Keresés

Részletes keresés

pistabátyó Creative Commons License 2012.02.08 0 0 24566

Szia Vandras!

 

Köszi az infót!

Gyalog mennék, nem Hammerrel. :-)

Akkor aki először megy, annak esélyes a szép fotó a szűz hóban!

 

p.

Előzmény: Vandras (24565)
Vandras Creative Commons License 2012.02.07 0 0 24565

Hát én vasárnap voltam kint, még senki se merészkedett a jégre, így én se. Elméletileg lehet, hogy elbír, de én addig nem megyek rá, amig nem látok jó sok nyomot, lehetőleg 46-os bábbeiset.

 

Előzmény: pistabátyó (24564)
pistabátyó Creative Commons License 2012.02.07 0 0 24564

Sziasztok!

 

Remélem benéznek ide mostanában a Mártélyra járó kollegák!

Azt szeretném kérdezni, hogy a jégre rászabad-e/lehet-e menni mostanság?

 

Előre is köszi a segítő választ:

p.

bepi81 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 24563

 

Tegnap délután 15:30 körül volt egy ki pity-puty, fennforgás Békéscsaba belvárosában. Ajégbordákon bebicskázott egy csuklós MAN busz és elakadt. De a súlyos 16t-ját viszonylag könnyedén kirántotta a hős L200... :-)

 

 

Vandras Creative Commons License 2012.02.05 0 0 24562

Jó reggelt. Nálunk is egész szépen alakul a hó, ha sikerül, kimegyek Mártélyra, csak előtte lapátolok egy "kicsit"

 

 

 

 

 

Jajca Creative Commons License 2012.02.05 0 0 24561

A másodikon szép a fehér, az elsőn "döglött". Egy kis korrekció ráférne. ;-)

Előzmény: topoly (24559)
Jajca Creative Commons License 2012.02.05 0 0 24560

Nekem este már nem volt hangulatom a több órás lapátolások után, de délután kipróbáltam az utakat... jó sz@rok voltak...

 

 

 

  a vízfelület meg fogy, tömörülnek a jószágok a zsilipekhez és szerintem a strandhoz is

 

  azért valaki élvezte a havat :-)

Előzmény: Fo_Jo (24557)
topoly Creative Commons License 2012.02.04 0 0 24559

Jusson kép a DAF-ba, merthogy én is kimerészkedtem:

 

bepi81 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 24558

Jó is ez a nagy hó, mert világos van odakint, nem pedig a puszta sötétség. A csabai pályaudvar hóval fedve még szépnek is nevezhető (maga az épület szép is!) :-))

 

Én megvárom, amíg eláll a havazás, lesz még itt jónéhány cm...

Előzmény: Fo_Jo (24557)
Fo_Jo Creative Commons License 2012.02.04 0 0 24557

Este csak kimerészkedtem én is! :-)

 

bepi81 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 24556

Köszi, egy kollégámmal 2en úgy néz ki, megyünk okosodni kicsit, rám is fér ;-)

Előtte azért egy-két kis Márvány-fotóklubbot meglátogatunk, hogy ne legyenek teljesen ismeretlenek az előadók.

 

Viszont végre esett egy kis hó, és elég hideg is van, hogy megmaradjon. Lehet szép kinti képeket csinálni... :-)

Előzmény: Fo_Jo (24555)
Fo_Jo Creative Commons License 2012.02.03 0 0 24555

Üdv bepi81!

Szerintem 6000,- Ft-ot mindenképp megér! (300Ft/óra)

Ezen az összegen kb 2 könyvet tudsz venni, de tuti, hogy szóban és gyakorlatban többet fogsz tanulni!

Én is "láttam már" az említett előadókat, nem fogsz bennük csalódni! :-)

 

Előzmény: bepi81 (24544)
Jajca Creative Commons License 2012.02.02 0 0 24553

Azért megérte a séta... ;-)

 

Én most mentem ki, tök meleg van, csak -8 és Holdhalo. ;-)

 

Előzmény: tlight (24552)
tlight Creative Commons License 2012.02.02 0 0 24552

Én kimentem ma reggel. Ráfagytam az állványra, ugye nem vittem kesztyűt ;-) -16 fok volt...

 

Előzmény: Vandras (24550)
Vandras Creative Commons License 2012.02.02 0 0 24550

Hát nem akadt. Kimentem, aztán gyorsan visszavonultam, öregszek, a reggel -15 C fok igencsak hideg volt, sapka és kesztyű nélkül.

Előzmény: Vandras (24548)
bepi81 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 24549

Gratula, tetszik a hangulat a képeken.

