Keresés

Részletes keresés

Zs... Creative Commons License 2020.01.03 0 0 3619

Csekket kapsz és azon fizeted be, gondolom ez a része nem változott. 

Előzmény: zsamag (3617)
debramorgan Creative Commons License 2020.01.02 0 0 3618

Üdv Mindenkinek!

 

Ha minden jól megy, októberben (szigorúan és közvetlenül a Golden Week után) ismét Kína utcáit fogjuk róni. :) Kb. 4 hetet tervezünk shanghaji indulással, mivel azt a múltkori körből (Peking-Datong-Pingyao-Zhangjiajie-Chengdu-Lijiang-Kunming-Guilin-Yangshuo-Kanton-HK) szándékosan kihagytuk. Most egy biztos vágyunk van: Huangshan. Szívesen fogadom kihagyhatatlan látnivalókat illető ajánlásaitokat, amik a Shanghai-Huangshan vonalra esnek.

 

Egyelőre három verzió kering a fejünkben a teljes útra vonatkozóan:

1. Shanghaj-Huangshan és minden, ami útba esik (pl. Suzhou), valami olyan nagyvárossal a végén, ahonnan haza tudunk utazni.

2. Célirányosan a fentiek (kb. 8-10 nap), majd irány Chengdu (tranzitként és mert az volt a kedvencünk) és onnan Tibet.

3. Célirányosan a fentiek (kb. 8-10 nap), majd onnan Taiwan.

Az időjárási tényezőket is figyelembe véve ti mit javasolnátok?

zsamag Creative Commons License 2020.01.02 0 0 3617

Elolvastam a hivatalos oldalt a kinai vizummal kapcsolatban, de nem teljesen világos minden, ezért kérdeznem, hogy jól értelmezem-e a lejrtakat?

1. online kitölteni a kéőlapot, majd kinyomtatni aláirni minden oldalt 

2. időpontot foglalni és időpontra bevinni az igazolásokkal együtt

3. A vizumdijat hol és mikor kell fizetni? A régebbi leirásban azt olvastam, hogy  apostán, de hogy milyen bankszámlára azt sehol sem irta.

 Hálás lennék, ha ebben tudna valaki segíteni.

Köszönöm.

Előzmény: tengelic35 (3613)
tengelic35 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 3616

Köszönöm, Wechat telepítve ajánlásodra. T-com os vagyok és csak adatromingot kínáltak 3600 Ft ért 72 órára 2 gigát. 

Előzmény: kb. (3615)
kb. Creative Commons License 2019.12.03 0 0 3615

Mivel te csak pár napra jössz, a legjobban akkor jársz ha simán roamingolsz a magyar mobiloddal, pl. van olyan otthoni szolgáltató ahol napi 3 ezer körüli összegért a korlátlan hívás mellett korlátlan internet is van Kínában. Ha csak napi két magyar hívást fogadnál amíg Kínában vagy, már az is ennyibe kerülne és ezzel a roaming mobil nettel mindent elérsz, semmit nem kell változtatnod a szokásaidon.
Ha mégis a kínai net használata mellett döntesz, akkor szinte csak a Skype ami stabil évek óta, a többi vagy simán nem megy vagy hol igen, hol nem. A Wechat, mint natív kínai chat app felrakása ami még szóba jöhet, de azt akkor az otthoniakkal is fel rakadnod és a Wechat regisztrációs folyamata olykor problémás.

Előzmény: tengelic35 (3614)
tengelic35 Creative Commons License 2019.12.02 0 0 3614

Milyen csevegő fórum nincs tiltva Kinában amivel tudom tartani a kapcsolatot a hazaiakkal? 

tengelic35 Creative Commons License 2019.12.02 0 1 3613

Ma voltam átvenni a vízumomat, gyorsan ment. Várakozásom alatt sok csalódott embert küldtek el, mert nem kértek online időpontot . A vízum kérő lapot is online kell kitölteni és ki kell nyomtatni a formanyomtatványt. Ezt alá kell írni minden oldalon!  Újlenyomat mintát is veszenk. 

Ilyen élmények értek ma.

