Keresés

Részletes keresés

bübüke Creative Commons License 2005.03.29 0 0 21

összejön! :-)

május 7-8-án lesz, és a thummerer pincészetet választottam.

remélem, klassz lesz, nagyon jó kis programok lesznek...

köszi az érdeklődést. :)

legyen szép a napotok! az enyém csodásan kezdődött...

 

 

Előzmény: TobleroneB (20)
TobleroneB Creative Commons License 2005.03.28 0 0 20

Szia bübüke!

 

Összejött végül a kirándulás?

Előzmény: bübüke (19)
bübüke Creative Commons License 2005.03.03 0 0 19

köszi az infókat. (bocsi az elírásért)

egyfajta fakultatív lehetőség lesz a fürdőzés, de mindenképp fel lesznek készítve a partnerek. valószínűleg április végére, májusra csúszik a program, talán akkor már nem kell tartani a "törölköző-fagyástól"... :-)

**

egy picit (nagyon) bosszant ez az elüzletesedés... arrrggghhh...

 

Előzmény: Zserci (18)
Zserci Creative Commons License 2005.03.03 0 0 18

Ha Egerszalókra indultok, akkor előtte mindenképp tájékozódj az aktuális helyzetről az önkormányzatnál. Vége a vadromantikának, a területen egy cég hatalmas fürdő- és szállodakomplexumot épít. Emiatt - ha jól tudom - a két egyébként is pici medencéből csak egy üzemel és a nyitvatartási idő is változik.

És ha céges kirándulás: nem árt felkészíteni a kollégákat az egerszalóki fürdő nomád körülményeire. Mi is céges túra keretében voltunk ott és majdnem kitört a parasztlázadás, amikor kiderült, hogy itt bizony nincs zárt helyiség, normális öltöző. És ilyenkor télen még "megrázóbb" lehet az élmény, nem mindenki szeret csontrafagyott törölközőben sétálni a jeges szélben.

 

Előzmény: bübüke (16)
Zserci Creative Commons License 2005.03.03 0 0 17

Újat én sem nagyon tudok ajánlani, de a három eddigi lehetőségből egyértelműen Noszvajt javaslom. A Thummerer (nem Tümmerer) család nagyon kedves, elég nagy a pince, simán befér egy busznyi utas és jó kis borkóstolót csapnak a remek borokból. És ha már Noszvaj, akkor mindenképpen érdemes megnézni a De La Motte kastélyt is.

A Szépasszony-völgy szerintem nagyon megváltozott az elmúlt években, már rég nem a kis, hangulatos családi pincékről szól a dolog. Sok pincét eladtak, az egész elüzletiesedett. Millió turista, full csicsa éttermek, ringlispil, gyenge borok (tisztelet a kivételnek). Nekem nagy csalódás volt.

Előzmény: bübüke (16)
bübüke Creative Commons License 2005.03.03 0 0 16

valóban. mosolyogtam is... :-)

találtam egy egerszalóki pincét is (helli-pincészet), nagyon jók voltak az áraik, kedvesek, rugalmasak voltak, de a gyártó cég (aki finanszírozza majd az utat) egyik alkalmazottjának a családjáé a pincészet (amiről persze nem tudtam :)), így rosszul jönne ki, ha az ő családjánál fizetnének be egy bor-túrára... :)

***

egyelőre a thürmerrer pincészet a befutó (noszvaly)...

de várom az ajánlatokat...

 

szép napot mindenkinek!!!

Előzmény: Zsebenczy Klopédia (14)
zo_lee Creative Commons License 2005.03.01 0 0 15
A magyar Pamukkale:
Zsebenczy Klopédia Creative Commons License 2005.03.01 0 0 14

Jé most veszem észre hogy topicnyitóban egerszalókot említetted volt... :)))

 

zsk

Előzmény: Zsebenczy Klopédia (13)
Zsebenczy Klopédia Creative Commons License 2005.03.01 0 0 13

Szia!

