Keresés

Részletes keresés

Flowersoft Creative Commons License 2012.02.17 0 0 24581

Igaz, hogy csak 7 éve fotózgatok, de 40 évesen belevágtam...

Sok dolog már "lerágott" csont, de tudnak - fognak - azért pár új dolgot mondani.

Előtte én is ágáltam ellene, de mostmár  látom az értelmét is.

B-)

Előzmény: hakijani (24578)
TeeCee :o) Creative Commons License 2012.02.17 0 0 24580

Nem értem, miért baj, ha egy szakmai vizsga meglétét kérik számon, egy szakmai vállalkozás bejegyzéséhez?

Az, hogy valaki 10-15 vagy 80 éve fotózik, nem jelenti azt, hogy:

 - ért is hozzá

 - ért a vállalkozáshoz

 

Nekünk (tanácsadás, felnőttoktatás) nagyon nagy problémánk, hogy bárki oktathat bármit. Nem mondom, hogy egy OKJ-vizsga a megfelelő alap erre, mert biztosan sok rossz OKJ-s képzés van, de régen is csak úgy lehetett valaki 'mester', hogy előtte 'tanuló' volt.

Kb. mintha úgy jelentkeznél állásra, hogy nincs papírod hozzá. Pl. orvosnak egyáltalán nem mehetsz el papír nélkül, de programozónak - ha csak a tapasztalatot kérik - akkor igen. (Megjegyezném, hogy sok 'pistike', vagy 'olcsójános' vagy programozók között és fotósok között is, akiket a szakma nem alaptalanul utál: félár alatt elviszik az ügyfelet és rossz minőségű szolgáltatással elveszi az emberek kedvét a további probálkozástól egy igazi mesterrel! Ugyanazt a weboldalt lehet 3x megalkotni, de egy esküvőt...)

 

Egyébiránt bizonyos számítástechnikai tevékenységeket rá lehet húzni a fotóelőhívásra és fotószerkesztésre, ajánlom keresgélj köztük :)

Előzmény: hakijani (24578)
hakijani Creative Commons License 2012.02.17 0 0 24579

szia csabai vagy?

Előzmény: Jajca (24576)
hakijani Creative Commons License 2012.02.17 0 0 24578

Ilyen nincs pontos megnevezés kel sajna mire akarod kiváltani a váltakozóit!!!ebből is pénzt csinálnak kíváncsi lenék arra amikor egy 10 15 éve fotózó úgy dönt kiváltja a vállalkozóit elküldik iskolába és elkezdik tanítani de mire is :D lehet ö oktatná a tanárt :d idióta rendszer!!!!!

Előzmény: Fo_Jo (24575)
Vandras Creative Commons License 2012.02.16 0 0 24577

Nagyon jó helyre telepedett. Szépen megtöri a temlom képen látható szögletes vonalait.

Előzmény: Jajca (24576)
Jajca Creative Commons License 2012.02.16 0 0 24576

Lassan Békéscsaba címermadara lesz ez a Vándorsólyom, ami már több mint két és fél hónapja tanyázik az Evangélikus Nagytemplom tornyában, a galambok nem kis riadalmára és a madarászok nagy örömére. :-)

 


Fo_Jo Creative Commons License 2012.02.16 0 0 24575

Kérd a vállalkozói engedélyt "egyéb kreatív tevékenység"-re, ebbe belefér egy kis esküvőfotózás + video. 

Pár éve még volt ilyen, de lehet, hogy ma már nincs.

Előzmény: Kerozin Joe (24569)
Flowersoft Creative Commons License 2012.02.15 0 0 24574

"Fényképész és fototermék-kereskedő" címen fut az oktatás. Kereskedelmi és vállalkozásismereti modulokkal fűszerezve...

Előzmény: hakijani (24573)
hakijani Creative Commons License 2012.02.14 0 0 24573

Ma jártam utána ez így van okj iskola kell!!sőt komplett iskola amilyen fénykép kidolgozás nem csak cd-re papírra stb stb  videó meg minden !!!

Előzmény: Kerozin Joe (24569)
ikajli Creative Commons License 2012.02.14 0 0 24572

Véletlenül kukkantottam be ide, de megérte. Pistabátyónak gratulálok a képeihez. Fantasztikusak!

Előzmény: Jajca (24570)
bepi81 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 24571

Szép képei vannak a honlapján, főleg a fekete-fehér galéria tetszik. Köszi az ötletet, jajca! ;-)

Előzmény: Jajca (24570)
Jajca Creative Commons License 2012.02.14 0 0 24570

Pistabátyónak sok szép képét meg lehet tekinteni a Körösök Völgye Látogatóközpontban. Ajánlom mindenki figyelmébe!!

Kerozin Joe Creative Commons License 2012.02.13 0 0 24569

Sziasztok!

Nemrég az egyik ismerősömtől olyat hallottam, hogy ha netán a jövőben fotósként szeretnék vállalkozni, akkor addig nem kezdhetem el a tevékenységem vállalkozóként, amíg nincs fotós végzettségem. Ugye ez csak egy rossz vicc!? Minden más szakmánál megértem, hogy végzettséghez kötik azt, hogy tevékenységet végezhess, node fotósnál!???? Mégis milyen veszélyforrást kelthet egy több éve fotózó "személy" (figyelem, az állam szemében nem fotós)? Netán közelről belevakuz a násznép szemébe, akik ez miatt visszaállíthatatlan látáskárosodást szenvednek!?

