Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2020.05.21 -2 0 3664

Ha Indoneziara gondolsz, en ugy tippelem, igen.

Kinara nem szamitanek.

Előzmény: pannn (3663)
pannn Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3663

És szerinted augusztus legvégére lehet gondolkodni rajta?

Előzmény: W.L. (3662)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3662

Lezarva turistak szamara, de szerintem ok viszonylag koran fognak nyitni.

Előzmény: pannn (3661)
pannn Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3661

Jól bekevert nekünk ez a szar virus. Mi a helyzet Indonéziában?

Előzmény: W.L. (3659)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 -1 0 3660

Szamos helyen olcso, lepukkant szallodakat is kijeloltek kulfoldieknek, ilyenkor ezek gyakran allami tulajdonuak.

Vagy olcso nem lepukkantakat, pl ifjusagi szallokat.

Komcsi megkuloboztetessel nem talalkozni fogok, hanem mar kb 25 eve talalkozom veluk Kinaban, szerencsere egyre kevesebbel, ezert tartom furcsanak, hogy a szallasoknal meg fenntartjak ezt a rendszert.

Előzmény: SeaEagle (3655)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 0 1 3659

Szerintem a kinaiak pont nem fognak sietni a hatar megnyitasaval. Nekem ugy tunik, az atlagnal komolyabban veszik a virust, es amugy sem letfontossagu szamukra a kulfoldi turizmus.

Thaifold vagy Bali szerintem elobb nyit, mikent Europaban is a tipikus nyaraloorszagok nyitnak eloszor.

Előzmény: pannn (3658)
pannn Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3658

Az oké hogy 2 hullám de lesz harmadik negyedik és sokadik hullám is, ez a vírus itt fog maradni és lesz majd másik is. Tehát ezzel én most nagyon nem foglalkoznék. Inkább a kérdés az hogy addig a kínaiak megnyitják-e a határokat.

Előzmény: zalan98 (3657)
zalan98 Creative Commons License 2020.05.21 0 1 3657

Én az idei őszt tengerentúli útakra elfelejteném.

Sokat írnak a lehetséges 2. hullámról, és nem mindegy, hogy honnan kell (esetleg) hazajutnod.

 

Néhány mondat a ctrip-es szálloda-kínálatról.

A 2. kínai utunkra a nagy repjegyen kívűl mindent náluk vettem meg (belső repjegyek, vonatjegyek, hotelek).

Nem csak 4 csillagos hoteleket lehet foglalni, nagyon olcsó szállásokat vettem náluk.

 

Chengduba olyan szállást fizettem ki, amelyik nem volt akkreditálva külföldiek fogadásásra.

Mikor megérkeztünk, volt nagy ijedelem, még a wc-be is elkísértek minket.

Majd a ctrip-pel tisztáztuk a helyzetet (az ő hibájuk volt) és foglaltak nekünk egy hasonló kategóriát a közelben.

Előzmény: pannn (3656)
pannn Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3656

Szerintetek érdemes őszre Kínában gondolkodni?

SeaEagle Creative Commons License 2020.05.21 -3 0 3655

Egyfelől az az oka, amit írtál. Ezen kívűl még két alapvető oka van, az egyik az ár. Ahol külföldiek is megszállhatnak, az min. a duplája egy sima hotelszoba árának. Viszont legalább négy csillagos szállodák ezek, és ehhez kapcsolódik a másik ok. Nekik nagyon fontos, hogy mit tuddnak mutatni magukról, azaz egy külfüldinek mindenképpen azt kell látnia, hogy minden szuper, kényelmes, modern, kultúrált. A "komcsi megkülönbztetés"-el pár helyen még találkozni fogsz. Pédának okáért addíg be sem engednek az országba, amíg meg nem lesz nekik az ujjlenyomatod. Pár éve vezették be, hogy a repülőről leszállva el kell sétálni az útlevél szkennelő és ujjlenyomat rögzítő terminálhoz. Ez náluk nem paranoia, csupán egészséges gyanakvás. Nem mindenki csupán túristáskodni megy Kínába, szerintem érted mire gondolok.

Előzmény: W.L. (3654)
W.L. Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3654

Mi a feneert tartjak fennt Kinaban meg mindig ezt a regi komcsi megkulonboztetest arrol, hogy kulfoldiek hol szallhatnak meg es hol nem?

Hogy igy tudjanak minket szemmel tartani?

