Keresés

Részletes keresés

Gabcsie8888 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 124

Valaki tud olyan könyvet ajánlani nekem, amelyben szinte tankönyvszerüen levan írva a mai tőzsde összetétele, működése? Szakkifejezések, fogalmak magyarázata is érdekel.
Amolyan tanuljunk tőzsdézni könyvre gondolok! Előre is köszönöm az ajánlatokat.

loggol Creative Commons License 2012.10.04 0 0 123

Egy (nagyon) új könyv

 

Faragó József: Tőzsdejátszmák


http://www.alinea.hu/tozsdejatszmak.php

 

 

loggol Creative Commons License 2012.08.26 0 0 122

Ó, még egy marketinges...

 

Három órája regisztráltál, és a harmadik speckó linkes hozzászólásodnál jársz?

 

Előzmény: Törölt nick (121)
loggol Creative Commons License 2012.05.23 0 0 120

Igen. Nem ő az első. A megszokott sorrend:

1. hozzászólás: (nem is annyira bujtatott) reklám

2. hozzászólás: bármilyen vélemény személyes támadásnak tekintése, leszólás, stb.

 

Izgulok, hogy mi lehet a 3. hozzászólásában. Az én tipjeim: "Menjetek a fenébe" vagy "De igenis nagyon jó könyv".

 

Előzmény: europass24 (119)
europass24 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 119

második hsz-ben már támad és kritizál!!!

Előzmény: Dollar man (118)
Dollar man Creative Commons License 2012.05.21 0 0 118

Hát igen csak gratulálni tudok! Ez jellemző a magyar mentalitásra. Látsz egy címet, a könyv még a kezedbe sem volt, de már semmit sem érő magánkiadásnak véleményezed. A kiadók szoktak így reagálni az Apple vagy épp az Amazon óriási sikerei ellen ahol magán szerzők is megjelentethetik munkájukat és bár vannak ellenzői az ilyen fajta könyv kiadásnak, de a több milliós eladott példányszámok szerint a nagyközönség igen is igényt tart az ilyen könyvekre, e-bookokra. Ráadásul a piac úgy is eldönti, hogy életképes e a könyv vagy sem. Én olvastam ezt a könyvet és kár, hogy nincs magyarul több ilyen könyv. Csak remélni tudom, hogy más írók is követik a példát.

Előzmény: loggol (117)
loggol Creative Commons License 2012.05.18 0 0 117

Bocs, de ezek a könyvek nekem amatőr magánkiadásoknak tűnnek, már a borítón helyesírási hibával. (A könyvek nem voltak a kezemben.)

 

Ja és most regisztráltál, ez az első hozzászólásod, amiben éppen egy oldalt és egy terméket ajánlottál. Ezt sokan úgy értékelnék, hogy csak az oldalad akarod itt reklámozni.

 

 

Előzmény: Dollar man (116)
Dollar man Creative Commons License 2012.05.15 0 0 116

A tőzsdén belül az utóbbi években már csak deviza, arany, ezüst kereskedéssel foglalkozok és sok könyvet olvastam a témában, magyart és angolt is. A magyar irodalom elég szegényes, de kezdőknek és haladóknak is ajánlom a www.befektetek.hu oldalt. Kereskedési tapasztalatom szerint nem az a legfontosabb hogy hol van épp egy támasz szint (persze ezzel is tisztában kell lenni), hanem az, hogy a piac éppen milyen irányban gondolkodik. Egyéni traderként ezt kell érezd, ez pedig kemény tőzsde pszichológia, amit valahogy elfelejtenek oktatni a tanfolyamokon, az is igaz, hogy nehezen megfogható és személyre szabott, hiszen minden trader gondolkodása egyéni. Mindezek miatt nekem B Nagy Sándortól a Hol a pénz? könyv adott a legtöbbet. Legalább háromszor elolvastam és ahogy a forex tudásom előre haladt, mindig újat tudtam meríteni belőle.
Itt egy link, ha érdekel http://befektetek.hu/forex_konyv.php

loggol Creative Commons License 2012.04.24 0 0 115

Ezek nem annyira tőzsdések, bár gazdaságiak.

Előzmény: Lad+ (114)
Lad+ Creative Commons License 2012.04.14 0 0 114

Eladóak az alábbi vállalkozással, munkával, üzlettel kapcsolatos új, tökéletes állapotú könyvek, kötetek, a legkedvezőbb árakon!

 

L. Ron Hubbard: A munka problémái - Útmutató a munkahelyi sikerhez - New-Era Kiadó, 2000
Mindössze: 800 Ft!

Tökéletes állapotban.

 

Michael E. Gerber: A vállalkozás mítosza – Bagolyvár Könyvkiadó – Profit Könyvek sorozatban megjelent kötet, Budapest, 1995
Tökéletes minőségben, a legalacsonyabb áron!
Mindössze: 800 Ft!
 