A csep hó okozta káoszról pesten nem akarok nyilatkozni,de mindenki pisiljen mielőtt autóba ül, mert én majd be..... mire odaértem :) Vagy vigyen széles szájú ice teás falkont. :)

retrom Creative Commons License 2019.12.02 0 1 3612

Nagyon köszönöm az infókat és a tippet is! :)

Előzmény: kb. (3611)
kb. Creative Commons License 2019.12.02 0 0 3611

Megerősítem, pontosan az ilyen tranzitokhoz találták ki ezt a megoldást.
A 7 óra elég rövid lesz, majdnem 1 óra amíg kiértek landolás után és kb. másfél órával indulás előtt már érdemes visszaérni a reptérre. Szóval max 4,5 órátok marad, de még be kell jutni a városba. Metróval a Bund vagy mondjuk inkább a közelebb lévő Lujiazui (Shanghai tower, Jinmao, Tv torony) is 1 óra, taxival sem sokkal kevesebb, de nyilván érdekesebb mint a reptéren dekkolni. :) 

Előzmény: retrom (3610)
retrom Creative Commons License 2019.12.02 0 0 3610

Sziasztok, ugyan visszaolvasva és az én értelmezésem szerint sem kell vízum a mi esetünkben, de kérlek szépen erősítsetek vagy cáfoljatok meg.
Adott egy utazás Bécsből indulva Shanghai-on (PVG) keresztül a cél Singapore. A bécsi gép is a T2-re érkezik és a Singapore-ba induló gép is a T2-ről indul, közel 7 órás átszállási idő, ebben az esetben kell itthonról igényelni tranzitvízumot, vagy ahogyan én értelmezem, ezt ott egy érvényes jeggyel a továbbutazásról a kezünkben ott a helyszínen "megkapjuk"?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Zs... Creative Commons License 2019.12.02 0 0 3609
Előzmény: tengelic35 (3606)
kb. Creative Commons License 2019.12.02 0 0 3608

Üzleti vízumhoz eddig is kellett. A formai követelmények is le vannak írva. A legtöbb embernek az szokott problémát okozni, hogy ezeket teljesítse (olvasható aláírás, beosztással, elérhetőséggel, meg az, hogy ugyanaz a dátum legyen a meghívólevélben és a kérelem szöveges részén:) ).

Előzmény: tengelic35 (3606)
kb. Creative Commons License 2019.12.02 0 0 3607

Mi alapján gondolod? Én nem látok változást, de a turista (L) vízum kapcsán ez egy évek óta fel-fel bukkanó félreértés. A szövegben az áll, hogy hotel és repjegy foglalás VAGY meghívólevél kell (Documents showing the itinerary including air ticket booking record (round trip) and proof of a hotel reservation, etc. or an invitation letter issued by a relevant entity or individual in China.). Nyilván a legtöbb turista nem ismer senkit, aki meghívhatná, ilyet nem kérnek, ők valaszthatják azt ami a vagy előtt szerepel.

Előzmény: W.L. (3605)
tengelic35 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 3606

Üzleti útra úgy látszik kell meghívó levél. Az sem  mindegy, hogy milyen pecsét van rajta és fontos, hogy alá legyen írva.

Jüant Petsen hol érdemes váltani? 

W.L. Creative Commons License 2019.12.01 0 0 3605
Es immar meghivolevel is kell???
Előzmény: kb. (3603)
kb. Creative Commons License 2019.11.29 0 0 3604

Eltelt pár hónap és ismét változott a helyzet. Ha nem is teljeskörűen, de a külföldiek is használhatják az Alipay és a Wechat Pay mobil fizetést, mert mindkét rendszer engedi a külföldi kártya használatot.

https://www.scmp.com/tech/big-tech/article/3036457/foreign-travelers-can-now-use-alipay-without-chinese-bank-account
https://www.zdnet.com/article/wechat-pay-follows-alipay-in-allowing-foreign-visitors-to-make-payments-in-china/

Előzmény: Matyi111 (3536)
kb. Creative Commons License 2019.11.29 0 0 3603

Jó, hogy leírtad, ezzel megerősíted ami a követség honlapján van, novemberben még párhuzamosan fut a két rendszer. A csütörtökről hétfőre 27 ezres díj pedig a 19 ezer vízumdíj plusz 8 ezer a sűrgősségért. 