Vajon más országokban is ez a gyakorlat, hogy ha valaki fotós vállalkozást szeretne elindítani (pl. Amerika, stb.)?

Nem fogok kifizetni több 10, vagy 100 ezer forintot egy szaros OKJ-ra, amikor Kelby Training, Lynda oktató anyagokból, Strobist, Flickr, stb. forrásokból + nagyon sok gyakorlásból azt a tudást magam is összeszedhetem (tisztelet a minőségi képzéseknek, amik tényleg kínálnak is valami tudást, mégdrágábban).

TeeCee :o) Creative Commons License 2012.02.13 0 0 24568

Sziasztok!

Canon 18-55 kitobit keresek megvételre, SOS. Köszi! :)

Vandras Creative Commons License 2012.02.08 0 0 24567

Sziasztok! Nem kell valakinek egy komliett MINOLTA felszerelés?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=116046011&t=9156364

 

Megkértek, hogy próbáljam elpasszolni. A csucc csodálatos állapotba van, szinte gyéri állapot, minden működik.

 

pistabátyó Creative Commons License 2012.02.08 0 0 24566

Szia Vandras!

 

Köszi az infót!

Gyalog mennék, nem Hammerrel. :-)

Akkor aki először megy, annak esélyes a szép fotó a szűz hóban!

 

p.

Előzmény: Vandras (24565)
Vandras Creative Commons License 2012.02.07 0 0 24565

Hát én vasárnap voltam kint, még senki se merészkedett a jégre, így én se. Elméletileg lehet, hogy elbír, de én addig nem megyek rá, amig nem látok jó sok nyomot, lehetőleg 46-os bábbeiset.

 

Előzmény: pistabátyó (24564)
pistabátyó Creative Commons License 2012.02.07 0 0 24564

Sziasztok!

 

Remélem benéznek ide mostanában a Mártélyra járó kollegák!

Azt szeretném kérdezni, hogy a jégre rászabad-e/lehet-e menni mostanság?

 

Előre is köszi a segítő választ:

p.

bepi81 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 24563

 

Tegnap délután 15:30 körül volt egy ki pity-puty, fennforgás Békéscsaba belvárosában. Ajégbordákon bebicskázott egy csuklós MAN busz és elakadt. De a súlyos 16t-ját viszonylag könnyedén kirántotta a hős L200... :-)

 

 

Vandras Creative Commons License 2012.02.05 0 0 24562

Jó reggelt. Nálunk is egész szépen alakul a hó, ha sikerül, kimegyek Mártélyra, csak előtte lapátolok egy "kicsit"

 

 

 

 

 

Jajca Creative Commons License 2012.02.05 0 0 24561

A másodikon szép a fehér, az elsőn "döglött". Egy kis korrekció ráférne. ;-)

Előzmény: topoly (24559)
Jajca Creative Commons License 2012.02.05 0 0 24560

Nekem este már nem volt hangulatom a több órás lapátolások után, de délután kipróbáltam az utakat... jó sz@rok voltak...

 

 

 

  a vízfelület meg fogy, tömörülnek a jószágok a zsilipekhez és szerintem a strandhoz is

 

  azért valaki élvezte a havat :-)

Előzmény: Fo_Jo (24557)
topoly Creative Commons License 2012.02.04 0 0 24559

Jusson kép a DAF-ba, merthogy én is kimerészkedtem:

 

bepi81 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 24558

Jó is ez a nagy hó, mert világos van odakint, nem pedig a puszta sötétség. A csabai pályaudvar hóval fedve még szépnek is nevezhető (maga az épület szép is!) :-))

 

Én megvárom, amíg eláll a havazás, lesz még itt jónéhány cm...

Előzmény: Fo_Jo (24557)
Fo_Jo Creative Commons License 2012.02.04 0 0 24557

Este csak kimerészkedtem én is! :-)

 

bepi81 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 24556

Köszi, egy kollégámmal 2en úgy néz ki, megyünk okosodni kicsit, rám is fér ;-)

Előtte azért egy-két kis Márvány-fotóklubbot meglátogatunk, hogy ne legyenek teljesen ismeretlenek az előadók.

 

Viszont végre esett egy kis hó, és elég hideg is van, hogy megmaradjon. Lehet szép kinti képeket csinálni... :-)

Előzmény: Fo_Jo (24555)
Fo_Jo Creative Commons License 2012.02.03 0 0 24555

Üdv bepi81!

Szerintem 6000,- Ft-ot mindenképp megér! (300Ft/óra)

Ezen az összegen kb 2 könyvet tudsz venni, de tuti, hogy szóban és gyakorlatban többet fogsz tanulni!

Én is "láttam már" az említett előadókat, nem fogsz bennük csalódni! :-)

 

Előzmény: bepi81 (24544)
Jajca Creative Commons License 2012.02.02 0 0 24553

Azért megérte a séta... ;-)

 

Én most mentem ki, tök meleg van, csak -8 és Holdhalo. ;-)

 

Előzmény: tlight (24552)
tlight Creative Commons License 2012.02.02 0 0 24552

Én kimentem ma reggel. Ráfagytam az állványra, ugye nem vittem kesztyűt ;-) -16 fok volt...

 

Előzmény: Vandras (24550)
Vandras Creative Commons License 2012.02.02 0 0 24550

Hát nem akadt. Kimentem, aztán gyorsan visszavonultam, öregszek, a reggel -15 C fok igencsak hideg volt, sapka és kesztyű nélkül.

Előzmény: Vandras (24548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!