Előzmény: kb. (3653)
kb. Creative Commons License 2020.05.13 -3 0 3653

Ebben a csoportban 3 hónapja nem posztolt senki, így leginkább a csendet tudtad megtörni, amit nagyon jól tettél, pláne egy ilyen részletes beszámolóval.
 
Azt írod, ez már a második utatok volt Kínába, furcsa, hogy ilyen nehezen ment a repülőjegy vásárlás. Ha lenne harmadik út és azoknak akik utaznak majd, ha megnyílnak újra a határok, a légitársaságok saját oldalai helyett érdemes egyből - a neked is ajánlott - és itt a fórumban is sokszor szóba került ctrip.com vagy bármelyik hasonló oldalon jegyet venni. De nem csak a kínai oldalon, az angolon is ugyanaz az ár. Szállást is csak azért érdemes a ctrip angol oldalain nézni külföldiként, mert az eleve csak azokat a szállásokat hozza fel, ahol megszállhat külföldi (vannak olyan szállások, ahol csak kínaiakra kértek engedélyt, sőt újabban olyanok is, ahol kínai személyi szkenneléssel lehet bejutni). 

Előzmény: hunylac (3652)
hunylac Creative Commons License 2020.05.13 0 3 3652

Sziasztok!

Megtörve egy kicsit a sok koronavírusos posztot, gondoltam ajánlanám Nektek a tavaly őszi hongkongi és dél-kínai utunkról készült részletes úti beszámolót, hátha valaki valamikor a jövőben kedvet kapna Ázsia ezen részéhez. Mi Hongkongból kiindulva jártuk be Guangzhou-t, Guilint, hajókáztunk a karszthegyekkel szegélyezett Li folyón, bicikliztünk Yangshouban, túráztunk a csodaszép Zhangjiajie Nemzeti Parkban, majd felfedeztük a Jünnan tartománybeli Lijiang hangulatos óvárosát, bejártuk a Kunming melletti Kőerdőt (Stone Forest), tettünk egy kitérőt Chengduba, a pandák földjére, majd Makaó érintésével érkeztünk vissza Hongkongba. Ez a 20 nap felejthetetlen élmény volt, mindenkinek csak ajánlani tudom. Addig is mindenkinek jó egészséget kívánok!

 

Akit érdekelne az útinapló, itt találja --> https://rokavar.blogspot.com/2020/05/hongkong-makao-del-kina.html

W.L. Creative Commons License 2020.02.06 -2 0 3651

Egyfelol azt irjak, csokkenteni probaljak a tomeget a varosi kozlekedesen, masfelol ritkitjak a jaratokat, amitol nyilvan tobben lesznek rajtuk es tobb idot toltenek az allomasokon is. Nem igazan latom a logikajat.

De legalabb nem zartak le mindent.

Előzmény: kb. (3650)
kb. Creative Commons License 2020.02.06 0 0 3650

Igy már értem a kérdést. Épp szembejött egy angol nyelvű cikk a városi tömegközlekedés korlátozásáról, hátha érdekelnek a részletek is: https://www.thatsmags.com/guangzhou/post/30697/coronavirus-complicates-commuting-in-guangzhou

Előzmény: W.L. (3649)
W.L. Creative Commons License 2020.02.05 -1 0 3649

A metro kerdes Kantonra vonatkozott, es mivel ott nem allitottak le, semmi nem furcsa benne. ;-)

Előzmény: kb. (3648)
kb. Creative Commons License 2020.02.05 0 0 3648

Kantonban nem állították le a tömegközlekedést, de még itt is ritkábban járnak a metrószerelvények mint a megszokott (hivatalosan a csúcsidőbeni 2 perc helyett 10 percenként pl.). Azokban a városokban ahol leállították a tömegközlekedést, ott nyilván a metró sem jár, mi ebben a furcsa?

Ma pl. volt olyan magyar ismerős aki bejutott Kínába HK-on át (hogy miért igyekezett ennyire, ne kérdezd:), míg kínai ismerős, aki nagyon jött volna vissza, a direkt járatok leállítása után még harmadik országon keresztül sem tudott hazautazni, mert az se engedte át tranzitként sem. És ez egy darabig csak rosszabb lesz, ahogy sorban leállítják a járatokat, már HK és USA között sincs semmi.

Előzmény: W.L. (3647)
W.L. Creative Commons License 2020.02.03 0 1 3647

Azert pl a metro csak jar?

