Keresés

Részletes keresés

emmy4 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 63
HI! Hagyjuk, most már nagyjából értem:). Túrórudi itt Írországban nincsen, mindig hozatok azzal, aki otthonról jön, én is imádom:)!
Előzmény: GabrielNYC (61)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.11 0 0 62

ulni-->utalni.

Sorry...

Előzmény: GabrielNYC (61)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.11 0 0 61

Remelem, erted hogy nem utalatbol vagy eloiteletbol, de nekem ezt olyan nehez megerteni.

En nem szoktam patkanyokkal talalkozni. A noverem pedig amilyen allatbarat, az osszeset megmentene! Ez csak egy aprosag, de van nekem tobb gondom, mint azt hallgassam, hogy egy 8 millios varosaban elnek patkanyok.

Es miert kene ulni Washingtont?! Mindig hallok valami ujat, eddig ezt meg nem hallottam!

 

Azt hiszem az a legjobb, ha az ember idejon, felveszi ezt az eletet mozgasaban, es akkor konnyebb lesz. Hagyja azt a sok hasonlitgatast, mert ez nem Magyarorszag. Viszont van Turo Rudi!! Budapesten nagyon izlett, es most mar itt is van!

Előzmény: emmy4 (60)
emmy4 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 60
Az utóbbi beszólógatásból kezdem érteni miért nem szereted az ottani magyarokat:).
Előzmény: GabrielNYC (55)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.10 0 0 58

 

 

 

 Na ha ott születtel akkor szeresd is! Kötelezö. Még jó hogy nem Bagdadba születtél!

Előzmény: GabrielNYC (53)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.10 0 0 57

 

 

 

 Na jó, nem rontom a kedvedet tovább. De mi köze van a Bp-i kutyaszarnak a te NYC szertetéhez. NYC - t jó meglátogatni. Az állatkertbe menni is érdekes. De ott lakni? meg aztan hogy szeretni is?   nooooooooooooooo.

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.10 0 0 56
3 es fel eve koltoztunk Washington DC kozelebe. Azota imadom New York-ot. Atlag haromnegyed evente, 4-5 napra. Muzeumostul, szinhazastul, patkanyostul.
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.10 0 0 55

Start spreading the news, I'm leaving today
I want to be a part of it - New York, New York
These vagabond shoes, are longing to stray
Right through the very heart of it - New York, New York

I wanna wake up in a city that doesn't sleep
And find I'm king of the hill - top of the heap

These little town blues, are melting away
I'll make a brand new start of it - in old New York
If i can make it there, I'll make it anywhere
It's up to you - New York, New York

New York, New York
I want to wake up in a city that never sleeps
And find I'm a number one, top of the list
King of the hill, a number one

These little town blues, are melting away
And I'm gonna make a brand new start of it - in old New York
And if i can make it there, I'm gonna make it anywhere

It's up to you - New York New York

New York


Csak neked Timur, hogy tudd enekelni!

38?? Megszamoltad??

Vannak patkanyok, de hol nincs, ahol 1 millio felett elnek egy varosban!

Frank Sinatra pedig jo! Miles Davis is megmondta!!

Szeresd egy kicsit ot is!

Előzmény: Törölt nick (50)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.10 0 0 54

Egyebkent te is megkulonbozteted magad!

Azt mondod Long Island :))

En azt mondom, ha kerdezik Queens/Forest Hills.

Előzmény: Törölt nick (51)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.10 0 0 53

Woooww....

En nem vagyok olyan oreg, de szuletesem ota elek New York Cityben! NYC figyeld, mert nem NY.

