Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 11975

http://www.wienerlinien.at/eportal2/ep/channelView.do/channelId/-47239

 

"Ob Partner, Kinder, Nachbarin, Kollege oder bester Freund: Mit der übertragbaren Wochenkarte der Wiener Linien darf jeder die Öffis nutzen. Sie steht beliebig vielen Personen zur Verfügung - nacheinander, versteht sich. Wochenkarten, die im Online-Ticketshop gekauft wurden, sind nicht übertragbar. Sie gelten immer für eine bestimmte Person."

Előzmény: Zsu-246 (11974)
Zsu-246 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 11974

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki, h. a bécsi tömegközlekedésre szóló heti jeggyel(Wochenkarte) egyszerre, egy időben hány ember utazhat? Párommal mennénk kirándulni Bécsbe, ezért kérdezem, h. mennyit kell vennünk.

Bécsből Weidlingbe milyen jegyet kell venni? Olvastam, h. a 241-es (meg talán 239-es) busszal lehet oda eljutni, de ugyebár az már a 100-as zónán kívül van. Szállásunk ott lenne, tehát naponta 2-szer tennénk meg azt az utat, egyszer reggel, egyszer meg este. Napközben meg Bécsben kirándulnánk.

Köszi előre is.

Order of Hermes Creative Commons License 2014.09.10 0 0 11973

Olyanra keress ra, hogy doppelte Haushalt, viszonylag sok info van fenn. (persze foleg nemetul)

 

Nagyjabol arrol van szo, hogy ha te ausztriaban berelsz egy lakast, viszont van egy sajat tulajdonu ingatlanod valahol Magyarorszagon (legalabb 100 km-re az osztrak cimedtol), akkor kerheted a kettos hazvezetes leirasat az adoalapbol. Ehhez azt kell igazolnod, hogy az eletkozeppontod Magyarorszagon van. Ezt tobbfele jogcimen is alapulhat, pl

 

- Feleseg otthon marad, ott dolgozik

- Ellatasra szorulo hozzatartozod van otthon stb.

 

Arra fel kell keszulni, hogy ebben az esetben az adohivatal kb az ember alsogatyajaba is bele fog kukucskalni. Tolem olyasmiket kertek be, hogy

 

1. Magyar lakcimigazolasok (a felesegeme es az enyem)

2. Hazassagi anyakonyvi kivonat

3. A felesegem magyar adobevallasa (illetve az ebbol szarmaztatott E valahanyas nyomtatvany)

4. Fartenbuch (a hazajarasok igazolasara)

5. Forgalmi engedely

6. Osztrak munkaszerzodes, lakas szerzodes meldezettel

7. A magyarorszagi lakasomhoz kapcsolodo koltsegek reszletes kimutatasa

 

Szoval eleg nyugos dolog, es hosszadalmas is, de megeri. Eleve leirhato a teljes berleti dij, a koltozes koltsegei (butorok stb.), rezsikoltsegek, heti egy hazaut, szoval erdemes vele vacakolni.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11972)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 11972

Na ez elgondolkostato dolog viszont...Marmint a lakber leirasa az adoalapbol. Errol van valami, amit lehet olvasni?

 

 

Előzmény: Order of Hermes (11970)
Order of Hermes Creative Commons License 2014.09.10 0 0 11971

Dehogynem.... A becsi evem alatt egyszer futottam bele ellenorzesbe a Floridsdorf vegallomason...azon gondolkoztam ha vegigpotyazom az egeszet eleg sok plusszal jottem volna ki belole, meg ha azt a -100at bekalkulalom, akkor is.

Előzmény: exxo (11968)
Order of Hermes Creative Commons License 2014.09.10 0 0 11970

Hat a fene tudja... En amikor Becsben kezdtem dolgozni az elejen Mosonmagyarovarrol jartam be. 100.000 HUF-ert bereltem egy lakast, erre jott ra kb 40.000 rezsi. Elvileg ennel olcsobban is vannak lakasok, de jellemzoen kiszuperalt panelok, es bazi szerencse kell hozzajuk, mert oriasi a tuljelentkezes.

 

Ehhez kepest Becsben 600 EUR-ert bereltem egy hasonlo meretu lakast (ebben tokkal vonoval minden benne volt, leszamitva az aramot.) A lakas szinvonala kicsit a mosonmagyarovari alatt volt, de mindossze 10 percre volt a munkahelyemtol :)

 

Tehat a kulonbseg az olyan 40.000 forint, ezert bevallalhatsz:

1. Napi 2xMasfel - ket ora ingazast (ha Gyorbol mesz akkor ez meg tobb)

2. Egy csomo idegeskedest, ugyanis pl ezen a vonalon nincs olyan hogy direkt jarat Becsbe, visszafele pl mindig at kell szallni Parndorf Ort-nal. Na most tobbszor belefutottam olyanba, hogy a Becsbol indulo vonat kesett, a csatlakozas elment, szoval lehetett dekkolni ket orat PO-ban, ami konkretan a semmi kellos kozepe. Nem tul fun.

