Keresés

Részletes keresés

alkotasu Creative Commons License 2019.09.05 -1 0 30329

Esetleg más információ, gyártási tábla, stb. hiányában a csapágyak alapján feltételezték a gyártót?

Előzmény: gumidani (30323)
Pályaőr Creative Commons License 2019.09.05 0 0 30328

Megnéztem a Koppel Selbstentladert, ami a kocsira van írva, de nem sok minden jött össze.

Előzmény: gumidani (30327)
gumidani Creative Commons License 2019.09.05 0 1 30327

Itt írja, hogy fontos gyártmánya a vasúti járművek acélöntvényű csapágyháza, amelyből a birodalom összes vagongyárának szállítottak.

Nem vagyok képzett vasúti csapágyház-ügyileg (sem). Elolvasni pedig csak az 1910-es évszámot tudom. De hátha valaki felismeri.

Előzmény: Pályaőr (30326)
Pályaőr Creative Commons License 2019.09.05 -2 1 30326

Gyanús, mert átrágtam magam rajta, mindenféle háztartási meg ipari, főleg élelmiszeripari gépet említ, még üvegfúvót is, de vasúti járművet nem, mindenhol csak a Linke-Hofmann-Busch fordul elő Breslauban.

Előzmény: gumidani (30325)
gumidani Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30325

Ezen továbbléptem, mivel vasúti járművet nem említ. Csupán klf. vasúti járműgyártóknak szállított csapágyházakról ír. Lehet, hogy kivételes üzlet volt a MPV-nek készített vagonsorozat.

Előzmény: Pályaőr (30324)
Pályaőr Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30324
Előzmény: Buhim (30320)
gumidani Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30323

Köszönöm. A multikulti barátom nem akar tudni ilyen cégről. Wrocławban nekem csak a Linke-Hofmann-Busch nevű vasúti járműgyártó ismerős. (utóbb: PaFaWag) Félek attól, hogy a Vh. évkönyvben elírták a cég nevét.

Előzmény: Buhim (30320)
Buhim Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30322

Ez lemaradt:

 

Előzmény: Buhim (30321)
Buhim Creative Commons License 2019.09.04 0 1 30321

Még régebben találtam valahol neten egy jellegrajzot a fék nélküli kivitelről: 

 

Előzmény: gumidani (30314)
Buhim Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30320

Az 1992-es Vasúthistória évkönyv 38. oldalán található táblázat szerint a Kö 2406 psz-ú kocsi adatai között ez szerepel: Enzingenwerke A.G. Breslau 1913. A Pécsbánya-Rendezőn kiállított kocsi pályaszáma 2405.

Előzmény: gumidani (30318)
Felek Ferenc Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30319

Gyártási idő: feltételezem, hogy a villamos vonallal, villamos mozdonyokkal egyidős kocsik lehettek.

Előzmény: gumidani (30318)
gumidani Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30318

Az MPV Ko 24xx kocsijainak gyártójáról, a gyártás idejéről tud-e valaki valamit?

Zsivany2 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30317

Viszont nem voltak magasak, ha a kapaszkodót nem számoljuk, akkor csak 3,3 m magasak voltak.

Előzmény: Zsivany2 (30316)
Zsivany2 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30316

(- 17,23m -)   -> 11,90m <-

Előzmény: Felek Ferenc (30315)
Felek Ferenc Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30315

Jó nagy kocsik voltak...

gumidani Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30314

Érdekes, hogy a fék nélküliek és a kézifékesek milyen eltérő pályaszámcsoportba kerültek. (Kt 448001-448018 és Kt 440001-440013) 

Előzmény: Zsivany2 (30312)
Zsivany2 Creative Commons License 2019.09.04 0 1 30313
Zsivany2 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30312

Bocs, azt hittem, az, ez a típus.

Előzmény: róbertke (30311)
róbertke Creative Commons License 2019.09.04 0 1 30311

Zsivany2 azért ekkora hülyeséget  csacsiságot aztán már ne írjál! 

 

A kép Pécs-Bányarendezőn készűlt (kicsinyisd le a képet), az Üszögi szénvasút villanymozdonya áll az eredeti Mohács-Pécsi vasút kocsija előtt. 

 

Az teljesen eltér a keresett Kü kocsiktól.

 

 

Előzmény: Zsivany2 (30310)
Zsivany2 Creative Commons License 2019.09.04 -1 0 30310

Egy biztosan, vagy ezt is úgy hoztuk vissza?

Előzmény: Felek Ferenc (30308)
róbertke Creative Commons License 2019.09.03 0 0 30309

Így keresd a kimutatásaidban: 

 

Kű 270 000 - 270 550; 

Előzmény: Felek Ferenc (30308)
Felek Ferenc Creative Commons License 2019.09.03 0 0 30308

Vajon Trianon után maradt nekünk belőle?

Előzmény: róbertke (30307)
róbertke Creative Commons License 2019.09.03 0 0 30307
Zsivany2 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 30306

Igen, köszi!

Előzmény: róbertke (30305)
róbertke Creative Commons License 2019.09.01 0 1 30305

Hasonló, de mégsem az: 

 

Előzmény: Zsivany2 (30303)
róbertke Creative Commons License 2019.09.01 0 0 30304

Volt egy Komáromi borkereskedőnek, és ha jól tudom egy másik cégnek is, ami még Romániában fellelhető egy eredeti darab.

Előzmény: Zsivany2 (30303)
Zsivany2 Creative Commons License 2019.09.01 -1 0 30303

Róbertke: te nagy szakértője vagy a boros kocsiknak. Volt ilyen formájú kocsi, magyar vonatkozásban?

 

https://www.dm-toys.de/dateien/shop/produktfotos/Fleischmann/2019/Fleischmann_845710.jpg

róbertke Creative Commons License 2019.08.30 0 1 30302

Visszkereseti eljárás során rendezte a Vámhatóság felé az okmányokat a Feladó és az Átvevő, valamint az egykori MÁV BVKH (Bevételellenőrzési, Visszatérítési és Kártérítési Hivatal) majd a kocsi elhagyhatta az országot.

Előzmény: Zsivany2 (30301)
Zsivany2 Creative Commons License 2019.08.30 -1 0 30301

Végül mi lett vele?

Előzmény: róbertke (30300)
róbertke Creative Commons License 2019.08.30 0 1 30300

Persze, csak minden benne lehet a pakliban.  Csak beraktam egy mintának

 

A legelső kocsi amivel szó szerint a munkám során találkoztam, az egy RENFE hűtőkocsi volt 1985.01.02.-én a pécsi Fűszért iparvágányán. 

 

Egy éve állt ott - persze a rakományát rég kirakták ami narancs volt. Fuvarlevele és egyéb okmányok ami a vámoláshoz kellett volna, sohasem kerűltek elő.

Előzmény: Zsivany2 (30299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!