Lehet dicserni! Tudom, hogy szepen beszelek vagyis irok! Sok munka volt :))

Megigerem megnezem ujra, mert erre nem emlekszem :((

De tenyleg ne mondd, hogy mi itt utaljuk Washingtont. Nekem nem jutna ez eszembe! En nem is tudok utalni semmit. Figyelmen kivul hagyni sokkal rosszabb :))  

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.09 0 0 50

 

 

OK.  De 1 dolog az hogy " szeretem" s megint 1 másik hogy Amerika lenne.  Mán mint az " igazi" Amerika. Mert hiányoznak belöle az amcsik. Ill. kisebbégben vannak.  Hogy a muzeumok meg ez meg az... rendben van. De a neveletlen pofatlan viselkedés meg stb... Na a patkányok is szeretik NYC-t. minden egyes lakosra 38 patkány esik.   Most majd furujázom a Sinatra NY... NY.... izzét. Patkányosan jó lesz.

Előzmény: Törölt nick (43)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.09 0 0 49

Feligazsagot mondassz, New York-rol beszelsz. NY egy allam ami resze amerikanak!

NYC az mas!

 

Nem hiszem, hogy szukseg van arra, hogy belekoss ebbe.

Tajekoztatlak, hogy a varos hivatalos neve New York. Mindketto helyes, ha azt mondod NY es az is, hogy NYC. Mivel azonos az allam nevevel, ezert megkulonboztetik, mint The City!

Egyebkent NYC magan belul is megkulonbozteti lakoit. Van, aki Manhattanban el, van aki Brooklyn, Bronx, Queens, Staten Island. You know these are the 5 boroughs. :))

Es hidd el, egy sem utalja Washingtont!

Se Los Angelest, Philadephia, Chicago, Boston, New Orleans, Dallas, vagy akar felsorolhatnam az osszes metropolist!

Előzmény: Törölt nick (43)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.09 0 0 48

En New Yorkban nottem fel, es en ezt most hallom eloszor, hogy alllitolag az itt elok utaljak Washington D.C. varosat. Szerintem te tudod jol!

Szerintem inkabb tisztelik ezt a varost, hiszen ez a capital!

Nincs olyan new york-i iskolas, akit ne vittek volna el Washingtonba, hogy megnezze az amerikai nemzet politikai latvanyossagait!

Előzmény: Törölt nick (44)
emmy4 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 47
Ti még egymással sem jöttök ki:)?
NYC a leghíresebb amerikai város, akárki akármit mond. Lehet hogy csak kicsi irigység, ez a negatív attitüd vele szemben? persze Amerekia tele van szebbnél szebb városokkal, de Európában már egy 4 éves is tudja hogy néz ki NYC. Hát sajna ez van.
Nálunk általánosban ez volt a beugrató kérdés, mert 10-ből 6 azt hittem NYC a főváros.
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.08 0 0 42

 

 

 

 

 Apropo ki mondta hogy New York Amerika?   NOOOOOO, NY az NY. Amerika egészen más!

GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.08 0 0 41

De sajnos el kell viselnem, ha sirnak amiatt, mert New York ilyen rossz es olyan rossz. Es nem veszik magukat ra, hogy kinyissak a szemuket es megnezzek a latvanyossagokat vagy ettermeket vagy esetleg zenei helyeket.

Maskor csak beszelgetek masokkal es elmondjak mit sikerult osszehasonlitani nekik otthonukkal.

En ertem, hogy annak furcsa ez az idegen varos, de en sem kezdem Budapestet atkozni. En szeretem Budapestet, es igaz, hogy utalom azt a sok rossz utat, de egyebkent egy nagyszeru es szep varos. Igyekszem latni a szepet benne, es nem egy nehany rossz elmenyre vagy latvanyra alapozok. Aki erre nem kepes az en otthonommal kapcsolatban, az ne jojjon ide! Ennyit en is elvarhatok, mielott feltetel nelkul toleralok minden negativ velemenyt.