 

Internetkalauz üzletembereknek - Bagolyvár Könyvkiadó, Budapest, 1997
Mindössze: 700 Ft!
Tökéletes állapotban!

 

Képeket a könyvekről az alábbi blogoldal: Új, még nem olvasott kötetek c. menüpontja alatt tekinthet meg:

LAdrián könyvek

Az értékálló könyvek tárháza.

alineakiado Creative Commons License 2012.04.13 0 0 113

Peter Lynch: Sikerrel a tőzsdén című könyve újra kapható.

Szilvia19831 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 112

Egyszer sem olvasott Tonk Emil Üzleti Patika 1-5. című könyvsorozat eladó!

 

Hozzá kapcsolódó CD sorozat szintén eladó (majdnem az összes megvan 1-36-ig)!

Egyben és darabonként is kérhető!

 

Érd: szabo.szilvia83@freemail.hu

loggol Creative Commons License 2012.01.24 0 0 111

"Az oldalon szinte az összes magyarnyelvű tőzsdés könyv kapható!"

 

Jó hogy lehet tőzsdés könyvet lehet kapni, de a fenti mondatot azért egy kicsit túlzásnak érzem: összesen 18 könyv kapható.


Érdekes az árpolitika, Darvas könyve itt 2950, a boltban (kedvezmény nélkül) 2480. Máshol netes kedvezményt adnak, itt meg 20 százalékos a felár?

Előzmény: 101mgab (110)
101mgab Creative Commons License 2012.01.22 0 0 110
loggol Creative Commons License 2011.12.26 0 0 109

Michael Lewis: Összeomlás
(A Brókerpóker és A nagy dobás szerzőjének új könyve.)

http://alinea.hu/osszeomlas.php

 

 

loggol Creative Commons License 2011.12.26 0 0 108

Igen, volt angol is.

disdropsz Creative Commons License 2011.09.14 0 0 106

Ha szépen megkérlek, nekem is elküldenéd? Küldöm a mailt:)

Előzmény: balacy (105)
balacy Creative Commons License 2011.05.31 0 0 105

Ha dobsz egy mailt és kéred, el tudom küldeni Neked. 681201@gmail.com

 

 

Előzmény: idanika (104)
idanika Creative Commons License 2011.05.27 0 0 104

Szia Balacy,

 

Igaz régi hozzászólásra reagálok viszont láttam, hogy még mindig aktív vagy...

Érdekelne, hogy honnan tudnám letölteni a hozzászólásodban említett könyvet.

"http://www.opcioguru.com/og-pdf-tudasanyag"

 

Ahogy elnézem már levették az oldalról és-vagy fizetős lett. Netán ha neked meg van akkor megoszthatnád velem-velünk. Esetleg ha cserébe érdekel valamilyen tőzsdével kapcsolatos irodalom akkor szivesen állok rendelkezésedre. Adok egy listát a gyűjteményemről.

 

Tisztelettel, Imre

Előzmény: balacy (98)
loggol Creative Commons License 2011.02.16 0 0 103

A nagy dobás - A Wall Street tartja a tétet. (A Brókerpóker szerzőjétől.)

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 100
A vatera.hu- n van Justin Mamis könyv, kezdőknek és haladóknak is jó a technikai elemzésekhez elsősorban.
BreakDown Creative Commons License 2010.02.13 0 0 99
Sokat megrendeltem az amazonról, de néhányat kiemelnék, amik igazán segítettek:

- David Landry on Swing Trading;
- Marcel Link: High Probability Trading;
- Schwager Market Wizard könyvei;
- Alan Farley: The Master Swing Trader;
- Bulkowski: Enciclopedia of Chart Patterns;


Ha hosszabb távú kereskedési stratégiát nézünk, akkor:

- Ferri könyvei az alapokról, ETF-ekről,
- Gerald Appel könyvei az ETF befektetésről
balacy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 98
Nem konkrétan könyvajánló, de talán hasznos lehet. Gery (opcioguru) a színvonalas 2008.-as munkáját most ingyenesen letölthetővé tette.

Aki opciokkal szeretne foglalkozni, annak sokat segít ez - kb. 250 oldalas - mű, de másoknak is hasznos lesz.

****

Most, hogy közeleg a 2009-es év vége a teljes 2008-as tudásanyagot tartalmazó OG PDF-et megkapod ingyen!
Ez minden publikált cikket és bejegyzést tartalmaz 2008.12.31-ig, ami több mint 200 oldal!