 

A Becsi lakas mellett szol meg az is, hogy amennyiben a csaladot otthon hagyod, kettos hazvezetes cimen a teljes lakbert illetve heti egy hazajarast le lehet irni az adoalapodbol. Nekem pl tobb mint 3000 eur-t fizettek vissza, ha ezt beleszamolom, mar sokkal jobban kijottem a becsi lakassal.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11963)
Zsu-246 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 11969

Azt írod, h. átadható a jegy. De én úgy értettem a kérdést, h. párommal egyszerre ketten utazunk, akkor elég csak egyet venni, vagy kettőt kell? Ha külön utaznánk, akkor gondolom, h. odaadhatnám neki, amikor nekem épp nem kell, de jelen esetben ilyen nem lesz.

Előzmény: exxo (11968)
exxo Creative Commons License 2014.09.10 0 0 11968

A heti bérletet minden autómatában bármikor meg lehet vásárolni (csütörtökön is) és nem kell érvényesíteni (az érvényességi ideje rajta van).

Igen átadható. Potyázni pedig nem érdemes, nagyon ellenörzik. (A büntetés 100 €).

 

Üdv.

Előzmény: Zsu-246 (11967)
Zsu-246 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 11967

Köszönöm a választ. Azt meg tudnád mondani, h. a heti jegyet egyszerre csak egy ember használhatja-e? Nem túl jó a némettudásom, de találtam egy ilyen mondatot a neten, ezt úgy értelmezem, h. többen használhatják.: "Wochenkarten sind übertragbar und können von beliebig vielen Personen abwechselnd benützt werden." Tudom, h. hétfőtől hétfőig érvényes, de meg lehet vásárolni szerdán v. csütörtökön is, vagy csak hétfőn? Ezt a kártyát hogy tudom érvényesíteni utazáskor?

Bocsi a sok kérdésért, de amikor legutóbb Bécsben jártam, akkor kocsival mentünk, tömegközlekedéssel még nem utaztam ott, és nem szeretnék büntetést fizetni.

 

 

Előzmény: exxo (11966)
exxo Creative Commons License 2014.09.09 0 0 11966

Nem érvényes. Weidling a 100 Zona-n kívül esik.

A hetesbérlet 16,20 €, hétfötöl a következö hétfö 8:00 óráig érvényes Bécsben.

Előzmény: asx (11964)
zmagix Creative Commons License 2014.09.09 0 0 11965

Az automatákból mindenféle jegy, bérlet kombináció megvásárolható. De nagyon fontos csak a 100-as zónahatáron belül érvényes! A zónahatárokról itt érdemes informálódni:

http://www.vor.at/fileadmin/user_upload/downloads/Schuelerfreifahrt/Weg_zum_VOR_SC.pdf 

 

A további zónákra kel venni jegyet, így javaslom a Wiener Linien irodák egyikének meglátogatását, ha valami nem tiszta. Iroda lista itt van:

http://www.wienerlinien.at/eportal2/ep/channelView.do/pageTypeId/66526/channelId/-46621#66609

Előzmény: Zsu-246 (11962)
asx Creative Commons License 2014.09.09 0 0 11964

Döbling az Bécs 19. kerülete! Weidling az egy kis falu a hegyekben, nem hinném, hogy bármelyik bécsi tömegközlekedési eszköz kimenne oda. De ha esetleg mégis akkor érényes rá a heti jegy. :))

Előzmény: Zsu-246 (11962)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 11963

Azt neztem, hogy az EuroRegio hetijegy, Becsi kozlekedessel egyutt kb 65 euro/hetre jon ki. A ceg havi kb 300 eurot ir jova az ingazas miatt. Ehhez kepest a hataron tuli alberlet lenyegesen dragabb nem? De nem tudom mennyire megbizhato az Euroregio vonat, stb.

Előzmény: Order of Hermes (11961)
Zsu-246 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 11962

Sziasztok! Én Magyarországon élek, de pár hét múlva párommal Bécsbe megyünk kirándulni vonattal. Nézegettem a tömegközlekedésre szóló jegyeket, és ezzel kapcsolatban kérdeznék. Szerdától v. csütörtöktől mennénk vasárnapig, tehát a 72 órás jegy sem lenne elég, ezért a heti jegyre gondoltam. A belvárosi látnivalókat néznénk meg, illetve az állatkert és a prater van tervben. Egy ismerősnél szállnánk meg, aki Oberdöbling városrészben lakik, viszont a mi szállásunk Weidlingben lenne. Tehát a kérdésem az lenne, h. a heti jegy ezekre a helyekre érvényes-e? Automatából lehet megvenni ezt a hetijegyet?

Order of Hermes Creative Commons License 2014.09.09 0 0 11961

Nem ajanlom az ingazast. A vonatjegy draga, es a vegen semmivel nem jossz ki olcsobban, mintha Ausztriaban berelnel lakast.