 

Most en is elsosorban az utazasi korlatozasok miatt kerulnem Kinat. Ugy hangzik, mar az orszagon beluli utazas sem tervezheto meg kiszamithatoan, de meg nagyobb gond lehet mas orszagba tovabbutazni Kinabol, ha az az orszag, mint a regioban egyre tobb, megtiltja a belepest a Kinabol erkezoknek.

 

Mellesleg eleg erdekesnek talalom, hogy mig a sokmillios Wuhanban hivatalosan 10.000 feletti a fertozottek szama, az onnan evakulat 100+ nemetbol 2 is fertozottnek bizonyult.

Kivancsi lennek a valos adatokra, amiket persze nyilvan sosem tudunk meg.

 

Az viszont egy nagyon jo mellekhatasa lenne ennek, ha vegre veglegesen betiltanak a vadallatokkal valo etkezesi celu kereskedelmet. Ugye minden eddigi fobb jarvany arra vezetheto vissza, hogy a kinaiak, fokent Delen, "mindent megesznek aminek 4 laba van, kiveve az asztalt es a szeket, es mindent ami repul kiveve a repulogepet".

Az idiota hagyomanyos kinai gyogyaszati celu felhasznalas mellett emiatt mar ugyis alig latni valamit a szabadban Kina elovilagabol.

Előzmény: kb. (3646)
kb. Creative Commons License 2020.02.03 0 0 3646

A 3636-os hozzászólásom óta eltelt 9 nap. Még egy pár napig tart a koronavírus miatt meghosszabított újévi szünet, a nagy kérdés mi lesz majd ezután. Egyelőre az emberek többsége nem megy ki a lakásból és ha igen, akkor is csak szinte kivétel nélkül maszkban. Ennivaló van a boltokban, még ha nem is a szokásos választékban és a házhozszállítás is működik, de sok helyen leállt a tömegközlekedés és teljesen véletlenszerűen a lakók itt-ott öntevékenyen eltorlaszolnak utakat, bejáratokat. Szerintem a megbízható médiát érdemes figyelni, elég jó a tájékoztatás magyarul is (persze nyilván nem a bulvárt kell követni). 

De ez egy utazási fórum, így fókuszáljunk erre. Szerintem, aki csak teheti az most egy ideig kerülje el Kínát, még akár egy kínai tranzit is lehet gond, ha mondjuk épp akkor törlik a továbbutazó járatát vagy jelenti be a célország, hogy aki az elmúlt 14 napban Kínában járt, amikor ő épp Kínában van, akár csak a reptéren.

 

 

Előzmény: W.L. (3645)
W.L. Creative Commons License 2020.02.03 0 0 3645

Nalatok mi a helyzet?

Előzmény: kb. (3636)
W.L. Creative Commons License 2020.02.03 0 0 3644

Mikorra tervezitek ezt az utat?

En inkabb elhalasztanam addig amig veget nem er ez a virys okozta kaosz. Szoval talan most megis jobb lenne Tajvan.

Előzmény: debramorgan (3639)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2020.01.27 -1 0 3643

Pár napja Wuxi mellett pl. szisztematikusan megállítottak minden arra járó buszt, felszálltak és megnézték mindenkinek a testhőmérsékletét. Meg emellett korlátoztak egy csomó rendezvényt (pl. újévi templomi ceremóniák), rengeteg látnivaló bezárt, mától meg turistacsoportok már egyáltalán nem jöhetnek Kínába.

 

Előzmény: Zs... (3631)
ManoSanga Creative Commons License 2020.01.27 -14 0 3642
W.L. Creative Commons License 2020.01.26 0 0 3641

Illetve latom, hogy itt is van egy Nanjing nevu megye.

Ezzel egyutt tovabbra is ajanlom a Jiangsu tartomanyi Nanjing varost bevenni a tervbe tortenelmi jelentosege miatt. Es Huangshan mellett a Huizhou falvakat (Xidi, Hongcun, stb).

Előzmény: W.L. (3640)
W.L. Creative Commons License 2020.01.26 0 0 3640

En a Fujianos valtozatra szavazok.

Mind Xiamen, mind a tulouk nagyon tetszettek.

Nanjing nem itt van hanem Suzhouhoz van kozekebb, de azt is ajanlom beepiteni a tervbe.

 

Azt a selyemutas reszt pedig hagyd maskorra, Xiantol Xinjiangig utazva, es Lanzhoubol lekanyarodva Xiahebe is.