 

Nehogy feladd! :) Namost Noszvaj is szép hely, meg állati jó a környék. Én mindentől függetlenül Egerszalókot ajánlanám, ami (bár bora nem sok), egertől egy köpésre van, ott a hőforrás, útbaesik a Völgy, szóval ideális, ráadásul tele van panziókkal, szállodával, magánházakkal. Áprilisban még nincs nagy tömeg, biztos lehet helyet foglalni.

 

A Nagypál borozó az rögtön, ahogy lemész a Völgybe, jobbra, még a pincesor előtt. Ha már voltál ott régebben, korábban mellette egy lovasiskola vagy mi a rák volt.

 

zsk

 

Előzmény: bübüke (11)
bübüke Creative Commons License 2005.02.28 0 0 12

a Nagypál-borozó gondolom nem a pince soron van, ugye?

 

 

Előzmény: Zsebenczy Klopédia (10)
bübüke Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11

végre egy ember!!! örülök neked!!! :-) már kezdtem feladni...

én is csak áprilisra tervezem az utat, de mivel adott a büdzsé, mindent előre le kell fixálni, mennyibe kerül, elég nívós-e a hely, stb...

lehetséges, hogy noszvaly lesz belőle...

 

 

Előzmény: Zsebenczy Klopédia (10)
Zsebenczy Klopédia Creative Commons License 2005.02.28 0 0 10

Hát így februárban ölég kevesen mennek a völgybe. Mondjuk a Nagypál borozóban mindig van élet...

 

zsk

Előzmény: bübüke (5)
bübüke Creative Commons License 2005.02.28 0 0 9

asszem, ez egy "döglött" topic... szomorú a bübüke...

 

 

bübüke Creative Commons License 2005.02.25 0 0 8

segíícccség, segííííccccség!!!!

:-)

 

 

bübüke Creative Commons License 2005.02.24 0 0 7

sebaj... :-)

esetleg valaki más... :)

 

most hallottam egy noszvalyi (thummerer) pincéről is jókat...

Előzmény: TobleroneB (6)
TobleroneB Creative Commons License 2005.02.24 0 0 6
:(
Előzmény: bübüke (5)
bübüke Creative Commons License 2005.02.24 0 0 5

köszi a választ. nem tudsz valami kontaktot? sokan mennénk, nem ártana bejelentkezni...

 

 

Előzmény: TobleroneB (4)
TobleroneB Creative Commons License 2005.02.24 0 0 4

Nekem a kettes pince a kedvencem. Szerintem az a leghangulatosabb, és "igazi pince" jellege van. (Még a Spektrumon is azt mutatták be, egy külföldi forgatócsoport az európai borokról készített amolyan ízelítőt, az más kérdés, hogy Eger helyett Egart írtak, de mit számít az most?!)

Pincészetről nem volt bemutatás, de mi nem is kértük. Este természetesen ide is jött a cigány zenekar, akkorra már a toppon voltunk az összes nótánkat el is húzták. Pár pohár eltörött a nagy dajdamon, de az ott is fogyóeszköz. Meg sajttál és hagymás zsíros kenyér erős paprikával, mint mindenhol másutt.

Mindenkinek csak ajánlani tudom. (Kb 25-30 ember férhet el, ahogy emlékszem:)

Előzmény: bübüke (-)
procaliber Creative Commons License 2005.02.23 0 0 3
Nem a napokban voltam ott, de mi anno pincéröl pincére jártunk, igy a látogatás végére a jó hangulat garantált:)
Előzmény: bübüke (-)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.02.23 0 0 2
fa :)
Előzmény: bindera (0)
bübüke Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1

bővebben?

nagyon j0k... :-)

**

de tényleg, tud valaki ajánlani egy nívós, minőségi pincét? ahol 20 ember jól érezheti magát? (borkóstoló, pincészet bemutatása, ilyes...)

Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2005.02.23 0 0 0
j0k:))
bübüke Creative Commons License 2005.02.23 0 0 topiknyitó

sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni. céges kirándulást szervezek eger-egerszalókra, és a programban szerepelne 1 szépasszony-völgyi pincelátogatás is. a neten elég sok címet, telefonszámot találtam, de fotót keveset.

légyszi osszátok meg velem élményeiteket. mit javasoltok? hová ne menjünk? :-)

köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!