Előzmény: Vandras (24548)
Vandras Creative Commons License 2012.02.01 0 0 24548

Gyerekek messze vagyok, a Velencei tónál. Reggel talán akad valami a obimba. Fejtágítás közbe csak ezt sikerült:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jajca Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24547

Mondjuk úgy, hogy találkoztam és beszélgettem már velük. ;-)

Előzmény: bepi81 (24546)
bepi81 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24546

Ismered őket?

Előzmény: Jajca (24545)
Jajca Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24545

No, akkor hajrá!:-)

 

Ha most elmész a Közösségi Házba, akkor éppen egy kiállításuk is van, többek között a korábbi tanfolyam résztvevőinek a képeivel is.

Előzmény: bepi81 (24544)
bepi81 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24544

Jól gondolod, Ők szervezik.

 

Az előadók: Bazsó Imre, Katona Péter, Barabás Ferenc. (www.marvanyfoto.monoheva.hu)

 

Sajnos nem ismerem őket, de ez inkább engem minősít... :-)

 

Információim szerint mind3an fognak előadást tartani, a téma elég sokrétű, az digitális fotózás alapfogalmaitól kezdve a felszerelésekről, témákról (tájkép, növény, makro, épület-város, ember-portré), kompozícióról.

 

Hetente szerveznek itt a Közösségi Házban fotós klubot, állítólag nagyon is aktív közösség, az aradi fotósklubbal szoktak minden évben közös táborokat, kirándulásokat szervezni. Ami szimpatikus, hogy a fotósklubban képzsűrizik az egymás alkotásait és fikázás helyett pozitív észrevételekkel segítik egymást.

Nemcsak nagyobb kirándulásokat szerveznek, hanem pl. templomokat látogatnak fotózás céljából helyben, de terveznek idén várrom látogatást is.

 

No, és akkor kicsit pontosítom még az összeget, nem 8000, hanem 6000Ft-ba kerül a tanfolyás. Mondjuk ennyiért még akkor is jó árban van, ha több dolgot már tudok, segít rendszerezni az eddig megtanultakat.

Előzmény: Jajca (24543)
Jajca Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24543

Akkor tudom, a Márvány Fotóműhely szervezi.

Előzmény: bepi81 (24542)
bepi81 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24542

Még nem, mert tegnap tudtam meg, hogy lesz. Ahogy ígértem, utána nézek és aztán, ha gondoljátok, felteszem ide is az infókat.

 

A helyszín a Lencsési Közösségi Ház lesz. ;-)

Előzmény: Jajca (24540)
J.Árpy Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24541

Tetszenek a képek.

Előzmény: Vandras (24529)
Jajca Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24540

Tudsz konkrétabb infót feltenni? Hol? Ki? stb.

Előzmény: bepi81 (24539)
bepi81 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24539

A helyszín Békéscsaba lesz, nyilván ezt is beszámították az árba, ugyanez Bp-n 13-15000Ft lenne.

Tematikát majd fogok kérni, mert, ha értelmes dolgokról lesz szó, akkor befizetnék rá. Febr. végéig van a jelentkezési határidő. Ennyit tudok.

Mondjuk azt nem bánnám, ha nem lennénk túl sokan, mert a kisebb létszámú tanfolyamokat szinte minden témában hatékonyabban lehet elvégezni.

Előzmény: topoly (24538)
topoly Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24538

Jobb helyeken adnak tematikát. Enélkül általános alapok (esetleg közhelyszerű) ismertetése, ismétlése a téma. Számít, hogy ki(k) az előadó(k) és hogy hány fő a csoport. Ártani nyilván nem árt, de 8 rugóér' nem érdemes nagyon sokat elvárni.

Előzmény: bepi81 (24537)
bepi81 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 24537

Kedves fórumtársak. Érdeklődnék, hogy szerintetek mi az elvárható (mire számíthat az ember?) okatatási szint egy 10 alkalmas (20órás) fotós tanfolyam keretein belül? Fejenként 8000Ft-ba kerülne. Érdemes egy ilyenre befizetni kezdőknek? Vagy annyi tudást, amennyit egy ilyen tanfolyamon kaphat az ember, könnyedén össze lehet szedni könyvből is?

Nuro Creative Commons License 2012.01.30 0 0 24536

Emberek!
 A szokásos jótékonysági bál Mártélyon február 11.-én lesz. Ha valaki úgy érzi, hogy tudja és szeretné támogatni az iskolát 1-2 fotó felajánlásával, idén is nagyon szívesen veszik.

hakijani Creative Commons License 2012.01.30 0 0 24535

sajna kicsit félénkek :-)

Előzmény: Törölt nick (24534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!