Mindezért cserébe egy kérésem lenne csak: küld tovább mindenkinek a linket, akit érdekelhet a tőzsde és több mint 200 oldal értékes tudásanyag. Mivel a PDF anyag elég méretes (több mint 20Mb), annak továbbküldését nem javaslom. A 2008-as anyag letöltése mostantól mindenki számára ingyenes, csak regisztrálnia kell és már töltheti is le. A regisztrációt is egyszerűbbé tettem, mert akinek van facebook felhasználója, nem kell külön itt is regisztrálnia, azzal is be tud lépni és le tudja tölteni.

És végül a link:
http://www.opcioguru.com/og-pdf-tudasanyag
(az OG PDF demo képre kell kattintani a letöltéshez - bejelentkezés szükséges hozzá)

A 2009-es tudásanyaggal kibővített OG PDF upgrade továbbra is megrendelhető ugyanezen az oldalon.

****

Előzmény: balacy (97)
balacy Creative Commons License 2009.12.08 0 0 97
Nemrég kaptam meg a M. Castorina: Day-trade kereskedés egyszerűen című könyvet, postával együtt 3150-volt.

Aki vételben gondolkodik, annak azt tanácsolom, hogy ne vegye meg. 60-70oldal A5 méretben, semmi érdemi információt, ötletet nem tartalmaz, sem mentális, sem TA területen. Általánosságok, azok is pár szóban. Én csalódtam benne.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 96
Lehet, hogy elfogult vagyok? Ááá nem, nem, kizárt :)

"... az egész életét úgy alakítja, hogy útbaejti a tűzhelyboltokat"
Mivel saját elhatározásból nem alkalmazott, így muszáj - volt - neki.
(Magyar viszonylatban persze nem minden ötlete alkalmazható, de nem is ez a lényeg, hanem a látásmód)

Mindkettő rövid könyv (én is arra a kettőre gondoltam, amit Sly Thug kiemelt), néhány nap alatt kiolvashatók, add oda a diákoknak, aztán beszélgessetek róla :)

Vezértéma: több "income" legyen, mint "liability".
Előzmény: uhu20 (95)
uhu20 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 95
Jó, hát látom ez a Kiyosaki-téma érzékeny pont nálad....ígérem, többet nem szidom!! :)

A 3-as pontoddal egyetértek, de persze nem is erre, vagy az ezekhez hasonló dolgokra gondoltam.

A 2-es pontoddal is egyetértek....és elismerem, hogy régen volt a kezemben a könyv és akkor is eleve viszolyogva forgattam. :) A hasonlatodat folytatva, nekem a könyv alapján az jött le, hogy ez a Kiyosaki az egész életét úgy alakítja, hogy útbaejti a tűzhelyboltokat meg minden egyebet....éretd. Mintha én azért lennék itt a fórumon, hogy - miután írnék mély, bölcs hsz-okat (ehhez nyilván használnék szakirodalmat, hírleveleket, vagy néha szakértőket), ügyfeleket toboroznék magamnak, nyilván úgy, hogy ez a moderatúrának se tűnjön fel.

(Persze nem vagyok ügynök, szóval ez a veszély eleve nem fenyeget. )
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 94
(off)
Egyébként épp' ezért lenne jó elmozdulni a fogyasztási és vagyonadó felé a jövedelemadó helyett.
(/off)
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 93
Jajj, csak nehogy elmenjen más kedve is :)

1) nem emlékszem olyan részre, ahol mások elesettségét használta volna ki, ha volt ilyen akkor sorry, nekem kimaradt.

2) a kocogás útvonalát nem az emberek behálózására használja, hanem arra, hogy rendesen szét tudjon nézni egy olyan környéken, ahol ingatlant akar venni és adott esetben alkalmi vételt találjon. Ha Te lakást/házat veszel (vennél, főleg befektetési céllal), akkor rögtön az elsőt megveszed, amit meglátsz? Bizonyára nem. Hanem keresgélsz, szétnézel, stb. Csak Te bizonyára leragadnál a hirdetéseknél és véletlenül sem kopognál be egy neked tetsző házba (aminek ablakában vagy kertjében az ELADÓ felirat van kitéve), csak mert az esti kocogás alkalmával vetted észre vagy a délutáni bevásárláskor.
Én pl. tűzhelyet akarok mostanában venni, számtalan helyre elmegyek szétnézni, érdeklődni, ezek szerint, a "munka után hazavezető utamat úgy alakítom, hogy behálózzam az eladókat" Há' persze...

3) És az adó kérdést hagytam a végére.
Különösebb filózás nélkül megemlíteném, hogy - ha emlékszel még rá -, korábban többször elmondtam és számokkal alátámasztottam, hogy mindenki jobban járna, ha a kamatóadót nem közben tételesen kellene megfizetnie egy befalapos kisbüfinek, vagy épp' Mari néninek, aki évről évre leköti a pénzét a bankban, hanem csak a végén (pénzkivétkor, hosszabb időszak végén, stb). Ez az egyik előnye az UL-nek: az adó összegét be tudod fektetni.
Ezért merültem bele a BZ témába is. Jól "kicsalom", megforgatom és 10 év múlva adózva hazahozom. stb.
És igen, sokáig nem fizetnék adót, valóban. Csak egy adott periódus végén sokkal több pénzem maradna úgy, hogy többszörös összegű adót is fizetek be. Nem értem, hogy egy számolni tudó embernek ez miért probléma :) ?

