Keresés

Részletes keresés

kb. Creative Commons License 2022.09.19 -4 0 3676

Eltelt két év (és miközben Délkelet-Ázsiában már szinte mindenhova lehet teszt nélkül utazni), de Kínába továbbra se engednek be turistákat, még karantén után sem. Annyi előrelépés történt, hogy a kínai egyetemekre felvett külföldi diákok két év szünet után most kezdődött tanévre a napokban már beutazhatnak, rájuk előzetes tesztek és érkezés után 7+3 napos karantén vár. 

Előzmény: W.L. (3673)
ELK 770 Creative Commons License 2022.09.19 -6 0 3675

Sziasztok hétvégén Pesten nagyon  sok kínait láttam.gyakorlatilag minden 4.emver kb az volt.(bár lehetett Japán is,nekem doszta ugyanaz)régen tetszenek a távol keleti népek,bár sosem voltam ott,ês mostanában nem is leszek. Nem Pesten lakom,ês csak most kattantam rá hogy milyen sok van.

gereblyepörkölt Creative Commons License 2021.03.05 -4 1 3674

A "kínai gasztronómiát" hallván a többség valószínűleg nem tejtermékekre fog gondolni, pedig Yunnan sajtos nyalánkásgokat kínál. A "rushan" (乳扇, rǔshàn, kb. tejes legyező) Dali környékének egyik jellegzetes étele, mely számos formában fogyasztható, így egy érdekes adalék lehet azoknak, akik az ételek miatt keresik fel az országot. A tehéntejből készült sajtszeletek számos ízesítéssel érkezhetnek, ezek közül én a legturistásabb rózsaszirmos változatot választottam, melyhez remek rózsalekvár (玫瑰糖, méiguītáng) dukál. E sajtot kisütve készíthetjük el a legegyszerűbben, így engem leginkább egy keményebb palacsintára emlékeztetett, de további felhasználási módokról pl. ebből a videóból tájékozódhatunk.

 

W.L. Creative Commons License 2020.08.21 -3 1 3673

Na, vegre egy jo hir is van!

Előzmény: kb. (3672)
kb. Creative Commons License 2020.08.21 0 0 3672

Persze, a turistákra nem vonatkozik. Azoknak jó, amiről írtam, Kínában dolgozók, ott élő családok. Olyanok akik 4-5 hónapja nem láttak a párjukat, gyereküket vagy ennyi ideje nem tudnak visszamenni a munkahelyükre.

Thaiföld viszont október 1-től beenged turistákat is: https://www.facebook.com/BangkokCharlie/posts/3415793788442448

Előzmény: W.L. (3671)
W.L. Creative Commons License 2020.08.12 -4 0 3671

Sajnos ennek a turistak szamara kb nulla a jelentosege.

Ha csak nem ugy nezel ra, hogy egy apro lepes a nyitas iranyaba.

Előzmény: kb. (3670)
kb. Creative Commons License 2020.08.11 -1 0 3670

Tegnap jelentették be, hogy augusztus 17-től újra adnak ki vízumot annak, aki munkavállalási engedéllyel rendelkezik, illetve családegyesítés miatt (kínai házastárs, gyerek, szülő látogatás) szeretne Kínába utazni. Mások továbbra sem utazhatnak be, ez március 28 óta így van, akkor felfüggesztettek minden korábban kiadott vízumot (kivéve diplomata és légügyi személyzet), azóta beutazni csak csak nagyon ritka, egyénileg engedélyeztetett esetekben lehet. A már bent tartózkodó külföldiek vízumait azóta folyamatosan hosszabbítgatják.

pannn Creative Commons License 2020.05.21 -2 0 3669

Hat koszi. Akkor azt hiszem Kinat igy el is felejtem.

Előzmény: kb. (3667)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 -2 0 3668

Az termeszetes, hogy a turistakat karanten nelkul varjak, hiszen ha nem igy lenne, szinte senki nem menne.

Hany turista nyaralasaba ferne bele, hogy az elejen 2 hetet bezarva toltson?

