként mondom, hogy az ügyfélnél lévő patak 14 méter hosszú, szintkülönbsége nem több 1 méternél és óránként 12 ezer literes szivattyú táplálja korrekt módon, se nem erős, se nem gyenge a víz áramlása. Nálad úgy nézem, nagyobb lesz a szintkülönbség, ugyanilyen hossznál ez megváltoztatja a paramétereket.

Az elképzelésed teljesen jó, viszont számolnod kell azzal is, hogy amikor elindítod a patakot, a hosszától függően meglepően sok víz is elfér benne! A 14 méteres patak indítástól a tóba érkezéséig kb. 1m3 vizet elhasznál a tóból! Szóval, ha kicsi lesz a víz tartály, vagy mi lesz a földben, akkor akár teljesen kiszívhatja, ezt át kell számolni építés előtt. Működés közben fel lehet majd tölteni, sőt kell is, mert veszik belőle a víz rendesen (párolgás, kapillaritás, kicsobogás). Szóval nem egy gondtalan rendszer ez, felügyeletet kíván. A víztartályhoz közel vízforrás kell, hogy legyen.

Akkor kérdezz majd, ha csináljátok, így nem jutnak eszembe a dolgok.

Előzmény: zytasu (20707)
zytasu Creative Commons License 2019.10.29 0 0 20708

 bocsánat, csak összekevertem.......  a jó sorrend a képekben: 2 - 1 - 3 - 6 - 4 -5 - 7 - 9 - 8

Előzmény: zytasu (20707)
zytasu Creative Commons License 2019.10.29 0 0 20707

ujra probálom..

 

köszi az infókat és a képeket..  ha aktuális lesz, még biztosan kérdezlek...

probáltam lefotózni  az elképzelést... bénázva berajzoltam a patak utvonalát :)

a 3 traktorgumi teljesen be lesz ásva a földbe, egymás mögött, fentről fog folyni bele a viz, hasonlóan a te kialakitásodhoz.... majd mögöttük megy le az igazából a csobogó patakocska :D Az öreg almafa mögött kanyarodik az oldalkerités mellé ültetett bokrok elé , innen már egyenesen követi a kerités vonalát, le az utcafrontig.  A kövek több helyen lecsusztak, benőtték a növények.. az alakitáskor majd az igazi helyükre kerülnek..és terveim szerint több nagy kavics is lesz még, meg sok-sok kicsi, kisebb.... 

A természetes lejtő miatt nem lesz nehéz a csobogást kialakitani :D :))

Mekkora "részletek"ben lesz, azt még nem tudom.. talán 10m-es távokban.. milyen szivattyúk, stb. -- ez még pénztárca vastagságának függvénye..

jó az elképzelés, Attila? esetleg valami jó ötleted igy a képek alapján? előre is köszönöm.

Előzmény: sza_attila (20699)
zytasu Creative Commons License 2019.10.29 0 0 20706

gyönyörű ez a sok szép nagy, hatalmas fa..  még az én szivem is fáj, hogy az ezüstfenyőd elszáradt. - gondolom, hogy neked mennyire.  Sajnos,  minden elhal előbb-utóbb.. 

 

Ügyesen megoldottad a keritést :D 

Nekem is valahogy igy van a kert és a telek között,  a szarvasok miatt vagyok kénytelen, mert több mindent megrágtak, még a rózsabimbókat is leették. Nem hittem el, hogy ők voltak a tettesek, mig nem láttam őket itt a ház melletti rózsásban "legelni".

  A telek végében van kerités, de mi az a 2 m nekik? Szerencsémre, szép akácos nő már a telken, talán azt már nem szeretik. Pár éve kezdtem vadrózsasort ültetni  a kert végében, most van tűztövis is szaporitásban, julia és sima borbolya is.. de ott fönt elég nehézkesen nőnek, locsolni ott már nem nagyon tudok..

ez a kert vége és a telek kezdete..  a kép  bal oldalán bambusz-erdő készül,  a jobb oldalon örökzöld csoportot alakitottam... ezek a tuják, borókák lettek alaposan megrágva.. de elég szépen helyrejöttek, most már látványosan nőnek.  Mikor lesz a kis "hoopsy" ezüstfenyő olyasmi, mint a tied? :)

Előzmény: ZsuR (20704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!