Előzmény: emmy4 (40)
emmy4 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 40
De hát előre nem tudhatod, hogy mit fog érezni amikor ott lesz:). Persze én is mindenkinek elmondom a negatívumokat is, és felkészítem, hogy esetleg itt sem kolbászból van a kerítés, és nehéz lesz neki, de attól még informálom, és elmondom, hogy itt mi a jó. A nyavajgását meg úgy sem kell élőben hallgatnod, vagy igen?:)
Én Pesti vagyok, imádom Pestet és persze én is hidegrázást kapok attól ha valaki vidékiként (kb. 1 éve van nagyvárosban) csak a rosszat látja abban, amit én szépnek és izgalmasnak találok, de nem érdekel, akkor menjen haza Kiskunizébizére és legyen neki ott csend, meg tisztaság. De soha nem mondanám valakinek előre, hogy ne is gyere, és utállak mert ki akarod próbálni magad...
Szerintem NYC is ilyen hatással van az emberekre csak még nagyobb tételben. Meg a távolság mindent megszépít... Még nagyobb sokk lehet, egy vidéki városka, vagy falu után oda kerülni, nincs felkészülve rá. Mondjuk én nagyon bírnám:). Lehet még a nyáron megtekintem:), itt a fórumon is volt olyan, aki kiment és kimondottan tetszett neki, és boldog volt, hogy ott lehetett. Szóval ne csak a kritikákat nézd.
üdv. emmy
Előzmény: GabrielNYC (39)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.07 0 0 39

Pedig milyen jo lenne, ha az ertekeket is neznek ebben a varosban. Annyi minden nagyszeru dolog van es csak arrol tudnak beszelni, hogy otthon minden jobb!

Akkor ne is jojjon ide!!

Előzmény: GabrielNYC (38)
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.07 0 0 38

Ha sok magyar akar menni Amerikaba, az nekem nem jo!

Nekem ez a szemelyes ellenallasom oka!

A magyarok mindig panaszkodnak, ha itt vannak. Tobb magyart ismerek New Yorkban, de en nem kedvelem mindet, mert csak hasonlitgatnak. Kozlekedes, tomeg es a sok fust es szemet....

Előzmény: emmy4 (36)
emmy4 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 36
Kivándorolni, vagy sem? Na ezt mindenki maga dönti el, de lehet segítséget nyújtani. Szerintem a minimum az, hogy információkkal látjuk el azt, aki k, és most is ha érdez. Mi Írországban élün mostmár több mint 1 éve. Van, aki tőlem kérdezte hogy hogy tudna kijönni. Megadtam neki az információs bázisok címét. Leírtam a tapasztalataimat, és most is ha kérdeznek a fórumon mindig van, aki válaszol. Miért ez a nagy ellenállás az amerikai fórumokon?
GabrielNYC Creative Commons License 2006.12.06 0 0 35

Szerintem maradjatok!

Amerikaba ne gyertek!

Menjetek inkabb Afrikaba! En is voltam ott, es nekem bejott! :)

De Ausztalia sem rossz!

Vagy az Antarktisz vagy Gronland :)))

tombrez Creative Commons License 2006.12.05 0 0 33

Tenyleg?Tudod a kiszemelt orszag nyelvet is?

Elarulod hova?

Előzmény: tloszk (32)
tloszk Creative Commons License 2006.12.04 0 0 32
...annak gratulálok!
tloszk Creative Commons License 2006.12.04 0 0 31

 

Aki ma Mo-on tisztességesen meg tud élni...

tloszk Creative Commons License 2006.12.04 0 0 30
...szeretnék menni.
tloszk Creative Commons License 2006.12.04 0 0 29

Megyek, vagyis ...

tloszk Creative Commons License 2006.12.04 0 0 28
Én 32 évesen döntöttem.
tloszk Creative Commons License 2006.12.04 0 0 27
Szerintem megpróbálni érdemes.
tloszk Creative Commons License 2006.12.04 0 0 26
Sziasztok
tombrez Creative Commons License 2006.09.12 0 0 24
KI!!DE ezerrel,minel hamarabb....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!