Keresés

Részletes keresés

Kigyo Creative Commons License 2006.05.03 0 0 203

Én mostanában bajban vagyok ezzel a világ dologgal. Ugyanis ezt a világot nem én álmodtam és nem is egyedűl álmodom, mégis álom. Pont ugyanúgy kóbór elektronok tánca, mint az, ami alvás közben látható és pont ugyanúgy beleélheti magát az ember, mégis ébren járom a világom.

 

Banzai!!!

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 202
Azt almodtam, hogy Miau gorkorcsolyazni tanit, de nem ment, mert letorott a gorkorcsolya kereke. Miau azt mondta, nem csoda, mert nem jo a gorkori, es kaptam egy masikat vastag vaslemezbol, ugy 70 cm hosszu lehetett, es rettenetesen sulyos, alig birtam csusztatni, nem hogy felemelni, de megjelent Madarka, es azt mondta, neki ez tetszik. Ugy ereztem, nincs kiut. Akkor felebredtem.
Mad árka Creative Commons License 2006.03.16 0 0 201
Jó, én farkas, bár az is elég küzdelmes. Remélem, nem mi leszünk az első balekok, akiket kilőnek a helyiek. ;-)
Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 200
Igen... bár egyelőre a téli álom bevezetését javasolnám. Következő életemben medve akarok lenni.
Előzmény: Mad árka (199)
Mad árka Creative Commons License 2006.03.16 0 0 199
Költözöl...?
Gondolkozom én is egy hasonlóban.
Előzmény: Törölt nick (198)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 198
 Hm...
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.03 0 0 197
No, ébren vagy még?
Én viszont érdekeset álmodtam. És nem először. Valaminek (nem merem azt mondani, hogy űrhajó, de a fíling olyan volt) vezetőülésében ültem. Pontosabban egy olyan helyen, ahol tudtam, hogy enyém a vezérlés és a felelősség. Azt is tudtam, hogy a többiek meghaltak. Vagy valami történt velük. Ez megint csak érzés volt: tudtam, hogy egyedül vagyok, de nem úgy, mint aki egyedül indult el, hanem mint aki mellől eltűntek a társai. Érzelemmentes voltam, hideg és pontos. Éreztem, hogy iszonyatos felelősség van rajtam, és sok múlik azon, amit csinálok vagy csinálni fogok. És közben valami rettenetes ürességet, keserűséget és fájdalmat éreztem, pontosabban tudtam, hogy nem szabad éreznem.
Bonyolult volt, és nem először éltem át ezt az érzést, sőt volt már, talán kétszer, ébren is. Ha hinnék a reinkarnációban vagy vmi hasonlóban, azt mondanám, hogy valami távoli jövőre emlékszem.
Előzmény: Mad árka (196)
Mad árka Creative Commons License 2006.03.03 0 0 196
Ma is világot álmodtam. Beszélgettünk a békák megmentéséről. :-) Ezeknél az állatoknál közismert gond, hogy vándorolnak a táplálkozó és a szaporodó helyük között. Mi a forgatókönyv? Béka totyorog, autó jön, huss, placcs. Az emberek pedig az út szélére nejlont feszítenek ki, s bizonyos időközönként vödröket ásnak le. Megy a béka, nem tud átugrani a ponyván, araszol tovább, belepottyan a vödörbe. Aztán kimennek az emberek, kiszedik a vödröket, átviszik a túloldalra a békákat és szabadon engedik őket. Ez egy működőképes megoldás, ha jól emlékszem, a Fertő-Hanság Nemzeti Park területén van a legnagyobb ilyen, de alkalmazzák az Ipolynál és Vas megyében is.

S az álom ott jön, mikor belegondolok, ez mennyire jó dolog és milyen szívesen csinálnám. :-) Időnként betekintést nyerek úgymond "Nagy Felnőtt Emberek" életébe és egyáltalán nem vonz. Sem az intrika, sem a fúrkálódás, küzdelem a karrierért. Engem engedjenek ki pár száz vödörrel, kimegyek, leásom, aztán hurcolom a békákat. Vinnék gyerekeket is, persze olyanokat, akiket ez érdekel, s szeretnének többet tudni a természetről. Még pár ilyen feladat mellé - s elmondhatom, hogy olyan életem van, amilyet szeretnék.