Előzmény: Törölt nick (11960)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.09 0 0 11960

Udv

 

Van egy lehtosegem Becsbe menni dolgozni, de a fizu ahhoz nem eleg, hogy oda is koltozzek csaladdal.

 

Gyort gondoltuk lakhelynek (iskolak miatt), es erdeklodnek van-e valakinek ebben tapasztalata? Nagyon nagy teher-e az utazas (anyagilag a ceg visszaterit az ingazas miatt)? Ez fenntarthato allapot akar eveken keresztul?

 

Lassan dontenem kell, es eddig minden valasz uj kerdeseket vetett fel

 

Meg gey kerdes, ha kiszallitassal rendelek kajat kinn, az kb mennyibe kerul heti siznten?

 

 

Elor eis koszonom a segitseget

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 11959

booking.com

Előzmény: shrekchef (11958)
shrekchef Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11958

üdvözlet mindenkinek.

 

szállást keresek sürgösen bécsben.tud valaki segiteni?

exxo Creative Commons License 2014.09.01 0 0 11957

No comment:

 

 

Előzmény: Törölt nick (11956)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 11956

Nagyjából Ukrajnát leszarja mindkét fél, az aggodalmaknak nem ez a forrása....

Előzmény: exxo (11955)
exxo Creative Commons License 2014.08.30 0 0 11955

Egy felnött embörnek tudni kellene, hogy ha valakit megtámad, az a valaki esetleg vissza (is) üthet. (Szankciók)

Jelenleg mindenki (itt nyúgaton legalábbis) Putin ellen van. De vele, vagy nélküle, Ukrajna szétesik darabokra, és ezt megakadályozni sem szankció, sem háboru nem fogja!

Ukrajna a jelenlegi formájában, halott.  

Bence' Creative Commons License 2014.08.29 0 0 11954

A bécsi egyetem német-angol tanári szakának végzett friss diplomás nyelvtanárként nyelvoktatást, nyelvvizsgára való felkészítést vállallok angol és német nyelvből kezdőknek és haladóknak egyaránt Bécs belvárosban a 9. kerületben. Németországban érettségiztem,ezért Iskolások korrpetálását is vállalom nyelvtanból és irodalomból (fogalmazások megírása, verselemzés, helyesírás, mondatelemzés, ezek korrigálása stb.). Egy félévet a San Diegoi egyetemi nyelvi fakultánsán tanultam, majd ezt követően a cambridge egyetem angol tanári oklevelét is megszereztem, ezért az angol nyelvet is nagy gyakorlattal tanítom. A Személyre szabott oktatás teljes mértékben a tanulók igényeihez igazodik kedvező óradíjjal (10€/60perc) Rugalmas időbeosztás. Helyszín megbeszélés alapján. e-mail: gondabence@mail.com telefon:06604912056Forduljon hozzám bizalommal.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11953

Sokkal rosszabb ezek után csak nem tud jönni....

Előzmény: exxo (11952)
exxo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11952

Spindi lemondott. Csak idö kérdése volt, egy újabb jó szolga a Bauernbund-ból.

 

Valószínü neki meg van már az elökelö helye, Pröll-höz hasonlóan, a Raika Imperiumban.

 

Az utódja? Talán Herbert Paierl lenne jelenleg alkalmas erre a posztra. Vagy Mitterlehner? Nagy választék nincs.

exxo Creative Commons License 2014.08.23 0 0 11951

Igen. Ablinger sprach von einem "klaren Signal an die Frauenorganization": Man habe eine Quotenregelung beschlossen, die offenbar, "situationselastisch" sei.

 

Hát erröl van szó. Ha a titkos szavazáson 27/16 arányban alulmaradt?

Előzmény: Törölt nick (11950)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 11950

Te megint betéptél? :-)

Előzmény: exxo (11949)
exxo Creative Commons License 2014.08.23 0 0 11949

  Újabban fellázadtak ismét (mert hát ugye ennél fontosabb dolguk nem is lehetne) az unsere Töchter, az SPÖ-s Grapschenfrauen. Hosek, Konrad, Rauch-Kallat ...   Szép hazánkban, szerintük, a Frauenquote in gefahr.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 11948

Pontosan.

Előzmény: asx (11947)
asx Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11947

A másikat sem akarják beüzemelni mert nekik az az üzlet ha náluk veszed meg a gépet is!

Előzmény: Törölt nick (11946)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11946

Csak a Metróst senki nem akarja majd beüzemelni :-) Most járt úgy egy haver. Megnézte mindenhol a pénztárgépet, mindenhol közel ugyan azon az áron volt, de sokallta. A metróba vett jóval olcsóbban, csak nem tudta hogy kell beüzemelni. Ezután végigjárta a korábban is végigjárt pénztárgéppel foglalkozó vállalkozásokat, hogy üzemeljék be neki és mindenhonnan elhajtották :-)

Előzmény: asx (11945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!