Ami egyelore megis  visszafoghatja oket az az, hogy hazaterve meg mindig 2 het karanten var rajuk.

1-2 het nyaralas kedveert +2 het hazai karantent nem sokan vallanak be.

Előzmény: kb. (3667)
kb. Creative Commons License 2020.05.21 -3 0 3667

Jelenleg még senki nem tud biztosat mondani, arról, hogy mi lesz ősszel. De ahogy W.L. is írta, Kína komolyabban veszi mint sok más ország és a turisták lesznek a legutolsók akik sorra kerülnek. Olaszország és Görögország már bejelentette, hogy június elejétől karantén nélkül(!) mehetnek az EU turisták. Ja, mert ők ebből élnek.

Előzmény: pannn (3656)
kb. Creative Commons License 2020.05.21 -3 0 3666

Közkeletű vélekedés, hogy a külföldieket csak a drágább szállodákban engedik megszállni. Nem ilyen egyszerű, láttam példát pl. Shanghaiban ugyanannak a láncnak, ugyanabban az utcában lévő, azonos árkategóriájú két szállodájára, ahol az egyikbe mehet külföldi, a másikba nem. A titok az, hogy a hotel kért engedélyt külföldit is fogadni vagy sem. Más a bejelentési kötelezettség egy megszálló külföldi mint egy megszálló kínai ID-val rendelkező személy esetén, de semmi köze a szobaárhoz vagy a csillagszámhoz.
Pl. Qinghaiban volt szerencsém egy olyan helyen megszállni, ahol bonyolult volt beírni a rendszerükbe egy útleveles adatait, hogy a recepciós előbb odahívta a főnökét, majd végül megkértek engem, hogy üljek át a másik oldalára a pultnak és csináljam meg én, mert ők nem tudják. Annyi hülye kitöltendő pontból állt, hogy nekem is 5 percig tartott. Meg van, ahol elég ha mobillal lefotózza a recepciós és Wechaten elküldi a helyi rendőrőrsre az útlevél adat és vízum oldalát.   

Előzmény: W.L. (3654)
pannn Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3665

Persze Indoneziara gondoltam.

Előzmény: W.L. (3664)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 -2 0 3664

Ha Indoneziara gondolsz, en ugy tippelem, igen.

Kinara nem szamitanek.

Előzmény: pannn (3663)
pannn Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3663

És szerinted augusztus legvégére lehet gondolkodni rajta?

Előzmény: W.L. (3662)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3662

Lezarva turistak szamara, de szerintem ok viszonylag koran fognak nyitni.

Előzmény: pannn (3661)
pannn Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3661

Jól bekevert nekünk ez a szar virus. Mi a helyzet Indonéziában?

Előzmény: W.L. (3659)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 -1 0 3660

Szamos helyen olcso, lepukkant szallodakat is kijeloltek kulfoldieknek, ilyenkor ezek gyakran allami tulajdonuak.

Vagy olcso nem lepukkantakat, pl ifjusagi szallokat.

Komcsi megkuloboztetessel nem talalkozni fogok, hanem mar kb 25 eve talalkozom veluk Kinaban, szerencsere egyre kevesebbel, ezert tartom furcsanak, hogy a szallasoknal meg fenntartjak ezt a rendszert.

Előzmény: SeaEagle (3655)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 0 1 3659

Szerintem a kinaiak pont nem fognak sietni a hatar megnyitasaval. Nekem ugy tunik, az atlagnal komolyabban veszik a virust, es amugy sem letfontossagu szamukra a kulfoldi turizmus.

Thaifold vagy Bali szerintem elobb nyit, mikent Europaban is a tipikus nyaraloorszagok nyitnak eloszor.

Előzmény: pannn (3658)
pannn Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3658

Az oké hogy 2 hullám de lesz harmadik negyedik és sokadik hullám is, ez a vírus itt fog maradni és lesz majd másik is. Tehát ezzel én most nagyon nem foglalkoznék. Inkább a kérdés az hogy addig a kínaiak megnyitják-e a határokat.

Előzmény: zalan98 (3657)
zalan98 Creative Commons License 2020.05.21 0 1 3657

Én az idei őszt tengerentúli útakra elfelejteném.