Persze az államnak meg kell a folyamatos bevétel ezt is megértem... de ezt parazita viselkedésnek minősíteni, tulajdonképpen kikérem magamnak ;p)
Előzmény: uhu20 (89)
Sly Thug Creative Commons License 2009.12.05 0 0 92
szóval itt van az ajánlott (? :D) könyvlista, amik beszerezhetőek a nagyobb kiadóknál vagy könyv áru

uhu20:
ez nem tudom mennyit ér, sztem jó lenne egy olyan honlapot csinálni ahol a könyveket rendszereznénk, is írnánk róluk egy kicsit, hogy mire számíthat aki majd olvassa.

Tőzsdések:
André Kostolany A pénz és a tőzsde
André Kostolany Tozsde szeminárium
Edvin Lefévre Egy Spekuláns fejegyzései
Jesse Livermore How to trade
Robert G. Hagstrom Warren Buffett portfólió
Joe Ross Trading manual
John C. Hull Opciók, határidős ügyletek és egyéb származtatott termékek
Mark Tier A Gazdaggá Válás Útja
Peter Lynch Sikerrel a tőzsdén
Roger Lowenstein Tőzsdeguruk tündöklése és bukása
Chartcenter tőzsdei elemzés
brokerkepzo.hu tananyaga
portfolio.hu füzetek


gazdasági témában:
Dr. Huszti Ernő Banktan
Illés Ivánné bankmenedzsment
Chikán Attila Vállalatgazdaságtan
Philippe Jorion Value at risk
Soros György A 2008 as válság és következményei


vállalkozás, pszihológia és egyéb témákban ezek:
Bryan Tracy Vallalkozas és uzlet
Brian Tracy Ütőképes Üzletkötés
Brian Tracy Személyes Hatékonysag
Brian Tracy Önerőböl Milliomos
Brian Tracy Business school
Napoleon Hill A nehézségek nagy haszna
Napoleon Hill A Siker Titka a PLB
Napoleon Hill Gondolkozz es gazdagodj
Robert T. Kiyosaki Gazdag papa gazdagsági elvek
Robert T. Kiyosaki Gazdag Papa Nyilatkozatok
Robert T. Kiyosaki Gazdag Papa Adóssag Kalauza
Robert T. Kiyosaki Mielőtt Feladnád az Állásodat
Robert T. Kiyosaki Gazdag papa befektetési tanácsai
Robert T. Kiyosaki Gazdag Papa Prófécia
Robert T. Kiyosaki_ _Gazdag papa Sikertörténetei
Robert T. Kiyosaki Gazdag Papa Szegény Papa
Robert T. Kiyosaki_ _Gazdag papa Üzleti iskola
Robert T. Kiyosaki_ _Visszavonulni fiatalon és gazdagon
Robert T Kiyosaki A cashflow négyszog
Ron Holland Beszélj és gazdagodj
Allan Pease, Barbara Pease A testbeszéd enciklopediája
Allan Pease Testbeszéd
Pease Allan Kérdezni tudni kell!
Dale Carnegie Sikerkalauz 2
Hetvegi Milliomos Gondolkodasmod
Időzites Az Ingatlanpiacon
Michael E. Gerber A vállalkozás mítosza
T. Harv Eker A Milliomos Elme Titkai
Talalj ra pofozd ki add el profitalj
Timothy Ferriss 4 Óras Munkahét
Tonk Emil Üzleti Patika
Robert G. Allen Passzív jövedelem források
Keith Ellis Csodalampa
Sly Thug Creative Commons License 2009.12.05 0 0 91
ebben viszont igazad van, ha mindenki használná becsuknák a kiskapukat. de be kell látnunk ügyeskedés nélkül nehezen lehet haladni. és ha kevesebb adót is fizet az elején, mire milliomos lett már lényegében többet mint az átlag. én bennem is felmerült ez amit leírtál, de aztán gondolkodtam, hogy nem véletlenül hadják nyitva a kiskapukat, akarják, hogy gyorsabban fejlődjön a cég, mert hosszútávon az jobb az államnak is. most ez az én tippem, lehet teljesen másért hagyják nyitva :D de tény hogy nem azért vannak kiskapuk, mert ne tudnák betömni azokat.

a könyvlistát kicsit átszerkesztem és betolom újra, ne legyen ennyire torrentes kinézete :D
Előzmény: uhu20 (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!