Előzmény: debramorgan (3639)
debramorgan Creative Commons License 2020.01.26 0 0 3639

Na most értem ide a tervezésnél és ez tényleg nagyon klassz része Kínának... korábban már láttuk ezeket a "lakótelepeket" egy műsorban, és a Páromban is nagyon megmaradtak, szívesen beépítenénk az útitervbe.

 

Úgy néz ki, hogy Tajvan elhalasztva máskorra, mert összesen kb. 20 napunk lesz Kínára, és azt butaság lenne szétaprózni. Szóval marad az eredeti Shanghajos kezdés Suzhouval, Hangzhouval és a Huangshannal, aztán vagy felmegyünk Xi'an-on át Lanzhou, Zhangye, Dunhuang útvonalon, vagy pedig lemegyünk Xiamen-ig, és onnan Nanjing (Fujiang) környékén megnézzük ezeket a klasztereket. Elsőre nekem a Hekeng Tulou Cluster tetszett a legjobban, majd beleásom magam, hogy mi a realitása... :) Kína után a Yi Peng lámpás fesztiválra megyünk Chiang Mai-ba, szóval az is cél, hogy könnyen átjussunk oda. Shanghaj vagy Xi'an "környékén" maradva ez nem lenne gond, de a sivatagból kicsit bajosnak tűnt elsőre...

Előzmény: W.L. (3624)
W.L. Creative Commons License 2020.01.26 0 0 3638

Megjegyzem en pl. egyszer direkt ellatogattam Wuhanba. :-)

Tul sok latnivalot nem talaltam, a tartomanyi muzeum jo volt es asszem volt egy europaias negyed is. Ennyi. Azert mentem, hogy Hubeit is kipipalhassam a listamon, es Wuhan a terkepeken a sok toval erdekesebbnek tunt mint amilyen valojaban. Amugy elotte tobbszor atvonatoztam rajta hiszen szamos fontos vasutvonal atvezet a varoson. Ezekkel most mi van? Gondolom mukodnek csak nem allnak meg ott?

W.L. Creative Commons License 2020.01.26 0 0 3637

Tibetben csak ido kerdese lehet kimutatni, hiszen mar Nepalban is talaltak egy esetet.

A nagy szamok torvenye alapajan nyilvan a nagyvarosokban bukkan fel legnagyobb esellyel, es ha erre a varosok lezarasa a reakcio, akkor az erinthet turistakat is. De ugye mar Pekingben is talaltak tobb beteget, a fovarost csak nem zarjak le? A teljes lezarasok mar csak azert is nehezek lennenek, mert gondolom az elelmiszerek nagy reszer videkrol kell a varosokba szallitani.

No meg ha kuldoldieket evakualhatnak Wuhanbol, az is ellene szol.

 

Ennek ellenere szerintem az azonositott fertozottek es halalesetek szama Kina osszlakossagahoz merten egyelore porszem a sivatagban. Bar a valos szam nyilvan sokkal nagyobb.

Előzmény: kb. (3636)
kb. Creative Commons License 2020.01.25 0 0 3636

Nagyon gyorsan változik a helyzet és egyre komolyabb, ahogy írod egy nap alatt harmadával nőtt a hivatalosan a vírus miatt meghaltak száma. Gyakorlatilag Tibetet kivéve már mindenhol van az országon belül fertőzött, holnap több városban repülőkről fognak fertőtlenítőszert leszórni és ezért szóltak a lakosságnak, hogy ne menjen utcára ez alatt. Több egyetemen, pl. Shanghaiban, egyelőre márciusig elhalasztották a szemeszter kezdetét, több ország menekíti a saját polgárait Wuhanból, közben 110 wuhani, akik a város lezárása miatt nem tudott Wuhanba hazarepülni, végül Hangzhouban landolt. Rajtuk kívül több százezer wuhani utazott ki a városból a karantén (ami állítólag nem is igazi karantén, mert csak a tömegközlekedés állt le) bevezetése előtt, előbb-utóbb ők is visszaindulnak. Nem állnak túl jól a dolgok, két hetes lappangási idővel rendelkező vírus esetén egy utazás közben végrehajtott  1-1 hőmérés nem biztosíték semmire.

Előzmény: W.L. (3635)
W.L. Creative Commons License 2020.01.25 0 1 3635

Es ebbol mara 41 halott es 18 lezart varos lett

Kb-nek igaza lehet, a varoslezarasok terjedese lehet a fo ok az aggodalomra.

Előzmény: W.L. (3634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!