Sokat írnak a lehetséges 2. hullámról, és nem mindegy, hogy honnan kell (esetleg) hazajutnod.

 

Néhány mondat a ctrip-es szálloda-kínálatról.

A 2. kínai utunkra a nagy repjegyen kívűl mindent náluk vettem meg (belső repjegyek, vonatjegyek, hotelek).

Nem csak 4 csillagos hoteleket lehet foglalni, nagyon olcsó szállásokat vettem náluk.

 

Chengduba olyan szállást fizettem ki, amelyik nem volt akkreditálva külföldiek fogadásásra.

Mikor megérkeztünk, volt nagy ijedelem, még a wc-be is elkísértek minket.

Majd a ctrip-pel tisztáztuk a helyzetet (az ő hibájuk volt) és foglaltak nekünk egy hasonló kategóriát a közelben.

Előzmény: pannn (3656)
pannn Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3656

Szerintetek érdemes őszre Kínában gondolkodni?

SeaEagle Creative Commons License 2020.05.21 -3 0 3655

Egyfelől az az oka, amit írtál. Ezen kívűl még két alapvető oka van, az egyik az ár. Ahol külföldiek is megszállhatnak, az min. a duplája egy sima hotelszoba árának. Viszont legalább négy csillagos szállodák ezek, és ehhez kapcsolódik a másik ok. Nekik nagyon fontos, hogy mit tuddnak mutatni magukról, azaz egy külfüldinek mindenképpen azt kell látnia, hogy minden szuper, kényelmes, modern, kultúrált. A "komcsi megkülönbztetés"-el pár helyen még találkozni fogsz. Pédának okáért addíg be sem engednek az országba, amíg meg nem lesz nekik az ujjlenyomatod. Pár éve vezették be, hogy a repülőről leszállva el kell sétálni az útlevél szkennelő és ujjlenyomat rögzítő terminálhoz. Ez náluk nem paranoia, csupán egészséges gyanakvás. Nem mindenki csupán túristáskodni megy Kínába, szerintem érted mire gondolok.

Előzmény: W.L. (3654)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3654

Mi a feneert tartjak fennt Kinaban meg mindig ezt a regi komcsi megkulonboztetest arrol, hogy kulfoldiek hol szallhatnak meg es hol nem?

Hogy igy tudjanak minket szemmel tartani?

Előzmény: kb. (3653)
kb. Creative Commons License 2020.05.13 -3 0 3653

Ebben a csoportban 3 hónapja nem posztolt senki, így leginkább a csendet tudtad megtörni, amit nagyon jól tettél, pláne egy ilyen részletes beszámolóval.
 
Azt írod, ez már a második utatok volt Kínába, furcsa, hogy ilyen nehezen ment a repülőjegy vásárlás. Ha lenne harmadik út és azoknak akik utaznak majd, ha megnyílnak újra a határok, a légitársaságok saját oldalai helyett érdemes egyből - a neked is ajánlott - és itt a fórumban is sokszor szóba került ctrip.com vagy bármelyik hasonló oldalon jegyet venni. De nem csak a kínai oldalon, az angolon is ugyanaz az ár. Szállást is csak azért érdemes a ctrip angol oldalain nézni külföldiként, mert az eleve csak azokat a szállásokat hozza fel, ahol megszállhat külföldi (vannak olyan szállások, ahol csak kínaiakra kértek engedélyt, sőt újabban olyanok is, ahol kínai személyi szkenneléssel lehet bejutni). 

Előzmény: hunylac (3652)
hunylac Creative Commons License 2020.05.13 0 3 3652

Sziasztok!