Előzmény: tengelic35 (3601)
tengelic35 Creative Commons License 2019.11.28 0 0 3602

stonekukacvipmailponthu ha elküldenéd az infót megköszönöm

Előzmény: kb. (3598)
tengelic35 Creative Commons License 2019.11.28 0 0 3601

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Ma voltam bent a nagykövetségen. Vettem 3 órás parkoló jegyet , közben írd és mond, 5 perc alatt le tudtam adni a vízum igénylést és hétfőn mehetek érte. 27 ezerről kaptam csekket. Nem kértem időpontot, géppel kitöltött kinyomtatott vizumkérő lapot vittem, meghívó levéllel. + Fénymásolat az útlevél fotós oldaláról. Ha nem viszel, van bent a váróban egy fénymásoló. Szóval ilyen élmények értek ma. 

Előzmény: kb. (3597)
kb. Creative Commons License 2019.11.28 0 0 3600

Hongkongból Shenzhenbe kell vízum. Az, hogy elég az 5 napos vagy rendes vízum kell, az attól függ, hogy honnan akarsz tovább repülni:
https://www.travelchinaguide.com/cityguides/guangdong/shenzhen/visa-on-arrival.htm

Előzmény: Zs... (3599)
Zs... Creative Commons License 2019.11.28 0 0 3599
Akkor ha Hongkongbol megyek át Shenzenbe és repülök rögtön tovább akkor is jó lehet ez? Nem kell a 5 days VOA?
Előzmény: kb. (3595)
kb. Creative Commons License 2019.11.28 0 0 3598

Úgy tűnik a megadott emailed már nem él. Engem elérsz az én adatlapomon megadott emailen.

Előzmény: tengelic35 (3596)
kb. Creative Commons License 2019.11.28 0 0 3597

A publikus emailedre írtam áruátvétel/tolmács témakörben.

Úgy nézem november 1-től több változás is van a vízumigénylés menetében, pl. online kell kitölteni az igénylést és időpontot is online kell foglalni. Mit mondtak, mindkét korábbi, az aznapi és a következő munkanapi gyorsított eljárás is megszűnt? A honlapon még ott van a gyorsított eljárás lehetősége, de az egy régebbi PDF.  

Előzmény: tengelic35 (3596)
tengelic35 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 3596

Köszönöm a választ . Sajnos nem Kínából olvasom. Hétfőn indultam volna, de át kellett rakatnom a jegyet  jövő hét szerdára. Holnap megyek vízumért. Sajnos az egynapos vízumot megszüntették. Legkorábban hétfőn kaptam volna meg, de hétfőn reggel meg repültem, .... majdnem . Ja, hogy miért ilyen sürgős és váratlan? Egy berakodást kell ellenőriznem. Esteleg tudtok Xiamenben élő hazánkfiáról, vagy kinti magyar-kinai tolmács szolgálatról?  

Előzmény: kb. (3593)
kb. Creative Commons License 2019.11.27 0 0 3595
Előzmény: Zs... (3594)
Zs... Creative Commons License 2019.11.27 0 0 3594

Ez a 144 órás vízummentes tranzit csak akkor van ha repülővel érkezel?

Előzmény: kb. (3593)
kb. Creative Commons License 2019.11.27 0 0 3593

1. A kínai vízumot sűrgősséggel kérve már aznap felveheted Budapesten a Bajza utcai konzulátuson.

2. Xiamen rajta van a 144 órás vízummentes tranzit városok listáján. Ha ezt választod, figyelj arra, hogy nem elég az oda-vissza jegy, máshova kell továbbutaznod mint ahonnan érkezel.

De ha SOS volt a kérdés, akkor ezt már gondolom Kínából olvasod. :)

Előzmény: tengelic35 (3592)
tengelic35 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 3592

Sziasztok ! Sos-ben kell egy üzleti út miatt 2 napra Xiamenbe repüljek és mivel ez az első utam Kínába , nem tudom kell e ide Vízum. Egy helyen olvastam, hogy benne van a 72 órás vízum mentes városok csoportjába.  Ez igaz? (Más oldalakon ezt a várost nem említik)

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.15 0 0 3591

Igen, nekünk kellett, kínai és tibeti is, ill. még ezen felül mindenféle hatósági engedély. 

De nektek nem kell, ha nem időztök Kantonban 72 óránál tovább. 

Előzmény: Bardo65 (3589)
Bardo65 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 3590

Urguj szeparatisták. rokonaink :-) Felvettem a kapcsolatot a travelchinaguide-dal, de sajnos ott is nagy a bizonytalanság.  van aki vált vízumot, van aki kockáztat. 

Előzmény: Zs... (3586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!