Á, csak ennyi... :-)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.25 0 0 195
Ez jobban hangzik, mint a betonozás, látom, érdemes volt picit várni. :-))

Ettől függetlenül azt hiszem, hacsak magam meg nem veszem az aranyat és magamra nem kötöm, más nem fog történni az ügyben. De én bízom Bennetek és jósképességeitekben is. Amen.
Előzmény: Törölt nick (194)
cidri Creative Commons License 2006.02.25 0 0 193
Hát, ha nem éri meg aranyban a saját súlyát…
Előzmény: Törölt nick (192)
cidri Creative Commons License 2006.02.25 0 0 191

Majd a férje, ha lesz:-)

 

(Bár igazából a biztonságnak ez a foka megnehezíti a helyváltoztató mozgást mondjuk a mosogató és a vasalódeszka között, úgyhogy ennyire drasztikus megoldásra talán mégsem kerül sor;-P)

Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.24 0 0 190
Én ezt a helyet szemeltem ki magamnak (Bled, vár)

Előzmény: Törölt nick (185)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.23 0 0 188
Szombat éjjel jövök, addig találjátok ki a részleteket. :-D

Pápá! :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.23 0 0 186
 Ezt most találtam egy fotós oldalon. Nem tudom, hol készülhetett.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.23 0 0 185

Itt aztán megvolt minden - fenyőfák, magaslati levegő, kicsit lejjebb patak, sziklák, állatok. Csak nem látszik, mert épp kipurcantak az elemek, és nem tudtam sokat fotózni :-/

 

El is terveztük, hogy építünk a szikla peremétől mondjuk 50 méternyire egy házikót, tervezünk hozzá valamit, amivel a völgyből föl lehet húzni a kaját, és az embereket is, ha kell (mivel normális esetben 3 órás hegymenet lenne a közlekedés), na meg valahogy megoldjuk a szélessávú netet :-)

Előzmény: Mad árka (182)
cidri Creative Commons License 2006.02.23 0 0 184
Nem azért mondom, hogy elvegyem a kedved, de a mi régebbi házunk kertje szabad térre nyílt (vasúti töltés, fasor, mögött rét, patak), és amiatt, hogy nem zárta le hátul másik ház, minden évben elloptak tőlünk a kertből vagy az udvarról valamit, egyszer ellopták a hátsó drótkerítést is teljes hosszában. Szóval vagy olyan helyen legyen a ház, amit csak te találsz meg, vagy vedd körbe magad jó szomszédokkal, mert a Kárpát-medencében előbb-utóbb mindent visznek, ami nincs bebetonozva:-/
Előzmény: Mad árka (182)
cidri Creative Commons License 2006.02.23 0 0 183
Csak a különbséget ne a vízszint okozza felfelé:-)
Előzmény: Törölt nick (181)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.23 0 0 182
Én még egy hatalmas erdőt szeretnék a házam mögé. Sok-sok növény, fa. Ááállat. Na meg egy dolomit sziklagyep, mert azt imádom. Jó és kábelnet. De a többi paraméter stimmel. :)
Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.23 0 0 181
 Azt hiszem, ide kellene költöznöm. De legalábbis egy hasonló helyre.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.23 0 0 180
Kannibál = férfimulatság. Azt hiszem, az etimológia nyilvánvaló. Tekintve a hormonvezérelt anyai érzelmek erősségét, a rosszalkodó csecsemők elfogyasztása inkább a férfiak/apák dolga volt, innen a szó.
Előzmény: cidri (179)
cidri Creative Commons License 2006.02.23 0 0 179
Nem tudok róla, hogy magyar nyelvterületen valaha éltek volna kannibálkolóniák, a szó alighanem más gyökérről ered:-)
Előzmény: Mad árka (177)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.22 0 0 177
A 'rosszcsont' szó vajon kannibál szülők szerzeménye, akik az elvben zsengének várt, ámde kellemetlen ízű hússal rendelkező gyermeket nevezték így?
Előzmény: cidri (175)
cidri Creative Commons License 2006.02.22 0 0 175
Rosszcsont volt amúgy kicsinek?:-)
Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.15 0 0 174
Na vacakolj vele, holnap a fiammal ráküldetek egy rakétát, most már begyakoroltuk, semmi az egész.
Előzmény: RedSnake (173)
RedSnake Creative Commons License 2006.02.15 0 0 173
Totálisan kifacsart fél citromok, nagy halommal, egy kisebb dombnyi.
Locsolni kell, mert akkor... (mittudomén). Locsolni kell és kész.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.15 0 0 172
Azt álmodtam, hogy a fiam felrobbantott egy távoli bolygót. Egy kicsit illegális dolog volt, de megbízott bennem, és megkért, hogy segítsek neki. Elindított egy rakétát, nem vol nagy, olyan másfél méteres lehetett, és az indítóállvánnyal kombinált vezérlőegységből indult, amely kísértetiesen emlékeztetett egy régi tévére, de a képernyője helyén sötét füstszínű, sík üveg volt. A robbantó kódot egy vers beolvasásával lehetett elküldeni a rakétának, az ehhez való kis mikrofon egy mélytányér fenekén volt, nem tudom pontosan, miért. A fiam felolvasta a verset, a tévén pár másodpercig villogott egy piros felirat, asszem, az nyugtázta a jelet. Aztán felébredtem.
RedSnake Creative Commons License 2006.02.13 0 0 171
Te, ha egy olyan kedves kis madárka lett volna, mint Te, akkor tuti örülök is neki :))
Előzmény: Mad árka (170)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.13 0 0 170