Megtörve egy kicsit a sok koronavírusos posztot, gondoltam ajánlanám Nektek a tavaly őszi hongkongi és dél-kínai utunkról készült részletes úti beszámolót, hátha valaki valamikor a jövőben kedvet kapna Ázsia ezen részéhez. Mi Hongkongból kiindulva jártuk be Guangzhou-t, Guilint, hajókáztunk a karszthegyekkel szegélyezett Li folyón, bicikliztünk Yangshouban, túráztunk a csodaszép Zhangjiajie Nemzeti Parkban, majd felfedeztük a Jünnan tartománybeli Lijiang hangulatos óvárosát, bejártuk a Kunming melletti Kőerdőt (Stone Forest), tettünk egy kitérőt Chengduba, a pandák földjére, majd Makaó érintésével érkeztünk vissza Hongkongba. Ez a 20 nap felejthetetlen élmény volt, mindenkinek csak ajánlani tudom. Addig is mindenkinek jó egészséget kívánok!

 

Akit érdekelne az útinapló, itt találja --> https://rokavar.blogspot.com/2020/05/hongkong-makao-del-kina.html

W.L. Creative Commons License 2020.02.06 -2 0 3651

Egyfelol azt irjak, csokkenteni probaljak a tomeget a varosi kozlekedesen, masfelol ritkitjak a jaratokat, amitol nyilvan tobben lesznek rajtuk es tobb idot toltenek az allomasokon is. Nem igazan latom a logikajat.

De legalabb nem zartak le mindent.

Előzmény: kb. (3650)
kb. Creative Commons License 2020.02.06 0 0 3650

Igy már értem a kérdést. Épp szembejött egy angol nyelvű cikk a városi tömegközlekedés korlátozásáról, hátha érdekelnek a részletek is: https://www.thatsmags.com/guangzhou/post/30697/coronavirus-complicates-commuting-in-guangzhou

Előzmény: W.L. (3649)
W.L. Creative Commons License 2020.02.05 -1 0 3649

A metro kerdes Kantonra vonatkozott, es mivel ott nem allitottak le, semmi nem furcsa benne. ;-)

Előzmény: kb. (3648)
kb. Creative Commons License 2020.02.05 0 0 3648

Kantonban nem állították le a tömegközlekedést, de még itt is ritkábban járnak a metrószerelvények mint a megszokott (hivatalosan a csúcsidőbeni 2 perc helyett 10 percenként pl.). Azokban a városokban ahol leállították a tömegközlekedést, ott nyilván a metró sem jár, mi ebben a furcsa?

Ma pl. volt olyan magyar ismerős aki bejutott Kínába HK-on át (hogy miért igyekezett ennyire, ne kérdezd:), míg kínai ismerős, aki nagyon jött volna vissza, a direkt járatok leállítása után még harmadik országon keresztül sem tudott hazautazni, mert az se engedte át tranzitként sem. És ez egy darabig csak rosszabb lesz, ahogy sorban leállítják a járatokat, már HK és USA között sincs semmi.

Előzmény: W.L. (3647)
W.L. Creative Commons License 2020.02.03 0 1 3647

Azert pl a metro csak jar?

 

Most en is elsosorban az utazasi korlatozasok miatt kerulnem Kinat. Ugy hangzik, mar az orszagon beluli utazas sem tervezheto meg kiszamithatoan, de meg nagyobb gond lehet mas orszagba tovabbutazni Kinabol, ha az az orszag, mint a regioban egyre tobb, megtiltja a belepest a Kinabol erkezoknek.

 

Mellesleg eleg erdekesnek talalom, hogy mig a sokmillios Wuhanban hivatalosan 10.000 feletti a fertozottek szama, az onnan evakulat 100+ nemetbol 2 is fertozottnek bizonyult.

Kivancsi lennek a valos adatokra, amiket persze nyilvan sosem tudunk meg.

 

Az viszont egy nagyon jo mellekhatasa lenne ennek, ha vegre veglegesen betiltanak a vadallatokkal valo etkezesi celu kereskedelmet. Ugye minden eddigi fobb jarvany arra vezetheto vissza, hogy a kinaiak, fokent Delen, "mindent megesznek aminek 4 laba van, kiveve az asztalt es a szeket, es mindent ami repul kiveve a repulogepet".

Az idiota hagyomanyos kinai gyogyaszati celu felhasznalas mellett emiatt mar ugyis alig latni valamit a szabadban Kina elovilagabol.

Előzmény: kb. (3646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!