Ez tényleg borzasztóan hangzott... :-o :-/

Ma lesz a vérfarkasok éjszakája, szerintem csatlakozz hozzájuk.

 

 

Ui. De legközelebb, légyszi, kínálj hellyel, akkor nyugisabb leszek, OK?

Előzmény: RedSnake (169)
RedSnake Creative Commons License 2006.02.13 0 0 169
Rohadt egy éjszakám volt, sokszor felébredtem, és legtöbbször azt sem tudtam, mire. Csak valami hülye félelem volt bennem, de nem emlékszem az álmokra, amik ilyen rondán riasztottak fel - kivéve az alábbi egyet.

Egy nagyon szárazra aszott réten állok, csupa fakósárga szalma minden, a por lustán kavarog, és szúrja a lábamat a tarló. Alig fél méterre tőlem van egy olyan ülőfa vagy mi, amin a papagájok szoktak ülni, de ez nagyon vastag, feketés, és nem papagáj ül rajta, hanem valami iszonyat rusnya, nagy, csókaszerű fekete madár. Ronda tépett a tolla, és koszos is, amennyire látom, mégsem ez az ijesztő, hanem hogy emberfeje van - olyan, mint egy agyon-alkoholizált arc, vöröslő arccal, eres és folyamatosan könnyező szemekkel, és liláskék szájjal. Ja, és nincs foga.
Folyamatosan mondja nekem a magáét, nem is hagy szóhoz jutni, nem érdekli, mit akarok mondani, közben pedig mozog, tollászkodik, és potyognak rám is a gusztustalan, undorító fekete pihék, letört tolldarabkák. Ordít, röhög rajtam, és egyre nagyobb a szája.
A szemem sarkából észreveszek valakit. Borzasztóan megörülök neki, várom, hogy közelebb jöjjön, de nem mozdul. Próbálok inteni neki, de semmi - aztán odafordulok, és látom, hogy ő is röhög rajtam.
Közben a madártestű pofa egyre jobban belelovallja magát az ordításba, egyre jobban dülöngél azon a kapaszkodófán vagy min, és rettegek attól, hogy rám fog zuhanni - tudom, hogy akkor valami iszonyat fog történni. Próbálok elfutni, vagy legalább arrébb lépni, de a lábaim nem mozdulnak.
Amikor az a dög majdnem rám esett, akkor ordítottam végre fel magam :)
Mad árka Creative Commons License 2006.01.05 0 0 168
Tegnap azt álmodtam, hogy elkaptak a BKV-ellenőrök és az egyikük - heves tiltakozásom ellenére - rárajzolt a bérletemre egy nagy csillagot kék, vastag tollal. Azt mondta, ezzel fogja jelezni, hogy amikor igazoltatás van, akkor tudják a munkatársai, én egy veszélyes elem vagyok.

Reggel felébredtem, anyám kb. második mondata az volt, hogy apa megvette a bérletet és el ne felejtsem eltenni. Miután felmordultam, megkaptam a szokásost, miszerint milyen bunkó vagyok reggelente.

Néha nem tudják a szülők, mibe taposnak bele. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!